Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

angloumene

Pravidla moštárny si hrají s divákovými city jako kočka s myší. Když jsem se měla smát - smála jsem se, když jsem měla být dojatá - byla jsem dojatá, když...no prostě bylo toho hodně. Každopádně nemůžu říct, že bych měla pocit, že tohle všechno bylo tak nějak na sílu, spíš naopak. A právě proto tehle film určitě stojí za zhlédnutí. ()

derryl

Pro mě je to velmi zásadní film o podstatě lidského bytí a nazírání na tento svět. Lidský film o skutečných lidech. Skvělá adaptace knihy spisovatele Irvinga. ()

Alf

ne, neuronil jsem ani slzu, ale přesto to byl velmi příjemný zážitek - zajímavý příběh, vypravěčsky sdělený s krásnou fotografií, mohl by být ale pro mě trochu delší...mimochodem - asi jsem poněkud prostší nátury, ale nepřišel jsem na to, kde a v čem se lže jako když tiskne - viz Kenneth ()

KatRi

Více než romantický a hezký příběh ocením zpracování - tenhle film má atmosféru a kvůli ní si ho budu pamatovat a ráda si ho pustím znovu. Nijak zvlášť mě však nepřekvapil ani neuchvátil, podle mého je stejně dojemný jako Slavíci v kleci, s nimiž je srovnatelný. Tobey Maguire je výrazný - utkví, protože hrál neuvěřitelně lehce. ()

Jorge-Z

Nevídaný snímek se zvláštní poklidnou atmosférou a dojemným příběhem. Tobey Maguire mě překvapil, ten dětský výraz nezapomenu, stejně tak jako hlas Michaela Caina. Vše jen umocnila krásná hudba. ()

Zejf3da

Ach jo. Další klasika na kterou sem se neměl dívat. Tenhle film sem viděl strašně dávno a moc se mi líbil, takže byl u mě zafixovanej jako taková filmová legenda. Teď sem ho viděl znova a musim říct, že je to vlastně tak docela o hovně. Jasně, Hallstrom v nejlepší formě, finále pěkně emotivní, orchestr vyhrává jednu tesknou melodii za druhou, přesně tak jak to mám rád. Jenže zbytek je natahovanej a nudnej a jako vždy mi zůstalo vnitřní sdělení skryto. Že já se na ty filmy a seriály co mě kdysi bavily vůbec koukam. ()

Cement73

Jednoduchý príbeh podľa určite skvelej knihy... a k prekvapeniu skvele zahraný. Maguire, a Theron... klobúk dole. Hold. život není peříčko :) ()

AIMÉE

Film vypráví jeden životní úsek Homera, který nečekaně opouští "rodnou hroudu". Tato cesta za poznáním není nijak nervy-drásající, celé je to především postavené na výkonech herců, Tobey, Charlize a Michael Caine vytříbeně předvádějí to nejlepší ze sebe. Jakoby jim jejich role padly přímo na tělo a díky Hallströmovu čichu na křehké příběhy obyčejných lidí s nakažlivou atmosférou rámující inteligentní "polodrama" opět dosahuje vysokých kvalit. ()

patrik221

To sa to vážně tolko ludom páčilo? Tento nudný, neuveritelne uťahaný, film s minimálním dejom a s neschopnosťou akokolvek zaútočiť na emocie - ani v miestach, kde se to najviac čáká ? ()

fredisek

Knihu jsem nedočetl. Asi člověku stačí jeden Irving za život (v mém případě klasicky Garp), aby uměl docenit dvousetstránkové novely do emhádéčka. Film je ovšem skvělý. Drama s přesnou dávkou romantiky, cynismu, reality, fantazie. ()

EllienPM

Ač už se mi nevejde do Top 10, rozhodně tam patří. Nesmírně milý a osobní snímek, zachycená hodnota a krása. S knihou nesrovnávám - obojí jsou zcela samostatné a odlišné jednotky. Tobey je tak citlivý, nežný, vyjukaný... - prostě neotřele sexy. Herecké výkony zejména dětských představitelů jsou bravurní a přesvědčivé. Práce s dětskými herci je rok od roku horší, děti jsou dnes bohužel zničené dobou, ale Pravidla moštárny jsou díkybohu stoprocentní a dokonale uvěřitelné retro. Silné nosné příběhy a hodně lásky mezi lidmi. Tleskám. ()

jarmik

Divím se, že když scénář psal sám Irving, došlo k tolika výrazným změnám oproti románu. Příběh byl ale i tak úchvatný. Jedna zajímavost, když jsem četl knihu, věděl jsem jen to, že ve filmu hrají Caine, Maguire a Theron. U Charlize se mi pak stalo to, že jsem si během celé četby tuto herečku spojoval s postavou, která pak ve filmu ani nebyla, i když v knize byla velmi důležitá. To jsou zážitky s příběhy. :) ()

Renfield

Ač se to po odjezdu na farmu chvíli nezdá, příběh je to velice poutavý a to i přesto, že si plyne svým pomalejším, lehce melancholickým tempem. Herecky nemohu mít výhrad, ve filmu se sešla silná sestava, z niž pro mě nejvíce vyčnívá Charlize Theron. Technicky taktéž bezchybné... krásná kamera a výborná hudba, která vhodně doplňuje onen melancholický děj. V čem tedy vidím problém? Čekal jsem, že Lasse Hallström bude "více tlačit na pilu", že to celé bude dá se říci drsnější, silnější. Tohle zpracování sice pěkně vypadá, ale jinak nic a to je u takového příběhu velká škoda. Pravidla moštárny jsem vnímal jako romanťák, se zajímavým příběhem a nic na tom nezměnilo ani finále. Třeba jsem až příliš ovlivněn tím, na co se rád dívám... a třeba prostě "nemám srdce"... 60% ()

Jimmy15

Přiznám se, vůbec se mi do toho nechtělo. Pustil jsem si to pouze kvůli dobrému hodnocení a umístění v žebříčku filmu na ČSFD. Závěrem? Neodtrhnul jsem se od toho. Dvě hodiny utekly jak voda a já byl na konci filmu s různými pocity. Převažovaly ale ty pozitivní. Musím vyzdvihnout jednu zásadní věc, a to že autor knižní předlohy vytvořil i scénář, takže zde není pochyb o tom, že se film předlohy drží. K soundtracku nemám ani slov. Bomba! ()

Kamas

Laskavý a dojemný film s pomalu plynoucím dějem. Stopáž je trochu delší, ale není divu, Irvingova díla jsou trochu rozvláčnější. Film vás ale rozhodně chytne místy za srdce a to nejen díky krásné hudbě. Na herecký projev Tobey Maguire v roli Homera je radost pohledět. Sympaťák každým coulem. " Dobrou noc, vy princové z Maine. Králové Nové Anglie.." ()

zelvicka.

No... Jsem trochu v šoku, že na scénář si to zredukoval sám Irving... protože v knize je toho tak o dvě třetiny víc. Kašlete na film, běžte do knihovny. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)