Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

Flurysek

Shodou okolností jsem film zhlédl v den stých narozenin Katherine Johnson, opožděně tedy přeji všechno nejlepší a děkuji za to, co jste spolu s ostatními kolegy dokázali. Navzdory (až překvapivě) nepřátelskému prostředí Ameriky konce padesátých let dokázaly tyto tři ženy to, co nikdo před nimi, a patří jim za to velké díky a R.E.S.P.E.K.T. Úžasný film o úžasným osobách. Děkuji. ()

Cuffini

Je až naprosto šíleně nechutné, že pár let zpět a není tomu tak dlouho, kdy se lidé dělili dle barvy pleti, jako ukázkově pocítíte v tomto super oddechovým kulťáku, kdy feminy musí být více než uspokojené. Ani tenkrát, ani dnes bych rozhodně nechtěla být kolorovaná, protože mi přijde, že doba, nebo úsudky lidí se zas tak nezměnili. Hlavně u nás vy gádžové. No jo, ale ti Romové, většina z nich prevíti, ekonomičtí uprdlíci nepřizpůsobiví. Co s nimi.. Vyměnit za černochy? Těch bych se nebála, vypadají sympaticky, na úrovni a civilizovaně. Jako ti na Václaváku, ti jsou na mě vždycky tak hodní. A hlavně tamťi nemají ani žádné hollywoodské hvězdy. A to o něčem svědčí, oni jsou líní i hrát! Pchee. Jo jinak film fakt super, hlavně Kevin, krásně svítil ve tmě. ()

Ivy_9

Mám ráda filmy mapující pravdivé příběhy či události, ale ještě víc mám raději filmy, které jsou silné, inspirativní a dodávají chuť se prát se životem :-). Tady mi to bylo krásně naloženo a krásně naservírováno. Je neskutečné, že toto se dělo a přitom to není až tak dávno.. Musím ocenit skvělý výběr herců, zvládnutí kamery, hudby. Super, díky! ()

Flammarion

Jsem spíše zklamán. Film nefunguje ani jako historický pohled do minulosti na vesmírný program USA a ani jako rodinný film. Jako komedie taky nezabírá a hele už je konec. Co si tedy myslet? Příběh je to velký a potenciál tu byl obrovský. Bohužel to prostě na mě nefungovalo a doufám, že to téma třeba jednou někdo zpracuje lépe. ()

MrAldridge

Utlačované černošské matematičky zachraňují NASA...až na to, že takovou problematiku řeší z většiny fyzikové. Trajektorie, které dnešní superpočítače NASA počítají desítky i stovky dní, spočítá borka z hlavy na tabuli během minuty. Sice se nikde neřeší třeba odpor vzduchu, zakřivení zemského povrchu, geomagnetické vlivy, sluneční vlivy, zvyšující se tihové zrychlení při přiblížení v závislosti na poloze rakety a dalších asi 100 problémů, které je třeba vyřešit. Ale zato se opakují důležitá slova, jako binární, Eulerova metoda, diferenciální, parabola, atd. A taky jsem ještě neviděl výpočty vedené v km/h, vždy se počítá v m/s, v případě odborníků, jako jsou ti v NASA v ms^-1. Ale jako rasově pozitivní pohádka a pro dementní amíky je to vrcholné dílo. ()

karyon

Trošku bych to vystrihal a zkratil krapet, ale jinak super odpocinkovej film na zimni vecery. O to vic me fascinuje, ze je to natoceno na zaklade skutecnych události. Doporucuju. ()

Levi_Kornoa

Byť se jedná o film s vesmírnou tématikou, odehrává se převážně na zemi, ale i tak u mě byl schopen vyvolat dostatečnou zvědavost, jak to celé dopadne. Hudbu od Pharrella jsem hned poznal a myslím, že se skvěle k tomuto typu filmu hodí. Humorné hlášky také nechyběly („Tady v NASA čůráme všichni stejnou barvu!“). Film můžu jedině doporučit. ()

adelkaaaa86

K filmu jsem se dostala úplně náhodou a jsem moc ráda. Už jsem viděla několikrát a pořád se k němu vracím. Feministické ražení je pro mě tak akorát a hudba skvěle doplňuje děj. Herečku Taraji P. Henson mám moc ráda a Kevin Costner mě taky příjemně překvapil. Prostě film k navození dobré nálady. ()

akiba

Nepoznávám se. Dávám čtyři hvězdičky za... angažovanost. V tomto podání totiž vůbec nesere a ve výsledku zanechá dobrý pocit (spojený i s tím, že se to celé odehrává v jiné dimenzi - ve světě za louží). Nevadí, ani když tlačí na pilu a ukazuje všechny možné pozitivní i negativní stereotypy spojené s emancipačním bojem žen a černochů za rovnoprávnost, nebo s tupounským rasismem prolezlými svobodnými státy amerikánskými. Moonlight je tisíckrát lepší, Da 5 Bloods zas tisíckrát horší film z podobného škopíku. Ale to je úplně jedno. Když jsem si poprvé četl, že námětem jsou životy černošských matematiček pracujících pro NASA, myslel jsem, že jde o nějaké roztomilé nedorozumění. A vono to bylo tru (stydím se), bylo to zábavné a film se povedl a potěšení i na mé straně a respekt! ()

Hansolo35 odpad!

Jo, jo, určitě to není náhoda, že zrovinka teď se objevuje tolik geniálních černochů. V každém novém filmu je minimálně jeden naprostý génius. Člověk se musí ptát, kde dodnes všichni byli? Když tak čtu ty komentáře, tak mě zaráží ten vysoký počet hvězdiček. Málokdo je z toho nadšený... nač tedy koukat na film, co mě nebaví? ()

Sejkorka

Pěkný film při kterém si člověk říká, co je to za národ, ti Američani. Nejdřív tohle, před tím ještě hůř a teď black life matters, nebo jak to je. Prostě pokrytci. Ten film má spoustu nepřesností (jak jsem četl) když už má v podtitulu based on true story. I já postřehl, že v roce 1961 podle nich byl Brežněv prezident SSSR. Zanedbatelnej detail. Ale jinak, příběh je to silný, černošky se snažej, Tanečník s vlky standard, prostě vše je, jak má být. ()

Milonak

Působí to pohádkově a zajímalo by mě, nakolik je to podobné realitě. Nicméně mě to celou dobu bavilo, 3 hlavní hrdinky jsou sympatické a dobře hrají, takže 4*. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord