The Cloverfield Paradox

• USA God Particle (pracovný názov) (viac)
TV spot

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobia obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. (Marceloo)

SpaceOdyseus

Je to blby, ale i tak to je fajn beckova scifarna, ktery jsem schopny odpustit i obcasne debilty ve scenari. Pujcuje se tu z Filadelfskeho experimentu (takze to nemusi davat smysl!), odkazuje se na predesle Cloverfieldy a buduje se celkem fajn creepy atmosfera. ()

Corpsegrinder odpad!

Člověk co viděl Event Horizon, Moon nebo Life nemůže tenhle výsměch brát vážně. Stupidita toho že to má hlavičku Cloverfieldu nezná mezí, vůbec to totiž nedává smysl kromě toho že to tak dostane jakože nádech něčeho většího. Jenže kromě toho že dotočili asi 2 scény je to pořád God Particle předtim než se k tomu dostal Abrams a God Particle je těžká sračka. 10 Cloverfield Lane přidalo závěrečnejch pár minut, jinak to byl původní námět The Cellar a 90% filmu fungovalo, tady nefunguje nic. Herci jsou nesympatický a hloupý, viděl jsem osmdesátkový slashery s chytřejšíma postavama. Atmosféra nefunguje a jsou tam naprosto divný komediální odbočky (ruka) a reakce postav na některý situace jsou absolutně nereálný (potom co jeden z posádky umře po vyzvracení asi tuny červů to další člen posádky okomentuje slovama TAK ČERVÍKY JSME NAŠLI což je jako by po vylíhnutí Vetřelce před 40 lety jedna z postav řekla AHOJ). Nezajímavá nudná sračka z vesmíru která je jen dobře financovanej SyFy bulšitek. ()

pajik

Zatím nejslabší film z Cloverfield univerza, ale za zhlédnutí určitě stojí, zejména pokud se chcete dozvědět, kdo opravdu může za Monstrum v New Yorku;) Doporučuju nevynechat především závěrečné scény filmu, které teprve navozují tu správnou a typickou atmosféru Cloverfildů. ()

F.W.Colqhoun

Filmy, které provází pověst fakt příšerné blbosti, mají zvláštní kouzlo: To pro mě nespočívá ani tak v možnosti zanadávat si [někdy taky fakt rád; hlavně když mám pocit, že mi film cosi dluží - kvantově pojato hlavně čas], ale v ověření mnohokrát odzkoušeného přesvědčení, že punc přísné (alespoň vnitřní) konzistence nese skutečně málokterý film. Milovníky komiksových serií, kteří si tu otevírají tlamu, tímto tedy slavnostně posílám k šípku :-). Čím dráždí The Cloverfield Paradox? Těžko říct, podobných blbostí se točí tuny. Rozpory nikdo neřeší, svazky vědeckých prací nikdo nešustí, skripta a tabulky se necitují. Když přestanete mít dojem, že koukáte na pokus o zfilmování Stručné teorie času nebo něco podobného (přičemž nemám dojem, že by někdo něco takového tvrdil) a naladíte se na slušnou výpravu, důstojné herecké obsazení, pár svérázných nápadů a zajímavé sci-fi a filosofické podněty a odkazy a neupnete se k odkudsi se přikradnušví požadavek přísného vědeckého rámce, jako kvantová komedie to není zlé. Film lze naopak v lecčems ocenit. Příjemně překvapilo rozhodnutí nechat hovořit čínsky i nečínské postavy, výstupy Chrise O'Dowda a prosté angažmá trestuhodně krásné a stejně trestuhodně neobsazované Elizabeth Debicki. Co VÁM dluží The Cloverfield Paradox? ()

Mitin

Na filmu je škoda, že vám žádná postava nepřiroste k srdci a nikomu přímo nefandíte. Když se někomu něco stane, říkáte si whatever, což je celkem překvapivé, když zvážím kolik známých tváří ve filmu je. Je tam pár fajn nápadů, pár wtf momentů, celkem slušný vizuál, ale občas mi některé scény přišly jak ze špatného béčka. Po Cloverfield 10 docela zklamání, takže takové 3* s odřenýma ušima. ()

Warle

Inu. Solidní recyklace Sunshine, Interstellaru, Gravity a Moon, zcela bez diskuze. Celý film jsem nechápal, proč se část natáčela na zemi, samozřejmě ale cliffhanger jako kráva na konci (jak už je u Cloverfieldu skoro zvykem) to částečně objasnil. Musím ale uznat, že jsem čekal celkem průšvih a ono to nebylo zas tak špatné. Celkem fajnové sci-fi, které nabídlo hezké efekty, fajn hudbu a Daniela Bruhla, který na sebe strhává stejnou pozornost jako se mu již povedlo v Rush. Má to sice slabší části a až zbytečně moc zápletek, ale dalo se to skousnout. Kamera je zbytečně rozklepaná, jako by měla navodit found-footage feeling. To se mi moc nelíbilo, pár scén se tak stalo značně nepřehlednými. Celkově ale fajnová jednohubka, která nijak extra neurazí. Jen bych se vysral na ty filmy a byl pro seriál. Ten feeling z filmů totiž začíná vyprchávat, což je poznat i z toho, že je film předčasně na Netflixu. Tohle moc nevydělá. 60%, slabší 4*. ()

Paldiny

Žeby nový trend ako točiť hororové série? Už minule bolo na zváženie spojenie scenára k inému filmu s mimozemskou inváziou, ale na rozdiel od Ulice č.10 ma tieto potulky vesmírom nebavili. Tempo to má, triky sú obstojné, herci nie sú špatní a čo je zvláštne ani tie veci dejúce sa okolo nich. Lenže scenár trpí demenciou a zabúda. Nevysvetľuje, nevracia sa a nepracuje s načatým. Astronautom začína preskakovať, vesmírnej lodi tiež, za dverami čaká konfrontácia dvoch svetov a do toho obluda zo sveta číslo tri! Všetko sa mení v sekunde, v jednu chvíľu chápavý a milý človek berie do ruky zbraň, iný pení a zvracia červov, tretiemu sa ruka motá po uličke a doma na zemeguli si chlapík vedie do bytu cudzie dieťa. Všetko bez logiky, napätia, pojítok či pracovania so vzťahmi. Jednoducho jeden veľký zblúdilý fail, po ktorom mám chuť si pripomenúť všetky tie samostatné, ale o to prepracovanejšie príbehy alá Horizont udalostí, Záhada Bermudského trojuholníku či minuloročné scifíčko Život, akými sa dozaista inšpirovali aj naši páni scenáristi. ()

dan4815

Problémem této série je, že filmy na sebe téměř nenavazují. Nicméně si myslím, že Ulice Cloverfield byl sice diametrálně odlišný od Monstra, ale komorná atmosféra nahradila veliký strach, který jste cítili za postavy v jedničce, když se snažili dostat pryč. Není nic trýznivějšího, než se snažit utéci a vědět, že cesta k záchraně je příliš složitá. Paradox nabízí ale přehršel nelogických návazností z cloverfield univerza. Některé nápady byly zajímavé, ale jako celek těžká nuda - možná to bylo způsobeném tým, že to byl další film s názvem Cloverfield, což mělo vliv na jistá očekávání. Také bych bral za nevýhodu, že tématika byla už v mnoha filmech před tímto. Zajímavá scéna trvala asi tři vteřiny a byla na úplném konci. Stísněnost a příběh z jedničky a komorní atmosféra a celkem zajímavé napojení na jedničku ze dvojky, v tomto díle chybí. Bohužel, i jako samostatný celek, kdyby se to nejmenovalo Cloverfield, by byl těžký podprůměr. Asi už nejsem dítě, aby se mi líbila představa více vesmírů (kokoti tomu říkají dimenze). Poslední dobou je těžké se nesetkat se snahou vytřískat peníze ze sérií filmů, které svou rychlostí vzniku mají vliv na kvalitu. Chce to příběh - je něco špatně, když se divák dívá na to, kdy už to skončí, aby tomu mohl dát dvě hvězdičky za poslední třívteřinovou scénu. ()

Zombi

S Cloverfieldem to nemá skoro nic společného, ale jako béčkové vesmírné scifi to celkem ujde. Logika se tedy vytratila neznámo kam, ale jako oddychovka z vesmíru je to koukatelné. Slabší 3 hvězdy. ()

H4ku11

Neprišlo mi to horšie ako Life a vo svete, kde sa skrížia viaceré dimenzie nečakám žiadnu logiku udalostí ani chovania osôb. ()

Alien220

Je to sice prefabrikát horizontu událostí, nicméně já mám sérii Cloverfield prostě rád. Je tomu deset let od první části a doufám, že tat otřetí nebyla poslední. Film není úplně prvoplánovitý, po stanici neběhají vetřelci, nicméně klaustrofobické a napínavé to je, má to odsyp... no prostě důstojné retrospektivní pokračování se slušnými hereckými výkony. ()

radekgfx

Děj na pozadí paralelních dimenzí nahrubo poslepovaný z na sebe vrstvených scén náhodných žánrů. Impozantní ve vizuálním ztvárnění exteriérů, selhávající ve všem ostatním. Hlavní nosná sci-fi linka je neustále přerušována zbytečnými a hloupými emocionálními odbočkami, ve většině scén absentuje vzájemná provázanost a jakákoliv originalita, povahové rysy a motivace postav se neustále mění, zaznívá prvoplánová mandarínština. Filmový eintopf uvařený z nepříliš kvalitních ingrediencí podprůměrným kuchařem. ()

Deywid

Jediný rozdiel medzi týmto filmom a filmom Life, je že kým Life je príšerným remakom Votrelca, tak Cloverfield Paradox je príšerným remakom Horizontu události.... ()

Hernycztek

Třetí film nesoucí název Cloverfield a opět je to naprosto něco jiného. Dokázal jsem se na to dívat hlavně kvůli sympatickým postavám, kdy každá měla něco do sebe a hlavně tam byli zástupci mnoha zemí, což mám vždycky rád. Třeba takový Sunshine byl pro mě z hereckého hlediska těžce sledovatelný. Jsou tu překvapivě pěkné vraždy. Efekty, které vypadají věrohodně. Humor tomu také nechybí. Záběry vesmíru jsou krásné a špatná není ani myšlenka cestování mezi dimenzemi. Konec, který přišel většině lidí směšný se mi naopak líbil, protože to v podstatě navazuje na události v Cloverfield. Bohužel není plně využitý potenciál, ale jako sci-fi pro jedno shlédnutí je to dostačující. ()

Flopik

Myslím že hlavným problém prečo bol tento film tak zle prijatý je názov, teda že sa nachádza v cloverfield universe. Ľudia automaticky očakávali niečo iné. Celkovo to však za mňa nebolo také zlé ako sa tu píše. Pozeralo sa nato dobre, natočené mi to neprišlo zle a herci sa mi páčili: Samozrejme má film aj veľké nedostatky ako nudné pasáže, miestami úplnú hlúposť postáv ale inak je to v pohode vesmírna podívaná. Koniec tiež ušiel. Mrzí ma že s tým paradoxom nevymysleli ale viacej a nechali to v takejto rovine. Za mňa ale solídne 3*. Prepojenie s jednotkou síce malinké ale pekne sa to spojilo. Hrozne rád by som však videl nejakú regulárnu dvojku jednotky . Toho sa však už asi nikdy nedočkáme. ()

PanTumnus

Tak nějak nevím kde všichni vidí problém. Možná je to trochu hloupější než předchozí filmy ale tenhle mix Vetřelce a Horizontu událostí mi sednul. Přichází se zajímavou zápletkou, nenudí, má skvělou výpravu, hudbu i herce, několikrát dokáže i překvapit a navíc přihazuje celkově povedené vysvětlení všech těch podivných událostí v Monstru a Ulici Cloverfield 10 (vážně, to vysvětlení tam je, jen stačí být trochu pozornější) a díky tomu si do široka otevírá brány pro možná pokračování. Pro mě tak Cloverfield zůstává stále tím nejzajímavějším filmovým vesmírem. Palec nahoru. ()

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)