Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

marek29

Emocionální přesah tu asi chybí, ale dílo, které dává k zamyšlení téma rasové segregace z 60. let USA jest přítomno! Člověk se hned zamýšlí, čeho by lidstvo nebylo schopno dosáhnout a o jaké úspěchy a pokrok by přišlo, kdyby se dělili lidi na "normální a barevné" :( 4z5, ne-li víc ;) ()

ostravak30

Další dva filmy jsem sjel po sobě. Tento a Barva vítězství. Přesto, že se každý odehrává v jiné době, oba jsou si v něčem dost podobní. Je to rasová nesnášenlivost, která se zde řeší víc, v druhém jmenovaném filmu je hlavním tématem fašismus jako takový. Bohužel rasová segregace je vůbec to nejhorší, alespoň podle mého mínění, co Ameriku potkalo. Je to největší kaňka jejích dějin, kterou nejspíš jen tak neodčiní. A bohužel se nevyhnula ani NASA. Naštěstí přišly tyhle tři ženy a něco změnily. Ukázaly všem, jak to i černošky mohou bělochům natřít. Film o nich má spád, najdeme v nich pár hvězd a mě se líbí od hereckých výkonů přes hudbu. V první řadě film dokazuje, že černoši i černošky zkrátka mohli pro Ameriku umírat a tvořit, ale stejná práva mít nemohli. Ve druhém pak, že hrdiny všech jejích úspěchů jsou jen kosmonauti, ale v pozadí stojí stovky mužů a žen, bez kterých by to nešlo. Mám rád filmy podle skutečných událostí, ač vím, že scénáristi někdy přidají něco ze své fantazie, přesto se mi líbí, že vím, že většina věcí se skutečně odehrála a není to výmysl. Skrytá čísla je zajímavý film a stojí za to jej vidět. Je to film ze zajímavého prostředí a na své si přijdou i milovníci Sheldona z Teorie velkého třesku. A rozhodně má cenu vidět, jak mu to natírá černoška a on není nejchytřejším mužem v NASA i když jeho postavě zůstává, že si to o sobě myslí. ()

Es.024

Příjemný film, dobré téma, ale velmi lehkovážně zpracované, trošičku (vlastně celkem dost) kýčovitě. Ale na jedno shlédnutí fajn. ()

Meeryan

To co mi utkvělo v paměti nejvíce bylo to, že Katherine musela v pracovní době běžet delší vzdálenost na WC pro barevné a pak zase zpět.... Neskutečné je, že to bylo nedávno, to ponižování tmavších, rozdělování společnosti... je nutné si uvědomit, že tohle se stále skrytě děje... Katherine, Dorothy a Mary byly velmi krásné a charismatické ženy! 4**** ()

petite fille

taká príjemná podívaná na dobrú noc, niečo podobné ako The Help. to, že je teraz korektné točiť takéto filmy, mi zase až tak nevadí, lebo som skôr z tej časti ignorantského obecenstva, ktoré je rado, že sa mu odkryla aj táto časť histórie, akokoľvek už je prifarbená. potešila ma i prítomnosť Octavie Spencer, hoci tá má vždy (i vo veľajšej role) také grády, že zatieni ostatných protagonistov. ()

stainboy

Podobně jako u Bohemian Rhapsody se trochu zdráhám zařadit film do škatulky životopisu/dokumentu (na to mi přijde trochu moc plochý) a spíš bych ho zařadil mezi feel-good filmy, natočené podle skutečných osob/událostí. Kažopádně, za mě dobrý námět, skvělá hudba a svižné vyprávění – ty dvě hodiny utečou jako voda. ()

subic

NASA, šedesátky v USA a rasová diskriminace, 3 geniální černé holky se musí poprat nejen se systémem, ale i s vývojem techniky a technologie. Koho jiného do takového filmu dát než už osvědčenou Octavii. Pro nás je to prostě i dnes nepochopitelné, že tehdy měly černé holky v NASA svoje pracoviště někde ve sklepě a jedny záchody označené pro barevné... A Kevin Kostěj jako šéf oddělení tu už měl 61 let, ale pořád je to sekáč. A protože jsem dlouho nedal 4 frčky filmu s Kevinem, tentokrát je dám. Pod Kevinem má malou roli Jim Parsons jak jinak než jako "vědec" matematik. Mě se to prostě líbilo, protože ten příběh jede od 0 a hezky graduje a nakonec mi vykouzlil úsměv na tváři. ()

Arccos

Dobrý film o zajímavém tématu a zajímavých ženách, které si film zasloužily. Ale přece jenom je trochu předvídatelný a občas šablonovitý. Nicméně stojí za zhlédnutí, ()

mirkath1

Stejně by mě zajímalo, jak se opravdu tyto úžasné ženy a všechny jim podobné skutečně cítily. Mlčky polykat sousty omezení a přesto pracovat na plný plyn. Myslím, že my si to vůbec nedokážeme ani představit. Už jen ta konvice na kávu by mě vytočila do nepříčetnosti. ()

PlysovyMacko

Hlavne hrdinky majú môj obdiv, že sa dokázali presadiť v mužskom odbore v časoch, ktoré nepriali ženám ani černochom. Vysporiadali sa s tým výborne. Film nie je žiadna ťažká drama ani nepoučuje. Vyznieva pozitívne a inšpirujúco. Trosku je nadhodnotene ako sú baby múdrejšie ako všetci okolo nich. ()

kacir

Aj keď neverím, že by skutočná Katherine takto kričala na celú papulu po svojom nadriadenom. To dokážu len dnešné čierne ústa, pretože sú na to zvyknuté, že si môžu dovoliť všetko. A to nie som rasista.. Skutočná Katherine vyrastala v dobe, keď černosi nestáli bielym ani za pohľad. V dnešnej dobe sú černosi, ktorí sa povyšujú nad bielymi. Ale ak sa niekto ozve, tak je rasista.. Tie dve vedľajšie postavy, verím že boli v reále dosť dôležité, no tu mi pripadali ako výplň prázdneho miesta a bol som v šoku, že tá najškaredšia je nominovaná na oscara. Tento rok oscarov ovládla tá utláčanejšia farba, pretože minulý rok sa im neušlo nič. Bolo to dosť okaté, čo mi prekážalo. Na tomto filme mi vadilo suverénne vystupovanie čiernych postáv..v skutočnosti sa takto určite nesprávali. Ale toto je iba film. ()

harycek

Móóóóóc se mi to líbilo hlavně jak dostávala na prdel arogance některých "bílých"!!!!! Tohle by si měli pouštět v AMNESTY INETRNATIONAL každý den aby se přestali srát do jiných států a obviňovat je z rasizmu a segregace ,sami mají máslo na hlavě několik desítek let!!!!!Tenhle film ukázal že to v Americe v šedesátých letech barevní neměli snadné!?!?Zda jste si všimli, že manžel studující matematičky Janelle Monáe dává do rukou tužky versatilky , které jsou Českoslovenkým vynálezem (Koh-i-nor 1950) !?!?! ()

pafka

Podle strucneho obsahu jsem se na film moc netesil. Konverzacky vetsinou nebyvaji zajimave. Ovsem tenhle film je presny opak. Uz po uvodnich minutach vas tvurci chytnou a do konce vas nepusti a vy si ten film uzivate. Zlata nit, ktera tohle vse drzi je velmi sikovne podany rasismus. Netlaci se na pilu, jen se ukazuje ve velmi mirnem svetle. Mene je vice a to tady plati naprosto skvele. Tohle me na tom americkym filmu fascinuje - udelat z prdu(dej by se dal rict peti munutama) nablejskanou kouli, od ktere se nehnete. To me skratka facinuje. Herci jsou skveli, hudba skvela a Kevin je tresnickou na dortu. Pro me obrovske prekvapeni. ()

Sakulnikov

Tak film pěkný, ale nenadchne, je prostě dobrý, ale drama, které se točí kolem segregace prostě není využito. K tomu naprosto nefunkční a umělá Costnerova role, která to spíše paroduje. Plus za chytrý název. ()

x_ander

Skrytá čísla sice patří k tomu slabšímu v rámci oscarových nominací, ale pořád jde o slušný film. Příběh tří černošských geniálních ženských, které udělaly průvan v NASA, by sice sám o sobě byl námětem pro nudné drama, nicméně tvůrci se rozhodli jít cestou lehce nadsazenou, místy až komediální, což byl výborný krok. Herecké výkony parádní a prosil bych více rolí pro Janelle Monáe, která je nejen neuvěřitelná kočka, ale po Moonlight ukazuje, že hraní má v malíku. ()

madam.art

Zajímavý námět, ale přebarvené a vadila mi snaha o komediálnost. Jestli to má být drama, tak ať je to drama se vším všudy. Příběh je mimořádně přitažlivý, ale špatně uchopený. Nic proti herečkám, ale zasloužily by si hrát charakterově plnější postavy. ()

Plaque

Príjemné podívaníčko s nadupaným príbehom na pozadí Studenej vojny, vesmírnych pretekov a americkej rasovej politiky. Asi by to príliš vody nepomútilo a to aj napriek hlbšiemu a netradičnému príbehu, ak by sa do toho neobuli skvelí herci. Mám na mysli hlavne afrotrojku, ktorá má každá iné ambície, iné problémy a inak nastavené možnosti. A pritom všetky tri stíhajú byť aj dobrými matkami, manželkami, kamoškami, jednoducho, ruku na srdce - všetko to, čo by sme my, lovci a alfasamci, väčšinou nezvládli. Takže za mňa super, bavili ma ich príbehy, herecké výkony (aj ďalších zúčastnených), no a okolnosti, za ktorých sa odohrávali, vnímam ako vynikajúco zvolenú kulisu. ()

vejfukCZ

Takhle má vypadat film, do hajzlu se všema přeplácanejma dětskejma CGI komiks filmama co se dneska točej kde je přehršel umělý akce a digitální akční ejakulát líta sem a tam (rozuměj SUPERhrdina). Radši ocením film kde se jenom kecá a člověk je u toho přibitej jak hřebík. Mě to sedlo na sto pro. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord