Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

lepinla792

Hodně dobrý, ale ne top. I přesto, že 2 hoďky není až tak moc, tak mě se to zdálo celkem dlouhý, možná jen moje momentální rozpoložení. Je to hezký příběh, i přes některé chmury je to takové celkově uklidňující (možná proto ta zdlouhavost). Bezvadné je, že jsem byl spokojen se všemi herci, v hlavních i menších rolích, nikdo tam nebyl za mimoně. ()

Gamine

Od první minuty se mi na to z vizuální stránky velmi příjemně dívalo, atmosféra a místy i syrovost (střízlivost) byly důvěryhodné a i když jsem nečetla tuhle předlohu, shodné se stylem psaní Irvinga. Tobey v takové roli byl milým překvapením. ()

Sansnom70

Silný příběh který určitě najde své příznivce. Já bohužel takové filmy moc nevyhledávám. Není to můj šálek kávy. Ale určitě se na něj podívejte. ()

motyka52

Pravidla moštárny jsou moje nejoblíbenější kniha. To ale filmu nic neubírá. Nenapadá mě lepší vyjádření, než že je to natočeno s láskou. Dobrou noc, princové z Maine, králové Nové Anglie. ()

NikiVai

Když jsem film viděla před mnoha a mnoha lety, nějak jsem nechápala, co na něm všichni mají. Dnes, jako dospělá, už to chápu. Silný lidský příběh, plný emocí, těžká životní rozhodnutí ... to vše natočeno s citlivostí, pokorou a láskou. No, užila jsem si každou minutu. ()

besito

Krásný film, natočený s velkým citem. Hallström neždímá z diváků emoce za každou cenu, dělá to jemně a poctivě. Navíc mě dostala hudba Rachel Portman... ()

HHOKY

Krásný přiběh,navíc doják.,natočený s nesmírným citem.Naprosto mě dostal a zanechal ve mě hluboký dojem.vůbec jsem se nestyděla že brečím.Myslím,že i když ho uvidím po desáté,vždy budu brečet.Takových příběhů je málo,ale ještě že jsou.člověk na chvíli zapomene na všechny starosti a problémy a nechá se unášet tím laskavým příběhem.To je pro mě film PRAVIDLA MOŚTÁRNY ()

maart

Moje **** ovplyvňuje to, že som čital najprv knižku a darmo ta bude vždy lepšia. Film je oproti originálu strašne orezaný, ale všetko by sa tam asi nevošlo. Takže v podstate je to za *****. ()

Ywec

Velice pěkný film, ve kterém září hvězda Tobeyho Maguira naplno. Příběh je bez falešných příkras, tak jak to v životě chodí. Proto je to občas dosti smutné, ale hlavní hrdina působí svou vyrovnaností a dobrotou uklidňujícím dojmem a celkově film vyjadřuje radost z životního naplnění člověka. ()

turtles_33

ackoliv jsem od Johna Irvinga cetl v podstate vsechno, dve dila jsem preci jen vynechal - Modlitbu za Owena Meanyho a taky Pravidla mostarny...to mi asi taky dovolila pristupovat k filmu bez jakychkoliv ocekavani...a jeste ze tak..:-)) ()

St@B

Nejdřív jsem četl knihu, až pak viděl film a to se také promítlo do mého hodnocení, proto ta jedna ubraná hvězda. Zas na druhou stranu chápu, že neosekaný příběh by zvýšil stopáž filmu na neúnosnou hodnotu. Příběh samotný je opravdu nádherný, s krásným poselstvím a domnívám se, že se ho podařilo chvalitebně přenést na filmové plátno. "Dobrou noc, princové z Maine, králové Nové Anglie." ()

gabo1

Film, ktorému nechýba nič. Skvelý príbeh, veľké posolstvo, nádherná forma. Pokiaľ to s vami nezamáva a nebudete chcieť po skončení urobiť niečo dobrého a veľkého, tak potrebujete čím skôr vyhľadať pomoc. ()

vincbenet

Krásný film.Citlivě natočený podle výborného scénáře.Nemám žádný výhrady.=)Lasse Hallström je hold borec a John Irwing užasnej spisovatel. Napřed doporučuji shlédnout film. Kniha je přeci jenom rozsáhlejší, má více postav a trochu jiný děj. ()

JAzzeURo

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, které mohu vidět pořád dokola a neomrzí. Nevím jestli je to kouzlem Nové anglie, nebo celkovou poetikou s jakou Hallström Irvingův román převyprávěl. Navrch ještě přidejte naprosto dokonalé herecké výkony Michaela Caina a Charlize Theron. Prostě ten film je moje srdcovka. ()

Marcey199

Tady nemá smysl se dlouze rozepisovat - emotivní a silný příběh spolu se skvělými herci a dobře fungujícím scénářem dali dohromady film, který mě okouzlil a na který se určitě ráda podívám znovu. Pátá hvězdička je za roztomile nevinného Tobeyho Maguira. ()

gerojmanus

Je to moc hezkej film. Už to, jak Hallström popsal život v sirotčinci - zdánlivá pohoda, četba na dobrou noc..Ale skutečnost je relativně skrytá a projevuje se vždy až po odjezdu zájemců o chudáky sirotky...Myslim, že nikoho z nás nenechá v klidu příběh opuštěných dětí, ať je prakticky natočen jakkoliv a kýmkoliv. Tady ale za tím vším smutným stojí ještě touha a odhodlání Homera ( v podání skvělého Tobeyho Maguiera ) poznat okolní svět a nezáleží mu na začátku na tom, kde to bude a s kým. Odchází i přes to, že tímhle rozhodnutím někomu zlomí srdce. Jak se příběh vyvíjel, uvědomil jsem si, že pokud jdeš některým věcem intenzivně naproti, můžeš trochu ovlivnit svůj životní osud a vlastně nejen svůj. Jak to pak dopadá a kdo z toho bude mít prospěch, radost, či koho to naopak zničí či poznamená, na to všechno odpoví tenhle úžasnej film. 90%, 5 hvězd. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)