Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

Johanita

Úžasný příběh a věrohodné zpracování. John Irving přesně jak ho mám ráda - kontroverzní tak, že divák se radši do postav nevciťuje a nestranně pozoruje, a přesto natolik lidský a něžný, že mu to nemá zazlé. Má oblíbená kniha, oblíbený spisovatel a velice vydařený film. Příběh o lásce, o morálce, zodpovědnosti a o tom, že v životě občas není jednoduché zaujmout jednoznačné stanovisko. Užijte si ho! ()

pold

Po Garpovi, filmově alespoň pro mne ne zcela povedeném díle, jsem si Irvinga zařadil mezi "nezfilmovatelné autory". A zcela zbytečně jsem potom takřka 15 let připravoval o tenhle nádherný film. Film, který je mimo jiné hodně tom, že to, že bych někoho občas nejradši profackoval, ještě neznamená, že ho nemám rád. A spousta sakra dobré práce možná nebude nikdy vidět. Stejně jako spousta toho největšího hnusu. A že "nešťourejsevtom" je stejně tak někdy dobrá rada jako jindy cesta do pekel. A Michael Caine? Hrál snad tenhle člověk někdy pod svůj obvyklý 110% standard? ()

allegria

John Irving je můj milovanej autor a tento film je snad jediný, kde filmaři nepokazili kouzlo předlohy. Dokonalý příběh tak nevyzněl naprázdno. Skvělí herci (včetně dětí), skvělá kamera, střih i hudba, všeho tak akorát a přesto plnými hrstmi. Za mě bych dala nejraději: ********** ()

PTuranyi

Veľmi pekný príbeh o živote, láske a potratoch. Nie je ľahké vyrastať v sirotinci, ale keď dá náhoda dohromady dobrých ľudí tak je hneď život krajší. Môže ťa opustiť láska dôležité je vedieť čo ťa živí a vždy môžeš pomáhať druhým. Filmu sa darí neupadať do romantickej limonády a udržiava dobrú atmosféru a to nie len vďaka výborným hereckým výkonom. ()

OnCal

Takle má vypadat adaptace literární předlohy. Ačkoli jsem knižní předlohu nečetl, film na mě působil celistvě, nezapomněl nic vysvětlit. Na ploše necelých dvou hodin se tak odehrává příběh tisícistránkové knihy bez toho, aby nějak šíleně letěl kupředu, či se ztrácel v záplavě dějových odboček. Michael Caine si už za své vyprávění, kterým uvozuje příběh, zaslouží Oscara. Tobeymu Maguirovi role chlapce, který se vydal poznat svět naprosto pasuje. Co je ale na filmu vůbec nejlepší, je hudba Rachel Portmanové spojená se skvělou kamerou, ukazující nádherná prostředí Nové Anglie čtyřicátych let 20. století. ()

PavHer

Silný příběh o lidskosti a lásce na pozadí moštárny, na kterou přijíždí mladík ze syrotčince aby zde poznal nepoznané... ()

Valigar

velice zajímavý film s hlubším podtextem, u kterého si až do dneška nejsem jistý jestli jsem ho správně pochopil. Myslím si,že je tam nějaké hlubší poselství, ale to jsem zatím neodhalil. Proto zatím 3*. Jestli na něj v průběhu svého dozrávání přijdu, tak si myslím, že své hodnocení přehodnotím ()

aciss

Teda pro mne tak trochu zklamání. Je to způsobeno tím, že Pravidla Mošťárny jsou pro mne nejlepší a nejkrásnější knihou mého dospívání. Nemůžu se ubránit trochu ublíženému pocitu. Hlavní myšlenka knihy zůstala a je skvěle zahraná, ale postavy se mi zdají strašně moc ořezané a z rozmanitého děje knihy zbyl jen okleštěný chudáček. Nicméně dávám 3 hvězdy - a to z toho důvodu, že divák, který knihu nečetl bude film hodnotit velmi vysoko. Ta 3. hvězda je za záběr nahého pozadí překrásné Charlize Theron ;-) ()

hudson07

Citlivě natočený film, který zaujme svou atmosférou venkova a odlehlého sirotčince. Snad jen člověk bez srdce nemůže ocenit to, co tento film v sobě skrývá. Jeho hlavní předností nejsou efekty nebo výprava, ale naopak lidskost a láska. K tomuto filmu jsou slova zbytečná, tento film se musí vidět.80% ()

Fill16

Nádherné, romantické a nesmírně poetické. Z pouhého řádku v televizním programu se tenkrát mě, jako malému klučinovi, staly Pravidla moštárny filmem, na který se nezapomíná a který mě dostane vždy při každém shlédnutí. Jistě za to může dokonalá hudba Rachel Portman, vynikající kamera, skvělý adaptovaný děj od Johna Irvinga (chystám se přečíst literární předlohu) a herecké výkony (překvapila hlavně Charlize Theron). Tento film miluji a doufám, že si k němu vztah dříve či později najdete. Je to nádhera! ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)