Multimilionár Tom Mullen (Mel Gibson) je zakladateľ a majiteľ úspešnej leteckej spoločnosti, ktorý žije s manželkou Kate (Rene Russo) a 12-ročným synom Seanom (Brawley Nolte) v luxusnom byte v New Yorku. Pri dobročinnej akcii však Tomov syn uprostred stovky ľudí náhle zmizne bez stopy. Neblahé tušenie rodičov sa čoskoro potvrdí: Sean bol unesený a zločinci žiadajú od Toma výkupné 2 milióny dolárov, ktoré treba doručiť do 48 hodín - inak chlapec zomrie... Špecialisti z FBI odporúčajú výkupné zaplatiť, ale pri odovzdávaní peňazí sa dopustia osudovej chyby a jedného z únoscov zastrelia skôr, než stihne čokoľvek prezradiť. Tomov syn sa tak ocitá na prahu smrti, navyše ďalšie pátranie FBI je bezvýsledné. Vzápätí Tom dostáva od únoscov druhú šancu a nové inštrukcie. Cestou na určené miesto však Tom náhle pochopí zdrvujúcu pravdu - ak zaplatí, nikdy viac svojho syna neuvidí. Únoscovia totiž nebudú mať dôvod vrátiť dieťa rodičom a radšej ho ako nebezpečného svedka zlikvidujú. Dané slovo pre nich nič neznamená a všetky kroky FBI zatiaľ situáciu len zhoršili. Je treba konať! Tom preto úplne zmení taktiku a ujme sa iniciatívy - v priamom televíznom prenose osloví šéfa únoscov, ukáže mu 2-miliónovú hotovosť a sucho oznámi, že z peňazí nedostane ani cent, pretože už nie sú výkupným, ale odmenou za jeho hlavu. Ako sa zachová únosca? Druhé kolo boja o život Tomovho syna sa začína... (TV Markíza)

Duiva001

No, upřímně řečeno, čekala jsem také víc.....snad jen ty průzračně modré oči Mela Gibsona...film měl gradující tendenci, pár hluchých a snadno předvídatelných míst se dá odpustit a překvapivý závěr mi to vynahradil. ()

gorthaur

Trošku zbytečně divokej konec a při opakovaném shlédnutí mě některé pasáže trochu nudily, ale herecké výkony hlavních postav potěšily a zápletka byla opravdu dobře vymyšlená. ()

9HK

Výborné drama se skvělým scénářem a přesně hrajícími herci...Gibson předvádí jeden ze svých nejlepší výkonů...Russo jako obvykle velmi dobrý....a Gary Sinese opět skvělej.. ()

pelegryna

Době natáčení dost poplatný nápad, scénář pokulhával za myšlenkou.Asi to není film, na který se dá koukat víc jak jedenkrát za deset let.... ()

JARDAHONDA

Velmi slušné drama, které poukazuje na reál dnešní doby, kde jsou hlavním důvodem, takového činu, jako je únos dítěte zámožnému muži finanční problémy. Hra na kočku a myš, kde Gibson v roli otce stojí před velkým rozhodnutím jestli obětovat syna nebo peníze. Závěrem : Jsem celkem přesvědčený, kdyby se to stalo ve skutečnosti, tak by se takto tvrdě Mel Gibson rozhodně asi nezachoval. Přesto vše film byl plný napětí, dramatu a na tempu rozhodně neztrácel, tudíž u mě za 4 **** ()

mzop

Tenhle film už jsem viděla xkrát, ale vždy se ráda podívám znova. Skvělý scénář, hudba, akce, režie, ale pro mě hlavně herecké výkony. Ústřední dvojice Rene Russo a Mel Gibson podávají neskutečné výkony. Při každém zhlédnutí čekám na scénu, kdy si myslí, že jim zastřelili syna. Tahle scéna je zahraná tak naprosto neskutečně reálně, že mi kanou slzy. Filmů o únosu dítěte je hafo, ale tenhle vede i v originálním řešení celého únosu. A výkony všech herců mi berou dech. ()

sbinda

Tak tohle mě bavilo. Triviální příběh byl hodně dobře a nečekaně vypointován. Scénář na 5 hvězd. Přemýšlím proč to nedosáhlo maxima a mám je jasno. Mel Gibson. Mám ho v jeho filmových eskapádách rád. Všechny padouchy vyřídí ručně a rychle a s vtipem. Tahle role, částečného otloukánka, ale nebyla pro něj. Prostě dobrej děj, ale s přidřeným Mel-motorem. 70% ()

Vodin

Mel Gibson byl skvělý, scénář zmáknutý.Ale FBI mě strašně rozčilovala totálně neschopný, co šlo to podělali, jestli to takhle funguje ve skutečnosti tak to je otřes.Gary Sinise se skvěle hodil na zmetka únosců. 75% ()

Parisienne09

Kro máte rádi temné thrillery, neváhejte. Ron Howard skvěle graduje a scénáristé také odvedli parádní práci. Film překvapí hned několikrát a navzdory tomu, že Mela Gibsona mám pevně zasazeného coby darebného policistu Riggse ze série Smrtonosných zbraní, tady mu poněkud netradiční role sedla výborně. ()

arit

Velmi dobré a Mel Gibson to "prodal" skvěle. Po pravdě, samozřejmě jenom teoreticky, takhle bych se nezachoval. A to je to přitažlivé. Kdo vydrží víc. Parchant, který se najednou dozví, že opravdu nemá šanci. Nebo otec, který čistě na základě počtu pravděpodobností ví, že má pravdu. ()

Monika95

Skvělej fiml s Gibsonem. Napínavý až na půdu a hlavně nečekaný. Nee zaplatit výkupné za syna, ale vypsat odměnu na únosce! Super :) ()

andydufrsn

Mám tenhle film rád. Jednak kvůli Garymu Sinisovi, kterému vždycky dokážu odpustiti to, že se zahazuje v seriálech, jednak kvůli neotřelému scénáři a pak samozřejmě i kvůli krásné René Russo. Jediné co vytknu je ten do rámci filmu se nehodící téměř akční závěr. ()

supg

Slušný thriller, kde únosce se stává nakonec skoro štvanou zvěří. I kdyz v reálu si jen těžko můžu představit takový scénář, tak je mu třeba uznat jistou originalitu. ()

GrooteLulu

..ve své době vydařený Mel biják, ale když se to vezme kolem a tříkolkou, tak docela nuda....hlavní zásada je nevyjednávat a nabídnout veřejně výkupné pro únosce, každému, kdo podá zprávu o únosci ;) ()

milous11

Popravdě když jsem tenhle film náhodou viděl kdysi v telce, tak jsem z něco byl úplně v šoku, jak je super. Dobře promyšlený, se zápletkou a napínavý až do konce. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)