Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

*Colorado

Tak jako kniha ze mě tento snímek pokaždé ždímá emoce. Neskutečně dobře zpracovaná knižní předloha - film je trošku jiný, hodně se škrtalo, dost zkracovalo, ale výsledek dělá knize jen a jen výbornou reklamu. Skvělí herci, scénář jsem již pochválil, moc pěkné obrazy jsou pochvalou pro kameru a hlavně - naprosto skvělá hudba - Rachel Portman tímto skláním hlubokou poklonu. Jeden z mých top filmů. ()

Judas

Překrásný film, hlavně strhující herecký výkon Michaela Caina stojí za shlédnutí. Film o tom, že doma je tam, kde se cítíme nejlépe ať už je to třeba sirotčinec. ()

Radek.SCH

Nikdy bych nevěřil, že Spidey dokáže něco zahrát a to ještě takovou roli. Jediné, co se snad dalo filmu vytknout byla až přílišná velká bezkonfliktnost. V dětském domově nebyla žásná šikana mladších. A jediný "záporák" ve filmu (no, možná tam byli dva) byl milosrdně utracen. ()

BOURQUE

Človek by si myslel, že k filmu Forrest Gump sa nič nemôže priblížiť. Tak po včerajšku už viem, že je to omyl. Pretože som videl niečo, ktorý podobne ako spomínaný film, obsahuje skoro všetko. Film Hallströma nielen že je dojímavý, ale je aj nádherne natočený a opäť dojímavou hudbou vyfarbený. Povedzme si pravdu: viacerí z nás ani predstaviť nedokážeme to, čo cítia tí malí detičky, ktorí nemajú rodičov. Ja osobne si myslím, že režisér nám perfektne priblížil ich city, emócie a to prostredie, v ktorom musia žiť títo malí ľudia (aj keď samozrejme existujú aj oveľa horšie miesta). Trojica Cain, Maguire a Theron podali excelentní výkon. Z nich by som vyzdvihol hlavne Mr. Spidermana, ktorý podľa mňa práve tu podal zatiaľ svoj najlepší herecký výkon. Soška pre Caina je len čerešničkou na torte. Ešte jedna vec na záver: ja osobne som na konci filmu plakal a poďakoval pánovi Bohovi, že mám ešte pri sebe svojich milovaných rodičov. Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

Wolvie

Brilantní režie a silné herecké výkony pomáhají zakrýt fakt,že je to v podstatě jedno velké kýčovité klišé.A zakrývají to zatraceně dobře,protože se mi Pravidla moštárny minimálně napoprvé hodně líbily. ()

agassi68

Škoda, že v skutočnosti je to trošku inak. Ale kto má srdce si to vždy rád pozrie už len kvôli tej spolupatričnosti celého sirotčinca.. ()

Anduril

Tak po tomto filme som bol dosť smutný, ale i naštvaný. Mal veľmi sľubný začiatok, ale ďalej to už išlo dole vodou. Naštvalo ma toľko morálnych prešľapov, v mene lásky, v jednom filme (otec x dcéra, podvádzanie priateľa považované za správnu vec, "pretože proste nedokáže byť sama dlho"). Pekne otvorená otázka potratov, však vôbec nedotiahnutá do konca. Proste iba išla do stratena. Potešili ma iba herecké výkony, hĺba príbehu, a zistenie hlavného hrdinu: "človek je šťastný iba vtedy ak žije pre druhých" (či už pre dievča, manželku, alebo deti v detskom domove). Celkový dojem som mal však dosť zlý. Odporúčam ho iba kvôli debate po filme. ()

Ombak▼Penari

Dojemné a citlivé, snové. To jsou slova, která mě napadají především. Funguje ovšem velmi dobře i v rovině zamyšlení se nad cestami života a touze změnit život ve všech směrech, aby člověk nakonec pochopil svou minulost a nesnažil se jí ignorovat a nechat za sebou. Jeden z těch filmů s nádhernou atmosférou, který vám na chvíli dá zapomenout na všechny trable a vykouzlí úsměv na tváři nebo naopak dojme k slzám. Nádherně zpracované, doplněné skvělou hudbou a kvalitními hereckými výkony - vyzvednu Tobeyho a především Michaela Cainea. A klasicky dokonale krásnou Charlize Theron. Není moc co filmu vytknout, snad jen, že musel jednou skončit... ()

Lusiija

Nejdříve jsem si asi měla pustit film, poté až přečíst knížku. Film mi přijde až primitivní, nejsou tam žádné zápletky jako v knize - v knize je celý příběh daleko složitější, není tak přímočarý jako ve filmu. A tohle mi opravdu hodně vadí. Pokud člověk nezná předlohu, film se mu může líbit. Já jsem bohužel čekala příběh z knihy a ne jen jeho osekanou napodobeninu. ()

JankaJBLK

Začiatok filmu bol výborný, ale žiaľ to bolo všetko. Druhá polovička bola dosť nudná a už to len viazlo a pomaly plynulo...Škoda... ()

anatheman

Nechápu, jak mohl všeobecně uspět film, kde postarší černoch klátí svoji dceru... Každopádně snímek to nebyl špatný, ale po většinu svého trvání na mě působil chladně. Ovšem závěr byl výborný; to musím uznat. ()

Rathalos

Lasse Hallstrom je expert na krasne filmy,aj tato romanticka drama sa mu podarila,velmi pekna a prijemna zalezitost,dobre sa na to pozera a hlavne na Tobeyho Maguireho,vychadza z neho taky bozsky pokoj...:-) ()

plagjoklas

Toto je jeden velmi silný príbeh. Film zacal v sirotinci a zo zaciatku to vyzeralo ako doják o sirôtkach a tak, ale co ma hned na prvvý raz zarazilo (ale v dobrom zmysle) bolo to ze hlava toho sirotinca bol v podstate dobrák, ktorý mal tie deti vázne rád. No potom sa to zmenilo na krásny príbeh lásky aj ked téma sirotinca sa z filmu nevytratila, stále stojí v pozadí, no vobec neposobi vterným dojmom, ale naopak film príjemne ozivuje. Krásna scénka je napr. scénka v autokine, kde Tobey rozpráva ze síce má rád filmy, ale videl len King-Konga. Z toho vidno perfektny vyber hercov a zrucnu reziu Lasse Hallstroma. Co inak dokazuje aj pri scenke prveho bozku Tobeyho a Charlize , ktory mal taku krasnu atmosferu, ze ma az prijemne mrazilo na chrbte. Charlize je jedna z mojich najoblubenejsich hereciek a tu hra vyborne. Hra nieco na rozmedzi medzi roztopasnou mrskou,ale nakoniec sa zmení na milujucu zenu. no a tym sa dostavam ku koncu filmu ktory je tiez nadherny, hlavne zazelanie dobrej noci ktore bolo krasne. Po dlhom case jedna fakt vydarená romantická dráma, ktorá si svoje oskary plne zaslúzi. ()

Misery

Tento film pro mě znamenal jedno z největších zklamání. Kniha Johna Irvinga je jednou z mých nejoblíbenějších knih a pro film byly vybrány jen pasáže, které "se hodí". Celou dobu jsem čekala, kdy se tam objeví moje nejoblíbenější postava - Melony, ale bohužel... Incest a černoši jsou asi zajímavější. Díkybohu za Michaela Caina, protože každý o kategorii horší herec by z této role udělal senilního feťáckýho dědka. Já chápu, že se do filmu nevejde celá kniha, ale proč toto? Když jsem se dozvěděla, že autorem scénáře je sám autor knihy, úplně mi zatrnulo - vždyť se zpronevěřil vlastnímu dílu!!!!!! POKUD JSTE VIDĚLI FILM A LÍBIL SE VÁM - V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEČTĚTE KNIHU!!! A POKUD JSTE ČETLI KNIHU - NEDÍVEJTE SE NA FILM. ()

cure

Nádherný príbeh, ktorý však napriek tomu, že scenár robil sám autor knižnej predlohy, režie sa chytil taký odborník ako Lasse Hallstrom a hrá v ňom môj oblúbený herec.... tak...tak napriek tomu to oproti knihe stratilo zrovna tu jednu hviezdu. Najmä úvod bol veľmi rýchly pokiaľ ide o časové obdobie, ktoré zachytil, ale bol naviac dôležitý aj pre pochopenie samotného Homera. No a taktiež nemôžem odpustiť (napriek tomu naďalej oblúbenému) Johnovi Irvingovi, že vo filmovej verzii takmer úplne odignoroval Melony v jej pôvodnej úlohe akú mala v knižnej verzii. Odhliadnuc od hore napísaného to bol krásny zážitok a toho oskara by si určite zaslúžil aj Tobey a tiez kameraman. Nešetriť minutážou v úvode a na úlohe Melony, dať tomu kludne aj tri hodiny (aspoň v špeciálnej ediícii) bolo by to isto iste za 5 hviezd. Možno som v tomto prípade až moc kritický a možno sa ešte nechám časom odmäkčiť, ale teraz za 89%. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)