Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

mouzi

Tak kazdopadne jsem rad, ze to mam za sebou. Super kostymy a masky, lacine triky a hlavne kulisy - ty byly jak z 80. let (come on, jsme v 21. stoleti!). Stopaz brutalne prepalena, tohle mohlo byt do 120 minut vcetne titulku, protoze ten scenar ocividne varil z vody. Ale hlavne, ty vole, jakoze vazne od 123. minuty vykrada Silvestri sam sebe z Predatora?! Nedokazu pochopit, jak nekdo jako Alan Silvestri muze vsadit svoje jmeno na to, ze nikdo po vice jak 30 letech nepozna zcela jedinecnou temu z kultovniho filmu. Predpokladam, ze tech recyklaci je tam vic, ale vzhledem k tomu, ze Predatora znam jak svoje boty, nemohlo mi to uniknout. Nejlepsi scena filmu byl Starkuv pohreb, hlavne proto, ze to budi dojem skutecneho konce cele serie, a to bych vazne ocenil. Tahle agonie tahnouci se takovou dobu musi chte nechte dojit konce. Vyslednym mym rozpolozenim je znechuceni a uleva. 2* ()

Lestad

Zbytecnej dil. Nemeli to tocit a radsi to nechat jak bylo. Toto neni nic jinyho nez utok na penezenky. Btw stopaz brutalne zvytecne obrovska. Ve filmu se min hodinu nic nedeje. ()

JihadJoe

Nikdy jsem nebyl přílišným fandou Avengers. Ale dejme tomu, film dokáží zaujmout. Infinity War mě celkem bavilo, ale Endgame? Potřebujeme nějak zvrátit minulost, tak odkecáme hromadu nesmyslů o fyzice a cestování časem a na něco přijdeme....jak fakt? Hvězdná brána hadr. Thor šílenej, Hulk asi jede na koksu, kapitán Amerika alias one face ve všech filmech. Stark se alespoň posunul z trapně hláškujícého čůráčka k uvědomělému sympaťákovi. Ještě Ant-Man dejme tomu mě bavil.Zbytek nestojí za řeč. Zajímavé postavy (Strange, Drax, Quill) tu mají jen camea a zbytek je komparz nezajímavých postav (Hawkaye, Nataša, ta zrzka, Bucky, ten černoch co lítá i ten další černoch v Ironman obleku, Black Panther. No a Captain Marvel? Sice s těma krátkýma vlasama vypadá jak lezba, ale Thanose by dokázala vyřešit sama :-) ()

aannemer

No, upřímně jsem rád, že tahle donekonečně nastavovaná blábolovina skončila. Sestříhat všechny do pěti dvouhodinových filmů by bylo nabíledni a ku prospěchu všem. Pro mě byl tenhle film především zcela zbytečně dlouhý plný hloupých patetických keců, které nepřinášely vůbec nic nového. No a ta závěrečná bitva - něco tak blbýho jsem už fakt hoooodně dlouho neviděl. První Thorové, první Avengers, Iron man a snad i C. America dobrý, ale tohle fakt už nikdy vidět nechci. Bylo to infantilní a debilní. Po roce jsem byl přemluven k opakovanému shlédnutí. Přehodnotím původní hodnocení a dvě hvězdy přidám. Přeci jen to tak blbé nebylo a v tomto žánru asi docela dobré. ()

vlada-xxx

Unavně dlouhé, politicky, rasově a genderově korektní, herecky trapné a počítačově barevné. Zabavné do šesti let, ale svoje dítko bych na to koukat nenechal. ()

kolly13

Slátanina. Naperu film všema možnýma hrdinama a nic z toho nevytěžím? Bratři Russové nechť zkusí art movie, tam jim to sežeru. ()

mstychov

Ach, joooo. Super dil. Bezva promysleny. Pro me nepredvidatelny. Trosku zdlouhavy, ale napinavy. Ukonceni cele rady. Tesim se na dalsi prekvapeni. ()

esmoke

Thanos vyhrál a luskl umíralo se, dojímalo se a ....., takže to všechno smažeme (kdo by to čekal ;-). Tohle má být ten nelepší film co se za poslední dobu natočil? Tak to nechápu. K tomu má daleko, dalo by se ocenit, že monstrprojekt "skončil", ale jinak zvraty "umíme cestovat v čase, ale nemůžeme postupovat logicky" mě nedostaly, u filmu jsem se nijak nedojímal. Ale každopádně Disney si může radostně mnout ruce. Rozpočet: $ 356 miliónů, Tržby: $ 2,796,274 miliónů. ()

vika.evil

10 let, 22 filmů, 1 velkolepý konec konce. Neuvěřitelní tři hodiny v kině, kde na konci filmu nezůstalo jediné oko suché. Příběh je sice v místech vyprávěn poněkud rychle, bez šance postřehnout proč a jak, ale to se dá jednoduše odpustit. Kamera a efekty (teda hlavně pro ty, co byli na 3d apod.) nezapomenutelné a zcela výjimečné. Složení písní a hudby skvěle pasuje do jednotlivých scén. Výkony hlavních, ale i vedlejších rolí jednoznačně zastiňuje Robert Downey Jr., přesto si i ostatní zaslouží velkou pochvalu a uznání. Jediné, co mě poněkud mrzí je, že mnohé postavy dostaly příliš málo času vis. Carol Danvers/ Captain Marvel (Brie Larson) nebo Black Panther (Chadwick Boseman). Jinak za mě skvělé zakončení ságy, která doprovázela značnou část mého dospívání a jediné, v co nyní mohu doufat je, že nová etapa bude stejně krásná, dlouhá a plná nových příběhů, jako ta předchozí. ()

Kushina

Díky několika komentářům jsem sledování tohoto dílu odkládal již několik měsíců, než jsem se cítil byt v dosti nedepresivní psychické náladě a musím říct, že to byla chyba! Avengers Endgame jsou super akční, super napínavé a když se člověk smíří s tím, že pár postav prostě umře, tak to má i docela příjemný konec. Opravdu jsem se nenudil a ty 3h za to opravdu stály. SPOILER: Nechápu jen jednu věc, když Black Widow zemřela, jak je možné, že o ní má být natočený solo film? Moc rád bych nějakého znalce avengerů požádal, aby mi o tom napsal více do soukromých zpráv. Každopádně jako každý film od Marvelu byl skvělý i tenhle a cestování časem tomu dalo úplně nový rozměr. 90% ()

brasek

Príbeh je dlhý, hlúpy, vedecky nemožný a za každú cenu si niekto chcel niečo dokázať. Filmári už dávno stratili súdnosť. ()

tchempi

Nejsem fanouškem Mstitelů, ale mám rád filmy, a tak jsem viděl i všechny Marvelácké. Některé franšízy byly skvělé (Železňák 1 a 3, Mravenčák, Pavoučák, Thor 1 a 3, Strážci Galaxie 1), některé průměrné (kapitán Dobroser, magický doktůrek) a některé ubohé (černoušci z Wakandy, kapitánka woman power). Týmovky byly tak někde uprostřed, ale tahle se povedla mimořádně. Závěrečná scéna (pozor spoiler) s předáním štítu bezvýznamnému černouškovi mě sice trochu nakrkla, ale nebudu dělat ofuky bílého heterosexuálního muže a dám za plný počet. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý