Votrelci

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (viac)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiálny text distribútora)

k212

Na varaní návštěvníky, co byli málokdy vidět ve své plné kráse -ČT to uváděla jako sci-fi horror někde kolem neuvěřitelných jednonočních hodin- si z polo devadesátých let matně pamatuji - tedy na ten originál z osmdesátých let. Zásadní myšlenky zůstaly nezměněny i v tomto novodobém remaku - dobří emzáci pomáhají lidem, zlý emzáci chtějí Zemi se vším všudy. Je to hodně o odboji, taky o politikaření, pletichaření, manipulaci a falši, což dobře naznačil už úvodní pilot. Provedení by možná zasloužilo víc - tedy to technické a trikové, herecky je to obsazeno fajnově, i když mě některé jino-seriálově-kultovní tváře trochu matou a musím jim dát čas si mě získat. Uvidíme, co se z toho vyloupne - zatím - 60%. ()

Madsbender

Mimozemšťanské invázie, návštevy z vesmíru, to všetko tu už bolo milión krát. Votrelci (alebo ako si z nás zasa raz robia distribútori s lokálnymi názvami srandu) na to idú trochu od lesa a vychádza im to. Teda, nie že by tu nebola hŕba klasického klišé a odkazov na známe "sci-fi fláky", no tvorcovia dokážu všetko použité zrecyklovať a využiť znovu tak, že to prekvapivo funguje. Zaujímavo ukázaný pohľad na Návštevníkov a ľudský postoj k nim, pár výborne obsadených postáv (Morena Baccarin a Alan Tudyk známy z kultového Firefly, Joel Gretsch z 4400...) a pútavé spracovanie. Len keby tvorcovia trochu ubrali z toľkého pátosu a teatrálnosti a zbavili sa tých občas nechutne animovaných pozadí, mj. na lodiach návštevníkov. Pilot: 80% /// 1. séria: 75% /// 2. séria: 75% ()

Laerry

„V“ není nijak světoborným dílem; typický americký patos se seriálu bohužel nevyhnul, většinu času se jen intrikaří, diskutuje a navozuje se ta správná „paranoiVdní atmosféra“. Kvalita je vidět v úvodních 6 epizodách, na jejichž realizaci se podílel duchovní otec původní série, Kenneth Johnson. Od jeho pozdějšího distancování klesá i kvalita a z Véčka se stane jen sterilní scifárna, která už naštěstí skončila. ()

TomStall

Po třetím dílu: A je tu další velké scifi seriálové zklamání po Fringe a Flashforwaru. Už jen téma příletu mimozemšťanů a střetu civilizací nabízí gigantický potenciál.. "V" z toho těží minimum. Přílet je sfouknut během pár minut, na důsledky, reakce, souvislosti se tu naprosto kašle a místo toho se zbrklým tempem rozjíždí povrchní příběh plný nelogičností a zbytečných hloupých dialogů. (SPOILER) Odloupnutá kůže odhalující šupiny a ještěří oko je sice ultracool, ale naprosto to popírá jakoukoliv logiku, zvlášť když si pak roztrhnutou část těla musí slepovat nějakým klihem:). Zajímavé je, že ty ještěrky mají lidský chrup, fungující lidské oko a vůbec celou anatomii a jako bohus mají nejspíš fungující lidský penis a mohou vesele souložit a navazovat intimní vztahy s lidmi (/SPOILER). Role jsou rozdělené velmi důmyslně. Kněz má za úkol pokládat debilní otázky a vyděšeně koukat (i když nepochybuji že se brzy změní v neohroženého čaknorise) a agentka FBI drsně odpovídá a vůbec drsně koná. Synek moc úkolů nemá, jen pěkňoučce koukat a přivábit k obrazovkám teen publikum. Připočtěme si k tomu hodně chudé triky (prakticky žádné) a vatu, která vyplňuje nedostatek nápadů. Ať dělám co dělám, vychází mi z toho dost nesnesitelná nuda, která asi už čtvrtou šanci nejspíš nedostane. ()

Hamaradža

Klasický seriál "na pokračovanie" podaný veľmi originálne, napínavo s úžasným námetom prekvapivo aktuálnym - stačí si marťanov nahradiť ľuďmi vysoko postavenými - celebritami a politikmi ktorý podvedome ovplyvňujú naše myslenia médiami, reklamami a sladkými rečičkami. Skvelé herecké výkony a efekty celkom vysoko nad úrovňou bežných seriálov. Škoda, že sa podobne dobré seriály nedávajú aj u nás. :( A dosť ma mrzí aj prerušenie seriálu v tom najlepšom. :( ()

• Jane Badler v seriálu hraje opět postavu mimozemšťanky Diany, kterou hrála už v původní televizní sérii V (od r. 1984). (GigaPudding)
  • Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)