Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

kolly13

Reálné zobrazení segregace, asertivní inteligence a nesmyslného chování jako standard. Možná je to příliš jemné, ale mě to bavilo, poučilo a také potěšilo, zvlášť hlavní herečky a Costner s Parsonsem. ()

Astonko

Bez takého dobrého obsadenia a výkonov u všetkých hercov a herečiek a výbornej pozitívne naladenej hudbe by ten film bol o dosť horší, i keď má pár fajn nápadov ohľadom rasovej diskriminácie a ukazuje svetu (ďaľší) dôležitý príbeh 6.8/10 ()

brasek

Príbeh o americkom vesmírnom programe, o zdaroch, problémoch a nezdaroch je vcelku zaujímavý, žiaľ je pretkaný nudným černošským rasizmom a tri hlavné ženské postavy nie sú až také zaujímavé aby diváka mali trápiť ich súkromné problémy. ()

zigy

Pokud točí amíci o svém rasismu, tak vždy tleskám. Zde navíc zabaleno do zajímavého hávu historie dobývání vesmíru. Škoda, že místy rozvleklé rodinné historky. ()

FandaF

Film příliš "tlačí na pilu". Ta doba byla pro "colored" asi opravdu těžká (dnes až nepochopitelná co se týká rasismu). Na druhou stranu ale film až příliš klišoidně naznačuje genialitu především tmavých žen, ber kde ber - žen od nikud, "téměř" bez vzdělání, minulosti, atd. Tak trošku výplach mozku... Zvlášť pokud víte něco elektronice - a to myslím např. od jediného tranzistoru až po nynější procesory a obvody, taky o softwaru a vůbec historii těchto oborů... Pak ve filmu uvidíte pár slušných nesmyslů :) Jo, jsem inženýr :) Nicméně i tak smekám klobouk obecně před všemi teoretickými počtáři o kterých tento film je především. ()

Franki69

Silně idealizovaný snímek o chytrých hlavičkách v programu vesmírných letů americké NASA v letech 1957 (kolem země začíná kroužit Sputnik) do roku 1962 (zeměkouli obkroužil první američan John Glenn). Hlavičky byly tři a patřily extrémně chytrým černoškám s neobyčejně vyvinutým intelektem a citem pro matematiku, fyziku a tehdejší počítače. ** Ačkoliv je to tedy zejména trendy pojatá americká životopisná agitka, zatížená aktuálním protirasistickým hnutím, je to taky film, na který se docela dobře kouká. Pokud vám už tedy nové hollywoodské black&white dělení světa zobrazovaného americkou filmovou produkcí v posledních cca 10 letech neleze ušima. Jima Parsonse (Sheldon z Big Bang Theory) v roli zlého bělocha, diskriminující geniální černošskou matematičku jsem si v příběhu docela užil, dal to pěkně. Jen nezměnil účes, což je vzhledem k natáčení filmu v letech, kdy se točila BBT pochopitelné…) Zmíněné geniální vědkyně, na které může být americká afroamerická komunita právem hrdá a které čas odsoudil do dějinných rolí Hidden Figures (v tomto kontextu zapomenutých postav) Katherine Johnson, Dorothy Vaughan a Mary Jackson jsem si vyhledal a jsou to skutečně unikátní lidské osudy. Filmu dávám pěkných 70%, kdyby byl natočen trochu více „lidsky“, jako třeba Kód Enigmy o Alanu Turingovi, neváhal bych s vyšším hodnocením. ()

oblonskij100

Fíha, dnes mně vůbec nevadilo, že ten film byl tendenční. Ono je rozdíl, když se vychvaluje člověk, který se postaral o úspěch v nějakém odvětví, než klekání před kdejakým člověkem jen, kvůli tomu, že je černý. ()

allegria

Nejraději mám pravdivé příběhy, to je také jeden z důvodů mého hodnocení, ale především je to skvěle udělaný film, protože udržuje napětí (i trochu toho dojetí bez patosu) po celou dobu. Herci (milovaný Kevin Costner a pak tři hlavní ženské hrdinky) také prvotřídní. Ovšem nezanedbatelná je rovněž vynikající hudba Hanse Zimmera, kterou každý jeho fanoušek jistě přesně rozpozná, kdy ve filmu zazní. Za mě tedy stoprocentní filmový zážitek. ()

PTuranyi

Výborne natočený životopisný film a pocta niekoľkým ženám. Vykreslenie segregácie a boja za slobodu, patriotizmus a nadšenie ale všetko v správnej miere. Dojímavé vzťahy a láska. ()

Kamil111

Zajímavé bylo nejvíce NASA a vesmírné závody, než barva pleti a pohlaví. Po loňské kritice se najednou objevilo tolik barevných filmů. ()

Starejsi

No a čo, že to bolo klišé, vychádzali zo skutočností a nemohlo to dopadnúť inak. Kvalitná filmárčina a ženy to herecky ťahali veľmi solídne (Octavia Sencer je stávka na istotu). Môj názor, je to lepší počin ako Moonlight. ()

Nechic

Film co ukazuje atmosféru šedesátých let v Americe takovou trochu zábavnou a trochu vážnou formou. Nakolik se to zakládá na realitě a nakolik jsou některé věci přehnané (oddělené záchody, místa v autobuse apod.), to nedovedu posoudit. Líbila se mi tam i linka s nasazováním prvního počítače do NASA, z dnešního pohledu docela úsměvná historie. ()

Capri2016

Tento film bol pre mna prijemnym prekvapenim. Vedela som o teme - 3 cernosky v NASA , ale herecke vykony 3 hlavnych predstaviteliek, vtipny pohlad na mnoho zasadnych veci v 60. rokoch 20. storocia ma tak potesili,, ze film som si od zaciatku do konca uzila, film ma velmi pobavil, cernoska tema bola spravne uchopena. Ale hlavne co ma vzdy bavi ked film hovori o zenach, ktore nieco dosiahli (bez ohladu na farbu pleti), ktore boli prikladom pre zeny nasledovnicky, ktore ukazali smer a dosiahli uspechy aj oblastiach, kde by ste to neocakavali - matematika, inzinierstvo a prve pocitace .... Vzdy ma potesi film o zenach priekopnickach. A ked je tema este podana vtipne ako v tomto filme - tak je to este vacsi zazitok. Pre mna velmi solidnych 80% a film by som si kedykolvek rada pozrela! ()

Lucy1905

Tento film vypráví dojemný příběh o segregaci v USA a černošské matematičce jakou svět ještě neviděl. Jsem moc ráda, že patří do kategorie životopisných filmů, a proto mě tolik chytl za srdce. ()

vlk++

začátek 60. let, NASA soupeří s Ruskem, kdo první pošle člověka do vesmíru... ale o tom ten film není, tři velmi nadané Afroameričanky pracují pro NASA v oddělení "Colored Computers" aneb "Barevní počítači" :) a o tom to je, pro ženy se "špatnou" barvou kůže to nebyla příznivá doba a prosadit se chtělo kuráž ;) Taraji P. Henson v hlavní roli se mi líbila, fandil jsem holkám a ta doba, nedávná, mi připadá až neuvěřitelná. 4* ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord