Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

Edeltruda

Viděla jsem dvakrát a dvakrát jsem byla zklamaná. Poprvé tak moc, že jsem se této Irvigově knize dlouho vyhýbala, přestože je to můj oblíbený autor. Když jsem ji přece jenom přečetla a líbila se mi, odhodlala jsem se na film podívat podruhé. Myslela, že už pro mě bude film pochopitelnější. Byl, ale ani tak se mi nelíbil. Některé scény, třeba ty z Homerova nejranějšího dětství, se mi zdály ve filmu nadbytečné a na úkor hlubšího vykreslení postav a mezilidských vztahů. Vývoj hlavní postavy, který se v knize odehrává v časovém období mnoha let, byl ve filmu smrštěn do pouhých dvou roků. I to bylo asi důvodem, proč mi hlavní hrdina i na konci filmu připomínal spíš Forresta Gumpa než schopného lékaře. A těch zklamání bylo víc... Zkrátka příběhu, jak je popsán v knize uvěřím i jeho postavy jsou mi sympatické, o jeho filmové podobě toto říct nemůžu. A nic na tom nezmění ani příjemné prostředí, kamera a roztomilí dětští herci. ()

Ashka

Filmove tomu nelze nic vytknout...skvele natocene, dobove vyborne umistene...proste pastva pro oci. Kdo ale cetl knihu a zamiloval si ji stejne jako ja, pochopi, ze naprosto obchazi puvodni predlohu. Chapu, ze uz tak ma film 2 hodiny a vmestnat na filmove platno cely obsah knihy je nemozne, ale prijde mi, ze nektere dulezite pasaze a souvislosti jim jaksi vypadly a je to nesmirna skoda. ()

Goodmen

Další z řady nádherných příběhů o životě. Velmi krásné, dojemné a pozvolna plynoucí film se skvělými herci. Prostě nádherný zážitek. 90. léta jsou pro mě celkově to nejlepší filmové období a tenhle film to jen potvrzuje. Opravdu mě chytil za srdce. Tak: "Good night, princes of Maine, kings of New England". ()

otamat

Od peti hvezdicek film deli jen maly kousek a kdyz nad tim tak premyslim, ani poradne nevim jaky. Nadherny pribeh, ktery klidne plyne od skvele odvypraveneho zacatku az do sveho dojemneho konce. Michael Caine je ve filmu neodolatelny, ale hlavne 100procentne uveritelny. Ani ostatni herci nezustavaji pozadu. Osobne me asi nejvice zaujal Delroy Lindo a jeho minimalisticky ztvarneny trhac jablek / ne, ze by byl Toby spatny - . Charlize je - no proste uchvatna i roztomila a dodava filmu spetku smyslnosti. Hudba je temer dokonala a nadherne podbarvuje komorni pribeh. Myslim, ze pro takoveto filmy musi clovek casto sahat do minulosti, coz je docela skoda. Urcite doporucuji a ano, na konci mi ukaplo par slz jako hrachu. ()

megajalec

Film, ktorý neurazí asi nikoho, práve naopak, má mnoho obdivovateľov a prívržencov. Neradím sa medzi nejakých fanatických fanúšikov, ale medzi tých, ktorým film celkom príjemne ubehol a potešil poetickým sentimentálnym dejom. Viac ma však bavila časť v sirotčinci ()

koza3

Bylo to krásné a jednoduché. I člověk, který v podstatě nemá nic a nikdy mít nic nebude je šťastnější, než materialista válící se v hromadě peněz. Ať už si člověk vybere jakoukoliv cestu, všechny mohou být svým způsobem správné. A obsazení většiny herců do sebe velice dobře zapadalo... ()

Formanovec

Velice hezký, přijemný film, který si člověk klidně může pustit i 2x týdně. Ale prostě nemohu dát 5*. Asi by si to určitě zasloužilo za velice dobré herecké výkony, výborný scénář a skvělou hudbu, ale něco mi tam chybělo. Omlouvám se, nemohu být konkétnější, je to prostě pocit. Nicméně, všem doporučuji, stojí to za to! ()

naamah...

Málokdy se mi stává, že film je lepší než jeho knižní předloha. Z knihy je vybráno to hlavní, omáčka vynechána a zbývá velmi kvalitní zážitek. Herecké výnoky dokonalé, což dokazuje i Oscar pro Michaela Caina. No a třešničkou na dortu je fantastická hudba od Rachel Portman. ()

nikkittka

Film,který mi svou přehnanou hřejivostí,"lidskostí" a dalšími patetickými složkami leze už pěkných pár let na nervy.Nemám ráda,když ze mě režisér dělá vola a Lasse Hallström je v tom vyloženě profesionál.Jedině výkon Michaela Cainea stojí za jakous takous pochvalu. ()

Cannonball

Nechápem ako som sa mohol tak úspešne vyhýbať tomuto filmu, pričom ničím nesklame a nevtiera sa. Tobey Maguire nám servíruje v plnej dúške dobrosrdečnosť a vieru v ľuďoch a na všetko ostatné tu máme Michaela Caina. Hezká podívaná. ()

Perchta6

Skvělý film podle skvělého scénáře... Jako bych tam s nimi žila... Irwing je však můj oblíbený spisovatel, takže jsem zaujatá. ()

rischa65

Život nerespektuje žádná pravidla...Scéna, kdy Homer přijíždí nazpět do dětského domova je neopakovatelná a snese srovnání snad jen s Forrestem G., když poprvé spatří svého syna u televize. Tedy : Dobrou noc princové z Maine, králové Nové Anglie! ()

blanic

Musím přiznat, že té staromódní poetiky a dojemnosti je v tomto snímku na mě až moc, což je samozřejmě způsobeno širokou rozlohou románu, který zde máme napasován do 120-ti minut slzavých vyznání, soucitných pohledů a romantických dialogů. A ani herecky mě to příliš nepřesvědčilo, hlavně Tobey Maguire tady doslova neexceluje (stále jsem čekal, kdy se objeví v tom spidermanovském munduru). U filmu rád pustím slzu, ale tady mi to nějak nešlo. ()

Matamoroz

Divný film, podle předlohy autora, kterého jsem nikdy nepochopil. Irvingovo vidění světa mi neučarovalo...Proto hodnotím ,,neutrálně" třemi hvězdami. ()

axik

Tento film jsem hodně dlouho odkládal s tím, že se na něj podívám, až bude čas. A oslovil mě. Krásný příběh, výborné herecké výkony, emoce, drama, vše do sebe pěkně zapadá. Doporučuji. ()

cguio

Takové odpočinkové téma, musíme být prostě rádi, že se to hýbe, je to barevné a je v tom Spider-man s King Kongem. ()

lobo87

Od Hallströma som videl len film Milý John, ktorý sa mi páčil, ale nenadchol. Preto som Pravidlá muštárne dlho odsúval a odkladal. Zbytočne. Krásny a dojemný film, plný citov, emócií a života. Skvele herecké výkony, z ktorých ma popri Cainovi zaujal hlavne Delroy Lindo. Z ďalšieho obsadenia potešil Culkin i Erykah Badu, naopak, Maguire nie je práve mojim obľúbencom a jeho herecký štýl sa mi príliš nepozdáva. Možno to je ten dôvod, prečo som (tesne, ale predsa) nepridal aj piatu hviezdu. Napriek tomu vrelo odporúčam... 80% ()

martij06

Hodně těžký film, který ale začal být zajímavý od půlky. Do té doby mě to moc nezaujalo, až když Maguire začal pracovat v moštárně. Děj ke konci byl předvídatelný, bylo jasné že se po smrti doktora, který se jednou předávkuje vrátí zpět do Maine. Jinak plný emocí a skvělá hudba ve filmu... ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)