Bu neng shuo de mi mi

všetky plagáty

Na střední školu Tamkang přichází do hudební třídy nový student Le. Ze staré klavírní učebny slyší tajemnou skladbu, jde se proto podívat za zvukem. Spatří tu dívku Yu, se kterou se ihned spřátelí a tráví s ní poté spoustu času. Jenže jednoho dne uvidí Yu Lea s jinou dívkou, a tak uteče. Le na ni čekává před jejím domem, ale dívka se stále neukazuje. Nakonec mu jeho otec poví neuvěřitelný příběh o jedné dívce a hudební skladbě s názvem Secret… (JxMx)

sniper18

Je to skvelá romantická dráma. Má vydarený príbeh o mladíkovi, nadanom študentovi, ktorý prichádza na novú hudobnú školu, aby tu zdokonaľoval svoju hru na klavír a vďaka hry zaujímavej melódie si všimne symatickú spolužiačku, ktorá ho hneď očarí. Prakticky okamžite si k sebe nájdu cestu a vytvoria pár, ale o mladíka stojí aj iné dievča, čo situáciu komplikuje a priateľka zmizne. No mladík sa len tak nevzdá, urobí všetko preto, aby ju našiel a vrátila sa k nemu, no postupne si uvedomuje, že jeho láska ukrýva nečakané tajomstvo. Spracovanie sa ale mimoriadne vydarilo. Už od samotného začiatku som mal pocit, že sa bude jednať o prvotriednu žánrovú kvalitu a presne to sa aj stalo. Skvelé postavy, ktoré si ma získali prakticky okamžite, atraktívne prostredie umeleckej školy a s tým súvisiaca hra na klavír, perfektná chémia medzi hlavnými hrdinami, ktorým som to skutočne prial a dokonca ešte aj ten vzťah medzi tromi postavami, teda hlavným hrdinom a dvomi dievčatami, ktoré ho majú radi pôsobí na rozdiel od mnohých podobných filmov tak prirodzene, že ma to vôbec nerušilo. Navyše sa to celé nesie vo veľmi príjemnej atmosfére a tak už z prvej polovice som bol skutočne nadšený, pričom by mi ani nevadilo, keby film v rovnakom štýle pokračoval až do konca. Ale aj tak len pri tomto nezostane, v druhej polovici sa objaví aj nejaký ten nečakaný zvrat a toto môžem rozhodne len chváliť, celé to tajomstvo ohľadom dievčaťa je vynikajúce zvládnuté, prišlo mi aj celkom originálne a filmu dodá nový náboj. A tak sa ma ten skvelý pocit držal aj v druhej polovici a našťastie nesklame ani úplný záver. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, sympatický Jay Chou v hlavnej úlohe, skvelé dievčenské postavy, obzvlášť Kwai Lun-Mei, poteší Anthony Wong ako otec hlavného hrdinu a nesklame ani tých pár zvyšných vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú perfektné, toto je po všetkých stránkach prvotriedna kvalita a o to viac ma prekvapuje, že to režíroval samotný Jay Chou, ktorý už pri svojom debute ukazuje takýto talent. A plusom je rozhodne aj hudba, pričom mi sadli aj tie klavírne skladby. Takže ma vôbec nenapadá, čo by som tu mohol vytknúť, Secret je rozhodne jeden z najlepších filmov svojej kategórie. 87% ()

TomX2

Netuším ako som to mohol vydedukovať, ale na samotný zvrat som prišiel už na začiatku a stačila mi k tomu jediná scéna. Tým samozrejme nechcem naznačiť, žeby bol film predvídateľný (čo skutočne nie je), ale chcel som sa tým trochu pochvastať. Teraz k hodnoteniu. Som trochu sklamaný, že film skončil viacmenej otvorene, ale to už nejako pretrpím. Väčší problém je u mňa ten, že veľa vecí ostalo neobjasnených, čo pochopiteľne nijak neuberá kvalitám filmu, ale stále akosi postrádam tie dôvody. Každopádne sa aj tak jedná o slušne odvedenú prácu. Zo začiatku ma síce romantická zápletka až tak nebavila a viac si užíval scény s hrou na klavíri, celkom rýchle som však zmenil názor. Herci sú veľmi sympatickí a medzi hlavnou dvojicou to funguje, kamera so strihom uspokojivá, scenár dobrý a v neposlednej rade sa musí vyzdvihnúť aj hudba, ktorá taktiež patrí k hlavným ťahákom filmu. Niektoré scény boli vcelku dojímavé a posledná tretina bola výborná. A k tomu strašne málo hluchých miest. Skrátka vskutku dobrá záležitosť hodná štyroch hviezd. ()

Giggs

Nadherne rozohrany milostny pribeh 2 stredoškolakov, ktory prinaša plnu hrsť krasnych pocitov. Pomaly a veľmi prijemne plynie až do onoho zvratu(podobnu zaludnosť som očakaval), ktory je na môj vkus mierne prekombinovany, avšak rozhodne nie zly. Byť to tajomstvo jednoduchšie, mohlo to byť dokonale dielo. Napriek tomu je Secret vysoko nadpriemernou romancou. Oh, skoro som zabudol.... UŽASNA HUDBA!!! ()

Vavča

Film The Secret rozhodně není vhodný ke sledování, pokud nejste absolutně odpočatí a soustředění, protože ta "banální" romance, začne být časem velice zajímavá a bude dávat smysl. Relativně civilní výkony hlavní dvojice (konečně film pro Kwai Lun-Mei, kde mohu dát 4 hvězdy, tato talentovaná herečka má smůlu na výběr titulů), perfektní Anthony Wong ve vedlejší roli. Kromě romantických chvil i nenápadně zapracovaný humor, silné a zapamatovatelné momenty tady rozhodně jsou, ať piano battle, Elvis na večírku, tak famózní kamera za kterou je Mark Lee (zejména scény na střeše a u moře). Nenápadný film v poklidném tempu, ale s velkým srdcem. ()

Jirka_Šč

Romance, na jejímž konci jsem si téměř okusoval nehty. Dosud jsem neviděl podobnou zápletku. Silná hongkongsko-tchaiwanská odpověď na jihokorejské a japonské romance. Číňané "umí" nostalgii. Přímé, jasné, čisté (kromě názvu filmu, který je dvojsmyslný). Krásná klavírní hudba. Chci vidět znova! ■ Viděno podruhé. Původní hodnocení 5* naprosto zasloužené! Napodruhé jsem si díky znalosti dějové zápletky uvědomoval v první části filmu logické drobnosti, které mi napoprvé unikly nebo nic neřekly. Také jsem na YouTube našel video s krásnou hudbou z filmu. Linky zde dlouho nevydrží, lepší, když si do vyhledávače na YouTubu dáte:《不能说的秘密》路小雨 mv 120秒 a kliknete na první video odshora. Má dobrou kvalitu. ■ Viděno potřetí. Začínám oceňovat propracování vztahu. ■ Píseň, která zazní při rugbyovém zápase, má název Sunny Doll (晴天娃娃), což se dá přeložit jako "Sluneční panenka". Další píseň z úvodu filmu, při procházce podél moře, se zase jmenuje Angel, "Anděl". Jméno hlavní hrdinky se do angličtiny překládá jako "Rain", stejně se jmenuje i další skladba ve filmu. Jay Chou nazpíval i píseň k závěrečným titulkům. ■ Dnes jsem napsal o filmu blog: http://scobak.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=237202&bk=45019 ■ Nedá mi nenapsat úvahu ke vztahu a chování obou hlavních postav. Pozor, SPOILER (nebo spíš poznámky k spoileru)!!! Tajemství, které dívka skrývá, je zásadní i pro její chování. Je volná. Nemusí se chovat podle očekávání ostatních. Je jen a jen pro něj. To, co prožívá, je dobrodružství. S klukem, o kterém věří, že je jí souzen. Proto je uvolněná a bezstarostná. Na druhou stranu je toto tajemství zásadní i z jeho pohledu. Není to očividné, ale je namyšlený a lehce egoistický. Když si je jist její láskou, baví ho ji popichovat a nedochází mu, že ji to bolí. Troufám si tvrdit, že nebýt dějového zvratu, ve kterém mu dojde, co vše v ní má a díky kterému se rozhodne obětovat vše, jen aby mohl žít s ní po boku, by se rozešli. Proto je tajemství pro film velmi zásadní. Ještě víc člověku dojde, když si uvědomí celý název filmu v čínštině: Tajemství, které nesmí být vysloveno. Dvě osoby znaly tajemství. Jedna ho vyslovila druhá ne. Dopadly diametrálně odlišně. ()

• Překlad čínského názvu zní: "Tajemství, které nesmí být vysloveno". (Jirka_Šč)
  • Yuhao Zhan, druhý účastník klavírního duelu, je i ve skutečnosti vynikajícím klavíristou. S Jay Chouem vystupují a předvádějí "klavírní bitvy" naživo. (Jirka_Šč)