Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

PanFilmov

No toto je riadny nárez, čo sa deju týka nič moc skoro o nič tam nešlo, ale tie brutálne haluze nemali chybu, krvavé jatky všade samá krv, proste strašne haluzný film, ja som nemohol proste som sa strašne narehotal, krutóóóóóózna haluz!!! ()

swe

Je zajímavé sledovat, že ti samí lidé, co dávají odpady Scary Movie a Bullšitům, bez ostychu nacpou dílo s kilometry vyhřezlých střev a krví sříkající úctyhodnou rychlostí 19 litrů za sekundu, do TOP 200. Uděluji tři hvězdy, protože jsem přeci jen shledal na tomto filmu cosi zábavného, to ale na Scary Movie a Bullšitech taky... ()

Mihail123

Je to neskutočne nechutné a geniálne zároveň. Predstavte si kopec zombíkov, litre krvi, vynásobte 100mi a dostanete približne niečo podobné Braindeadu. Na večnú otázku ako mohol Peter Jackson, režisér neskoršieho Pána Prsteňov natočiť tak odlišné ale rovnako briliantné dielo sa len ťažko odpovedá. Kopec nechutností, ktoré vás donútia smiať. Záverečná scéna s kosačkou je jednoducho legendárna. "Party's over! " ()

Brain-D

Mozky, střeva, pudinky a jiné orgány...všechno se všude válí a to obalené v zábavné zombie horůrku, kterýho se nikdo nebojí ale spíš se mu pořádně zasměje...hl. u toho nejest jak já jogurty (hl. u scénky z Pudinkem :D) ()

sskrblik

Che. Jeden z prvních filmů Petera Jacksona z dob jeho éry béčkových filmů. Nevím jestli to tenkrát myslel vážně nebo jako parodii, každopádně z toho vznikla velice dobrá haluzová podíváná :) ()

Terzeus

Brutalita a krv... ciest ako tieto dva prvky spojiť vo filme je množstvo. Jacksonova cesta zábavy obalenej do parádnej réžie a nezabudnuteľných momentov sa ale akosi pozerá najfantastickejšie. Nech to pozerám koľko chcem, stále to neprestáva baviť. Najlepšie na tom je, že na rozdiel od trápnych exploitov to má hlavu a pätu obohatenú o rozmer estetickosti a filmárskeho umu. ()

darek kartac odpad!

NE, NE A NE. Těšil jsem se na komedii, nebo na horor. Nakonec jsem narazil na trapnou blbost. Po celý film jsem se nudil a vůbec mi nepřišel vtipný. Peter Jackson se netrefil se svou TRILOGIÍ Pán Prstenu a ani z Braindead. Je mi líto : ODPAD! ()

Imune

Natučil už někdy Jackson něco průměrnýho? Já myslím, že ne. Nemohl jsem se od toho odtrhnout, byly tam scény, u kterých jsem úplně strnul, ale zároveň se mi chtělo smát. Zombie mládě, zabijácký strýc, bojový kněz - teď musí zasáhnout všemohoucí, Lionelova matka. Bylo tam prostě všechno, parádní hlášky, dobrej námět, skvělý zpracování. Není to zase asi pro každýho, chvilkama to bylo možná až příliž viz konečná scéna: "Nikdo tě nebude milovat tolik jako tvoje maminka...", ale já jsem si to parádně užil. Jackson nepotřebuje ani žádný filmový hvězdy, aby vytvořil naprostej trhák. Připadá mi to jako taková lepší verze Bad Taste, smekám klobouk. 85% ()

Mishqo

béčkový horor so spústou nechutností, zvráteností a krvavosti s pár svetlými vtipnými momentami ale inak som tomu teda na chuť prísť nevedel..podľa mňa vysoko preceňovaný...takých 60% ()

LEGACY

Zase další horor z klasiky, který mi prostě přijde, že je úplně mimo. Hodně mě to připomínalo Smrtelné zlo II, které mě rovněž nudilo. Co je špatně? Bohužel většina všeho. Třeba takový děj jsem vůbec nenašel. Do mysli mi to prostě nelezlo. A hlavní překvapením je Jackson. Od takového Pána režiséra jsem teda čekal něco hodně jiného. Žánr komedie mi to také nepřipomínalo, maximálně nějaké pokusy o rozesmátí. Já jsem se smál spíš stupiditě filmu. Toto je zkrátka slizská nechutnost, která si tak vysoké hodnocení dle mého názoru nezaslouží. Jedna hvězdička je až moc. Hodnotím 20% ()

Unnamed

Nechutný, ujetý, úchylný film. Fuj! Už dlouho jsem neměl u filmu pocit, že se každou chvílí pobliju... První polovina filmu mě celkem nudila, ale pak to byl nářez, doslova. Jednoznačně nejlepší věc na filmu - pro mě rozhodně malé mimčo! Tohle jsem od Petera Jacksona vážně nečekal ani v nejdivočejších snech. Mám z tohoto snímku dost smíšené pocity, ale 4* si zaslouží. ()

Wade

Monstrózně krvavý a vtipný splatter. Jackson natočil film, který je právem považován za jeden z nejlepších ve svém žánru. Nejlepší scénky jsou určitě kněz a jeho všemohoucí nebo park s děckem a ani sekačka není k zahození a vlastně on sám celý závěr je asi to nejlepší na filmu a hlavně kvůli němu dam 5*. I když se dá říct, že ve filmu je všechno tak trochu geniální. 90% ()

VanTom

Velmi nápaditá (dvakrát podtrženo!), výborně dynamicky natočená, hodně absurdní, přepálená a nechutná "gore" komedie (horor těžko). Ochotnické výkony sem zapadají, stejně tak amatérské (na podmínky vzniku ale velmi vydařené) efekty; trápí tak pouze určitá jednotvárnost a natahovanost všech těch krvavých ujetostí. ()

fefee

Tak to by som od P.Jacksona nečakal, musím uznať že fantáziu rozhodne má ale nebola to moja šálka kávy, a ten raťafák plachta s kozami to už bol riadny úlet :) ()

J.Lajner

Po první projekci tohoto filmu si uvědomíte dvě věci. Za prvé, že vás celoživotně přešla chuť na vanilkový krém a za druhé, že až vypukne skutečná zombie apokalypsa, budou vaše první kroky mířit do kůlny, aby jste měli sekačku na trávu hezky po ruce. Braindead je dokonale nechutná záležitost bez jakýkoliv morálních limitů. Variabilita gore efektů zde dosahuje naprosto nevydané úrovně a ani dnes, třicet čtyři let od premiéry, se nenašel důstojný vyzyvatel, který by této zombie taškařici mohl konkurovat. Tím se dostávám k tomu podstatnému. I přes nános hnusu a galonů umělé krve je totiž Braindead především zábavný a na mnoha místech velmi vtipný. Film si drží jistou brakovou patinu, kterou kombinuje s naprosto šílenými nápady a smyslem pro černočerný humor. Peter Jackson a jeho partnerka Fran Walsh nalezli během psaní scénáře dokonalou rovnováhu mezi děsem a černou groteskou. Znechucení a občasný úlek zde naprosto přirozeně doplňují neřízené exploze smíchu. Někdy vám film dokonce předsouvá všechno naráz zabalené do jednoho úhledného balíčku. Pokud znáte pouze současnou tvorbu tohoto režiséra a máte silný žaludek, pak neváhejte a zkuste prozkoumat jeho rané, krví nasáklé fláky. Braindead by mohl být více, než ideálním startem na vaší průzkumné misi. Více. ()

davidek

Když jsem tenhle film viděl poprvé, tak jsem netušil, že je od Petera Jacksona a už vůbec jsem netušil, že je z roku 1992! Super ()