Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

Jaro_slav

Můj pocit, že je to zdvojnásobení Fast Five, byl na konci navýšen o zjištění, že to zjevně bude mít navazující pokráčko. Takové Relikvie smrti, akorát s lepším záporákem. To beru. Vskutku zajímavý záporák totiž ve filmech poslední doby obvykle chybí. ()

aLPaC

Z kdysi originální a zábavné frančízy se stalo ubohé a nezábavné mudrování Vina Diessela o rodině a jejích hodnotách. Ano, o tom byli i předchozí díly, ale tady je to opravdu už přehnané a navíc, když to slyšíte z jeho úst už po desáté, máte chuť dát pokaždé, když otevře pusu, na ovladači mute. Dalším problémem, který se sérií mám je neustálé oživování mrtvých postav. Co se týče nového záporáka, Jason Momoa mě neuvěřitelně sral. Za prvé je zábavné, že na revenge s naší partou čekal 10 let (ok, asi těch 10 let neměl čas) a za druhé jeho stylizace do Jacka Sparrowa byla fakt otravná. Jediné dvě zajímavé postavy posledních dílů Dwayne Johnson a Jason Statham tu buď nejsou, nebo dostanou minimální prostor. Doufám, že v 11 tomu bude jinak, neboť pokud ne, přemýšlím, že už se na ní ani nepodívám. Jo a akci neřeším, ta je vesměs zábavná, i když body jí určitě sráží cgi, které je na první dobrou vidět a tak si to tolik neužijete jako například ve filmech s Cruisem. ()

bobstock

Hvězdu za zrající sexy Rodrigueze, s kterou bych se sakra projel na motorce jako držící se spolujezdec a že sem tu stále ještě neviděl vesmírnou ponorku na oběžné dráze Země, střílející super rychlá auta z torpédové komory.. 30% ()

filipvrbik

Navzdory očekávání, je to kupodivu koukatelné... A taky to má docela dobrý konec. Bohužel Jason Mamoa se po řadě klaďasů - hlavně Aquamana - vůbec na záporáka nehodí, a jeho záporák je tedy řádný úchyl, ale nevěřil jsem mu to. Vin Diesel tradičně pronese v celém filmu dvě slova, ale jinak honičky super, efekty dobrý, ale zase je poznat, že to je CGI,  a spíš to pak nudí.. Žádný zázrak, ale jako Fast X není úplný propadák...40% ()

Zombi

Takovej průměr, překvapivě mě tam docela bavil Momoa, a to se mi v trailerech nelíbil. Blbost, ale ještě celkem zábavná. ()

Ant_Antony

Rád si znovu pustím jedničku a pětku... To jsou dva super zářezy v téhle sérii... (a možná i šestku)... Desítka by námětem nebyla špatná, pokud by se nesnažila o "překvapivé" zvraty a cliffhanger na hrázi... Do té doby slušné tři a pak za odpad... Chudák Reacher - čeká ho Rock... PS: Jasona se musím zastat... Je to rozhodně nejzábavnější záporák... ()

gumolit

Pri sledovani nekonečne série Rychlo a zbesilo 10 som si povedal že nie, ale nakoniec to bola riadne akčná jazda. Rozhodol som sa že po každom slove,, rodina ,, ktorý vyslovia  vo filne si dám pohár vína. Po skončení filmu , pri ktorom som sa už viac menej smial, som mal treti liter v sebe a oni s rodinou neskončili. Zaspal som ..fakt akčná blbina , ktoru nezvladnem bez vína. Bola to riadna jazda. ()

Henry007

S "rychlou ságou" to mám jako s rychlým občerstvením. Vím, že bych mohl konzumovat lepší věci, ale stejně jednou za čas na to dostanu chuť. A zatímco u 9. dílu jsem už po chvilce své volby litoval, tak 10 plně uspokojila mé potřeby. Je sice také hloupá a přepálená, tentokrát ale skvěle funguje i jako akční komedie, která kašle na všechny fyzikální zákony. Obří koule valící se Římem? Auto vs. vrtulníky? Jízda na hrázi? To jsou komediální klenoty, které tento díl v mých očích vytahují na 4* ()

Brejlil

Devítce jsem dal tři hvězdičky i když ta třetí byla za odměnu. Tady je za odměnu ta čtvrtá. Film není tak děsivě přepálený a rodinné hodnoty se nebudují tak okatě. I když zase přijdou jiné problémy, především spousta naprosto nevyužitých postav. Akční scény jsou celkem fajn, byť digibordel úřaduje víc než je mi milo. Kaskadéři odvedli solidní kus práce. Fyzika dostala na prdel skoro v každém záběru, ale filmaři nás varovali hned na začátku. Vše korunuje naprosto úchvatný záporák, něco jako Joker na tripu s jednou nečekanou, ale dost výživnou scénou. Která kupodivu není ani akční. Je nutné se povznést nad tím, že postavy si večer v Los Angeles řeknou cosi o akci v Římě druhý den. Není třeba spekulovat nad tím, jak smysluplné je high-end vězení v Antarktidě (kde už stejně tají ledy). A dá se sjet přehradní hráz? Ne, nespekulujme. Jen doufám, že dvojka bude trochu svižnější. A kupodivu jsem na ni zvědavý. ()

Muel

| Universal Pictures | Je to rozhodne lepšie, ako debilná 9ka, ale už ma táto telenovela tak trocha nezaujíma. Momoa bol asi dobrý ťah, týpek si to zjavne užíva a je vidieť, že je to celkovo uvoľnenejšie, ako predtým, ale na blockbusterovú uletenú crazy jazdu je tu toho málo. A ešte ten jeden pouličný závod, ktorý tu je, sa skončí po 3 minútach. Pre vypnutie mozgu je to pre mňa nedostatočne zábavné a nemyslím si, že to ďalšie 2 (!) diely napravia. Čiže ok. Viac TU. | Hodnotenie: 4/10 | ()

Flopik

Chcel som tu obraňovať nakoľko túto rodinu mám veľmi rád, avšak nedá sa. Mne vôbec nevadí, že to je už 10 časť, kým to má čo ponúknuť. No a tuto sme už vybúchali všetko. Veľa, veľa postáv na scéne (hviezdnych) a tak má väčšina strašne málo priestoru. To čo robilo túto sériu skvelou, je chémia medzi rodinou. No za celý film neboli pokope skoro vôbec, máme tu Doma, potom štvorku Roman, Taj, Nathalie a Sung no a Letty. No a aby som nezabudol na Cenu, ktorý ale skvelý a bavil ma viac jak minule. Inak je to skvelý akčný mega nárez, akcia je natočená perfektne a ponúka nám presne to, načo sme v celej sérii zvyknutý. Pripadalo mi to však celé, ako na seba nalepené akčné scény, kde každý dostane 2 minúty slávy okrem pár vyvolených. Momoa ? Najväčšie plus, skvelý záporák , hrá to parádne. Vtipné to je hrozne málinko, užíval som si to doťahovanie ale tu toho bolo hrozne málo. Nebudem dávať málo hviezd ako akčný film je to skvelé, rodina stále dokáže baviť ale toto už je pre mňa veľmi na silu. Finále super ale za mňa neohúrilo. Ako som písal minule, už to chce koniec, epický a basta. Bojím sa však, že toho sa nedočkáme. ()

TheSpearCZ

Louis Leterrier udělal se svojí desítkou to nejlepší, co mohl, naprosto se vystranil předchozímu blivajzu a naopak těží z předešlých (čti povedených dílů), skvěle také navazuje na linku s Dante Reyesem a v hlavní roli padoucha Jason Momoa, u jehož jokerovského charismatu jsem se rozhodně bavil. O všelijakých šílenostech už tu asi není nutno psát, všichni víme, do jakých rozměrů se F&F série vyvinula, naštěstí to tentokrát není megalomanský přestřel jako devítka a jde hlavně o příběh než o létání do vesmíru. Povedla se i humorná stránka filmu a soundtrack. Je vtipné, že když o tuhle sérii začínám pomalu ztrácet zájem a nedělám si žádné naděje, tak přijde díl, kterému sice můžu něco vytknout, ale neudělám to, protože jsem se bavil a to je to jediné, na čem záleží. Lepší 3* ()

