Policie Modrava - Série 4

(séria)
Česko, 2022, 7 h 31 min (Minutáž: 55–59 min)

Tvorcovia:

Jaroslav Soukup

Réžia:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Taťjana Medvecká, Dagmar Čárová, Petra Martincová (viac)

Hlavní hrdinka přišla před lety z osobních důvodů z většího města na venkov a přijala uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musela se ale vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se dlouho nemohli smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou, optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu. A tak tomu bude i v nových osmi epizodách, ve kterých bude vždy řešit nový kriminální případ a na jeho pozadí prožívat i soukromé vztahy. Děj opět doplní svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. V seriálu se mísí napětí a tajemství s lidskými osudy, a to vše v autentickém prostředí národního parku Šumava. (TV Nova)

otík

Čtvrtá série jednoznačně nejslabší. Příběhy jsou kopírák jeden jako druhý, osobní příběhy zapadají do sebe podle šablony, dialogy hrůzostrašné - občas jako ze školky. Kromě poslední dílu spíše podprůměr. Ale z nostalgie dávám slabé tři hvězdy. PS. strašně chybí milovaný Láďa Mrkvička. ()

Lachtaan

S vůbec největší nechutí se mi hodnotí záležitosti, které mají obrovské ambice být zajímavými, realita je ale někde úplně jinde. Policie Modrava pracovala v celém svém průběhu s těmi nejatraktivnějšími kulisami české přírody, nedokázala do nich ovšem vštípit pořádné zápletky, zdatné herce a jakékoli jiné aspekty, které by diváka každým dalším dílem více a více neodrazovaly. Tuhle sérii jsem dojel už fakt z milosti a děkuju za to, že se moje milovaná Šumava nebude takhle laciným projektem prznit nadále. ()

bourec

Přiznám se , že je to snad jedinej seriál, kterýmu sem dal takhle malý hodnocení, a přitom sem ho skoro celej odkoukal.Ta jedna hvězda je proto, že už je toho moc, a odhalujou se ty absurdity v tomhle seriálu. 20%. ()

fabecc1222

Dopředu (opět) avizovaná poslední série nikterak nevyniká ze zaběhlého pořádku seriálu. Na jedné straně máme poměrně rutinní případy, které dělají z Modravy nesnesitelné místo, jelikož jsou zde vraždy a další zločiny na denním pořádku. Na druhé straně jsou zde milé příhody z ranku "sousedovi se stalo", které ukazují takovou tu milou vesnickou atmosféru, kvůli které byste se na Modravu ihned nastěhovali. Závěr je sice kýčovitý až hanba, ale do sérialu se hodí, a pěkně ho uzavírá a spojuje dějové linky do jednoho. ()

• Policistka (Jaroslava Stránská) jela za manželem do nemocnice se zapnutými majáky. Se zapnutými majáky však mohou policisté jet jen v určitých případech, tento případ (soukromé a neurgentní) však do toho zahrnout nelze. (PMUL)
  • V této sérii jezdí kapitánka Vinická (Soňa Norisová) se Škodou Karoq, zatímco v předchozích 3 sériích jezdila se Škodou Yeti. (DominatorCZ)
  • Velká část této epizody se natáčela v obci Annín. (ArthasKarfa)