Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

Sofia

Docela originální nápad s teorií chaosu ve velmi povedeném filmu, nevadily mi ani malé nelogičnosti (např. po každé změně v minulosti by se změnily i následující deníky, protože se změnil i hrdinův život...). A taky bylo poznat, že film je od tvůrců Final Destination, což je moje další oblíbená série. ()

Ilicka

Delší dobu mě film takhle nedostal... Ashton Kutcher mi nevadil, příběh byl svižný, zajímavý, atmosféra skvělá... Třeba ne nejlepší film o cestování časem, ale pro mě jeden z nej... Jenom těch pár nevyjasněnýc otázek ve mě hlodá, zatím za 5. ()

claudel

Vynikající filmový zážitek. Originální děj, který mě naprosto pohltil. Málokdy se mi stane, že když se na nějaký film nesmírně těším, že by se míra spokojenosti vyrovnala míře těšení. Mnoho kamarádů mi Osudový dotek doporučovalo, a když jsem jej konečně viděl, dal jsem všem za pravdu. Téma efektu motýlích křídel jsem viděl už ve francouzském snímku s Audrey Tautou, ale Francouzi jej pojali trochu jinak, "améliovsky". Ashton Kutcher je nejen vynikající bavič ve svém pořadu na MTV, ale také výborný herec a Amy Smart, ta hraje jen v zajímavých snímcích. Bravo. ()

fleker

dont touch my shoes.....dramatický příběh muže, který ukradl boty a poté zešílel.....................................takzv. baťafrei efekt ()

ARI50

Prostě některé filmy jsou úplně pro mě normálni a dvakrát mě neberou jen koukám a čekám co ještě vyleze bohužel. ()

JASON_X

I hollywoodský oddechový film může obsahovat nejednu moudrost a pravdu. A ta prastará okultní moudrost, která se skrývá ve scénáři Motýlího efektu říká, že nic není zadarmo, že za všechno se musí nějak zaplatit. I v magii a v kupčení s osudem vždy platí "něco za něco". Z hlediska zákonu karmy zkrátka nemá smysl pokoušet se změnit minulost, protože i kdyby se nám to podařilo, nová realita zákonitě nebude lepší než ta předchozí. Pokud ta první stála za starou belu, budou za ní stát i všechny ostatní. A ty teorie o nekonečném počtu nekonečných alternativních realit našeho světa jsou jen matematický konstrukt lidského mozku, který zdravý selský rozum správně instinktivně odmítá jako nesmyslnou infantilní fantazii. Tak, to bylo duchovní ponaučení, které jsem si z filmu odnesl, a teď k ostatnímu: Ashton Kutcher je příšerný ocas, kašpar a herecký antitalent, ale naštěstí je vyvážen aspoň dvěma hezkými babami (Smart, Walters). Zajímavá postava byl obézní gothik a pobavil Eric Stolz coby pedofilní dédy. Ať si kdo chce co chce říká, mně scénář přišel hodně dobrý a příběh dobře vypointovaný. Nutno ale zmínit, že DVD verze a DirCut verze se liší v konci, a to dost zásadně. Já viděl obě a určitě se mi víc líbila verze z DVD - "Jestli se ke mně přiblížíš, zabiju tebe a celou tvojí rodinu!". Sladké. Ale konec DirCut verze je zase v lepším souladu s tím, co jsem napsal výše, takže dobré jsou oba konce a je zajímavé je porovnat. ()

veru_needy

Dokáže jedno, i nepatrné rozhodnutí změnit život náš a lidí kolem? Na tuhle otázku se snaží odpovědět děj filmu, ale trochu jinak než jsme zvyklí. A musím říct že díky tomu si mě snímek získal. Moc hezký film, kvalitní herecké výkony a originální děj. Evan se po letech opět dostává do minulosti, do svýho dětství. Snaží se napravit všechny špatné věci, co se v té době staly. Ono to ale vůbec není tak jednoduché a Evan zjišťuje, že bude muset vybrat řešení, které by bylo nejlepší nejen pro něj, ale i pro jeho kamarády a jeho lásku. Ať ale udělá cokoliv, nikdy to nedopadne tak, jak by si všichni přáli. Přiznám, že jsem byla v průběhu děje celkem zmatená, ale nakonec jsem se zorientovala a film začala chápat. Jde o velice kvalitní, zajímavý a velice atraktivní snímek. Doporučuji všem, kteří mají rádi cestování časem. - "I'm fuck up than I already am." ()

mm13

Ako teenage thriller absolútna tutovka, nekompromisný úder do vyrážkami obodkovaného ksichtu. Ako thriller/dráma mierny nadpriemer, ktorý trpí absenciou hutnejšej atmosféry, tragickejšie vykreslenej osudovosti a je o čosi menej prepracovaný, než by sa pri takejto téme žiadalo. Vážny film v pastelových farbách. Vlastne neurážajúca oddychovka, ktorá má šancu osloviť široké divácke spektrum, nejedná sa o čistokrvnú žánrovku pre vyhranených priaznivcov. Vcelku záslužné. [70%] ()

becki_tu

Butterfly Effect je výjimečný film, který umí nasadit na záda pořádný mráz, který umí dojmout a atmosféra z neustálých časových přesunů zpět a zase dopředu neustále bere dech. Ashton Kutcher podává životní výkon a přesvedčuje, že to není jenom hezounek, ale že se i umí pořádně vložit do filmové role. Depresivní a tajuplný příběh naštěstí zmírňuje povedený závěr, který jsem si po celé té psychojízdě upřímně přál. Vizuální efekty spolu s dokonalým hudebním doprovodem jenom podtrhly filmovou velikost tohoto snímku, kterému snad nic nechybí. Brilantní věc. ()

MáŠa

No, nevím, další ze snímků, které se nás snaží přesvědčit, že změnit minulost lze jen pomocí mysli. Když bych ještě zmínil skutečnost, že si všichni pamatují, co udělali a řekli, když byli malý, tak jsem vlastně vyjmenoval všechny věci, co mi nějak vadily. Jinak se ten snímek poved, je to vymyšlené celkem chytře, má to spád a tak. Jen prostě musíte zcela vážně přistoupit na tu myšlenku, že někdo má tak divný mozek, že když si zavzpomíná na to, co zažil dřív, tak může změnit historii. Hodnotím 3/4 ()

duklak2

A hele, zrovna komnetář s pořadovým číslem 300. Který pak snímek ho získá? Bohužel je to film Osudový dotek. Pro mě zklamání a to na plné čáře. První půlka filmu docela i ujde, ale to, co se začne dít v té druhé je něco neskutečněho. Film se v té druhé polovině řítí strmě dolů a zastaví se až na konci, který je hodně vzdálen. Můžu si gratulovat, že jsem se vydržel dívat skoro dvě hodiny. Dodnes nemůžu pochopit, proč je tento film mezi 200 nejlepšími. Možná je to tím, že scifi nejsem tolik nakloněn. Ale i tak některé scifi filmy se mi líbily mnohem, mnohem více. ()

Morholt

Originální způsob cestování v čase, kdy se hlavní hrdina prostřednictvím svých deníků z dětství snaží měnit minulost tak, aby se zavděčil všem. Jenže ne vždycky to vyjde. Asi nejlepší role Ashtona Kutchera. 90% ()