Illy

O fous lepší než předchozí díl. Vyplachovací blbiáda ve slušném provedení. Jen mi přijde že všichni herci vědí v čem hrají a hrají podle toho - jen Vin Nafta se snaží o shakespearovské umění a povyšuje tento snímek na nechtěnou parodii. Ale zase je po celou dobu zdrojem zlého a dopeklapřivádějícího smíchu - alespoň u mě. ()

ROCK,THE

Začnu asi věřit na osud, protože mé místo sezení s označením F10 asi opravdu nebylo náhodný. Takže začínáme, musím říct že jsem po zklamání z devátého dílu vážně ale absolutně vážně nic nečekal ale dostal jsem všechno co jsem chtěl! Snímek mě vážně vyloženě bavil od začátku až do konce. Hlavně tedy musím vypíchnout Jasona Momou který je naprosto boží a nejvíc cool postava v celém díle, jeho hlášky a celkově způsob jakým záporáka ztvárnil až bych řekl “Jokerovsky” s hodně velkou špetkou černého humoru neskutečně baví celý film a byl jsem z jeho herectví a postavy naprosto unešen! Samozřejmě v akci nechybí bláznivé momenty které k Fast Sáze patří, ale tentokrát to není tak hnané na krev jako v díle předchozím a je to vyloženě dobrá akční řežba která vás pohltí a zkrátka je to popcornovka jak vyšitá, dokonce i ždímající emoce které opravdu fungují. A opravdu velký bonus na závěr kdy zde máme opravdu dva mega obří a v obou případech hodně nečekaný návraty, nic víc k tomu prozrazovat nebudu ale důvod proč jsem do kina šel jsem dostal a dostal jsem ho v tom nejlepším podání co šlo, protože ta určitá scéna je nejvíc cool z celého filmu (post-credit). Takže znovu říkám, do kina jsem šel bez jediného očekávání a dostal jsem fakt film který mě vyloženě bavil a jsem z něho nadšený! Hlášky, akce, emoce, humor, nadupaný káry a spousta nečekaných věcí a událostí to jest…FAST X…Mé hodnocení: 8/10 ()

nessbeal

Nerád to hovorím ale rozprávka na nedeľné dopoludnie. Mrzí ma to veľmi, ale každý triezvy človek videl co sa tam udialo. PS: everybody is alive and well [Videné v kine Mlyny Cinemas Nitra predpremiéra 17.5.2023] ()

Aurus

9/10. Od tohoto filmu jsem něco očekával a jednoduše sklamán jsem nebyl. Taky to je zlepšení protože od osmého dílu to šlo dolů ale Fast X to zvednul zpátky na hladinu. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je velmi dobrá, akce je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

warrenur

Hviezda za tu neochvejnu angazovanost vsetkych zucastnenych ist do tejto "rodinnej" francizy opat a znovu, pretoze ma stale priehrstia divakov, ktori to stale bastia. Takze tomuto biznis-planu tlieskam, preco ho nevyuzit. Avsak, ako divak, ktory tieto stupidity neocenuje a je mu luto, ze v kinach uberaju priestor azda uspesnejsim kuskom, ma to netesi. Takze po vypnuti oboch hemisfer ma pobavilo opat par sekundove sa zjavenie Gal Gadot ako "vodicky" ponorky v uplnom zavere, co sa pomaly stava pravidlom. Uz je to treti film, v ktorom sa za posledne 2 roky ukazala na par sekund :). Kupodivu najviac ma bavila postava Johna Cenu z vyborneho serialu Peacemaker (seriál) (2022). Jeho herecke cislo davalo tomu paskvilu aspon parodicku autenticitu, hoci parodia v zozname zanrov chyba. Len pre zanietenych fanusikov francizy. Ostatni, nestracajte cas. Z rychloposuvom to vsak viete dat za uchadzajuci cas, ako ja. :D ()

JoSte

Která jiná série stabilně dlouhá léta nabízí šílenou béčkovou automobilovou akci plnou výbuchů, patosu, akčních hrdinů a spoře oděných žen? A která jiná série si může dovolit v závěrečných minutách jen tak mimochodem přislíbit do příštího dílu Rocka a Gal Gadot? ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023