Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

Hyperbolic

Svaly meets auta meets výbuchy ala Michael Bay. Někdy prostě jen potřebujete vypnout, a tenhle film vám to umožní, a já jsem mu za to vděčný. Neseznámen se sérií (viděl jsem jen dávno díl kde 2 auta ukradly několikatunový trezor, a vláčely ho po městě, popírajíc jak zákony přírody, tak svého vlastního světa (budovu rozbijí a strom ne?), a ejhle, že zrovna tenhle nový díl na něj tak navazuje). Snad 20-minutové kutálení bomby v Římě, s nekonečnou hybností (Rocket League ftw), fight scény na všechny způsoby, závody a taková spousta akce, že se člověk nejen nenudí, ale ani si neoddychne. Cast výborný, přesto, že k nim nemám žádný nostalgický vztah mě příběh vtáhl. Charlize Theron prostě jen <3. Záporák Dante, fuuuu. Nevyhne se srovnání s Jokerem z Temného rytíře. Překvapivě obstojí hodně dobře. Momoa si roli užívá, jako fakt užívá. Vždy několik kroků před protagonisty, vždy naprosto random a šílený plán. A naprostý blázen, ty některé scény jsem fakt v ne-R-kovém filmu nečekal. Bravo za vše. Takhle má vypadat záporák, ze kterého jde strach, a je tak jedním z nejlepších za poslední roky. A ten konec, už ať je další díl a mezitím snad stihnu dohnat předchozí. John Cena parádní, sakra ono to bylo jak kdyby to napsali 13ti-letí kluci, kteří přesně ví co ostatní kluci chtějí. Chvílemi mi to připadalo jak staré animované Hot Wheels, s pořádným budgetem, akcí, brutalitou, krásnými ženami a výbuchy. Ale v jádru Hot Wheels. A ty já rád. (Statham těžce nevyužit, jen tak 10 minut? Ale ještě více jsem se začal těšit na Meg 2) ()

liquuid

Mam rad akci, srandu, zbrane, solidniho zaporaka a partu dobrych hercu. To vse tu dostavam. Vim, ze v realite by se nic takoveho nikdy nestalo, ale od toho filmy jsou. Tenhle dil je urcite jednim z lepsich z cele sagy, ma svuj duvtip, neuveritelnou porci akcnich scen, vzbudi v cloveku emoce a doslova vas doveze za skvelym zazitkem. Ja v tom tu ameriku zeru, jsem jejich cilovka a absolutne vubec se za to nestydim. 85% ()

koty2201

Návštevu kina som ani neplánoval, ale nakoniec som na to zašiel. Ak má byť toto nejaké veľkolepé finále tejto nekonečnej telenovely, tak som sklamaný. Bohužiaľ, ale toto je oproti 8 a 9 naozaj slabota. Niektorí tvrdia, že tento diel je skoro najlepší zo série. To si snáď robíte srandu, nie? Desiate pokračovanie Family je určite z tej slabšej polovice. Nejak mi to celé podozrivo rýchlo utieklo. Videl som sled akčných scén, bum a čau. A bol koniec. Nebudem sa opakovať k základným veciam v rámci značky Rýchlo a zbesilo. Ak chcete vedieť môj celkový pohľad, musíte si nájsť hodnotenia predošlých dielov.  Chcel som veľkolepú tupú akčnú zábavu, bez fyziky, bez logiky... ale aspoň veľmi vtipnú a napínavú. Ale ja som sa celý čas nudil a čakal na koniec. Vôbec ma to nejak nechytilo. Necítil som z toho žiadnu emóciu a tie vtipy boli veľmi silené a cringe. Boli také vždy, ale v prípade Fast X to bolo už cez čiaru. Uvidíme ako na tom budú spin-offy, ale na koniec sa veľmi neteším. Pretože aj postavy sa tu chovali až príliš hlúpo. Napríklad keď sa Letty len tak zrazu začala biť so Cipher. Akože ... why? Nechápem absolútne jej motív (po všetkom čo sa stalo a v tejto konkrétnej situácii, kedy musia držať spolu) a takýchto scén je tam hneď niekoľko. Aj ten policajt bol raz taký a raz taký a nič som mu neveril. Lebo hral, že predstiera to, že predstiera. To nevadí, že mi nerozumiete. Tak som sa cítil aj ja pri sledovaní.  Jediné čo musím oceniť je to, že sa film držal viac pri zemi než obvykle. Už tam bolo kadečo, takže desiaty diel je určite jeden z tých, ktoré sú aspoň trošku menej uletené než zvyšok. Platilo to síce len po záverečnú naháňačku s helikoptérami a kamiónmi, ale snažili sa. Jediný a najväčší svetlý bod filmu bol Jason Momoa v roli Danteho. Jeho úloha je tak trafená a on si to tak užíval, že som sa vždy na scénu s ním tešil. Aspoň z jeho strany ten humor trochu fungoval. Tvorcovia očividne chceli, aby z neho išiel aj strach, ale ten na mňa nezapôsobil tak veľmi ako zrejme mal. Čiže asi toľko k najnovšiemu prírastku do rýchlej rodiny. Odporučiť to nemôžem ani ako hlúpu srandu a radšej si pozrite niečo iné. Napríklad chystaný 7. diel Mission: Impossible, ktorý je nie len uveriteľnejší ale častokrát aj zábavnejší v rámci série. ()

Mamlas

Je to už 10. díl šíleností, tak všichni vědí co čekat a dočkají se přesně toho. Oproti ukrutně mizerné devítce je to příjemná změna. Mohli ušetřit zbytečnou hodinu stopáže, kdyby ubrali na vykecávání, děckách a nostalgii. (65%) ()

Dejvecd

Ono by to aj bolo docela pozerateľné (i keď sa jedná o neuveriteľnú, farbami presýtenú blbinu), avšak ako náhle prišla na scénu večne otravná Brie Larson, tak moja pozornosť a záujem o film išli preč a ďalej už som nepozeral. Škoda, pretože mi prišlo, že na rozdiel od deviatky mal tento diel aspoň nejaké to srdiečko v sebe. ()

JosefTomas

Nejsou to čisté tři, spíš dva a půl. A ne, není to lepší, zábavnější, ani chytřejší než předchozí díl. Je to stejně dementní, možná i víc (Doteď nevím, jak bych v Chcete být milionářem?, po nápovědě padesát na padesát, odpověděl na otázku "Co je větší sračka?"  A) "Magnety, co berou auta skrze zdi?", nebo B) "Auto, do kterého dva vrtulníky vystřelí harpuny a to auto je stejně dokáže sundat na zem a ještě s nimi zničit zbytek nájezdníků?"... No, asi bych vzal radši prachy a šel.) Jsou tu ale naštěstí jiné věci, co člověka demencí naprosto odrovnají, třeba další nesmyslné oživování, tlačení postav do rádoby finále (které nakonec nebude příští, ale až přespříští díl), vytahování příbuzných známých postav (dnes už má dosud nezmíněného sourozence/syna/rodiče či rybu v akvárku snad každý) a nebo naopak násilné odsunutí Briana od "family" (a vím, že Walker umřel, ale Brian jako postava byl na rozdíl od svý starý polda s výcvikem, takže logicky, když se něco posere, jde místo něj do akce Mia[?]). Desítka by vlastně skončila možná na stejném dnu jak devítka, nebýt Jasona Momoi. Nejenže je jediný, kdo do té frašky celou dobu zapadá, ale jeho mix přitepleného magora s prvky Jacka Sparrowa a ďábla si krade všechny scény pro sebe a svým výkonem ten film dostane aspoň na těch 50% procent. A to to prosím bylo v roce 2001 o pouličních závodech, kam se jeden polda infiltruje. Joo, to byly časy. PS: A ještě ta bomba kulatá, víte kolik zabil ten výbuch lidí? Chvilka napětí... Pozor. Už je to tady. Hned napíšu za tři, dva, jedna. Nula. (Přičemž to poslední není konec odpočtu, ale počet mrtvých po tom výbuchu.) ()

I.T.I.S

Žádná hitparáda se nekoná. V podstatě totožný jako devátý díl, který je pro mě absolutní demence. Na mě tahle už parodie sama na sebe (a my víme že točíme totální hovadinu) absolutně nezabírá. Co ale v desítce funguje a bavilo mě, je postava kterou hraje Jason Momoa. Je vidět, že si tu roli herec užil a zastiňuje na celý čáře Vina Diesela, který na herectví už asi úplně rezignoval. A co se týče akčních scén ty jsou už totální cringe. Nekoukatelný. ()

adamix

Diesel a spol. sa zase vyšantili a tentoraz je to menej dementné, ako prehnaná paródia s názvom F9 ale stále to má veľa závad. Akcia je slušná, ale vždy sa spolieha na trikové orgie podobne ako Bayovky než na poriadnu krvavosť a rozum (ktorý tu vždy chýbal, pretože v stávke nebolo nikdy nič, keď všetci nakoniec aj tak prežijú alebo vstanú z mŕtvych). Akcia je vždy pekná a zároveň nereálna ale tu sme si už zvykli prižmúrovať oči a brať všetko s nadhľadom, aj Dieselove emócie a sentimentálne reči o rodine bla bla, aj keď to už časom začne byť otravné a nasilu. Momoa je fajn, užil si to, ale rešpekt ani strach voči nemu ako zloduchovi nemám, na tých tvrdých zo série Mission Impossible proste nemá. Zasmial som sa, zas až tak to nenudilo a môžem to považovať za jedno z tých lepších béčkových blbostí, ktoré táto séria stelesňuje. ()

DaweForeman

Jako opět je to přemrštěné - dejme tomu Řím byl celkem zajímavý, ale zbytek už je příliš, kdy se autoři snaží za každou cenu najít nějakého nového záporáka, který bude ještě horší než ten předchozí, kdy tentokrát šáhli po psychopatovi, který mi připomíná až přiliš napodobeninu různých jiných úspěšných filmů, ale zde se to kouzlo bohužel nekoná. Navíc ona snaha tam obsadit všechny možné herce a všechny předchozí začíná z toho dělat dort od pejska a kočičky a určitou povinnost jim dát nějaký prostor, aby si tam mohli hodit scénku nebo nějaký dialog a zase zmizet, jen aby to natáhlo film o několik minut navíc. Mix všeho možnýho je také posloupnost jednotlivých událostí, kdy to vypadá, že autoři se rozhodli sem hodit vše, co bylo dobré na předchozích dílech a vznikla z toho nesouvislá slátanina. Příběh se vrací zpátky k událostem šestého dílu s tím, že se tam samozřejmě mihnou i věci z ostatních dílů, kdy to vypadá, že autoři chtějí vzdát hold tomuhle příliš dlouhému titulu a zakončit ho tímhle desátým dílem rozděleným ještě na dvě části - zde už je to vrchol absurdity. Dá se to zkouknout, ale těším se snad už na poslední díl jen proto, abych viděl pointu a taky jak tohle "snad" konečně pošlou do propadliště dějin. ()

LdaVinci

Já z toho fakt nemůžu :DDD. To je tak strašně debilní- ale tak! Já vím, že to je už samozřejmost a taky jsem s tím počítal, ale stejně. Já se u toho pořád musel smát, jak je to hrozně pitomý. Zkrátka fyzikální zákon je tu sprostý termín. Ale zase záporák Jason Momoa, který je sice vycucaný z prstu, je skvělej a jeho bláznivé herectví mě hodně bavilo. Úplný závěr nezávěr je nesmyslný a debilní taky. A přesto jsem se velmi bavil a jsem zvědavý na pokračování. ()

Cermicek odpad!

Proč. Proč! Proboha Prooooooooč? 🤦‍♂️🤦‍♂️Já chápu, že nároky průměrného konzumenta jsou čím dál nižší, ale tohle je hodně silný kafe! Nejvíc ze všeho mě ale zaráží, že pár herců, které jsem měl ve škatulce “ne až tak špatný” se tomuhle dokáže propůjčit..?!? 🤔Jako upřímně obdivuju ty masochisty, co to dokoukali do konce - já vydržel slabou půlhoďku s tim, že už při úvodní scéně v Římě jsem si málem hlavu utloukl o pelest! ()

PlysovyMacko

Zbytočný film, ktorý neprináša do série nič nového, len recykluje nápady, prvky aj akčné scény z predošlých filmov. Dokonca aj Jason Momoa hrá svoju postavu, akoby imitoval záporákov z iných a lepších filmov. Milión postáv, nikto dôležitý, všetci idú na voľnobeh aj scénarista. Fanúšikom to možno stačí, mne nie, nudila som sa. ()

kubas369

6/10. Klobouk dolů kolik známých tváří tahle franšiza dokáže vcucnout. Každým dílem se objevý nový člen rodiny a někdo vstane z mrtvých. Hrozná tragikomedie, jediny plus je že si to Momoa dokáže takhle užít. ()

hrumsrt

Po desáté s Rychle a zběsile a pořád ne naposledy. Předchozí díl byl dno, které selhávalo naprosto ve všem a navazující Fast X jakožto první polovina velkého vyvrcholení značky je sice lepší, ale pořád platí za skoro nedůstojný film celé série.. Přiznám se, že jsem měl kdysi F&F rád a byly časy, kde jsem si je moc rád všechny dokola připomínal. Líbilo se mi, jak nakládali s auty i jak postupně přerostli ve větší akčnější příběh, ve kterém se hrálo o úplně jiné ceny.. Problém nastal s odchodem Paul Walker coby Bryana, který byl a bude tím srdíčkem série, na němž to stálo a taky mojí nejoblíbenější postavou. Jenže všichni si po jeho smrti asi vzali značku za hercův odkaz, a tak jsou až nepříčetní a točí pro něj další a další díly. Vrcholem zůstává nepřekonatelný pátý film a Fast X na tom nic nemění.. Produkční peklo, ve kterém Diesel se svým naprosto vymyšleným egem vyházel režiséry, kteří za něco stáli a nakonec už i herce. A každá nová tvář v posledních dvou dílech je čirá tragédie zajíždějící do pořád stejných přehrávajících a otravných kolejí.. Fast X se tentokrát vrací do minulosti, konkrétně k nejlepšímu pátému dílu, na nějž se snaží příběhem navázat (naštěstí ho nijak nešpiní) a podobně jako v sedmém a devátém díle se chce Domově rodině někdo pomstít. Tentokrát je to syn Hernana Reyese, nepříliš charakterního záporáka z pátého dílu, jménem Dante v podání Jasona Momoy, který pořád těží z velké slávy Hry o Trůny na níž má postavenou jeho solidně vypadající kariéru. Jenže samotný Momoa je podle mě výplod menšinových kvót a jinak má k dobrému herectví daleko. Tady neustále přehrává v té nejvíc vděčné roli, co mohl dostat a stejně se na to nedá dívat.. Je to vhodný konkurent vůči týmu okolo Dominica Toretta? Ano, jelikož oba střetem svých eg mohou nastolit rovnováhu a vynulovat se.. Fast X je docela zajímavé v rozhodnutí rozdrolit velké množství postav na svoje mini příběhy, z nichž každý má co nabídnout, ačkoli to někdy nedává úplně smysl a v jistých chvílích jsou tvůrčí snahou úplně nepochopitelně upřednostněny... Vin Diesel ví, co fanoušci chtějí - jeho stříkající ego zářící v nejlepším akčním filmu všech dob! I proto do svého Doma obtiskl tolik emotivně nostalgických promluv, které dělají z celého Fast X neskutečný doják a nutí diváka vzpomínat, kam se série za 22 let své existence posunula.. A já vám to povím! Vin Diesel ji zabil. Nejen, že vůbec neumí hrát, ale nejhorší je se ještě tvářit, jak charakterní to je herec. Pokud si někdo myslí, jak meta to je, jak dementní zábava je schválně vyhoněna do absurdna a celé to je záměr tvůrců, tak to si ze mě snad děláte legraci a vnitřně vás desáté (!) Rychle a zběsile tak poznamenalo, že setkání s kterýmkoli jiným akčním blockbusterem je film roku.. Ne, nesmírně utahaná záležitost, kde se lidi honí v autech, hází po sobě bombou, jen aby nezničili Vatikán a já už na to nemám.. Všichni, kdo něco znamenali už ve značce nejsou - Statham, The Rock a bez ohledu, jak je Vin Diesel veřejně na sítích ukecává, už dávno šli dělat něco jiného a škoda, že to Charlize Theron ještě nepochopila.. Naprostá zoufalost celého týmu v přepálené rodinné tragédii na kolečkách. Ale jo, je to stylem a motivy tak na úrovni Mission Impossible, kterou se už dobrou řadu dílů snaží napodobit, jen pokud myslíte ten hongkongský akčňák z sedmdesátek, to je tak adekvátní konkurence.. Po celé dvě a půl hodiny jsem doufal, kdy to skončí a čekal na camea. Příští rok dorazí 11 film (přece jedenáct je nejvíc symbolické číslo na finále) a tohle jednou pro vždy skončí, ti herci budou prosit, aby je už nikdo se sérií neobtěžoval a já při rewatchi pokaždé skončím maximálně u osmičky, zbytek je ztráta času.. 40% () (menej) (viac)

petrsponar

Po neskutečně debilní a příšerné 9 jsem myslel že jsem skončil,ale přeci jen jsem dal 10 šanci a ? Jo je to šílená blbina,je to přepálená popkornovka u u které se člověk i zabaví když vypne,musím uznat že to nebylo tak přepálené do extrému jako 9 první cca 20 minut jsem si i dost užíval, jasně byly tam místa kde jsem jen kroutil hlavou ,dost taky u u těch efektů kdy ten green screen byl sakra vidět xd,je znát že tam je malé zlepšení (bavil jsem se mnohem víc než u 9 a určitě lepší než 9,3.. myslím že těch 6/10 je krásný ()

Vont

Musím říct, že zkažená devítka a průměrný trailer mě do kina moc nelákaly, ale měl jsem naději, že se tato série vzchopí a to se skutečně povedlo. Jsem nadšený z příběhu i nového záporáka a navíc jsem zhlédl ve 4dx - to je pro auta jako dělané. 70% ()

Kebabkony

Po utahaném devátém díle je tohle úplně šílená a zábavná pičovina, ale nenudí. Královsky jsem se bavil a ten cliffhanger na konci, byl prostě top. Jason Momoa si to neskutečně užil a byl úplně kurevsky skvělej. Připadal mi jako Joker na drogách. A ta podtitulková scéna s návratem jedné postavy, mě vyloženě dostala i přesto, že toho byl celý internet. Fyzikální zákony tady jako vždy neplatí, ale už u toho přihmouříte oko a ne jako v předchozím díle. Jsem rád že těch 300 mega tu jde vidět. No už prostě chci vidět 11 a 12. 7/10 ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023