Sawy

Když jednou šel v televizi film Osudový dotek,jen tak,ani nevím proč,jsem se mrknul,kolik procent to tady má.Asi mě zaujal námět,možná herci,ale jaké bylo moje překvapení,když jsem viděl skoro devadesát procent a umístění v TOP 200! Řekl jsem si,to asi bude stát za zhlédnutí.Protože šel film pozdě,nahrál jsem si ho a další den jsem se na něj podíval.Mírnil jsem přitom svoje očekávání,abych nebyl nějak zklamaný,kdyby to nebyla žádná bomba.Ale nebylo třeba.Tohle časoprostorové sci-fi je totiž vážně skvělé! Parádně zahrané (Kutcher mě hodně překvapil, Amy Smart okouzlila), bravurně napsané a atmosférické až běda.Několik možných verzí jednoho životního příběhu,přičemž každá je v něčem skvělá a v něčem tragická a celé se to blíží k vyhrocenému,napínavému a dojemného závěru,to je skvělý námět.Na filmu ani v nejmenším není znát jeho nízký rozpočet (13 milionů!) a je dokonalým důkazem,že když se sejde kvalitní tvůrčí tým a má k ruce dobrý scénář,není třeba desítek milionů,aby diváku vzal dech.A ti Oasis na konci... Vážně paráda! 95 % ()

Kamca_

Nedokážu popsat všechny pocity, který jsem měla při sledování, ale bylo to úžasný. Určitě to vede k zamyšlení a tohle já miluju, takže určitě doporučuju. Dávám 95%. ()

Handle

Film jsem viděl před několika lety a už tenkrát mě zaujal. Líbil se mi, ale tak nějak jsem si myslel, že ho nikdo znát nebude, nebo bude mít mnohem nižší hodnocení. Najednou jsem ho našel tady na čsfd a to vysoké hodnocení mě vážně docela překvapilo! Každopádně po letech jsem si film znovu zopakoval a já, který žánrem Sci-Fi většinou opovrhuju, říkám, že tohle mě DOSTALO. Vážně nenávidím ty Sci-Fi blbosti s roboty a nadpřirozenými schopnostmi, ale tohle je NEJLEPŠÍ Sci-Fi film, jaký jsem doposud viděl !! Takhle si to představuju, tohle bych opravdu ukazoval jako zástupce Sci-Fi filmů a taky to budu doporučovat. A na závěr ještě musím vyzdvihnout tu parádní myšlenku. Když bysme v minulosti udělali trochu něco jinak, mohla by být přítomnost úplně jiná. Proto si myslím, že člověk by neměl ničeho litovat, ani toho špatného. O tomhle přemýšlím dost často a proto také miluju tenhle film. I Vy si určitě někdy říkáte ''Co by se asi stalo, kdyby..'' ..no a tady máte odpověď. Všechno má svůj smysl! Skvělý film! ()

Katullka

Je to absolutně normální formát hollywoodského filmu, který se zdá, že je silně filosofický, ale je spíše hloupý a kýčovitý. ()

ScarPoul

Z odstupom času som sa na to pozeral ako keby mi niekto dával neuveriteľne dlhé a bolestivé facky plné klišé drámy a cestovania v čase, ktorý pri hlbšom zamyslený prestáva dávať logiku. Ashton film nedokáže utiahnuť na svojich ramenách a cele sa to rozpadáva v nereálnych atribútoch. Pre mňa často krát nepochopyteľných. Načo sa poriadne vypyplať v debilnej alternácií, keď po prvom náznaku problému si môžte povedať Fuck it a skúsiť niečo iné? Nepoviem keby sa to stalo prvý krát, ale keď sa to deje furt? Každopádne sklamanie s neuveriteľne dementných koncom. Frekvencia aj Zvieracia kazajka sú v tomto žánri klenoty. ()

Jansen

Cestování v čase většinou nemá dobré důsledky, a to pro nikoho! No, musím říct, že nějak zásadně uchvácenej jsem z toho nebyl. Dětství hlavního hrdiny, ke kterému se děj neustále vrací a které je opornou stoličkou celého příběhu, je jak z každé druhé knihy Stephena Kinga a zrovna originální mi nepřišlo, alternativní přítomnosti jsou už lepší a zamíchané to taky nebylo spatně. Tyto časové paradoxy, alternativní budoucnosti a podobné nesmyly mě vždycky fascinovaly, a tak hodnotím vysoko, to ale neznamená, že bych na dané téma neviděl lepší filmy. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)