Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

QuietRioT

Označenie romantická dráma hovorí za všetko. Film sa ťahá neuveriteľne bolestne cez svoje 2 hodiny a jediná myšlienka, ktorá vo vás ostane dlhšie je len predstava autokina na východnom Slovensku. Ľutujem, moje hodnotenie :) ()

vixina

Normálne by som asi volila 4*, ale čo sa tu dá vytknúť? Pokľudné tempo plynie spôsobom, že s nikto nemôže sťažovať - navyše v rukách Cainea a Maguireho sa to snáď ani inak nedá. No a blysnutie sa Rudda ma (ako ostatne vždy) veľmi potešilo, takisto Paz de la Huerta bola kúzelná. Celkovo som síce nebola dojatá k slzám - čo je vlastne len dobre, lebo film tak nebol vôbec patetický ani netlačil na pílu. Verím, že každý si z tohto príbehu vezme to svoje. ()

sedmdevet

Bohužel mě film velice zklamal, čekala jsem že scénář bude lépe postavený- nebo alespoň vůbec nějak postavený - Celý film na mě působí jako by se vytrhlo několik částí jinak úžasné knihy a poslepovalo dohromady. Bohužel Tobey Marcuire mi přišel takový nemastný, neslaný, prostě nevžitý do jinak perfektní postavy. Bohužel v tom má prsty sám John Irving,takže lépeší je snad si to s knihou vůbec nespojovat, protože pak se to nedá vydýchat,ale i tak bych měla dojem že to ještě dostal do rukou zbytečně hladový střihač, protože kdybych nevěděla o co jde nedávala by mi to smysl. ()

behunka

hmmmmm, to byla lahoda. A to i přesto, že jsem Pravidla moštárny četla. Film prostě nikdy nemůže knihu dohnat, ale přiblížil se a HODNĚ. Velký podíl na tom měl Tobey M. Až o tohoto filmu mě nijak neoslovil, na akčního spidermana se vůbec nehodil. Tak nějak mimo dobu. Ale tady jeho dojemný projev seděl. Rázem je oblíbencem č. 1 :o). Vlastně si na Homera neumím nikoho jiného představit. Krásný dojemný příběh s perfektním obsazení. PS: rodina mé nadšení nesdílí, páč jsem si film pustila k výrobě nedělního oběda. A co myslíte?? Moc se to jíst nedala....ale já byla stejně plná zážitků. ()

Aenstus

Citlivě natočený film o životech lidí. Možná chvilkami předvídatelný, ale stejně nádherně dojemný. John Irving se v tom dá rozeznat, ale myslím že do tohohle filmu vložil více dobrého, než jak někteří tvrdí. Rozhodně stojí za dvě hodiny. Zasloužených 85%. ()

paber778

Jedním slovem - krásné..... V posledních letech jsem naprosto znechucena americkými filmy - primitivními akčními slátaninami. O to víc si vychutnávám tyhle starosvětské lahůdky. ()

Limewithmint

Ano, film je to krásný, o tom není pochyb. Bohužel však nenaplnil mou představu, kterou ve mě vyvolala kniha. Důležité postavy tu byly vynechány stejně jako důležitá část děje. Moje nejoblíbenější literární postava - Doktor Larch tady byl zobrazen jako úplně JINÁ postava, než jak je popsaný v knize, což mi vadilo snad ze všeho nejvíc, ačkoli ho jeho představitel zahrál skvěle. Filmaři si zřejmě vyložili knihu po svém, ovšem poněkud podivným způsobem, který ve mě rozhodně nezanechal nějaké hlubší pocity. ()

zimi

Jako nevím co komu vytknout, režie v poho herci víc než dobrý, děj sem tam pěknej, ale sem tam a hlavně mírně depresivní, nevím jak to napsat a co jsem měl pochopit, jen obyčejný příběh, kterých by mohlo být nekonečně, co mě je do toho, přece si to nikdo nepustí znova, jednou vidět jo, zkrátka 3,5*!!! ()

Isognomostom

Osobně považuju Pravidla moštárny za jedno z nejzdařilejších převedení knižní předlohy do filmové podoby. Z mnohovrstevnatého knižního příběhu se podařilo logicky vypreparovat to nejpodstatnější tak, že pokud si seženete knihu až po shlédnutí filmu, jste při čtení mnohokrát zajímavě překvapeni, a pokud si pustíte film až po přečtení knížky, nemáte nutkání vynadat scénáristům a režisérovi až někam do pátého kolena - však si to prý spisovatel John Irving sám pečlivě hlídal. K filmu samému mám dlouhý seznam pochval a jediná chyba (na mé straně) je, že jsem zatím neviděla originál. Ovšem velmi vydařený český dabing poslouchám jako zvukovou kulisu občas při práci nebo před spaním a znám ho téměř zpaměti. Jednou se určitě chci podívat do Maine - kvůli indiánskému létu, Hawkeymu Piercovi a Homeru Walesovi.. :-) ()

Jirims

Irvingova díla jsou jednoznačně úžasná. Již dlouhou dobu jsem neviděl takto dojemný film, mám pocit, že se dnes takovéto filmy ztrácejí. Tobey Maguire mi na tuto postavu krásně padne, výběr to byl moudrý. Člověk se zakouká a neví o ničem jiném, opravdu klobouk dolů. Jednoznačně stojí za shlédnutí. ()

krtson

Dal jsem tomu šanci už asi potřetí - a kdepak. Navíc jsem v předvečer vysílání zcela náhodně dočetl knihu, což je pro film těžkej handicap. Film velice předvídatelnej a polopatickej, až předžvejkanej. Zbytečně rozvláčné, já bych přidal stopáž, ale zhustil bych to a hlavně bych použil dramatickej příběh Melony, aby to mělo větší šťávu. Caine a Maguire výborní, Theron místama otřesná. Od L.H. o dost radši Gilberta Grapea, Shipping News a i tu Čokoládu. ()

neowhiterabbit

Příjemný film ze starší doby, kde být dobrým doktorem bylo vzácné a pomáhat lidem či dětem hlavně jen z dobrého pocitu stejně tak dobrosrdečné. M.Caine spolu se "spider-manem" vytvořili vzácnou roli otce-syna, kteří však měli na konci své společné cesty rozdílné názory na život. Homer (T.Maquire) poté opouští dosavadní život v sirotčinci a navzdory nesouhlasu doktora Larche (M.Caine) se vydá na poznávání života za zdmi domova. Poznává tak lásku, zklamání, novou práci a .....ale to už je na Vás :-) ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)