Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

angeline

Ono je to vlastně celé o lásce a všechny ty další řeči kolem jsou navíc. Klíčem vždy byl a je vztah Nea a Trinity a smysl vám napoví věnování Lany Wachowské v závěrečných titulcích: "For mom and dad. Love is the genesis of everything." ()

Hnillard

Ano ,bolo to dosť zlé, miestami až strašné. Béčkové a sem tam až Céčkové. Najkomickejšie to bolo práve v tých najvážnejších debatách. Ale niečím ťažko špecifikovatelným si tento diel získal moje sympatie aj keď je to riadny výsmech pôvodnému Matrixu. ()

veverysiak

Napriek výstrahám mi nedalo nepozrieť si to, podľa všetkého bratosestrám poriadne domiešalo nielen hormóny, ale aj niečo iné, je to načisto zbytočný, ničnehovoriaci a nudný kúsok, chcel som to dopozerať, ale musel som niekoľkokrát prerušiť pozeranie kvôli bolesti uší a mozgu, to kvôli pseudofilozofujúcim blábolom a zbytočnému trápeniu šedej mozgovej kôry, sú filmy, kde sa vnímať a premýšľať oplatí, toto je ich totálny protipól, takže 20%. ()

topvideo

Resuctions prešlo cezo mňa ako nôž. Chvalabohu nezanechalo toto dielo žiadne poškodenie, ale ani dobrý dojem.  Znáška akčných scén, kucapaca, raz som aj na dve sekundy prispal, moja manželka na dve hodiny, vskutku guláš, ktorý by mi musela pani Wachowski vysvetliť. ()

DjLibnei

slabé čtyři nebo silné tři? výborně zahráno, děj kupodivu smysluplný hoden pokračování trilogie. Navíc i s humorem do žánru zombie. Akce ale  průměrná... a Morfeus? škoda, chyběl originální, ale nakonec to solidně vyřešili. Musím ještě vypíchnout Patricka Harrise, skvělý výkon! 70% ()

Dr.Abe

Takový remake - volné pokračování. Neuchvátilo to, ale nebylo to zas nudné. Rozhodně to nebylo přetrapněle vtipné jako poslední Predátor Evoluce, kde se  z původního námětu udělal nuceně jako vtipnej, scifi-akční film o ničem. Někde se dá něco dělat, někde to už nemá smysl. ()

svorko

Polovica z pôvodného režisérskeho dua, polovičný výkon. Recyklácia pôvodných myšlienok bez pridanej hodnoty. Vedma a jej postrehy chýbajú, ostala len nepodarená romanca. Nielen hlavní hrdinovia predstavujú karikatúru svojich pôvodných postáv. Keby sme nepoznali pôvodnú trilógiu, bol by to snáď zaujímavý počin a slušný priemer. Takto je to len nepodarený pokus priživiť sa na bývalom úspechu. ()

Rian_witcher

148 minut scén se dá rozdělit na 28 minut krásných vzpomínek na první Matrix, 45 minut béčkového videofilmu, 85 minut otřesného paskvilu srovnatelného snad jen s produkcí Asylum film. Nejvíce si asi svou roli užila Carrie-Anne Moss, ale Keanu film protrpěl s jedním a tím samým výrazem v tváři. Bojové a akční scény se ani nedaly nazvat bojovými. Prvnímu Matrixu se to podobalo jako se Claudia Schiffer  podobá zvoníkovi od Matky Boží.... ()

albiebennett

Filmy, které o mnoho let později navazují na kultovní triologii to mají vždy těžké. Rozhodně to dopadlo lépe, než čtvrtý díl Indiana Jonese, přesto je ztráta obrovská.  Chybí OG Morpheus a hlavně agent Smith, mladší obsazení těchto postav mají charisma, které by se vešlo za nehet. Ovšem nejvíce chybí atmosféra, kterou již nejde napodobit a myšlenka čtvrtého dílu lehce devalvuje původní triologii. ()

aktakanamor

Zpočátku jsem si říkala, že se jedná o parodii Matrixu, ale po prvních dvaceti minutách převládlo nadšení a zvědavost, co bude dál. Tento film mě velice potěšil, hlavě ty prostřihy na minulé díly ()

