Obdobně jako v první části americké filmové série o monstrech zabíjejících v podzemí velkoměsta je i na začátku druhé části malý aligátorek spláchnut do toaletní mísy. Dostává se do městského kanalizačního systému, kde je dobře živen zbytky zvířat z pokusných zvířecích laboratoří Future Chemicals nelegálně používající přípravky podporující vzrůst. Ve městě se tou dobou chystají velké oslavy, na které má přijet tisíce návštěvníků. Když zmizí z okolí města dva rybáři, je následujícího dne nalezena bota se zbytkem končetiny. Odborníci dojdou k závěru, že takovou hrůzu mohl způsobit jen abnormálně velký aligátor. Po nezdařených pokusech o jeho likvidaci se do podzemí za zvířecí zrůdou spustí detektiv David Hodges. Opravdové drama teprve začíná. (oficiálny text distribútora)

4567arthur

Dvojka už tolik dobře na tom není, jak vidím. Koukal jsem na ní o něco méně, jak na první díl a už vím z jakého důvodu. Aligátor tady opět nevypadá zle, ale o proti prvnímu dílu je tady dost málo a celkově mi dvojka přišla už o dost méně zábavná a spíš mě to už nudilo. Štěstí, že není trojka, protože ta by na tom byla ještě hůř. 35% ()

foundation

Aligator 2 nie je vobec tak spatny ako naznacuje tunajsie hodnotenie aj ked samozrejme zalezi od toho co cakate. 51. miesto udajne najhorsich filmov vsetkych cias je ale trochu vysmech a taketo ponizenie si tato aj ked od jednotky horsia ,,kultovka,, nezasluzi. Ako 12 rocny som ich mal rad rovnako :) ()

PKD

Krokodýle, krokodýle, my už se tě nebojíme...ne ne néé, ani slona, který se u nás cítí jako doma...jo, jo, jooo. Zvířatka křupky, maj rádi děti to je...a dál si tu vtíravě psychedelickou reklamu z 1.pol. 90tek již nepamatuji. No...jelikož jsem po skoro 30 letech povýšil prvního přerostlého krokouše na 4, rozhodl jsem se, že musím prostě viděti zdější brutálně a jako již tradičně na čsfd v mnoha př. hystericky odpadovou II s podtitulem...Mutace, muhehehe.;) Byla to totální pohodovka, dokonce bych řekl, že ještě víc, jak 1 a ani na se(kundu) jsem se nenudil a dokonce i postavy byly fajn a nepřišly mi stupidní a blbě napsané. Slavný lovec Pampalini (jehož předchůdce v 1 byl naprosto k hovínku, akorát nasával a rozdával piva černochům a pak se nechal záhy sežrati, aniž by se dostal k nějaké té akci) v podání dalšího Béčkového démona s bujnou kšticí Ríši Lynche byl nekompromisní, nechoval se jako debil a naslouchal radám druhých. A vydržel v ději mnohem déle, než bych čekal. Arigato(r) byl stejně efektní jako v 1 i když mám dojem, že s ním zde více šetřili. Sympatické bylo, že ústřední dvojka byla opět policista a vědkyně, s tím rozdílem, že zde jsou rovnou manželé.;-) Samoz. nelze nezmíniti (zase ten dvojitý zápor) adm. Cartwrighta aka Josef Sisko aka por. Hatcher v roli opět příslušníka policie jako náčelníka Speeda (jestli byl na speedu, netuším), ten byl též ok. No a na konec mi zbývá hl. padouch (takový Politováníhodný Já ještě před vznikem fenoménu Pomocníčků/Přisluhovačů) v podání toho nemrcoucha z Lifeforce, (už tam byl docela nesympatico a zde se to jen potvrdilo jeho výběrem role) který má též bujnou kštici a na rozdíl od os. se v osvěžujícím(?) protikladu chová jako naprostý debil, tudíž mu tu smrt panem Alligátorem přejete a taky se jí vám dostane.;-) Jo a nesmím zapomenouti na sexy starostovu dceru. Mňam. Producent obou filmů zkrátka v mých očích nešlápl vedle, ale vstoupil 2x do stejné řeky/jezera/kanálu (byť se oba filmy odehrávají každý v jiném městě) a neprohrál. Samoz., že dle kritiků a zdejších odpaďářů, ano. Body dolů za ty nekonečné wrestlingové vsuvky v 1.pol. a malému počtu rozžužlaných obětí. 1 noha a bezdomovec mi nestačí. I když tam toho bylo víc. ()

JesterKruger

Já to nečekal... Ten díl má horší hodnocení než jeho jednička, na kterou jsem dal 3*. A i když ten díl má prostě horší hodnocení, já tomu dal slabé 4*?! Čím to asi bude???? Odpověď zní takto: není to nic originálního. Nikdy bych tomu nedal 5*, natož abych tomu dal Oskara. A i když jsem tu spatřil 3 scény z jedničky, tak jsem se od toho filmu chvilkami nemohl odlepit. Chvilkami mě to hodně zaujalo, někdy byly ty scény slabší, ale ten aligátor nebyl děsivý, ale zase nebyl extrémně špatně udělaný. Celkově vzato bych dal filmu giganticky perfektní 3*. Když ale přičteme to, že to u mě předčilo předchůdce, a přičtu k tomu tajný herecký výkon Richarda Lynche, a když přičtu ten pokus o to aby diváka aspoň trochu slabý film zaujal, tak dávám slabší 4*. ()

Žralok

Už jednička byla sice blbústka, ale i tak příjemnej a koukatelnej béčkovej horor. Dvojka už nebyla jenom blbůstka. To byla neskutečná blbost. Efekty o 2 třídy horší než v originále. Příběh o zlym mafiánovi jak ze špatný gangsterky. A navíc používání záběrů z jedničky. Který navíc děsně třískaly do očí jak se nehodily do těch danejch scén. To bylo utrpení i pro totálně nenáročnýho diváka. ()

• Ve filmu bylo použito několik scén z předchozího dílu. (Žralok)
  • Režisérom mal byť pôvodne producent Brandon Chase. (beso74)