Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

Frajer42

Omlouvám se za svoje přehnaně vysoké hodnocení, ale film jsem poprvé spatřil ve věku, řekl bych, optimálním pro zhlédnutí filmu tohoto žánru. Nicméně film si zaslouží zcela jistě svoje zařazení spíše k těm nadprůměrným, i kdyby jen pro vynikající výkon Johnyho Deppa :). ()

stilgar1

Akční řež s pseudohistorickými prvky, naprosto egocentrickým (ale excelujícím) Deppem a s trapným výkonem K. Knightley a O. Blooma. Nebýt občasných vtipných vsuvek ( i když 90% z nich se o vtip jen pokouší) a povedených akčních scén, nejspíš bych raději usnul... ()

Kothy

Verbinskému se podařilo prolomit prokletí pirátských filmů. Do té doby tyto filmy totiž nebyly moc úspěšné. Děj je celkem pestrý. Někdy až moc, protože jak pořád někoho honí, pak před ním zase utíkají. Na konci zase pořád jezdí do jeskyně a zpátky. Ale co už. Jinak je to dost povedený kousek. Samozřejmě tu nechybí fóry, hlavně díky kapitánu Jacku Sparrowovi. Deppa tahle role dost proslavila. I když tady původně ani hlavní roli neměl. "Žádám vás o okamžité zastavení destrukčních aktivit na město Port Royal." :D ()

boshke

Dokud se neobjevil Barbossa, Piráti mne bavili. Jack Sparrow je skvělá a hlavně vtipná postava a z počátku má dostatek prostoru si měřit svůj ostrovtip s kýmkoli, koho potká. Jakmile se však vypluje, stojí to za houby - otravný a nezajímavý hon za záchranou své žívotní láskou, fantasmagorijní prokletí atd. Jediný Depp drží Piráty nad vodou... 60% ()

swamp

Filmy o pirátech mě nikdy nebraly, ale The Curse of the Black pearl mě celkem překvapil a pobavil..hlavně tedy Johnny Depp. :) ()

Sašenka165

Od první chvíle mě první piráti chytli a válela jsem se smíchy až do konce. Johnny je génius! Keira je krásná a Orlando je modelka... :-) Vážně miluju piráty! ()

Dalda

Narozdíl od všech ostatních dílů celé série Pirátů z Karibiku se mi tento první díl docela líbil. Mělo to atmosféru, vtip a také dva jedinečné herce Johnnyho Deppa a Geoffreyho Rushe. ()

Ant

V jedné době jsem Piráty viděla asi třicetkrát. Z toho už jsem naštěstí vyrostla, každopádně na tenhle film pořád nedám dopustit. Originálnější pirátský film byste totiž asi nenašli. On Depp tu nominaci na Oscara nedostal pro nic za nic. Dokonale vyvážená směsice žánrů s neskutečně půvabným koncem. Jeden z těch filmů, z kterých bude za dvacet let naprostá klasika. ()

sarkas21

Neskutečne skwěle zwládnutá role Johnnyho Deepa.(kapitán Jack Sparrow) To se už asi nikomu nepowede natočit 4dilnou podíwanou jakou je tahle.Díl po dílu je Jack lepší a lepši.Wše je w pořádku jak scény tak scénář a efekty jsou skwělé.Myslím si že nikdo na swěte nemůže být sklamaný.Nomminace na Oscary je práwoplatna ()

nascendi

Z láskavých troch hviezdičiek, ktorými som pred časom ocenil videné fragmenty (pozerať celý film bolo nad moje sily) uberám tú, ktorá bola navyše. Videl som pred rokmi niekoľko francúzskych a talianskych filmov s tematikou pirátstva. Tiež ma nijako nezaujali, ale ani neodpudzovali, ako tento. Nebudem dráždiť jeho nadšencov, ktorí ma za odlišné vnímanie trescú odnímaním bodov, o ktoré nestojím a spomeniem pozitíva tohto filmu. Je to chytľavý hudobný motív a v dizajn Johnnyho Deppa. Ostatné 0 b. Ľutujem. ()

nash.

Pirátské historky mají zdánlivě velký potenciál nasytit diváka dobrodrodružstvím, romantikou i velkolepostí. To všechno slibovali i tihle piráti z Karibiku, které navíc předcházela aura velkého světového superhitu. Je to nenáročné, je to zábavné, je to velkolepé, plné krásných záběrů, velkých scén, soubojů, speciálních efektů a nemá to vůbec špatnou zápletku. Nechybí humor, romantika, krásná Keira a Johnny Depp, který si s naprostým přehledem ukradl film pro sebe a všechny ostatní víceméně odsoudil do role komparsu. Jenže stejně jako u většiny pirátských filmů (ať už je to Ostrov hrdlořezů nebo klasika Poklad na ostrově) v mém případě nakonec k tomu nasycení diváka něco chybí. I když tentokrát jen nepatrný krůček. Možná za to mohla trochu přetažená stopáž, možná příliš velké očekávání, ale možná třeba jen nějaký podvědomý pocit lítosti, že už jsem z klukovské pirátské romantiky vyrostl. ()

