Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

Kvalik

Za mě o hodně povedenější než díl předchozí – alespoň dávalo více logiku proč se to jmenuje Fantastická zvířata. Má to skvělé efekty, soundtrack, hodně nostalgických momentů (u kterých by se dalo říct že je to jen baiting na značku Harry Potter), děj byl místama slabší, ale jinak jsem spokojená. ()

jigsaw44

Pozitíva: Bolo pekné a nostalgické vidieť opať Rokfort. Negatíva: Najslabší diel, mnoho deja tam nedáva zmysel, je to prekombinované, nudné. Mads Mikkelsen sa tam nehodí, (on sa skor hodí do nejakých psycho thrillerov) A nielen z toho vyplýva otázka, pre koho je vlastne tento film? Pre deti je to dospelejšie a pre dospelých detskejšie. 1,5 hviezdy. ()

VideoTuti

Johnny Depp v roli Grindelwalda byl nahrazen Madsem Mikkelsenem, což tomuto filmu značně škodí. Z celé serie je jednoznačně nejslabší, děj je nesourodý a chvílemi působí zmatečně. ()

Franki69

Koukám, že jdu proti proudu, ale byl jsem s pokračováním příběhu Newta Scamandera po událostech v Paříži docela spokojený. Jen ta výměna Grindewalda mi radost neudělala, J.Deep byl skvělý. Mads je taky skvělý, ale je to prostě někdo jinej. Postavu si pojal jinak, ubylo v ní hravosti, přibylo severské zarputilosti…tohle přepřáhnutí nemohlo fungovat a bohužel taky nefunguje.  Celkem ale zdejším haterům nerozumím. Příběh „trojky“ je srozumitelný, nijak jsem netápal kdo co kde a proč dělá a oceňoval jsem řadu drobných i velmi spektakulárních kouzel. Velmi živá je dějová linka i charakter pana pekaře Kowalského, zamilovaného do Queenie. Těší mě sblížení bratrů Scamaderových a jejich dobrodružství v podzemí německé kouzelnické věznice prostě nemá chybu. Takže hodnotím vysoko a ano, doporučuju. I tady, na zdejší recenzní nástěnce platí, že i když si něco myslí hodně lidí, vy si můžete myslet něco jiného. Tak to zkuste, dávám 70% ()

Tomko87

Bolo to nudné, hlúpe, nezaujímavé. Táto seria by už mala byť mrtva. A Rowlingová by si mala dať kľud od znásilnovania svojho diela. Ale ako pár pekných výjavov a napadov tam bolo. ()

Jemes

tenhle film je tak zbytečný... jednička se ještě dala, dvojka byla divná a nudná, a tohle je tak nudný a předvídavý, že jsem to dokoukal jen díky známým hercům. tohle měli udělat více zaměřené na dospělejší publikum a ne pro děti, protože přesně tak to na mě působí :) škoda promarněný potenciál... ()

darthboal

Je smutný jakým směrem se tenhle filmový svět ubírá a kam se dostal. Spousta nevysvětlených a nahodilých scén, některé možná snad i v rozporu s informacemi z původní série. S prvním dílem má společný snad jen název a postavy, postavit to jako samostatný film, možná by si vedl líp. Dávám 3 hvězdy za vizuální efekty(ikdyž některé bych taky přehodnotil) a výpravu. ()

Ironhead

To bylo tak strašně hloupé, nudné a nezajímavé co do scénáře a "příběhu" obecně... ach jo. Je mi opravdu líto, v čem musí hrát takoví borci jako jsou Jude Law a Mads Mikkelsen. Otravný obtloustlý pekař je tu zas, to je postava opravdu na zabití v každém díle. A konec s opakovanou volbou byl na tom všem to naprosto nejstrašnější a nejhloupější. Jenže ona se kolem toho točí vlastně celá "zápletka" filmu od samého začátku. ()

Sharlis odpad!

Totalne dno tejto francizy. Hned prva scena mi vysvetli, ze Dumbledore je homosexual, druha scena, ze prichadza koniec sveta a ja si hned hovorim, ok a kde su tie pribehy co by ste pustili i deckam, o mladych carodejnikoch, ktori sa potykaju s nesvarami? No a tretia scena uz lietaju zelene svetielka, likviduje sa les... tento film je uplna avada kedavra. ()

Dawe2

Jedna hvězdička za efekty a vizuál. Jenže tady nefunguje příběh a je to přes 2h nudy, něco je špatně. Zato se přidala nelogičnost, politika, homosexualita a nedokonalé navázání na známé postavy. Nerozumím, škoda času, ještě že jsem na to nešel do kina. ()

kyrysar

Co to ta J.K. Rowling pustila do světa? S Harry Potter cilila na děti a teď na koho? Pro děti to vůbec není. Můj syn odešel znechucen po půl hodine a manželka po hodine. Nic proti menšinám nemám, ale tohle bylo moc. Mě by stačil náznak. Jinak to nebylo tak zly i když asi by to chtělo lepšího dramaturga. A firmu na vizuální triky taky. ()

pds

Tak ako mnohí tu, ani ja celkom nechápem o čom ten film vôbec bol. Je to fakt len dojenie z mŕtvej kravy ? Absolútne nesympatický hlavný hrdina, preobsadenie Deepa a celkový chaos sú za mňa len slabých  20%. ()

jjjerry

Nějaký postavy někam chodí. Nevim vlastně kdo a kam a proč. Pak sednou bu**ti na kafe a vylejou si srdíčka. Pak zase někdo někam chodí. A konec filmu. Mezitim pár prázdných trapných frázi. Šedá nuda. Hudba nuda. Postavy nuda. Yates neumí točit filmy. Neuměl to ani u Harry Potter. ()

Auguscotty

Yusufova scéna s jeho spomienkou na sestru je jediná minúta vo filme, pri ktorej ma zaujímalo, čo sa vôbec deje. Približne v polovici filmu je celkom zábavná zápletka vo väzení a úprimne som stále dúfal, že táto filmová séria bude viac o tom dobrodružstve ako o nejakom politickom trileri, kde sa hlavná dejová línia po viac než dvoch hodinách neposunula ani o centimeter. To by však nebolo až také hrozné. Najviac ma sklamalo, že film jednoducho vyzerá odporne. Stále nedokážem pochopiť, ako dokážu do týchto filmov natrieskať 200 miliónov a pritom neobsahovať čo i len jeden záber, kde by som si povedal niečo v zmysle ako „Páni, toto vyzerá čarovne/magicky/zaujímavo/úžasne.“ Všetko sa zdá byť potreté otrasnou hnedou farbou a mal som pocit, že sa z tej monotónnosti zbláznim. Aj tak som stále dúfal, že keď sa film aj v tomto prípade rozhodne o nostalgickú manipuláciu hudbou a lokáciami z Rokfortu, tak to aspoň bude stáť za to z toho vizuálneho hľadiska. Žiaľ, nedočkal som sa a film naďalej vyzeral nudne a nezáživne, čo je to úplne posledné, čo by som si prial pri filme o mágii a čaroch. ()

Rian_witcher

Velkým mínusem je nemožnost ztotožnit se s některou z postav. Všechny jsou takové ploché, nemastné a neslané a tak největší devizou jsou prostě ta zvířátka. Bohužel v tomto díle je jich poskrovnu. Návštěva Bradavické školy potěšila. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. Potěšila mě část odehrávající se v Bradavicích, kde byl skvělý hudební podkres odkazující k sérii o Harry Potterovi. ()

andrewXx

Vyhoretý David Yates by už mal naozaj dostať zákaz točiť filmy z čarodejníckeho sveta. Táto séria je už od prvého dielu slabá ako päťkrát vyluhovaný čaj a trojka je jej klincom do rakvy. Postavy sú totálne mdlé a 147 minút sa tam nedeje nič, čo by vôbec stálo za reč. Film prakticky potvrdil svoje postavenie najzbytočnejšej filmovej série, ktorá nemá čo povedať. Fanúšikom Harryho Pottera dokáže brnknúť po strune maximálne známym hudobným motívom, ktorý tu zaznie asi dvakrát. Fantastické zvery 3 menia inak príťažlivý čarodejnícky na sterilnú nudu, kde sa vlastne až tak ani nečaruje a aj tých zverov je tu menej než by podľa názvu filmu malo byť. Nehovoriac o tom, ako nesympaticky sa tu pracuje s postavou samotného Dumbledora, ktorá tu pôsobí extrémne prázdne. Jediným plusom je kvalitný vizuál a myšlienka prepojenia Dumbledora a Grindelwalda, z ktorej autori síce nevyťažili vôbec nič, ale ako taká aspoň znela zaujímavo. ()

Winster

Takové pozadí relikvie s temnotou apod.  Příchod na ministerstvo kouzel v Berlíně je něco mezi misí z call of duty 2 (sovětská kampaň) a něco z ,,vzestup zla" s panem Hitlerem v hlavní roli. Uplne si nemyslím, že by se dalo z ministerstva kouzel jen tak přenášet, když to nejde pomalu ani od hagridovi boudy. ()

brasek

Najslabší príbeh zo sveta "Fantastických zvierat". Dejovo rozsiahly snímok, ale nájdeme tu iba politiku zo sveta čarodejov. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)