Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

davidek

Tento film mi byl doporučen od několika lidí, hodnocení mých oblíbenců bylo velmi vysoké, ale fakt je ten, že až po shlédnutí jsem jim děkuji za moooooooc krásný zážitek. Opět hlavní roli hraje láska, kterou potřebujeme všichni. Z lásky se dá lhát i o srdci. Super.Věta "dobrou noc, princové mainští, králové Nové anglie." mě dostala jak z úst Tobey Maguireho tak od Michael Caina. ()

RumbleFish

Snad jediný film, do kterého se hodí Maguire. Velmi citlivý a jemný snímek, který, dle mého názoru, se zastavil přesně na hranici od laciného kýče. Dále výborná režie a Caine, vše dohromady na mě prostě působí a já se rád nechám dojmout... ()

Ravi

Příběh o sirotkovi, o jeho životních peripetiích, a o tom, že pravidla utváří život sám. Citlivě podaný film o vážných tématech života, který mě oslovil. Krásný scénář je napsán samotným Johnem Irvingem. Je třeba vidět kousek světa, abyste přišli na to, že doma je tam, kde Vás mají vždycky rádi. 100% = 5/5 ()

Puyi

Krásný film... citlivý, dojemný...Skvělý scénář, který byl skvěle uchopen režisérem, skvělí herci - Tobey, Charlize a hlavně Michael, ale u něj to beru jako samozřejmost už... výborně napsané postavy... :) Tento film jsem si postupem času hodně oblíbil. :) ()

J-o-k-e-r

Moc pěkný film, který chytí za srdce zřejmě každého. Nádherný příběh o sirotkovi T. Maguire, bezdiplomovanému lékaři, jenž se pokusí poznat svět odehrávající se mimo zdi sirotčince. Krásný zážitek, na němž mají výrazný podíl hlavní představitelé... ()

Autogram

Silný a citlivý príbeh o hľadaní svojho miesta vo svete, ktorý ma veľmi nechytil. Možno najviac práve hudbou, tá dokázala vyvolať zimomriavky častejšie, ako udalosti vo filme. Namiesto mladého hlavného predstaviteľa ma svojou rolou zaujal skôr Michael Caine a spočiatku som si myslel, že práve on je hlavou postavou. SPOILER: V sirotčinci sa odohrajú tie najsilnejšie scény filmu a preto záverečný návrat bol najsprávnejším riešením. ()

Dagoussek

Že je toto prý silný drámo neznamená, že z toho padnu na zadek a dám 5*. Za mě dlouhý, nudný film, který už vidět nechci. Dramata mám ráda, ale toto mě nechytlo. ()

Death

Nemam prilis v lasce ta roztahana a pomala americka dramata, ktera se snazi jen o to, aby z divaka dostala co mozna nejvice emoci. Pravidla mostarny jsou ale jina. Pribeh je sice pomaly, ale tentokrat mne to kupodivu vubec nevadilo. Kazdy zaber ma totiz svoje kouzlo. Je az neuveritelne, co vsechno nam muze dat na prvni pohled velice jednoduchy az komorni pribeh. Cely film je totiz jednim slovem krasny, cemuz napomaha hlavne decentne presna rezie a herecke vykony(hlavne T. Maguire, ktery jakoby nehraje, ale je to prave naopak-staci gesta, slova jsou az na druhem miste). Pro me osobne jsou Pravidla Mostarny krasnym filmovym zazitkem, ktery kupodivu emocionalne nevydira a to se nestava zas tak casto. ()

Specs

Hlášky: Dr. Willbur Larch: - "Dobrou noc princové z Maine, králové Nové Anglie!" & Homer Wells: - "Chtěli holku, Curly." Curly: - "O mě nikdo nestojí." Homer Wells: - "Pojď! Jsi jeden z nejlepších. Nedáme tě jen tak někomu." Curly: - "Doktor Larch nedá žádného z nás jen tak někomu." Homer Wells: - "To je pravda." Curly: - "O mě nikdo nepožádal." Homer Wells: - "Nikdo dost dobrý." Curly: - "Takže někdo ano?" Homer Wells: - "Tebe si zaslouží jen ti správní lidé." & Fuzzy: - "Váš tatínek taky umřel?" Dr. Willbur Larch: - "Na cirhózu, to je nemoc jater." Fuzzy: - "Zabily ho játra?" Dr. Willbur Larch: - "Ne, zabil ho alkohol. Upil se k smrti." ()

jefff

Co dodat...krásný příběh, který pan Hallstrom dopiloval téměř k dokonalosti. Na druhou stranu, jsem už viděl i dojemnější filmy. ()

