Děj úvodní minisérie začíná někde ve střední Americe uprostřed národně-osvobozeneckého boje. Novinář Mike Donovan (Marc Singer) zde natáčí své válečné zpravodajství, když se najednou na obloze objeví obrovský mimozemský koráb. Během krátké doby jsou tyto koráby nad všemi většími městy. Návštěvníci přicházejí s přátelskými úmysly - chtějí pouze využít naše továrny na výrobu chemikálií, kterých se jim na jejich planetě nedostává. Na oplátku nabízejí jejich znalosti a technologie (např. lék proti rakovině). Návštěvníci vypadají jako lidé v červených oblecích, pouze jejich oči musí před prudkým světlem chránit brýle a mají také jiný hlas. Skutečná jména Návštěvníků by byla pro pozemšťany nesrozumitelná a proto si říkají jmény, obvyklými u nás na Zemi (rozuměj v Americe). Jejich hlavními představiteli jsou velitel John, zlá a všehoschopná lady Diana a hodný ňouma Willy (Robert Englund alias Freddy Krueger). V rámci biologického experimentu Návštěvníků dochází ke spojení muže z jejich planety Briana a lidskou dívkou Robin. Postupem času se ukazuje, že vzhled Návštěvníků je pouze biologická schránka, pod níž se skrývá jejich pravá podoba jakýchsi plazů. Jejich úmysly nejsou zase až tak přátelské, jak se zdálo a hlavním cílem je vysát z pozemských zdrojů všechnu vodu a také použít místní obyvatelstvo jako svou potravu. Jejich přítomnost na Zemi se mění v totalitní diktaturu využívající řadu lidských kolaborantů ke spolupráci. Ale to už se formuje nejen v horách odboj proti zlým vetřelcům pod vedením doktorky Juliet Parrishové (Faye Grant) a dívka Robin zjišťuje, že její těhotenství s mimozemšťanem Brianem asi nebude úplně normální... (vitajak)

Valenta28

Perfektní, zdařilé, atmosferické a napínavé! Půvabné herečky hrající mimozemské plaze s maskami, několik lidských hrdinů bojujících za pravdu, bezpečí a mír v USA. Nápad perfektní, o efektech ani nemluvě. Nejvíce mě zaujal styl zpracování. Tj. masky, efekty, klíčování tehdejšího stylu, kvalitní promakané zvukové efekty výstřelů a vesmírných korábů, uniformy a zbraně. Zkrátka všechno. ()

PKD

Na TV poměry 80tek, dosti nadprůměrná záležitost, inspirovaná románem Sinclaira Lewise z r. 1935 ´Tady Se To Stát Nemůže´. Civilní výkony všech zůčastněných, tomu dodávají nádech až mrazivé autentičnosti a silné atmosphéry, podpořenou Johnsonovým inteligentním scénářem, který nehraje na efekt, ale na psychologii a kde zvláště vyniká Leonardo Cimino v roli Žida, který přežil koncentrační tábor a z jehož scén mám dodnes husinu. Efekty jsou sofistikované a když mám stále na paměti, že jde o tv projekt a v té době, tak nemám výrazně co vytknouti. Badlerová a spol. se zde sice ještě jasně neprofilují, jako v dalších V projektech, ale už dává o sobě rozhodně vědět. Konspirace, politthriller, pseudodokument, akce, napětí, mimozemská invaze (co by asi na toto říkal Wells?), paprskomety, souboje. Je tam zkrátka vše. Pro mě jednoznačně KULT, který patří do mé svaté SF tv s. Trojice...Star Trek, Babylon 5 a V. A na to, že tato frančíza není tak rozsáhlá, jako jiné, vyprodukovala slušné množství doprovodného materiálu, včetně románů, hry na nezapomenutelném Commodoru 64 ZX, krabiček na svačinu, figurek a plavidel.;-)  P. s. plakát jest z tv s. Nikoli z the Original Miniseries, jak se tento počin správně zove. Na ten fešný bílý outfit si Diana musí ještě nějaký ten pá...počkati. ()

papaguy

První dva filmy jsem viděl poprvé jako malé dítě na videu na podnikové dovolené, na kterou nás vzali rodiče. Pamatuji si, že na mě udělaly velký dojem – atmosféra filmu na mě působila nesmírně sugestivně, místy až hororově. Parafráze na fašismus a totalitní režimy je nepřehlédnutelná. Z dnešního pohledu hodnotím jako béčkový seriál s béčkově až céčkově hrajícími herci, s dobrou atmosférou, výbornými nápady, ze kterých někteří autoři čerpají dodnes... a dobře ztvárněnými maskami mimozemšťanů. Máme tedy co do činění víceméně s klasikou žánru... Autoři zřejmě byli spokojeni, tak vytvořili sérii pokračování. ()

nash.

Když koloval v 80 letech na videokazetách, byl jsem jím nadšen jako jednou z nejlepších mimozemských invazí. Dnes sice po trikové ztráce trochu ztratil šmrnc, na druhou stranu mu však současná situace v Evropě dodává zcela nový, děsivý rozměr vizionářské předpovědi, před kterou Nostradamus musí blednout závistí. Už nepůsobí jako pouhý starý seriál, ale svým způsobem spíš jako proroctví, které člověk prožívá v přímém přenosu. Zatím to vypadá, že jsme někde v závěru první půlhodiny (v polovině prvního dílu, pokud sledujete ve formě původní dvoudílné minisérie). ()

anderson

Toto je prvých 5 cca 90 - minútových epizód (alebo prvých 10 cca 45 - minútových). Treba povedať, že po tých rokoch od uvedenia na ČT 1 (čo tak reprízu vážení ???) tá nostalgia mierne opadla a napr. výkon MARCA SINGERA je na hranici odpadu, ale aj tak je to sci - fi klasika, ktorá nepochybne inšpirovala trebárs DEŇ NEZÁVISLOSTI. A napriek (z dnešného pohľadu) technickej nedokonalosti efektov, dávam pred tvorcami pomyselný klobúk dolu. (25.1.2009) ()

• V sérii je mnoho podobností na nacistické Německo. Mimozemský znak (tři čárky, dvě tečky) je podobný svastice (znaku nacismu), „Přátelé návštěvníků“ jsou zase alegorie na Hitlerjugend, Pronásledování vědců, jejich rodin a každého, kdo se s nimi spojí je alegorie na pronásledování židů nacisty (Když návštěvníci začnou eliminovat vědce, kteří by mohly odhalit jejich pravou podobu, židovská rodina váhá pomoci jejich sousedovi (vědci) a jeho rodině, dokud jejich dědeček nenaznačil, že odmítnutí by znamenalo nepoučeni se z minulosti). Na nacismus odkazuje také mimozemská propaganda. (Jan.Kanak)