Ditto

• Južná Kórea donggam (viac)

TonyHawk94

"Follow your heart. Honesty always works." TIME PARADOX, vol. 3, a pozerám, že film s rovnakým názvom (a zjavne aj podobným príbehom) vyšiel na konci milénia v roku 2000. Tak či onak, Korejci tento motív s "cestovaním", resp. prepojením 2 odlišných časových období majú veľmi radi. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade, kde zdrojom "prepojenia" je ten istý rádioprijímač v dvoch odlišných obdobiach. Toto sa použilo na vykreslenie celkom normálneho romantického príbehu so smutným, ale dobrým (správnym?) koncom na strane jednej, čo vyústilo do happy-endingu na strane druhej. Keď sa nad tým tak zamyslím, romantická rovina bola skôr priemerná, ale 2 prepojené časové obdobia to tak krásne ozvláštnili a vytvorili veľmi príjemnú kombináciu. K tomu veľmi vhodný soundtrack, ktorého smutný motív v jednej scéne vo mne vyvolal skoro úplnú katarziu. Potešila veľmi sympatická Cho Yi-Hyun. Vo finále som tomu chcel dať 5*, no nechávam si rezervu - ak sa mi podarí zhliadnuť originál z roku 2000, tak možno prehodnotím, a zvýšim na maximum. Zatiaľ teda 4* :o). ()

Aljak

Niečo na štýl Lake House (resp. Il Mare). Akurát, že tu je hlavným spojivkom rádioprijímač, ktorý prepojil ústrednú dvojicu medzi rokmi 1999 a 2022. Táto 23-ročná časová priepasť so sebou prináša celkovo zaujímavý príbeh dvoch študentov, ktorí prežívajú svoje životné dilemy v rôznych časových rovinách. Obaja si však navzájom pomáhajú a podporujú. A keď už sa zdá, že príbeh prichádza do slepej uličky, zrazu sa medzi Yongom a Mu-Nee našla výrazná spojitosť, ktorá priniesla Yongovi krutú pravdu. Scenáristicky to bolo výborné, dialógy trochu slabšie, postavy (resp. ich herecké stvárnenie) ma až tak nenadchli, ale celý koncept bol naozaj vydarený. A musím pochváliť aj záver, ktorý celý kruh napokon vhodne uzavrel. Super námet, aj kompozícia - až som prekvapený, že to Američania ani nikto iný ešte neremakoval. 4* ()