Hejmy

Další nepovedená vykrádačka předlohy. Škoda další zklamání skoro jako se Star Wars od Disney :( Bohužel je to nemoc téhle doby, těžko se vymýšlí něco nového a originálního, radši vykrademe nápad z doby do 90tek.  Ze začátku filmu jsem si myslel, že je to jen fanouškovský film, prostříhanej se starým Matrixem a Johnem Wickem, ale chyba lávky... ()

marekspanel

2* za pár momentů nostalgie a za vcelku dobře uchycený začátek "jak navázat/vrátit zpět"..ale pak to přišlo..všechno špatně a konec je největší výsměch jak fandům původní triologie a žádné kecy o tom, že se na to máme dívat jinak, nebo co tím chtěl básník říct, to nezachrání..hrozná škoda, ten potenciál tam ještě byl :( měli na to tolik času aby to vypiplali do detailu a oni to takhle po*** možná to měli dát jako seriál.. ()

stanyko odpad!

Neviem co sa porobilo bratom, sestram alebo manzelom ci co Wachowski vlastne su. Vlecuci sa uvod o hre Matrix 4 bol extremne trapny a ponizujuci. Postava Morfeusa kompletne zneuctena. Jednak ho obliekali do farbenych kostymov ako nejakeho pasaka z geta a novy herec mal blby neseriozny uskrn - este sa aj podobal na 50 centa a ja si vravim co tam furt robi ten rapper? Postava Smitha obsadena dalsim necharizmatickym ochotnikom,Patric Harris rovnako nevhodny vyber teda pokial to nemala byt komedia / parodia. Zasadny problem je duhovy vizual uplne mimo konceptu povodnej trilogie. Aby toho nebolo malo, stale sa tam mihotali farbne oblecky, farebne okuliariky ako u debilov. A tie priteplene hlasky boli uz len ceresnicka na torte. Graficke efekty ako z roku... 2000 - skutocne. Za prelomovy povazujem iba prvy Matrix, lebo dalsie 2 su viac tlaciaren na penazie, ale trilogia si drzala istu uroven. Toto cudo je degradaciou kultovej jednotky a poslednu polhodinu tohto trapenia som uz pretacal rychlostou svetla. Horsie nez odpad. ()

ReactLotus

Čo ak život nemá zmysel, čo ak všetko, čo robíme nás len udržuje ďalej od reality ? O tomto sú tieto filmy. Ak ich človek nevidí celé, tak absolútne nebude chápať, o čom sú, ako funguje ten svet a proste budú vyzerať ako blbosť. Žiaľ tie filmy sú prakticky o tom istom a síce sa to Resurrections snaží zlepšiť, dať filmovej sérii nový dych, veľmi sa to nedarí. Kamera, efekty vlastne všetko je skvelé vo filmoch aj po tých rokoch. Matrix má svoj osobitý štýl, akým sa prezentujú te filmy a tým sú výnimočné. Svoju slávu však už asi nezíska. Tú preberá/prebralo MCU. Len Resurrections sa dá pozerať bez videnia starších filmov, ale zase niektoré veci bez starších filmov nepochopíte. Problém je, že staršie filmu aj nový film vzájomne asi nenadchnú každého... 7/10 za všetky filmy.   „Why do you do it? Why? Why get up? Why keep fighting? [...] You can't win. It's pointless to keep fighting. Why, Mr. Anderson, why? Why do you persist?" "Because I choose to.“ ()

wesker

Pustil jsem si z nostalgie první díl, s tím že si pak dám tuhle novinku, ale to jsem netušil, jakou sračku dokázali natočit. Kéž by tohle "pokračování" nikdy nespatřilo světlo světa. Nemám ani sílu napsat, jaké je to obrovské zklamání . ()

bonovox

Veľký návrat sa nekoná...kultové dielo malo zostať nedotknuté. Nové pokračovanie je veľkým utrpením dopozerať. Nebyť navratilcov Nea a Trinity bolo by to ešte horšie. Už dlho som nevidel tak odflaknute akčné scény, bez žiadneho nápadu, taktiež scenár je veľmi slabý. Proste nový Matrix si treba predstaviť že to je len nepodarený diel počítačovej hry, resp. je chyba v samotnom Matrixe a treba užiť modrú resp. červenú na ukludnenie. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách