Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

Marlo

Na trilogii to nemá. Bez debat. Ale pojetí a provedení mě bavilo a vše do sebe zapadlo. Nápad dobrý a scénář byl taky ok. Ale jak došlo na akci, kterou očekávám v Matrixu na vysoké úrovni jsem byl zklamaný. Rutinní, bez nápadu a tahu na branku. A konec a vysvětlení bylo taky za čárou. Čekal jsem to horší ale přesně z opačného hlediska. Takhle jsem byl překvapen ale nakonec i zklamán. Druhé shlédnutí opravdu nehrozí. ()

ran9

Můj názor na Matrix 4 se několikrát změnil. Feministické vyznění, které začíná po skoku protagonistů ze střechy, mi nedávalo spát. Až jsem si uvědomil, že je to „provokace“, cesta z Matrixu, nikoli stanovisko. Takže je nástrojem jako feminismus, ne kýženým stavem, válkou. Film je odlehčený a humorný, vedený ladným pohybem, velmi lehkou rukou. Nevím, když překousnu feministický závěr, který je mým mínusem a naopak kladem filmu, který nám de facto říká, že feminismus existuje jen tak dlouho, jak existuje odpor k němu (neboť z ženy nenávist odteče jako voda), nemůžu než Lanu Wachowskou pochválit za důsledný a precizní počin (obdivuji takový smysl pro pravdu u Američanky, který národ v tomto ohledu podceňuji), jenž míří přímo na komoru - za Matrix. Vizuální stránka mi přišla dobrá, úsporně efektní, a film se v tom nazaprodává hollywoodským komerčním trendům, zůstává přísně účelný, střízlivý. Volba ústřední melodie (White rabbit) je skvělá. Tak uvidíme, jestli bude motiv filmu ve mně ještě pracovat a jak... ()

Barlog951

Pozreté a toto sú moje dojmy... Na Matrixe som vyrastal a 1 doteraz patrí medzi moje top 5 filmy ever. Celkovo tento počin hodnotím pozitívne a určite neurazí, kvalitatívne by som to dal ako lepší 2 diel. Páčilo sa mi: - Keanu a Carie to prosto aj napriek svojmu veku vedia 😉 - nostalgia - soundtrack - decentný vizual a nepreplacanost CGI ktorú bolo cítiť najmä v 3 - najviac som sa bál príbehu no ten bol fajn, najdôležitejšie je pre mňa aby mi záležalo na postavách a to sa im podarilo Nepáčilo sa mi: - úvodná 1/3 je až veľmi meta a tlačí na nostalgicku strunu až moc - chcelo to viac času venovať čo všetko sa dialo medzi 3-4 ( ale možno s toho spravia nejaký animak alebo komix) - prechody Matrix <-> reálny svet - bojové scény mohli byť dlhšie - kde nechali zelený filter? 😁 The Matrix ostane iba jeden. Vo veľa ohľadoch to bol revolučný film svojej doby, pokračovanie v ktoré sme ani nedufali neprinieslo nič revolučné, no aj tak je to zaujímavý počin Za mňa 75% určite si ho pozriem znova 😉 ( račej ako 3 😁 ) PS1: pri tej všetkej korektnosti vo filmoch som čakal že aspoň jedna postava bude mať v Matrixe iné pohlavie ako ma v reálnom svete ( no hate 🤗 ) PS2: trošku ma zarazilo že obsadili "iba" 4 hlavné postavy zo seriálu Sense8 mohli už obsadiť všetkých 8 😂 ()

hal_jordan

Když se na premiéře dotázali režisérky, proč s tím filmem přichází (právě nyní), nedokázala smysluplně odpovědět. Myslím, že to čtvrtý Matrix dobře vystihuje. Je to úplně zbytečný dovětek k původní trilogii, ale holt někdo potřeboval obsah pro svou streamovací platformu. Akce je odfláknutá, herci (kromě ústřední dvojky, kde ta chemie stále funguje) se na původní trilogii taky nechytají. Závěrečný cover Rageů hrozný, ale to je už je jenom takové potvrzení toho marastu. Nebavilo mě to. Reloaded a Revolutions díky tomuto u mě ještě více získají na ceně. Nepovažuji Wachowské za "one hit wondery", líbila se mi Past, na dvojku a trojku Matrixu se vždy s chutí podívám znovu, miluji Speed Racera a Atlas mraků... Ale myslím, že ničeho dalšího skvělého se od nich už znovu nedočkáme. ()

