Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

Gaia.M

Protože Octavie Spencer není nikdy dost, tak jsem si po Gifted pustila ještě Skrytá čísla. Já jsem od prvního traileru věděla, že tenhle film bude pro mě. Ale že mi sedne až tak moc, to jsem fakt netušila. Skvělé herecké obsazení, perfektně zvládnutá dějová linka, která člověka nenechá vydechnout a nudit se. Prostě skvělé. Jen prostě musím říct, že bych v té době žít nechtěla. Jednak by moje nejlepší kamarádka určitě byla barevná, a moje rodiče by mě za to nenáviděli a měla bych šíleně moc problémů, ale hlavně, já bych se za jejich práva bila, a to by byl teprve průser. Ale to sem nepatří. Film je to skvělý, podle skutečných událostí, takže jsem se zase dozvěděla něco nového. Takže za mě dobrý, hodně hodně dobrý. ()

Wargoo

Priemerný film, s kopou čiernych ľudí, avšak inšpirovaný skutočným príbehom žien, ktoré to v tej dobe isto nemali ľahké. Aj keď pochybujem, že boli tak preafektované a prekypovali až takým prílišným sebavedomím. Ak by nebol povyk okolo Oscarov a ich B/W témy, tak by tento film zostal len priemerným ne(d)ocenemým počinom. 3*** najmä však za pravdivý príbeh, ktorý bol predlohou. 59,202% ()

sadlokan

Hele jestli,a asi jakože jo,řešili rasu takhle i poloblázniví vědci z NASA s IQ 140+ ještě v 60 letech,tak se nemůžeme s Američanama o rasismu vůbec bavit. ()

Rathalos

Vyborny film podla skutocnej udalosti o troch zenach tmavej pleti,ktore v dobe,ked boli farebni vytlacovani na okraj spolocnosti,ukazali svetu,co v nich je a co vsetko dokazu a najviac sa o tom presvedcili v NASA,kde pracovali,herecke vykony boli na urovni,najviac sa mi pacila postava Kevina Costnera,urcite tuto zalezitost odporucam kazdemu...:-) ()

stanyslaw

Tak tezovité, tak klišoidní, tak předvídatelné. A tak zábavné. (Já furt, koho mi připomíná, a ona to zpěvandule Monáe, která je i naživo zajímavá) ()

Pantata

Prostá oddechovka pro rodinky, která ukáže, že ti "barevní" to za segregace opravdu měli těžké a že dělení lidí podle rasy je takový ošklivý a skoro bych řekl zlý, zlý, pane řediteli, nepěkná věc. To už bylo zpracováno mockrát, třeba Černobílý svět je zajímavější. Je to zvláštní hybrid, na nic se film nesoustředí pořádně, takže záběry líčící nespravedlnosti segregovaných střídají scény od rodinky hlavní hrdinky a to se proloží kosmonauty a vesmírnou lodí kroužící kolem zeměkoule... ()

Dm1tr1j

Jeden z najlepších filmov posledneho 10 ročia a možno aj ďalej. Zobraziť nezmyselnosť rasovej segregácie na pozadí vesmírneho závodu je úžasné. Je jedno akej farby ste, to jediné na čom záleží ne či ste dobrý a rozumný človek. Ak ste len dobrý musíte poslúchať rozumných a ak ste hlúpy a zlý, nemáte žiť slobodný život, za hranicami laboratória, bez toho aby ste posúvali poznanie dopredu všetkými vedeckými pokusmi, ktoré na vás budú vykonávané. ()

Torpid

Dobývání kosmu, boj za rovnoprávnost černých a NASA v 60. letech - to všechno jsou strašně zajímavý témata. O to větší umění je z toho udělat vykalkulovanej, povrchní, po Oskarech lezoucí, hloupej a přeslazenej kýč. ()

HermyJane

Je dobře, že tento film vznikl. Vypráví o nadaných ženách, které to v životě neměly vůbec jednoduché, ale i přesto NĚCO dokázaly. Nicméně, Hidden Figures vás nerozesměje ani nerozbrečí a po skončení na něj za chvíli zapomenete. ()

Torgal

Príjemný oskarový kalkul. Hoci je film predchnutý témami rasizmu, udržuje si pozitívny náhľad a to hlavne kvôli skrz-naskrz dobrým černoškám, ktoré dokážu roztopiť srdcia ignorantských belochov. Nepochybne je to veľmi čiernobiely pohľad (napr. skautík John Glenn je správňak až to bolí), ale strašne dobre sa na to pozerá. Je to taká rozprávka z atraktívneho prostredia letov do vesmíru, kde šťastný koniec je presne to, čo ma ako diváka pohladilo po srsti. 7+/10 ()

Stíba

Kdyby půlka filmu nebyla o tom jak jedna černoška musí uběhnout půlmaraton aby mohla vykonat potřebu a prvoplánovost mnoha scén byla méně očividná a raději jen lehce podprahově zakomponovaná, mohl to být oslnivý film jehož problematika by krásně byla umocněná prostředním vesmírného programu. Takhle to ale působí přeci jen až moc cíleně na jisté sošky, na ktreré ovšem film po právu nedosáhl. Takový Černobílý svět byl v tomhle ohledu mnohem komplexnější a lépe vykonstruovaný film. ()

tomik99

Ani nevím, co k filmu říct. Zkrátka takový průměrný film, který stačí vidět jednou. Nenadchne, ale ani neurazí. První část se dost vleče, nebavila mě a myslel jsem, že už film ani nedokoukám. Pak se snímek trošku zlepší, ale stále se nejedná o kdovíjakou slávu. Tři hvězdy dávám za dobře ztvárněný rasismus ve filmu a závěrečných pár minut, kdy Glenn vyrazil do vesmíru. ()

AxelWers

Tentokrát budem v hodnotení trochu prísnejší, ani neviem prečo, možno ma len nebavilo to, že film sa v podstate krútil len najmä okolo čmárania kriedou na tabuľu, a minutáž sa mi zdala trochu pretiahnutá. ale inak kto má rád životopisné filmy a zaobíde sa bez napätia alebo veľkých zvratov, určite nech si ho pozrie. Film je veľkou inšpiráciou, je jedno kto ste, čo ste, ako vyzeráte, dôležité je, aby ste niečo vedeli, boli užitoční a išli pevne za svojim cieľom. ()

KafuR

3,5*. Příjemné, poměrně zábavné, ale celkově příliš nezávadné ohlédnutí do stále ještě nedávné minulosti Ameriky, kdy se celá jejich společnost dělila na bílou a barevnou. Šikovná práce s postavami a povedené představení všudypřítomné segregace, bohužel však taky teatrálně přikrášlený děj a stylizace do klasického hollywoodského dojáku. Ohledně tématu rasové segregace je mnohem přínosnější podívat sa např. na Mississippi burning. ()

HenryIvan

Veľa ľudí nesúhlasí s nomináciou na Oscara pre tento film, no práve takéto filmy robia svetovú kinematografiu lepšou. Vyborne natočený životopis. Je až smiešne, ako sa dokázali ľudia správať k ľuďom inej pleti len pred pár rokmi. 80 %. ()

MrGregor

Jsem docela překvapený zdejším poměrně nízkým hodnocením (76 %), podle mě by filmu slušelo procento začínající osmičkou... Je pravda, že jsem narazil na pár věcí, které mi vadily, ale většinou to byly naprosté hlouposti, jako třeba stereotypní neustálé si dotlačování brýlí, které filmaři naprosto nesmyslně používají k ukázání nejistoty, nemotornosti u člověka s brýlemi... Také rasová otázka mi přišla v některých scénách zmiňována zbytečně, resp. nadbytečně, např. při různých průpovídkách jedné z ústředních počítaček... Ale jak jsem řekl, to jsou drobnosti. Důležitý je hlavní příběh, který je dle skutečnosti, a to včetně některých pasáží, které působí vymyšleně a naprosto pohádkově (bohužel, tato - opakuji reálná - klišé sráží hodnocení filmu u některých uživatelů). Skrytá čísla jsou skvělý film, jehož jedinou vážnější vadou na kráse je 2 hodinová stopáž, která je s ohledem na rozsah představovaného příběhu a zajímavost osudů tří dam velmi krátká (na druhou stranu, na třeba pětihodinový film by asi moc lidí nešlo, že :) ... Takže shrnutí: Skvělý, zajímavý příběh, navíc z prostředí NASA, s temnou stránkou segregace a světlou stránkou úspěchu dobývání vesmíru. ()

dalziel

Nakoľko sa jedná o skutočný príbeh som dosť sklamaný nakoľko postavy Jima Parsonsa a Kristen Dunst sú fikciou a nemaju tam čo robiť. Zase sa jedná o "Politicky korektnú manipuláciu". ()

Hpatrik

Velmi dobré. Drama které se snaží vypořádat se dvěmi dramatickými liniemi dohromady, tedy snahu o vypuštění člověka na oběžnou dráhu, a boj o zrušení rasové segragace. Solidně natočené, pěkně obsazené (snad až na Parsonse), dokáže to být i příjemně emotivní, nicméně někdy se tlačí na pilu zbytečně moc, některé postavy by potřebovali víc prostoru a některé zase míň, a konec je na můj vkus až příliš přeslazený. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord