Banda gangstrov závislých na zločine našla seberovného - gangsterského policajta, ktorý sa v trestaní zločincov výslovne vyžíva. (Forum Film SK)

slord

Celkom fajn Butlerovka, odsýpa to celkom slušne aj akcia ujde. Musím povedať, že som sa nenudil. Je síce cítiť tú béčkovosť, ale film neurazí a musím uznať, že je to ten lepší priemer s Butlerom, ktorý tu je celkom v pohode. 6/10 ()

salalala

Ačkoli jde o vykrádačku zde několikrát zmiňovaných filmů, nebylo by fér to Christianu Gudegastovi vyčítat. Od začátku si je dobře vědom, co točí a opírá se o nijak originální, ale dobře napsaný příběh, který je přes všechna klišé stále atraktivní. Podařilo se mu vytvořit i potřebnou atmosférou, která postupem času zavání béčkem, to ale tolik nevadí. Přestřelek a akce jako takové tu sice není tolik, ale je hodně slušně zvládnutá a zejména ta úvodní a závěrečná (byť tedy dost absurdní) jsou výborné. Výsledek hodně drží i obsazení, v němž především Gerard Butler exceluje a hodně solidního záporáka má v Pablu Schreiberovi, který má ono správně drsňácké a "zlé" charisma, vůbec špatní ale nejsou ani O’Shea Jackson Jr. a 50 Cent. Kde ale snímek ztrácí dech, je naprosto zbytečná rodinná linie hlavního hrdiny, která nikam nevede a nic z ní nevyplyne, navíc jen potvrzuje tradiční klišé podobných policejních filmů. Co se závěrečného zvratu týče, je trochu zbytečný, protože to dělá z filmu něco chytřejšího, než ve výsledku je a vzhledem k tomu, co se dělo předtím, to ani nepůsobí úplně věrohodně a jen těžko věřit, že by se vše mohlo odehrát přesně tak, jak je prezentováno, neboť na to postava O’Shey Jacksona Jr. postrádá větší charisma a chytrost. Také stopáž mohla být o pár minutek kratší. Ve výsledku je nicméně Den of Thieves nenápadná, ale velmi dobrá podívaná, která lehce doplatila na ambice debutujícího režiséra, které asi byly přece jen větší, než dokázal unést. 75 % ()

PP66

Dlouhá ale ne-nudná dynamická kriminálka, které trochu ubírá na kráse přetažený scénář, např.hon na gangstry v automobilové zácpě. Inspirace starší klasikou mi nevadila. ()

M.i.k.e

až překvapivě povedená akční oddechovka Ayerovského střihu.Je tu sice patrná inspirace Heat a stopáž je lehce přepálená,ale nakonec mi vůbec nepřišlo,že ten film má skoro 2,5 hodiny.Akce tu sice není až tolik,ale když na ní dojde dobře se na ní kouká.Hodně tomu přispívá i dobře zvolené obsazení a hlavně Butler konečně v roli která mu sedne a nemusí se za ní stydět...v rámci akčních filmů a na hranici béčkové tvorby zasloužených 80% ()

Lischai

Heist movie s hodně palnými zbraněmi a málo dodržováním základů policejní práce. Celou dobu jsem si myslel, že Pablo Schreiber je ve skutečnosti namaskovaný Adam Sandler a líbilo se mi to o to víc. Bohužel není, ale jinak gut. ()

kaposlav

Po nejakej dobe film, ktorý neľutujem, že mi ubral čas zo života. Neviem či to bol zámer, ale policajtom som teda nefandil vo filme, lebo minimálne Butlera vyprofilovali ako kreténa. Vo filme sa mi páči, že je tam niekoľko zvratov a dej potom nie je predvídateľný. ()

Figu

"Jdu si pro tebe! - Já do vězení ale nepůjdu! - Vím, nebral jsem si pouta!" Vochchou! Tak tenhle Nelítostný souboj part. 2 mě docela uchvátil! Jestli se mi Butler líbí v akčňácích o Bílým domě a Londýně, v Ctihodným občanovi, tak tohle je asi zatím za mě jeho úplně nejdrsnější role všech dob! Film mě opravdu vtáhl do děje. Kamufláž středně dobrá, ovšem to rozuzlení za mě opět na padáka čelisti a solidním drcnutí na prdel! Genialita! No a to nejvíc z Dokonalé loupeže je samozřejmě celobijákový nahanění obou hlavních aktérů a soupeřů s vyšperkovanou koncovkou, která rázně připomíná právě akci De Nira a Pacina z let devadesátých! Butler vs Schreiber = ??? No pusťte si to a dozvíte se - určitě doporučuju! Za unikátní návrat do minulosti prošpikovanej skvělým scénářem a akcí 90% ()

