Telefon

Žijí ve stejném bytě, ale každá v jiné době. Sériová vražedkyně se dovolá ženě, od které ji dělí dvacet let, a vsadí její minulost i život, aby změnila vlastní osud. (Netflix)

Anderton

Známy osvedčený námet tentokrát v príťažlivom kórejskom vydaní, čiže rátajte aj s hororovými prvkami, kde chvíľami dievčatá budú pripomínať klasických vlasatých duchov, známych z nadprirodzených hororov. The Call je ale sci-fi, ktoré si vytvorilo vlastné pravidlá tak, aby ste príliš nerozmýšľali nad logikou, lebo ono to nikdy nemôže sedieť. Napríklad keď sa všetko okolo zmenilo, aj spomienky ľudí, prečo podobný proces neprebehne v hlavnej hrdinke? Predsa tiež zrazu žila posledných 20 rokov iný život. Záverečná pasáž s dvoma navzájom sa ovplyvňujúcimi paralelnými líniami je dobre vymyslená aj napínavá. Ale záver, nech by bol už pôvodný, alebo ten potitulkový, ma proste neprekvapil ani emocionálne nedostal, nehovoriac o nejakom šoku. ()

Morholt

Tak nápad je sice okopírovaný z Frekvence, ale jinak si film jede po vlastní ose a dělá to dobře. Skákání v časových rovinách působí přehledně a výborně na sebe navazuje, události z minulosti promítající se do aktuální přítomnosti jsou řešené poměrně elegantně a film nepostrádá slušnou dávku brutality. A líbil se mi i konec. Tvůrci se mohli opřít i o výborné herečky, což platí zejména pro hlavní záporačku, která ale prošla ve filmu určitým vývojem a její představitelka zvládla uvěřitelně obě zásadní polohy. Spokojenost. 80% ()

Necrotongue

Dnes to byl už druhý film, který pracoval s časovým paradoxem, ale v tomto případě jsem se mohl celkem rozhvězdit. Nepotřeboval jsem totiž kupu vzorečků ani tabulky a mohl jsem se docela dobře bavit. Já tedy uznávám, že vzájemné ovlivňování obou časových rovin se hlavně v závěru tvůrcům jaksi vymklo zpod kontroly, ale i tak šlo podle mého názoru o vcelku povedenou (ač ne zrovna originalitou oplývající) záležitost. 4*- ()

Lachtaan

Chtěl jsem si ty včerejší 21tiny oslavit nějakým pořádným filmovým zážitkem a hlavně si už ve zvyku posledních let udělat v počátku komentáře seznam všech kousků, které jsem kdy viděl přesně v den narozenin. Tenhle trend se mi ale dařilo držet tak dlouho, že už by jen onen seznam zabral v komentáři až příliš místa. Když se ale konečně ohlédnu za samotným jihokorejským thrillerem, nebýt úvodní trochu matoucí a mírně logiku postrádající půlhodinky, nebál bych se Telefon zařadit mezi top trojku loňských filmů. [viděno na Netflixu 15.1.2021] ()

Pavlínka9

Vy hodně, ale hodně, hodně intenzivně tušíte, co se stane, ale chcete to prostě vidět :) A v podání tohoto filmu rozhodně :) Je to skvěle strukturované, sem tam si říkám, že jim něco uniklo, ale ono prostě ne...Je to skvělé, kdy se mi hrnul do těla adrenalin, že bych té holce chtěla ro*kopat ksicht, za to, co všechno v minulosti udělala...Nicméně - holt, toto je přesná ukázka toho, že, co se má stát, se stane. Neměňte svůj osud. Tohle totiž nemá vůbec dobrý konec, průběh, ani začátek. Najít si takovou "kamarádku" nechcete. Film je graficky, herecky i tématicky skvělý :) A scéna, kdy jede současná postava autem se svým otcem..přiznám se - tekly mi slzy, protože něco takto zpracované jsem ještě nikdy neviděla... ()

• Natáčení začalo 3. ledna 2019 a bylo ukončeno 2. dubna 2019. (PamPero 1)