Yamatosan

Ono ti vlastně mohlo být i docela fajn, jenže... jenže není, a má to dost důvodů. Za mě předně spousta extrémně nesympatických postav, takové ty rádobycool držky, co serou ve většině rebootů, všichni co nejdivněji oblečení, potetovaní a ovlasení, a přitom tak zaměnitelně nudní - v předchozích filmech měl kdejaký jouda s pársekundovou scénou víc charisma, než tito dohromady. Akce jak z béčka, při srovnání s předchozími je až šokující, jak nudná a špatná je. Hudba - byla tam? Vizuál prostě televizní. Ono celé je to takové televizní, levné, ploché - jak výplň mezi reklamy. Takže to asi zní, že je to, obzvláště vedle předchůdců, neskutečná sračka - jenže ona zas tak úplně není, jsou tam kousky, kdy prosvítá něco navíc, jsou to právě ty meta okamžiky, a i když to není zázrak, je to dost dobré, aby to udělalo důstojné pokračování... a o to víc je škoda, že je to zabalené do toho zmačkaného, potrhaného, umaštěného obalu od loňských vánoc. ()

Mukade

No proste tá INKONZISTENTNOSŤ (najmä) pripravila ten film o 5*, u mňa. "Big boss" najprv má ultra-bullet-time, potom nemá, zrazu ho má aj Smith ((OK, na 2. deň som si príslušnú časť pozrel znovu a dá sa to ako tak považovať za konzistentné a dávajúce zmysel, ale mohli to tam vysvetliť aj trochu viac ako len jednou náznakovitou vetou od Smitha)... A to je len príklad. Čo bolo veľa to bolo veľa. ............... Celá záverečná akcia bola v podstate nudná - CELOmestská armáda zombíkov-botov riadených "skajnetom - vševidiacim okom" nedokáže "udupať", zadáviť zopár obyčajných ľudkov bez nejakých superpowers (okrem Nea)......... Záver s analytikom tiež trápny, urobili z neho totálne nemohúceho chudáka, akosi "len tak", hlavne že predtým bol godlike. ........... A tá "ezoterická" sila vznikajúca keď tí dvaja sú blízko seba, just WTF... A Neo tvorí toľko elektrickej energie (!) ako, ja neviem, atómová elektráreň?! Zopár tých somarín by mi nevadilo, ale takéto bombardovanie nimi každú chvíľu... Keď som bol tínedžer, vtedy mi to nevadilo ((: A to je asi cieľové publikum... ........................Update druhý deň -  upravujem na 3*. Ešte doplnenie: Tá úplne vrcholná scéna filmu, ktorá mala byť obdobou tej z jednotky, kedy sa Neo apgrejdol a začal vidieť kód Matrixu a tej z dvojky kedy sa znova apgrejdol a v reálnom svete dosiahol superpower a zastavil chobotničky, bola takmer komická - keď Trinity objavila že dokáže lietať a ako tam tak Neo nemohúco visel na jej ruke a pri tom vrcholila dramatická hudba, takže bolo jasné že toto má byť TO, klimax. Trapas. ...................... SKLAMANIE ...................... O dosť väčšiu zábavu ako z filmu som mal, mám, z čítania negatívnych recenzií tu ale najmä na rotten tomatoes od top kritikov. ................ ................. ................. update na 2. deň: Pozrel som si znova len pre mňa zaujímavé časti filmu - celá sekvencia s Bugs na začiatku a všetky časti so "psychoanalytikom" a už som to lepšie pochopil a veci boli to tým pádom konzistentné a takto mnou zostrihaný film bol za 5* xD a tento svoj "Mukade's cut" si pozriem znova aj v budúcnosti, s láskou a radosťou, haha. (big fan of Matrix série) ()

Slida79

Bohužel to po první polovině, která je pro mne jako vzpomínka na Matrix opravdu nosná, mělo mnoho nedotažených momentů. Herci (vyjma vynikajícího Keanu Reevese) působili často velmi staticky až "přerežírovaně", akční scény poněkud zastarale a celkové vyznění šlo hodně doztracena. Dávám 3* za pořád skvělého Nea ()