Martin741

A Fakt to ma hodne spolocne s The Hyt akurat sa herci pomenili, tu hraje hodne inteligentny Gerard Butler /Chasing Maverick/. Butlera povazujem hlavne za inteligentneho herca, a asi ma rad tieto akcnaky a drsne kriminalky, preto ich toci. Kazdopadne ja ho radsej vidim v roli intelektuala /pretoze na to Butler aj v reali ma/ a spevaka - spieva fakt dobre a hlas ma namakany. Ono skoda ze to tak ocividne kopiruje The Hyt, hlavne dialogmi. Kulisy su len lahky nadpriemer, akcnych scen malo, no a na co som sa tesil, to je na samotnu lupez, tak ... hm, uz som videl aj lepsie bankove lupeze. Rezisersky vsak len zrucna rutina a skoda toho odbiteho zaveru, poskocil bych snad aj na maximum . 85 % ()

Hennes

Po dlouhé době jsem viděl kvalitní akční jízdu. I na poměrně dlouhou stopáž filmu jsem se nenudil a po celou dobu má snímek svižné tempo. Butler skvěle ztvárnil drsného poldu, ale i ostatní nezklamali, i 50 Cent sem zapadl. Návrat k zlatým akčním thrillerům devadesátých let. ()

Abes

Butlera nemusím a tady byl mačo fakt na přes držku. Závěr je krapet podbízivý, trochu to smrdí skládáním příběhu od konce, v důsledku mi tam hapruje především chování hlavouna v bance. Udržet mě ale přes 60 minut v neustálém napětí je na klobouček, dost tomu pomohl Martinez. Přestřelka je koncert, zbraně kopou, kluci jsou sehraní a v dopravní zácpě si počínají jako mazáci, na střelnici pár hodin asi strávili. Absenci civilistů, tedy fakt že z padesáti vozů vyběhli jen tři lidi tady rád odpustím, v L.A. jsou holt zvyklí... jedno přepadení každou hodinu? Výše toho dost potírám, tak proč dávám za pět? U podobných žanrovek s čistokrevným původem občas nemůžu jinak. Koho zajímá Heat říznutý Training day, nech sa páči. ()

bourec

Filmek je to dobrej.Pravda je,že mě chvílema Butler sral,trochu navíc tam byla ta rodinná dráma,ale jinak dost slušný.Tyhle filmy můžu.80%. ()

Rocky88

Odvahu pustit se do klonu Nelítostného souboje měli všichni, ale bohužel jsem se ve výsledku místo svíčkové dočkal závitků, zapečených těstovin a piva. Začátek a konec dobrý, ale ten hlavní chod je nemastný, neslaný, nezáživný a obyčejný. Rivalita mezi hlavními zástupci obou stran nefunguje, pokusy o přiblížení ostatních členů týmu otravují a stejně vás zajímat nebudou a pointa je tu jen na efekt. Takže nám zbývají akční části na začátku a konci a sem tam úctyhodný obtloustlý Butler pičující na všechny strany. ()

BarryLyndon

Tohle bych doporučil jako aperitiv po Wrath of Man, je to asi o třídu horší, ale ze stejného fajn těsta. Plus je to asi první film, kde není 50 cent uplně k smíchu. Butler zraje jako dobré víno a před lety už bych ho klidně odepsal, tady je fantastický, v podstatě role Butchera ze seriálových Boys. Film si ale krade pro sebe Pablo Schreiber, to je jeden z nej záporáků v béčku za poslední dobu. Byl jsem skoro nadšený, kdo neviděl, dejte si to! 8/10 ()

C0r0ner

Spokojenost. Nejenom, že ta hodně dlouhá stopáž uteče jako nic, ale především se mi strašně líbil scénář, který se dá nazvat jediným slovem - chytrý. Žádná klišé, drsná realita, parádní konec a tempo, které po celou dobu nepoleví. Přesně takhle si představuji film, na který se rád podívám znovu. 90% ()

domkis

Tomuhle film by vůbec neuškodilo, kdyby měl mnohem kratší stopáž. Místama je to fakt zbytečná okecávačka. V průběhu filmu jsem si říkala, že to je fakt klasická hollywoodská akční "krimi" a že dostane tak 3* maximálně. ALE ten konec mě fakt potěšil, takže strhávám hvězdu jen za tu stopáž. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)