Composter

Nepochybně krásně natočený a poutavý příběh. ALE! Tolik patosu a hnilobné přeslazenosti se hned tak nevidí. Nemám to rád. Ale bohužel je to holt až moc dobře natočené. ()

latvar

Mě se tenhle film zalíbil, Homera jako výborného lékaře i bez písemného osvědčení přestane bavit prostředí sirotčince, kde žil už od mala a rozhodne se vycestovat do světa, kde najde práci v jedné moštárně a také se tam zamiluje do jeho bývalé pacientky, příběh byl zajimavý, ale něco mě tam na 5* scházelo. 80% ()

Beer Ceps

Je lepší odložit dítě do sirotčince, které bude vyrůstat s ostatními dětmi a žít v naději, že se ho někdo někdy ujme, když ho rodiče zavrhli? A nebo jít na interrupci a tím ukončit jeden zbloudilý život. Tahle otázka vůbec nezestárla. Stále je problém i dnešní doby, ale nedostaneme nikdy na ni jednoznačnou odpověď stejně tak, jako ve filmu. Slyšíme jen plno argumentů pro i proti zakládající se na pravdě. Velmi smutný snímek, který je o životním zklamáním, ale i nalezení radostí v průběhu dospívání sirotka Homera, který se musí smířit s osudem a nést břemeno zodpovědnosti, jakožto nejstarší člen z domova dětí. Emotivní příběh, který nenechá žádné oko suché. „Fuzzy si našel novou rodinu, všichni mu to přejme. Dobrou noc fuzzy.“ ()

Sir-Filip

Příběh na první pohled nijak zázračný, zápletka téměř žádná, ale přesto, když si vybavím tento film, napadá mě vždy jen jedno přízvisko - KRÁSNÝ!!! Od začátku do konce nenudí, přes emoční stránku je vynikající no a hudba? - ta je snad z rajské zahrady, kdykoli se rozezní zvuk hlavní melodie, projede mnou nepopsatelný blažený pocit. Ta neskutečně dokonalá symbióza obrazu, zvuku a kulis, ve kterých se příběh odehrává mě prostě vždy dostane. Good job Lassi! "ENJOY IT!!!" ()

milancecil

"Tady v St. Cloud's nevystupují lidé z vlaku s lehkým srdcem, neboť již předtím museli učinit jedno velmi obtížné rozhodnutí, osvojit si dítě nebo se ho zbavit, jediným důvodem proč sem směřují je totiž sirotčinec" takové se nám divákům dostává od Dr. Larche úvodem smířlivé vysvětlení, od lékaře, který s tímto ústavem spojil svůj život, zde za dlouhá léta jeho zásluhou pro mnoho dětí život začal, ale také v početné řadě případů ještě před narozením jím provedenými potraty bohužel skončil, ano, to druhé sice nebyl postup legální, ale on to tak nevnímal, pro něj to nikdy nebyla nějaká zavrženíhodná činnost, naopak zodpovědná služba pro ženy, které nešťastně otěhotněly, a právě na takovém odstrčeném místě se s jeho pomocí narodí i chlapec následně jím samotným pojmenovaný po řeckém spisovateli Homer, jakoby už tím jménem on u něj jaksi předvídal, že to nebude jen tak obyčejné dítě, že díky jeho nadání a povaze v něm pro budoucnost získá nejdříve velmi vítaného pomocníka, pak i svého odborného asistenta a nakonec i skvělého nástupce, pokračovatele ve svém hluboce lidském poslání, ano, rozhodně je to bez pochyb mimořádné filmové dílo podle neméně mimořádné literární předlohy a já musím s velkou poklonou tvůrci a hercům s nadšením přiznat, že mne zatím žádný film tak jemně, s laskavostí, až konejšivě nepohladil po citech, ten úžasný klid a smíření s mnohdy krutými pravidly koloběhu lidského života, s jeho často jen velmi drobnými radostmi a pak náhle i velkou bolestí, která časem třeba jen otupí, ale přetrvá, někdy bohužel i po celý zbytek života. Nádherné a rozhodně spravedlivě veřejně oceněné dílo, bravo!!!! ()

venca163

Princové z Mainu i s králema Nový anglie tady jedou slušnou ždímačku. Tu hlášku znam už asi 150 let, ale film jsem viděl až teď. Zajímavý je, že ten citlivý/dojemný Tobey tady hraje vlastně takovýho docela hajzlíka. Otočí se zády k člověku, co ho celej život vychovával, vzal ho pod svý křídla a snažil se mu všechno předat a když pak starej děda umírá, Tobey za nim nehodlá přiject, protože zrovna někde za kopcem češe jabka :). Not bad, ale potenciál rozpuštěnej ve slzách, pardon. (60%) ()

sheilla

Miluju Johna Irvinga a musim rici, ze filmovy prepis se opravdu Lassemu Hallstromovi vydaril. Krasna hudba, ktera podtrhovala dojemny pribeh, skvele herecke vykony. Tak "dobrou noc princove z Main, kralove Nove Anglie". ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)