Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

tom88

Veľmi dobrá a citlivá dráma, kvalitne natočená a tiež aj dobre zahratá. Skvelé obsadenie, fajn príbeh. Pomalšie tempo, ale aj napriek tomu žiadna nuda. Výborná kamera, pekné zábery a celkový dojem dosť dobrý. 80% ()

flyboyeda

Obdivuhodne silny film. Lasse Hallström ma svuj typicky rukopis, co dojme jedinecnym zpusobem. Mozna i trosku citove vydira, ale tento film je jeden z pripadu, kdy to vzhledem k cistote a sile obsahu milerad odpustim... ()

Radiq

Dycky jsem si řikal, že John Irving piše knižky, který by mě asi nebavily... což je asi pravda, ale jako film to na mě funguje. Pěkná kontroverze nejen kvůli potratům, ale i kvůli černošské lásce (nebudu napovídat, jak to myslim) a nevěře. Solidní herecké obsazení, před tím, než Tobey Maguire zkurvil svou kariéru Spidermanem. Krásná Charlize, moje oblíbená. Nejlepší role Delroye Linda. Michael Caine jako (skoro) vždy geniální, k tomu role jakoby šitá přímo pro něho. Viděl jsem to dva až třikrát, ale myslim, že už stačilo... i když film je to určitě kvalitní a dobrej. ()

kocik1

Od švédského režiséra bych čekala, že nebude mít strach natočit Irvingův příběh syrověji a drsněji. Takhle vznikl v podstatě malebný dramatický příběh pro širší masy. Ve dvaceti by mi to stačilo. Dáma po čtyřícítce už má ale podstatně vyšší nároky. 70% ()

andrii

Do světa šel, pohlazen domovem, koštér poznání, koštér pokušení. Sladké i trpké plody, /zá/visící na křehkosti bytí, utrhl ze stromu ŽIVOT v ne-košer kraji. ()

chelseaman22

Je nezvyklé vidět Tobeyho bez maškarního kostýmu a pavučinek, jimiž dělá práci TS navíc. Šeredně prostý děj orámovaný prvními sexuálními zkušenostmi a vytyčením priorit ze strany malého velkého sirotka Homera. Melancholická hudba se Vám dere pod kůži, vidíte jednu interrupci za druhou a neustále se musíte zamýšlet nad faktem, proč Vás Pravidla moštárny uspokojují v té nejvyšší míře. 92% ()

Doudis19

Krásný film, plný dokonalého herectví, podmanivých melodií i srdcebolných zvratů. Rovněž však postrádající to magické "něco" čím by člověka donutil opravdově se dojmout a případně si i zabrečet. Tím víc je to chybou, když je z každého záběru patrné, že právě o to se Hallström pokoušel. ()

Motinski

Určite jeden z najkrajších filmov aké som videl. S príjemne chytľavým príbehom, ľahučkým rozprávaním a výbornými hercami. Počas sledovania som bol tak hypnotizovaný že ma ani nenapadlo sledovať chyby. K dokonalosti mi ale chýbalo pár scén čo zarezonojú viac a pamätal by som si ich aj dlho po dopozeraní. ()

tatanapope

Film má spoustu silných okamžiků, ale bohužel také těch slabších. Pěkné na filmu ale je, to lehké nadnesení každé nepříjemné situace, lehkým, skoro až nenápadným vtipem. Děj se diváka příjemně spoutá optimistickým a realistickým dějem. Viděno v rámci Seznamte se s...John Irving ()

VaHo

Velmi dobrý film podle skvělé předlohy. Takhle by měly vypadat povedené adaptace. Ani mě nemrzelo zkrácení o některé zápletky a postavy, takto je to pro film akorát. ()

dvopet

Pravidla moštárny mají z mého pohledu spoustu negativ. První a podstatná záležitost je výběr hudby. Je tak nechutně patetická - po celou dobu snímku - že mi dokázala zcela spolehlivě pokazit první půlhodinu filmu. Podmalovává scény, ke kterým se vůbec nehodí a celou dobu jakoby říkala: podívej jaký je to krásný a citlivý snímek. Škoda. Kdyby byla jiná a tohle si Hallstrom shovával pro pouze scény, ke kterým pasuje a kterým by dodala na duchovnu a pro zbytek byla využita jiná, pomohlo by to pro dost odlišné vyznění snímku. Nebojím se říct daleko silnější vyznění. Další věc je výkon Tobeyho Magueira, jenž má ve své kreaci občasné výpadky v udržení role, a jeho postava není na filmovém plátně natolik vyprofilována, abych si mohl říct, že to k postavě Homera patří. Dalším negativem je i občasná silná naivita, především co se týká chodu sirotčince a charakterů dětí. Co naopak lze bez začervenání vyzvednout, je výběr herců, který téměř nemá slabinu. Hlavní dva herecké pilíře jsou Michael Caine a Delroy Lindo v roli Mr. Rose, který je naprosto fantastický a dokonale přesvědčivý. A zárověň v tomto snímu silně nedoceněný, řekl bych. Přes vyjmenovaná negativa, pozitivní pocity převažují a nektěré silné scény se mnou opravdu zamávaly. Nemohu ale udělit absolutorium. Proto solidní 4 hvězdičky. ()

st.jim

Krásný emocionální příběh, který umocňují parádní herecké výkony Charlize Theron, Michael Caine a překvapivě také Tobey Maguire o kterém jsem měl velké pochybnosti. ()

JimmyII

Zvláštní citovka, která mě naprosto dostala svou atmosférou a emocionální hloubkou, ačkoliv se ve filmu zas tak moc neděje. Kromě zmíněných atributů krásné lokace, postavy, hudba, skvělí herci. Trošku zmaten co a jak, dávám lepší čtyři hvězdičky. ()

Karush

Krásny, ľudský príbeh o prijatí, o svetskej rozmanitosti, v ktorom to krásne je rovnako zastúpené ako to bolestivé. Tobey Maguire prináša svoju najlepšiu formu, rovnako ako aj Michael Caine. Hudba Rachel Portman a Hallströmova réžia taktiež majstrovská. Režisér výborne našiel rovnováhu medzi hercami, rozprávaním a krásou prostredia, a tak celý príbeh v tomto dokonalom súlade perfektne funguje. Tichá dráma s veľmi pokojnou a príjemnou atmosférou, ktorá prichádza z hĺbky srdca. "Goodnight, you princes of Maine. You kings of New England." ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)