Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

Gortyna

Prvoplánové, ostatně jako všechno, kde hraje Costner. Ve srovnání se Zelenou knihou s podobnou tématikou o několik úrovni níž. Hvězdička za protirasistický náboj. ()

Dejff_2004

Možná bych Skrytá čísla trošku zkrátil o pohodové dění v rodinách černošských inženýrek, které po čase nudí a zaměřil se víc na dění v NASA. I když se tam odehrává většina děje, měl jsem po zhlédnutí pocit, že bych potřeboval víc dovysvětlit, co všechno vlastně naše hrdinky uměly. Ale už by to byl asi úplně jiný film, než který režisér Theodore Melfi zamýšlel. Takhle vás čeká pravdivý pohled do amerických dějin s troškou komediálních situací. 60 % ()

diccon

70%. Fajn film o cernoskejch matematickach v pozadi vesmirnyho  programu Apollo. Je to samozrejme trochu kyc. Ovsem hlavni hrdinky byly fakt bedny a  rozhodne nemely v segregacnim obdobi sedesatych let buhvijak bezproblemovej zivot. Osvezujici je, ze si tady autori nevymysleji alternativni historii, neprepisujou bily hrdiny na cerny a necpou do obliceje kopy dnesni BLM propagandy. Byla by krasa, kdyby Holywoodu doslo, ze (ma-li to kdo zapotrebi)  tohle je prirozena cesta, jak ukazat, ze i mezi cernochama je samozrejme spousta chytrejch, nadanejch a pracovitejch lidi. Ne kravinama jako Black Panther a "cernosska lesba" Anna Boleynova. ()

Julius

Dostaneme sa do obdobia, ktoré nám pripomenie postavenie čiernobieleho sveta. Viacmenej, bola riešená rasová otázka, ako matematické výpočty. Mohlo byť ukázané viac, zo života matematičky, ako sa dostali do NASA, čo všetko tomu predchádzalo? Film vie udržať sledovanosť až do konca, je to oddychovka, na ktorú sa dá pozerať. Hlavné predstaviteľky sa vžili do svojích úloh a zahrali ich bravúrne. ()

Tomas_PO

Nemusím náslinú politickú korektnosť akéhokoľvek druhu. Úvodná scéna preto u mňa vyvolala veľké obavy zo silne stereotypného priebehu deja. To sa potvrdilo v podstate v celom priebehu filmu, miestami vybičovanom až do patetickosti ala rozbíjanie označenia WC. Na strane druhej téma dobývania vesmíru bola tak silná, že sa podarilo dosiahnuť dejový balans. Pravdou ale je aj to, že tieto témy si pripomínať treba neustále. Je totiž neuveriteľné, pred akou krátkou dobou bola segregácia prirodzeným štandardom, aj v 'rozvinutej demokracii', akou je USA. O to viac je prekvapujúce, že je to reálny príbeh. ()

notozjano

No tak to koukám, jak skvělé natočené to je. Některé scény jsem si dokonce vracel zpět a to se mimo akční filmy moc nestává. Skvěle se doplňující trio, Costnera jsem tam uvítal (ta role potřebovala přesně tento charakter) a Parsonse jsem opravdu rád viděl i v jiné roli než božího Sheldona (ten jeho obličej bude s touto postavou v mé mysli spjat už na věky). Moc se mi líbilo, jakým pohodovým způsobem bylo představeno soukromí těch žen a co se týče rasismu, podle mě to nebylo vůbec tak násilné, jak zde někteří píšou. Je dobré si uvědomit, že tehdejší společnost si teprve vštěpovala, že bílý a černí jsou na stejné úrovni a tato skutečnost vyvolávala i jiné emoce než jen nenávist a opovržení. V mnohých to muselo vyvolat i stud, hanbu, když si začaly uvědomovat, čeho že se to vlastně dopouštěly. A ať se to někomu líbí nebo ne, tohle já jsem v tom filmu viděl. Paráda ()

rigby

Výborně natočený film o neznámých ženách. Navíc se tu objevuje téma aktuální v současných amerických filmech, a to je problém barevných, který je tu krásně zpracován. Chvílemi to trochu skřípe, chybí tomu větší hloubka, ale jinak se jedná o velmi příjemný a poučný film. 4- ()