Ufololog

Nehledě k tomu,(bacha, tuna spoilerů!) ; že Neo je předávkovaný modrýma pilulkama a zase je z něj idiot systému. Že novým ředitelem Matrixu je buzerant,(v realitě) . Že Morpheus se vyklubal z (nejspíš Matrixem zfetovanýho) agenta, kterýmu zfetovanost zůstala . Že agent Smith dělá pro Nea - "protože ho vysvobodil a on může být kým chce. A každý mohl být Neem a nestal se jím nikdo" - takhle mu to řekl. Že to snad natáčeli kamerou, kterou se v devadesátých letech natáčeli mexický telenovely a "pohádky" pro ČT1. Že prostě ségry/a Wachowsky ztratily/a koule je evidentní, ale naschvál. Tak protože i přesto to má dost myšlenek, který to může ještě sdělit, jak říkal Keanu před premiérou. Například ; je to novější verze Matrixu a Matrix si vytvořil z "lidí" jakýsi podstupeň agenta, velmi tupý druh přežívající jen proto, aby čekal na nařízení, které má udělat, vykonávají ho pak ve smečkách, jako včelí roj, prvně se ve filmu objeví jako zarouškovaní cestující vlakem, všichni mají náhubky!  Ale většinu těch myšlenek říká buzolok hrající ředitele Matrixu, v "naší" realitě tytéž myšlenky, i ty co vypouštěl Smith v 1. díle jsou identické s myšlenkami elit řídících parazitní systém v "naší" realitě. Tak jsem si některé vyfotil, abych je podal v přesném znění.V kovidfašistické verzi "naší" reality jsou velmi aktuální. Buzolok, ředitel Matrixu ; "Pocity se ovládají mnohem snadněji, než fakta".  "vy lidi věříte šíleným věcem".  "mnohem efektivnější je saturovat (pozn.: zde nejspíš došlo k omylu v překladu, protože saturace zn. okysličení organismu, takže tam mohlo být "desaturovat" - odkysličit - pomocí dusítek a náhubků… ) populaci, práce s roji je fakt zábava".  "nejlepší na tom je nulový odpor. Lidé zůstávají ve svých líhních šťastnější jako prasata ve sr*čkách".  "pro 99,9%tvé rasy je definicí reality touha a STRACH"...  A tohle je velmi důležité : "... Vytvořte si svobodný svět k obrazu svému, je váš,jděte do toho . Ale OVČANÉ nikam nepůjdou.Mají rádi můj svět (Matrix). Nechtěj svobodu,nebo zplnomocnění. CHTĚJÍ BÝT ŘÍZENI…"...  Takže když už i ředitel Matrixu říká svobodným (Neo a Trinity), ať žijou svobodně, že jim v tom nikdo bránit nebude, ale ať do toho nenutí otroky patřící systému, protože ti milují to, že jsou řízeni, ti nenávidí svobodu a pravdu. Tak nad tím už by se "svobodní" měli konečně zamyslet, zachránit sami sebe a přestat pořád chtít vysvobozovat otroky, protože otroci se jim odvděčí tím, že je zlikvidujou. Otroci systému maj nahranej program, že jsou zachráněni a vysvobozeni systémem, tomu bezmezně věří, systém a tento iluzorní stav budou ochotni bránit vlastním životem. A kdo jim to bude chtít vzít, toho budou ochotni o život připravit… Takže ty hvězdy za ty pravdivý myšlenky.Ty kdyby tam nebyly,tak horko těžko  jedna hvězda. ()

Kuchna

Řeknu to krátce, béčko co se snaží hrát na áčko. Vizuál velmi pěkný, ale z děje mám rozpolcené pocity. Až film uvidím podruhé, bude se mi lépe hodnotit. ()

GemBirD

S tazkym srdcom, ale za ten audio-vizual ala Hallmark si to viac nezasluzi. Bojove sceny ciste peklo. Prznenie znacky v priamom prenose. ()

titi74

Jednoducho povedané, je to pocta pre jednotku. Aby som neprezradil spojlery , alebo dej , tak len skratka, ak by po určitých predošlých dieloch bol tento natočený prvý , tak je to legendárne. Ale ako 4 diel môžem povedať , že je na úrovni 2 dielu . Prečo ? Pretože v Cyber-punkovom žánri nie je nič čo by mu konkurovalo. Jasne, že ani Vreskot , ani Terminátora, alebo Votrelca jednotku , už neprekoná žiadne pokračovanie, iba ak očakávanie. A to je aj v tomto prípade. Scenár a akcie je v norme. Takisto to hudobne a zvukovo , či trikovo presvedčí. Skalných fanúšikov poteší a reptať bude vždy niekto pri kultovom pokračovaní. Za mňa 4 hviezdičky , lebo to nie je zbytočne prehnane ako dvojka a nudné ako prvá polovica trojky. ()

Sidenius

Ufff.. v té záplavě nekonečných pistolí ráže 9mm kde nikdy náboje nedojdou, samopalů plných slepých nábojů které nikdy nikoho nezasáhnou se povedlo někomu kdo byl muž a nyní je žena vytvořit totálně matné dílo bez nápadu které chce vyždímat nějaký ten dolárek a těží především ze jména které spíš omylem změnilo triky ve filmovém průmyslu před 20ti lety a rozhodně neneslo hlubší duševní přesah. Totálně o ničem. Jó triky docela ok. To je tak vše. Celkově projekty jako sense8 a ostatní věci od bratrů ee vlastně bratra a sestry Wachovských jsou vždy zmatené. Tohle jen patří do sbírky bizáru. Vždy jsem vydržel max. 50minut. Stopáž šílená na to jako moc to bylo o ničem :) ()

rime

Shiit, tak tohle sem fakt nečekal a to mám od nových filmů nulové očekávání. Tohle je podvod. Nízkorozpočtový film se špatným.....no vlastně všechno je tam špatný. Myslím, že se to do nové "progresivní" doby hodí a sedí to jak prdel na hrnec. Vítejte v novém světě. Začínám mít pocit, že měl Architekt pravdu, lidé nedokáží žít ve šťastném světě, musí dostávat tyhle sračky, aby si uvědomili, že je něco špatně a začaly dělat věci jinak. Tohle je zatím takový malý kulturní "kladívko". Jeho úder ještě nijak zvlášť nebolí, ale naznačuje věci budoucí. Je na to jedno slovo, které to plně vystihuje - degenerace. ()

naytsirk

Tak tohle se teda opravdu nepovedlo. Jako skalní fanoušek "původního" Matrixu jsem se samozřejmě těšil jako malej kluk na další, nové pojetí akčního žánru, který jsem kdysi zažil a z kterýho jsme si všichni sedli na prdel... Ale tady nebylo nic... Pár vzpomínek, kopie původního a celé to končí alá zombie apokalipsou a létajícím párem... Za mě veliké zklamání... ()

Kerriova

Pořád jsem čekala, až se přestanou babrat ve vzpomínkách a opakování děje předchozích dílů a začne se něco dít... a pak byl najednou konec. Škoda ztracenýho času. Sračka všech sraček, to se na to mohli radši vykašlat. ()

Najnou

"Tak jak se Ti to líbilo?" ptali se mě. A já nevěda co odpovědět, říkal jsem pokaždé, že jsem to čekal horší. Co to ale znamená? Líbilo se mi to? A opravdu to bylo lepší, než jsem čekal? Popravdě možná vlastně ani ne. Spíš jsem se trefil. Nečekal jsem nic a to jsem přesně dostal. Nic. Žádnou akční scénu. Ani jednu. Když už jsem si říkal "Hm, tady by to šlo!", tak se zastavily kulky a zdrhalo se dál. Žádnou hustou postavu. Ani jednu. Všechno zachránily kapitánka, generálka, robochůva a kantynská se svačinářkou poslouchající při šichtě trylkoverzi Wake Up. Sexmise hadr. A když jsem dostal něco extra, co jsem opravdu nečekal - "humor" od pitvořícího se Morfea a Merovingiana - bylo mi moc moc smutno. Ale zase jsem vlastně díky tomuto progresivnímu snímku měl možnost vidět v kině notný kus Matrixu. Myslím toho opravdového. ()

Raziel811

Mohlo to dopadnout všelijak a co s týče příběhu, myslím, že tvůrci z toho vybruslili se ctí. Je jasné, že Lana Wachowski bojovala předem ztracený boj, ale obstála se ctí. Ano, dají se zde najít docela kiksy, ale stále se bavíme o pokračování, které nemělo aktuálně téměř 20 let na to, aby se stalo legendou filmového průmyslu. Takže v případě, že dokážete ke snímku přijít s čistou hlavou, bez nostalgie, tak se pravděpodobně budete celkem slušně bavit. A upřímně, klidně bych si v tomto duchu dal celou novou trilogii. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách