Policie Modrava

• Česko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvorcovia:

Jaroslav Soukup

Réžia:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (viac)

Zločin nie je len výsadou veľkých miest. O tom presvedčí divákov hlavná postava krimiseriálu Policie Modrava, šikovná a do práce veľmi zapálená kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová), ktorá prichádza z Plzne na Modravu, aby tu nastúpila na uvoľnené miesto vedúcej miestneho policajného oddelenia. Hoci sa ako žena, a ešte ku všetkému šéfka oddelenia plného mužov, od začiatku stretáva s nedôverou svojich podriadených, a u niektorých s neprajnosťou a škodoradostnou radosťou z každého potknutia, svojim zápalom, schopnosťami a maximálnym ponorením do práce si pomaly buduje uznanie a rešpekt. Pomáha jej v tom aj jej rázna povaha a nevyčerpateľná energia s ktorou sa púšťa do riešenia každého problému. (TV Markíza)

milwaukee

Jak se někde objeví afektovaná Boušková, tak se mi otvírá kudla v kapse. A k tomu ještě nejmladší z rodu Hamrů. Škoda že nejezdi v Hummeru, to by bylo na dvě hvězdy :-) ()

Mamlas odpad!

Tahle kravina je zhruba na úrovni Ulice a to je fest odpad. Ukecané, idiotské a dlouhé dialogy, děj tempem slimáčím či spíše bezděj. Je to velmi špatné i velmi špatně natočené. Nelze než dát odpad. Velké zklamání, ale když na to sáhne Nova a dá tomu svůj telenovelí kabátek a nasadí své "superhvězdy", tak se není čemu divit, leda se z toho posrat. Odpad! ()

Havala

Staří pardálové z osvědčených komunistických fláků Pohan a Satoranský hrají v celkem povedené kriminálce. Alespoň nějaká změna od těch městských variací. ()

Plastík

To je tak nepravděpodobnej seriál. A jedny kalhoty paní inspektorky. To mě tak irituje, ani nevím proč. Opravdu. A teď je mi líp. Policajt mlátí manželku, všichni to ví a dál zůstává policajtem. To se dí. Asi katolík. ()

MyrnaAlec odpad!

Zneužívat Šumavu pro natáčení takových hovadin je trestný čin ! Hnusná estetika, kdy všichni chodí oblečení jako z tržnice /žádný Luther/ personál na oddělení žere vlašák z papíru u PC... složitost případů nulová, postavičky místních tragické. Prostě seriál pro všechny, kdo oceňují staré normalizační kousky. Účast kvalitních herců - paní Medvecká - ach jo, hlas Laury Palmer prodává v sámošce v Srní ? Proč ??? ()

freedom3112

Mám moc ráda klidné herectví Soni Norisové . A takový mám pocit z celého seriálu.Jsem tady doma,tohle jsou mé postavy, mé příběhy.Respektuji názory ostatních,ale za mě za tu pohodu ,za ten pocit sounáležitosti dávám plný počet.***** ()

ostravak30

Policie Modrava je opravdu zvláštní seriál. Vůbec bych se nedivil, kdyby se na něj polovina jeho diváků dívala pro tu krásnou přírodu a okolí. Seriál je totiž vypilován až do profesorsky přesných detailů. Jenže právě to z něj činí dílo, kde si postavy strojově povídají a stejně tak jednají. Mnohdy chladně a bez emocí. Policii Modrava zrátka chybí duše. Něco, co byste na seriálu milovali, vyjma už zmiňovaného okolí. Nezíská si vás asi jen tak nějaká postava, přestože podivnými postavičkami se to zde hemží nebo osudy té či oné. Policie Modrava je prostě dobrá. Vlastně až moc. Jenže právě to z ní činí seriál bez záchytných bodů, který nenabízí nic kromě míst natáčení ani srdce rvoucích osudů či milých postav. Čtvrtá série z typologie celého seriálu, přestože je závěrečná, nevybočuje. Vše postupuje ve stejném duchu, jen nás čeká lehce naivní a přesládlý happy end. Nutno dodat, že je pravdou, že na obvodním oddělení se vraždy nevyšetřují, takže celý seriál je vlastně mystifikace. Sám režisér ale v dokumentu přiznal, že více než případy lidi zaujmulo právě krásné prostředí a osobní příběhy stálejších hrdinů a moc ho to nepotěšilo. To o něčem svědčí, ale počet diváků také. ()

DeDanu

Akční thrillery pro penzisty. Jak diváky, tak herce. Že je obsazení okořeněno tu a tam nějakou atraktivní osobou na věci nic nemění, protože mnohé herecké výkony stojí za starou belu. O scénáři je snad lepší se ani nezmiňovat. Jestli vás trápí nespavost, ideální prostředek jak ji přemoci. Usnete šťastni v lůně přírody:-))) A usnete značně pobaveni: příjezd a odjezd auta a vyrojení se z něj v jedné, namátkou vybrané, epizodě se konal 22x. Patolog je také vysoce kvalifikovaný odborník, protože diagnóza "je to rána buď kovovou trubkou nebo sekerou" mě fakt rozsekala:-))), vysazujeme dveře zasazené do futer a podobné rozvernosti... Skoro se mi chce říct, že je to tak blbé, až je to dobré:-))) ()

Luswani

Krásné prostředí, krásná hudba a krásná Soňa Norisová. Jinak je to jen taková úplně normální oddychová detektivka 55% ()

fimler

Ještě jeden z těch lepších seriálů co se v Česku natočily.Seriálu jsem i trochu přidal kvůli krásné přírodě a ještě kvůli tomu že případy jsou inspirované skutečnými událostmi, které se tam na Šumav nebo kde staly.Samozřejmě že hodnocení párkrát změním, ale nemyslím že k lepšímu. :( ()

route60

Ano vzniklo to na Nově ale to neznamená že se musí jednat o brak ale jak mnozí zdejší panáčci hodnotí Tv Novu a né seriál samotný který je fajn na nedělní večer, parta policistu vyšetřuje různé případy v krásném prostředí Šumavy a řeší své každodenní starosti a režisér Jaroslav Soukup se konečně vykašlal na dementní filmy typu Jak ukrást Dagmaru a natočil pohodový seriál při kterém nemám konečně chuť udělat s televize parašutistu. ()

kolacky

Jako kolega/yně Crocuta. Tři za příjemnou Soňu a čtvrtou za ty úžasné záběry Šumavy. Jestli jste se dívali a jestli jste si všimli, v zahraničních policejních seriálech (Big Ben, Vraždy v Midsomeru...) se taky zhusta vyskytují záběry na tamější krajiny - a u nás je tak hezky, proč bychom se nepřidali! ()

Scodelario

Strašně strojené, jakoby vynucené dialogy..nemá to příběh, zápletka nic moc, spíš nic než moc.. jediné co bych řekla, že je dobré, jsou ty flashbacky.. jinak hrůůůza! ()

Honzulik odpad!

Policie Modrava - tak jsem se překonal a podíval zase po dlouhé době na jeden díl českého seriálu...No a stačilo, zase mám na pár roků klid! Na seriálu mne nezaujalo naprosto nic a jen se opět divím proč se takové sračky pořád dokola točí. Chápu možná jen, že ta kupa herců se musí něčím živit. Osobně mám ale pocit, že se na toto hodně diváků koukat nebude. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)