RomaS

Tři geniální ženy pracující pro NASA, které se podílely na prvních letech do vesmíru. Ač už o sobě zajímavé téma, to podstatnější je to, že nezapadaly svou barvou pleti do tehdejších škatulek. Období segregace nebyly časy na které by byli Američani pyšní a rádi na to vzpomínali. Nicméně v Hidden Figures to vzali hodně nenásilnou formou a i když si člověk mezi řádky musel uvědomit jak to bylo těžké v období předsudků pro obyčejného "Coloured", tady to bylo převyprávěno příjemnou a zábavnou formou, za což tleskám. Přestože je to v krátké době další film, kde se více řeší etnický původ než výjimečnost osobnosti, je to zde mnohem lépe zvládnuto než v kanadském "Race". ()

STIMU

Předvídatelné, nudící klišé o chrabrých, chytrých, pokorných a utlačovaných černoškách stojící proti přesile tupých bělochů plných předsudků... Ale své publikum si to jistě najde ()

Georgeton

Prvá polovica 90 %, druhá 70 %. Od začiatku bolo jasné kde sa bude uberať film, ktorý pravidelne poukazoval na hodnoty, ku ktorým ľudia v tých rokoch v USA inklinovali. Nádherne podané, strohé s malým odkazom pre nás všetkých. Čím viac vás druhí podceňujú, tým ste silnejší s možnosťou ostatných prekvapiť tak, ako by to oni sami vôbec nečakali. ()

zuzzz.man

Taková bezstarostná matematicko fyzikální pohádka. Jsem opravdu nadšená. Herecké výkony třech protagonistek super, strnulá Kirsten Dunst už to asi ani jinak neumí, ale zde jí odpouštíme, protože její role je jí ušitá na míru. Kevin Costner umí, to taky víme. A Jim Parsons - ten byl asi jediná šmouha na kráse, ale on za to nemůže, prostě je to Sheldon a je zaškatulkovaný až běda, z toho se téžko někdy dostane, spíš asi vůbec.. Neseděl mi tam, to byla role pro někoho jiného. To ale nic nemění na tom, že to byl pro mě po dlouhé době opravdu perfektní snímek. 10/10 ()

bonovox

Typický oscarový film s pekným posolstvom a samozrejme podľa skutočných udalostí. Dobre sa na to pozerá, herci sú všetci fajn a NASA predsa len porazila tých sovietov a tak to má byť. ()

jjjerry

Koukám, že někteří zdejší rádoby kritici nerozdýchali úspěšné ženské a navíc černošky. Film mně pocitově přišel delší než je. Skvělé herecké obsazení, hlavně Kevin Costner exceluje. Příjemně se to sleduje, nenudí, pefektní scénář. Mně to vůbec nepřišlo prvoplánovitě emocionální, jen zobrazuje dobu jaká byla . ()

buchannon

Po delší době opět vynikající snímek. Je to zřejmě ten typ filmu, který by mohla vysílat Česká televize. Téměř vůbec mě děj nepustil ze sevření a téměř vůbec jsem se nenudil, navzdory své délce. Zajímavý pohled na přístup k (černošským) ženám v NASA, člověk se opravdu diví, jak to tam ještě nedávno fungovalo. Tento film mohu bez obav doporučit téměř každému. ()

moriero

Filmy s rasovou tématikou ve mně většinou probouzejí depku. Ale tady ji potlačovalo vědomí, že se všichni pokoušejí o něco úžasného a překrásného, co prostě musí zbořit barikády a prolomit ledy. Ať ti puritáni chtějí nebo ne. A většinou nechtěli. Ale museli, protože by sympaťák John Glenn shořel jak papírový drak. Skvěle pojatý snímek, žádná hluchá místa, plné emocí a podprahového napětí. Za mě 80%. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord