Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

Bouřňák

Hodnotit film, který hraje na divákovi city, je alespoň pro mě značně obtížné. Už jsem viděl filmy, u kterých nějaká ta slzička ukápla, ale tady se to tedy rozhodně nestalo. Velmi příjemný snímek s dobrými (málo okoukanými) herci, ale na mě příliš viditelná tuctovost a předvídatelnost hlavní dějové linie. Celkově tedy lehce nadprůměrný film, který neurazí, ale ani nenadchne. ()

Radim

Neuvěřitelně silný, emocemi nabitý film. Když k tomu přičtu skvělé obsazení a bezchybnou filmařinu, vyjde mi film, který stojí za shlédnutí. Doporučuji, fakt stojí za to. ()

vitajak

Jeden z mých nejoblíbenějších... Lasse Hallström to natočil fakt skvěle. Ale všechno mohlo být jinak - scénář byl také nabídnut Janu Svěrákovi, který ho odmítl, jako ne moc zajímavý... ()

Here

Tak trochu film o všem. O putování, o hledání smyslu života, o poznávání lásky, o snaze uchránit mladé před chybami, o tom že ne každý má život naplánován zrovna hezky. Dalo by se pokračovat ještě dlouho, ale asi by to nemělo smysl. Obsazení je bezchybné, co mě asi nejvíc chytlo byla scéna, kdy Charlize Theron učila Tobeyho Maguira "co se dělá v kině. Za slzy se u tohohle filmu nemusí stydět opravdu nikdo, já dávám 5 hvězdiček, už za ten cit, se kterým je to natočené. ()

Ještěřák

(Tento troufalý comment obsahuje SPOILERY, dámy a pánové...) Pravidla moštárny jsou, až na pár renonců, kde to s tou "depkou" vědomě přeháněli, bezesporu umně natočený film. Jeho šmrncovní název vyloženě dráždí ke shlédnutí. Co mě ale mrzí nejvíc - nedokázal jsem se dost dobře ztotožnit s žádnou z postav, jejich nátur a vrtoch. Pararoxně se mi nejvíce líbil ten okatý klučina, co pomáhal zahrabat astmatikův hrob ("Myslíš, že budou věřit, že ho adoptovali?") ()

Piškotka

Dojemné drama sirotka, kterému je vtloukáno do hlavy, že musí být především užitečný. Do života je vybavený znalostmi potratáře, přesto z tohoto světa uniká, vzhledem k osudu domováckého děcka to musí být traumatizující pomyšlení. Přesto ho svět za zdmi domova obohatí o nové zážitky, zejména o lásku a svobodu, obojí je v jeho případě pouze dočasné. Film se nesnaží být typickým dojákem, ale filmem o vážných věcech a realitě. Přisládlý byl přinejmenším v tom smyslu, že sirotčinec působil jako to nejidyličtější místo na světě, o čemž je možné spekulovat. ()

DannyBoy80

NO co na to říct, profesionálně natočené, ale dojetí a slzy to ve mě nevyvolalo. Knihu jsem četl předtím než jsem viděl film a přišla mi stejná jako film, je to takové nemastné neslané, pomalu plynoucí, nic nehraje na city (aspoň mě ne), žádná akce, žádné drama. Nevím dobře se na to kouká, ale jen do té míry, že je to koukatelné jako oddychovka. Herecké výkony dobré, ale oscarové určitě ne. Celkově ve mě film nezanechal nějaký hluboký zážitek a brzy si na něj nevzpomenu. Moto: když je hlavní hrdina suchoprd, tak i film je suchoprd.... ()

Ondis

No, žádná sláva. Čekal jsem víc, hlavně rozvinutější děj, celé mi to přišlo od začátku rovně vydlážděné, žádné zvraty...:-( Musím uznat a vzdát holt Tobeyho herectví, zvládl film, ve kterém je snad ve všech scénách na jedničku. Výborná muzika a dětičky navozují dojemnost snímku. Jsem na vážkách, ale dávám 3*, kolem 70%. ()

jasiska

Veľmi pekný film, ale nie skvelý. Po skončení totiž tam, kde mal vo mne zostať pocit prijatého obohatenia alebo nejaká myšlienka či posolstvo, nebolo nič podobné. Ale inak veľmi pozerateľné so sympatickým obsadením, pekným prostredím a príjemne sa odvíjajúcim dejom. ()

Káronoš

Pohled na dětské oči plné radosti a spokojenosti...pro mě (jakožto diváka) vrcholný pocit sebeuspokojení a naplnění emotivních orgií... nemám slov. Hodnocení: 10/10. ()

mirkaaa

Sentimentální příběh plný životní moudrosti, který vás zahřeje u srdce. K tomu výborná atmosféra a skvělí herci. Pokud máte zrovna depresi, tento film je přímo ideální a pokud ne, tak si ho pustťe stejně. ()

Prochy38

Kouzelný a dojemný snímek. Už je to dýl, co jsem četl knihu, ovšem ta mě uchvátila nad míru. Jestli je pravda, že scénář vznikl okleštěním knihy samotným Irvingem, nelze vyčíst vůbec nic. Kniha se více zabývala jeho dospíváním, tady prakticky nebylo. Mně tam asi chybělo jen Homerovo typické a celorománové "jasně". Jinak jde o shluk výborných výkonů herců, skvelé režie a příjemné hudby. Obrovský zážitek. ()

ClimbVibe

Film, který dokáže pohladit i proti srsti. Sice mě nedojal, ale to není důvod abych mu nedal plný počet. Hallstromovým majstrštykem pro mě sice zůstává Gilbert, ale Moštárna se zařadí hned za něj. ()

Jorge-Z

Nevídaný snímek se zvláštní poklidnou atmosférou a dojemným příběhem. Tobey Maguire mě překvapil, ten dětský výraz nezapomenu, stejně tak jako hlas Michaela Caina. Vše jen umocnila krásná hudba. ()

Neotom

Krásně dojemné drama o hledání vlastní identity, na kterém se mi nesmírně líbilo kompletní herecké obsazení. Jen musím dodat, že scény ze sirotčince mi přišly poutavější i propracovanější než ty z moštárny. 80% ()

Xavi6

Opravdu nezapomenutelný zážitek. Neviděl jsem film, který by měl tak silný děj s hlubokým podtextem a myšlenkou. Jsem rád, že Tobey Maguire má alespoň jeden pořádný film, spolu s Michaelem Cainem (osvědčená kvalita a spolehlivost) to byl požitek na celý večer a život. ()

Itar

Citlivě zpracované knižní drama, i když se přiznám, že po nadšených reakcích v mém okolí jsem byl trošku zklamán. Nejde o to, že by film neměl svoje kvality. Chyběl tomu však nějaký ten... ten šmrnc. Možná je to tím, že mě Tobey Maguire standardně nechává chladným. ()

PetkaW.

Jsou filmy, které stačí vidět jednou a už ve vás vyvolají to "něco", zůstanou vám pod kůží a vy si je i po letech dokonale pamatujete. Přesně taková jsou Pravidla moštárny. Ke knižní předloze jsem se ještě nedostala, takže v tomhle směru nemůžu nijak srovnávat. Ale jako filmový zážitek? Wow! Hlavní tři herci patří všichni k mým oblíbeným a tady jen dokazují, že hrát vážně umí. Jemná hudba všechno krásně podtrhuje a zvýrazňuje bez toho, aby na sebe strhávala zbytečně velkou pozornost, výprava je dokonale se hodící k celkovému rázu filmu, i zbytek hereckého obsazení sedí, režie ani kamera nijak netlačí na diváka, ale nechávají ho, aby si všechno dostatečně užil. Tenhle snímek je prostě skvost, který musí chytnout za srdce snad každého. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)