Supergirl

USA, (2015–2021), 89 h (Minutáž: 38–47 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks (viac)

Aby Kara Danvers odvrátila katastrofu, odhalí své schopnosti a pravou identitu: je sestřenicí Supermana, známou jako Supergirl a ochránkyní National City. (Netflix)

yazik

Superman měl přinejmenším jedno plus a to, že byl první. Tohle se ale tváří jako hodně levná kopie v ženském kabátu. Pilot jsem ani nedokoukal a pochybuju, že se na to někdy podívám znovu. ()

Veskoslav

Pokud máte vagínu, je Vám 13 a žijete v roce 1995, tak si tento seriál 100% zamilujete. Ale poslouchat ty bláboly, co tam mlely ty "hrdinky", podívám se na druhý díl a pokud to bude zvesela pokračovat, zapomenu, že vůbec tahle hrůza vznikla. ()

xzajox

Podobne ako aj seriál Superman, ide tu o slabý odvar filmu a jeho potenciálu. Obsadenie mi úplne nesadlo. Neskúsenosť hercov je cítiť na občasnom zaváhaní, ale nič hrozivé. Voľba dosadiť černocha do role Jimmyho bola prešľap, aj keď nejde o zlého herca. Hlavná hrdinka tiež nie je práve výhra, aj keď asi len potrebuje čas, aby si získala moje sympatie. Naopak zasa C.Flockhart do svojej role sadla perfektne. Tiež ma sklamal výber finálneho kostýmu (ktorýkoľvek z prvých pokusov v pilote by som bral radšej). Čo sa deja týka, začal veľmi pomaly a potom eskaloval až príliš rýchlo. Ako keby chceli tvorcovia vyložiť na stôl všetky svoje karty. Zatiaľ sa to dá, ale ubrali tak atraktivitu prípadným ďalším častiam. Osobne, ak by som nemal čo pozerať, pustím sa aj do tohto. Inak asi dám prednosť niečomu inému. EDIT: po videní 2. časti, žiadna zmena k lepšiemu, len utvrdenie môjho hodnotenia. Uplakaných 54% - 3* ()

ellessar01

Logika neexistuje, Jimmy Olsen je cernoch, supergirl ohriva kafe v kancelari plne lidi a nikdo si toho nevsimne, stejne tak se probira, ze supergirl je ona opet v te same kancelari a nikdo neslysi. K tomu si pridejte obslehnute zabery ze Supermana a Spider-mana, opravdu hodne feministicke vyzneni serialu a to, ze skoro do puntiku tvurci zkopirovali postavu Felicity Smoak z Arrowa. Je to fakt jeste horsi, nez trailer. Skoda :( ()

lmc

Jednoznačně adept na průser roku :-) Je to tak hloupé a špatně natočené že se budete smát, až se budete za břicha popadat. Ale vzhledem k tomu, že mám podivnou slabost pro Melissu Benoist, po dvou dílech dám šanci i třetímu. Edit: Po čtvrtém díle vzdávám, dialogy otřesné, herci také a vizuální efekty pod úrovní amatérských YouTube videí. Hnuj ()

hwnd

Superhrdinská oddychovka. Kara-El zachraňuje co jde a ani k tomu nepotřebuje svého bratrance. Obsazení je super, kromě Kary bych vypíchnul ještě Cat Grant, která je prostě dokonalá. EDIT: s každým rokem to jde, bohužel, víc a víc do háje. Teď koukám na pátou řasu a fakt už nevím, proč to sakra točej, to už nemá hlavu ani patu, s celou pitomou krizí udělali prakticky dějovej restart (kdo se o to sakra prosil) a kromě propagandy lgbt už tam snad nic smysl nemá. ()

Optical odpad!

Podle pilotu to zatím vypadá na pěknou hovadinu. Nejenom, že je pilotní díl velmi uspěchaný a do 40 minut se autoři rozhodli namastit origin i transformaci Kary na Supergirl, ale také zapojení do vládního programu na lov mimozemšťanů, ve kterém shodou okolností pracuje i její nevlastní sestra. Tento obsah by vydal ne celou první sérii. Pilot nabídl i věci, které se komiksovým fanouškům tolik líbit nebudou, tak třeba postava Jimmyho Olsena. Jimmy Olsen se od Silver Age dá charakterizovat jedním slovem... "GEEK", který je zde představen jako ultimátní alfasamec. Změna z ryšavého, pihatého kluka na Afroameričana? Asi původem z nějaké alternativní dimenze, jinak si to nedovedu vysvětlit. Na čež se dostávám k samotné Supergirl, která je v seriálu vyobrazena jako velmi naivní dívenka, bez vlastního názoru. Jsem zvědavý do jakých vod se seriál bude ubírat, avšak Melissa Benoist mě o svém hereckém umění vůbec nepřesvědčila a nečekám, že by se to v budoucnu mělo změnit. Edit: A také nezměnilo, scénář je stále velmi slaboduchý a výkony herců nedostačující. ()

MaxQ69

Melissa Benoist byla velmi dobrou volbou, hudbu hodnotím nadprůměrně, použité efekty průměrně. I když se Supergirl snaží jít vlastní cestou a neopírat se o příběh svého bratrance, nějak se jí to prostě nedaří. Neustále se opakující odkaz na Muže z oceli nutí diváka si myslet, že seriál sám není schopný přijít s něčím vlastním, nový a originálním. O to větší škoda to je, když vzpomínání na momenty z Man of Steel mnohdy vůbec nekorespondují s vyprávěním v Supergirl. Je dobře, že Kara je praštěná, pubertální a byť je atraktivní, vypadá jako 100%ní nesmělá panna, když to pak rozbalí ve stylu kryptonské smetánky, je to opravdová dravá sexy kočka. Ujetá stránka Kary je ovšem nezbytná. Asi to zní sexisticky, ale jediná superhrdinka, která zachraňuje město a potažmo celý svět, je opravdu komický námět. Nepůsobí to vůbec vážně, o to méně vážněji to působí, když pak člověk napadne, co kdyby si při vyrážení do akce na té střeše roztrhla blůzu a pak si teprve uvědomila, že si svůj kostým nechala doma. Pokus je to sympatický, směr, jímž se seriál (zatím) ubírá je v pořádku. Mám ale obavy, že s tímto námětem toho moc provést nelze. Po relativně zdařilém pilotu, který se skrze matku Kary vrací k 30 let starší verzi seriálu, hodnotím zatím 60%. ()

bmx6

Pravdou je,že se seriál zatím po těch pár viděných dílů nedá nějak pořádně hodnotit,ale zatím je to pořádná podívaná.Nevím jak to vidí všichni ostatní,ale mě se Supergirl líbí.Hlavní představitelka je mi velice sympatická,sice trošku troubovitá,ale to je účel.Ostatní postavy nijak zvlášť nevynikají,ale já jsem si je oblíbil.Jimmy Olsen tu je černý...to mě hned trošku zarazilo,ale nakonec jsem s ním vcelku spokojený.Já seriál hlavně beu jako takovou oddychovku,pobavím se u toho,zažiju nějaké to napětí a jako fanda všemožných komiksů si užívám superhrdinku a její přátelé a nepřátelé... ()

StereoHearts

Za Pilot - 4 hviezdy, uvidíme ako to bude pokračovať, hneď v prvej časti nabité akciou a zároveň udržiava veľmi dobrú dejovú líniu. A hlavne nebude to staviať iba na efektoch (mám taký pocit). Už nech je ďalší diel, ak to bude akpoň takto dobré tak budem veľmi spokojný EDIT - nesklamalo ()

WilliamMW odpad!

Po díle a půl přestávám sledovat. Nápad skvělý, provedení příšerné. Takhle nějak má vypadat tv seriál po deseti sezónách, kdy tvůrcům dojdou nápady. Nikoli na samém začátku vysílání. ()

lindanovak odpad!

Supergirl je další z řady podprůměrných seriálů, spadající pod stejnou produkční společnost jako Arrow a Flash. Tudíž nelze čekat nic jiného, než lacinost vizuálních triků a přihlouplé dialogy otřesného scénáře. Supergirl jde však v kýčovitosti celého projektu mnohem dál a nabízí i otřesné superhrdinské kostýmy. Ač se Melissa Benoist před kamerou snaží jenž může, bohužel ze scenáristického lejna víno nevytvoří. ()

AmunRa

Jen preventivně a s malým očekáváním jsem se podíval na pilot dalšího z mnoha superhrdinkých seriálů poslední doby - a nakonec zkouknul celou (aktuálně jedinou) první sérii. Čekal jsem slabší a trapnější verzi supermana a dostal jsem slabší a tím zábavnější verzi supermana. Nikdo supergirl neoslavuje ani se netváří moc šokovaně, protože tohle už tu přece všechno bylo a superman to už ukázal dřív a lépe. Superhrdinka tedy musí bojovat o své místo na slunci, kde ji polovina lidí srovnává se supermanem a druhá ji považuje za národní hrozbu. Polovinu seriálu zabírá záchrana kde koho a kde čeho, ale druhá polovina je věnovaná osobním problémům, klukům, rodině, práci a dalším běžným problémům lidí i superhrdinů, které seriál sympaticky stahují z oblohy zpět na zem. Seriál je nepokrytě kýčovitý a bez hluboké filozofie, ale je zábavný a lehce řeší i vážné otázky vztahů lidí a mimozemšťanů. Seriál jednoznačně stojí na skvělých výkonech sympatické a charismatické Melissy Benoist/Supergirl a její šéfové hrané neméně výbornou Calistou Flockhart. Bez těchto dvou hereček by se seriál jednoznačně propadl do šedého průměru, takže jedna hvězda za vyvážený scénář, druhá za Calistu Flockhard a dvě za Melissu Benoist. Pro příští řadu bych doporučil produkci vyčlenit víc financí na slušné digitální studio, protože tohle je v dnešní době ubohé i na televizní produkci. ()

Trunks odpad!

Série 1: Těžko hledat pozitiva v takové slátanině. Akční scény zavání laciností na sto honů, nemluvě o hrozné choreografii. Scénář a hlavně dialogy z něho plynoucí, jsou jen přehlídkou trapnosti a omezenosti scenáristů. Těžko chtít po hercích strhující výkon s takovým materiálem. Proto se Melissa Benoist většinu času tváří jak naivní středoškolačka, i když hraje dospělou a zaměstnanou ženu v mediálním kolosu. Ostatní herci určitě děkují za každou minuty mimo plac, hlavně když chodí šeky ()

chochi18

Druha seria je zatial pre mna sklamanim, ako ta prva. Ano, potesil ma Superman, ale to je vsetko. Je to taky serial len pre deti, trapnosti. Supergirl s nepriatelmi pouziva nejake karate ,kung fu tahy, pracuje pre organizaciu DEO - co to to kurva je ?? Jimmy Olsen, sestra Luthora, sestra Lois Lane. A kto pride dalej ? Brat Perryho Whitea ? .... Serialovy Superman z 90tych rokov bol ovela lepsi aj v trikoch ako toto. ()

nagasek

Seriál jako takový je perfektní herečka v hlavní roli je velmi sympatická doporučuji každému fandovi Supermana a všeho kolem něho ale hlavně lidem co viděli smallville ja jakožto velký fanda Smallville kdysi musím dát 4* show se mi moc líbí! snad budou i další řady po te 2 řadě!! :) ()

Evee04

MIlujem komixovky a milujem všetko kde to je minimálne spomenuté.Supergirl bol velký oriešok ale zvládlo to bravúrne.Príbeh je zamotaný a od prvej časti ktorá bola zároven najhoršia.Je tam vela klišé ale aj vela výborných momentov a v druhej polke série sa to dostane na plné obrátky.Zdaleka to prekonalo Arrowa,ktorí je s toho istého univerza a efekty sú tu na seriál výborné.Cliffhanger ma nechal naštvaného,lebo bol fakt dobrý a s prehladom u mna celá séria vedie........1.Séria 80% ()

Tomulka

Po dvou sériích ze seriálem končím , protože je až příliš naivní a bláhový. Nejvíce mne štvou ty nesmyslné detaily. Například mne štve, že hlavní hrdinka má jizvu po neštovicích. Není to povrchní poznámka, ale jen smysl pro detail. Jak se jí to mohlo stát? Že by nějaké kryptonské neštovice!? No nic další konec první konec byl Arow. ()

Cage málem znovu hrál Supermana

Cage málem znovu hrál Supermana

08.12.2019

Chystaný speciál Crisis on Infinite Earths nabídne crossover mezi doposud největším počtem televizních superhrdinů od DC. Kromě stálých herců, co mají na stanici CW vlastní seriál, se pak dočkáme i… (viac)

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)