Ratemus

Jeden z nejlepších, nejoriginálnějších, nejzábavnějších dobrodružných filmů s nádechem fantasy. Johnny Depp je na vrcholu, spolu s mistrem Rushem předvádí dvojice neuvěřitelný výkon. Orlando a Keira jsou takový do počtu, celkem nezajímaví. Film nabízí výbornou podívanou, kterou si jistě každý užije, úžasnou hudbu, která se vám vryje do podvědomí a skvělou akci. Myslim, že jméno Jack Sparrow se bude vyslovovat ještě hodně dlouho. ()

Slarque

Zase jsem to Bruckheimerovi sežral i s navijákem. Velkolepá výprava, skvělé triky, černý humor, suché hlášky, mohutná hudba, akce a dobrodružství - všechno v jednom. Navíc Johnny Depp jako nejlepší filmový pirát všech dob. Ideální letní oddychovka. ()

Rocky62

Dnes už v podstatě legenda, která jde tak trochu mimo mě. Nepochybuji o její kvalitě, ostatně těch 650 vydělaných melounů o něčem svědčí, ale pro mě to není nic víc, než jen standardní komerčně úspěšný megafilm, který mi poslouží na zabití nudného večera. Především nejsem nijak zvlášť velkým vyznavačem komedií a už vůbec ne těch fantasy, ale Piráti neoddiskutovatelně patří k největším blockbusterům vůbec. Málokterý má jednu z nejoblíbenějších postav v dějinách filmu, málokterý má jednu z nejpohlednějších žen a málokterý se může pochlubit tím, že jeho typickou hudbu zapíská každý druhý. Chyba je tedy v mém duševně omezeném vkusu.70% ()

classic

„Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly” , sa priam »obúvajú« (d)o španielskeho conquistadora, extrémne chamtivého Fernanda Cortésa, pretože títo dvaja scenáristi Elliott s Rossiom, sú si toho i veľmi dobre vedomí, že doslova prahol po (aztéckom) zlate, a tak tým pádom vzniká legendárny, pirátsky medailónik, ale už v typickom, hollywoodskom šate, pod záštitou vychýreného producenta Jerryho Bruckheimera, samozrejme, že sa pridávajú samé, nadprirodzené prvky, aby to bolo ešte viac zaujímavejšie: „Kamenná truhlica z Ostrova smrti, pozostávajúca z 882 kusov zlata, na ktorú potom pohanskí bohovia uvalili strašnú kliatbu, a keď každý smrteľník, čo z truhlice vezme hoci jediný kus, bude naveky potrestaný...” A režisér, predchádzajúceho trháku Kruh, čiže Gore Verbinski, dostáva na starosť - nakrútenie TOP letného, sviežeho, dobrodružne-komediálneho blockbusteru s hereckými hviezdami najjasnejšej žiarivosti, v ktorom dominuje minimálne toto ústredné kvarteto - Depp a Rush, vari úplne najväčší rivali, ďalej Bloom, ktorý už medzitým stihol zahviezdiť v Pánovi Prsteňov, ako elf Legolas, či Kneightley, ktorá sa ešte iba takpovediac stále hľadala, lebo až na základe tohto celosvetového úspechu, zaznamenala väčšiu pozornosť, pričom práve romantická linka medzi Willom a Elizabeth, je najviac nevierohodná ! No i napriek tomu sa nedá extra povedať, že by som bol bohvieako nadšený so samotnou réžiou, ktorá mi sprvoti prišla, ako mierne chaotická, s mnohými, filmovými chybičkami na kráse, a keď sa do toho následne zamieša aj nepríliš svedomitý strih, tak rozpačité dojmy tým pádom uzreli svetlo sveta, že našťastie sa to neskôr aspoň konečne ustálilo, ale až s príchodom podarenej, vizuálnej stránky, kde môžem započítať i kameru Dariusza Wolskiho, ináč vďaka tomuto varšavskému rodákovi, má počin celkový spád + vizuálne efekty z dielne Industrial Light & Magic, prakticky splnili svoj účel, na ktorý boli pred(určené). Summa Summarum: Po dlhšej, časovej pauze, som napokon ubral hviezdičku smerom nadol, lebo som sa vôbec nedokázal stotožniť s niekoľkými prehmatmi, ktoré neuveriteľne bijú do očí. Zdá sa mi to, že už Piráti povedzme, trochu zostarli... ? ()

Happens

Dobrodružný jak od Tima Burtona s námořní tématikou. Tak trochu pohádka, tak trochu horor. Depp je okouzlující, místy šašek/podivín, místy charismatický a vůdčí. Ze všeho proklouzne jako slizká ryba. Udělá vše pro to, aby získal svou loď Černou perlu nazpátek. ()

klerik

Po dlhšej dobe sa nám vrátil dobrodružý film a je to celkom príjemná zábava. Johnny Depp je fantastický a pri jeho grandióznom výkone si ani nevšimnete, že tam hrá aj Oralando Bloom. Bohužiaľ na plátne sa akosi primálo objavuje Goeffrey Rush čoby hlavný záporák, počítačoví kostlivci sú trestuhodne debilne snímaní kamerou a pirátske scény na mori sú v skoro až komornom štýle. Chcel to byť veľkofilm, ale veľký je len v poriadnej dávke Deppovho humoru a kráse Keiry Knightley. Bruckheimer si už skrátka toľko neverí... ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)