Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

Tamirki

Jeden z mála případů, kdy se mi film líbil dokonce víc než kniha. Zdánlivě prostý, citlivý a dojemný příběh sirotka Homera mě jednoduše dostal... a dojal :-) ()

klara.lily

Velmi příjemná nálada filmu s dobrými hereckými výkon, která bohužel nemá ani zdaleka šanci dotáhnout zážitek, který mi přinesla knižní předloha. Je mi jasné, že je vlastně nemožné, nacpat do filmu všechno, jsou zde ovšem části, které bych si dokázala představit lépe. Pravdou ale zůstává, že je to krásný film a stojí za to, se na něj podívat. ()

Basso

Ako to len ten Lasse Hallstrőm robí, že dokáže natočiť taký vynikajúci film, ktorý chytí diváka za srdce aj za dušu. Presne si myslím, že nominácie na Oscara sú úplne adekvátne. Veľmi sa mi páčil herecký výkon Maguireho a Caina, ktorý bol doplnený trocha slabšou Theron a Ruddom. Koniec má veľmi dojal, ale chýbal mi tu rýchlejší spád deja. ()

HarqAlAda

Irvingove knihy majú pre mňa unikátnu melancholicko-nápaditú atmosféru. Lasse Hallström ju vystihol. Caine nemá chybu. Charlize Theron je presne tá, ktorú si z knihy pamätám. Tak prečo 4 hviezdy? Stopáž - zatiaľ čo kniha nie je vyčerpávajúca, o filme to povedať nemôžem. ()

saluki

Krasny film s kouzelnou atmosferou a skvelym obsazenim. Knihu jsem cetla a sledovat film bylo zase, jako bych otacela jeji stranky. Vsechny postavy jsou prene takove, jak jsem si je predstavila pri cteni - az na jednu vyjimku a to je zaroven jedina vec, ktera me mrzi - totiz ze z filmu uplne zmizela dejova linka s Melony, ktera je tam navic uplne vychrtla, nicmene aspon stejne divoka a nevyzpytatelna, jako v knize. Sice by to film dost prodlouzilo, asi i zbytecne, ale mne osobne by to potesilo vic, nez me tesilo sledovat trampoty kolem pana Rose. Takhle tam bylo prilis malo labilnich postav :) Jinak se snad ani neda nic vytknout, Irving sel na jistotu a Hallstorm zvladl sve remeslo na pet hvezdicek. ()

papadoce

Dlho som rozmýšľal čo tu napísať, avšak bez uspokojivého výsledku a tak som si šiel po inšpiráciu ku niektorým Vašim komentárom. A výsledok ? Všetko čo mám na srdci už napísal užívateľ "Gemini". A priznávam, že mi vlastne pomohol aj film ohodnotiť. 70 % mi totiž to príde spravodlivých, ale 3,5 hviezdy sa tu proste udeliť nedá. Gemini vyriešil za mňa dilemu 3 Vs. 4. Jednu teda dávam Michaelovi Caineovi (absolutórium), jednu Charlize (ešte stále ju vidím ležať na tej posteli, kuuuuurva - teda nie ona) a jednu dám za príbeh ako celok. Tú štvrtú nedám preto, lebo tak vážne veci ako sa diali a riešili v tomto filme, by ľudia v reálnom živote tak poeticky nebrali. Toto bola tak trochu Rosamunda Pilcherová na hollyúdsky spôsob. ()

1Lucie1

Kdybych si nepřečetla knihu, připadal mi tento snímek nic moc dokonce až nudný. Četla jsem prvními knihu která byla příjemná a přečetla jsem jí jedním dechem. Film mě zklamal. ()

Shitonit

No, ty krávo.. tak to je tak silný, že mě to posadilo na prdel, vyrazilo dech a skoro jsem to nerozdejchal.. no ne, vážně.. jeden z nejhezčích a nejsilnějších filmů co jsem měl možnost shlédnout. Dokonalé dílo, vedoucí k silnému prožitku. Nebo tak nějak... ()

Duke90

Zajímavý snímek s náhledem do života nikým nechtěného sirotka, který si ale i přes to všechno najde svou vlastní cestu a nakonec ještě zúročí svou "celoživotní praxi v lékařství" a dostane se v životě dál, než by on sám čekal. A proč ? Protože on CHTĚL! ()

LdaVinci

Neskutečně příjemný a dojemný film. Skvělý příběh s mnoha myšlenkami a poselstvím, herci na absolutní špičce a na vrchol ještě úžasný soundtrack, který to celé podtrhuje. ()

Kenneth

V tomto filmu se událo na můj vkus až mnoho neštěstí, takže když došlo na asi nejdojemnější scénu, měl jsem blíž k úsměvu, než k slzám - prostě to už trochu přehnali. Možná tu mohlo být více vtipných okamžiků, určitě tam prostor na to byl - třeba ta pohádka, kterou doktor vyprávěl děckám byla dobrá. :-) Místo toho je velká část filmu věnována potratům. Navíc se tam od začátku až do konce lže jak když tiskne a film se ještě tváří, jak kdyby to bylo v pořádku. ()

nula87

Sám Irving zadaptoval svou knihu, rapidně ji zkrátil (o celou jednu generaci) a Hallstrom natočil krásný dojemný příběh, který dýchá životem. ()

tereza.s

Jeden z nejhezčích filmů vůbec. Aspoň pro mě. Už jen když vidím na začátku poletovat děti, chce se mi brečet štěstím. No jo. Jsem citlivá slečna, co má ráda citlivé příběhy. Navíc miluju Irvinga, jeho knihy a tak je mám ráda přirozeně i ve filmové podobě. Hergot to je tak hezký až jinak nevim, co mám říct. Všchny role hercům věřím a jsem z toho úplně naměko. Ach jo, asi si musim pustit nějakou drsňárnu, aby mě ta přecitlivělost přešla. A doporučuju všem slečnám, aby na to nekoukaly ve vlaku, protože já tu chybu udělala a pak když jsem začala být dojatá a dělat různé tváře a ostatní na mě koukali, jak kdybych spadla z višně. Ale ten film se mi rpostě nikdy neomrzí. ()

HarveyDent

Zasloužené Oscary za scénář a Michaela Caina. Tyto dvě položky tohoto filmu jsou jeho největšími devizami. Jinak však absolutně nechápu ochvalné chorály na Hallströma. Asi je to můj problém, ale JÁ si představuju poetičnost a krásu na filmovém plátně jinak. Krom pár krásných pohledů na "americké scenérie" mi totiž donutil uronit slzu asi tolik jako "herectví" Tobeyho Maguira. Chápu, že jeho postava je kluk, který za celý svůj život nevyšel z jednoho sirotčince, a když, tak jen aby někoho pohřbil. Ale může za to on, že Homerovo "přesně tak" a pár vysokoškolských argumentů zní jako od mrtvoly. Jediná scéna, která mě pořádně vzala za srdce bylo závěrečné Good night, princes of Maine, kings of New England, které aspoň to pronesl Maguire pořádně. Jinak ale docela pěkný film o dospívání, porušování pravidel (v jistem slova smyslu to proste musite videt), o poznávání života "tam venku", ale i o povinosti. 80% ()

Pharlap

Literární předlohu jsem nečetl.. ale asi to musí být bomba kniha.. a konečně film kde se mi alespoň trochu zamlouvá herecký výkon Tobeye Maguireho. Konečně film, kde mi nepřipadá jako dement, který neumí pořádně otevřít pusu a v konečném výsledku to vypadá, že "kuňká".. třebas jako ve Spidermanovi. Tady to tolik nevadilo.. a příběh.. ten je naprosto skvěle, v poklidu plynoucí.. hluboký.. Jednoznačně na 5 * !! ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)