Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Jirkav77

On to není špatný film... Ale že by to byla taková špička, jak se o všude píše... Film mi přijde poměrně dost přeceňovaný. Řekl bych, průměrná, solidní triková akčňárna, velmi dobře řemeslně zpracovaná věc. Nelíbila se mi řada hluchých míst (tříhodinová stopáž je zbytečně moc), množství postav činí film trochu nepřehledným (alespoň pro mně, když Marvelovský svět neznám tak podrobně). Vím. je to komiks, ale logika by až tak moc na frak dostávat nemusela... Nenudil jsem se, ale na konci mi chyběl takový ten pocit "wow, to musím vidět znova". ()

PatrikP4

Úctihodné završení Avangers... I když nějaký menší seriál "Avangers" (se stejnými herci) bych ocenil... Není k tomu co moc dodat, opět skvělá věc od Marvelu... Avangers, Iron Man a Captain America se jistě zařadí mezi nejlepší filmy (myslím jakýkoliv díl) na světě... Jednou doufám budu vyprávět synovi že jsem žil v době kdy se tyto filmy natočily a doufám že neodpoví že sem fakt starej, jako to říkáme my rodičům když řeknou že fakt dobrý bylo něco z minulýho století... ()

PanPyzamo

Marvel to dokázal. Vytvořil superhrdinský svět plný hrdinů, kteří bojují proti záporákům. Endgame je již čtvrtý díl ze známe superhrdinské série Avengers, která vyprodává kina a ani v tomto případě tomu není jinak. Slavní Avengers překonali ve výdělečnosti i velikána Avatar. Není se čemu divit. Vynikající zakončení jedné velké Marvel ságy se povedlo na jedničku. Ať už akcí, příběhem, efekty a podobně. Zkrátka nádherný konec a povinnost pro každého Marvel fanouška. 8,5/10 ()

meda2016

Lepší než Part I. Také dávám o jednu více. Jinak platí stejný popis o guláši, jen je tu o trochu méně zmatků. Pokud by R. D. Junioru chtěli dát znovu vydělat, mohou použít kouzlo návratu v čase. ()

Tunheber

Na takovýhle mainstream hovna fakt nemám srdce, předvídatelný děj, nesympatický kreténi, které 12leté holky považují za krále moderní společnosti-hlavně ajronmen je strašně kůl, když položil jeho úžasný život, tak jsem nemohl zastavit slzy! jaká toť ztráta pro moderní kinematografii :( ()

Tomko87

Druhá časť veľkého Marvel finále dosť zaostáva za prvou. Tie časové hovadiny ani nedávajú zmysel. Celé mi to prišlo na pocit dlhšie než je. Páni ale to finále bol čisty fan servis ako remeň. ()

Cvachetka

Úplně zbytečný film, který říká, že Infinity War vlastně vzniklo úplně na hovno. Nehledě na všechny ty přehnané situace a opět přepálené nebo naopak slabé schopnosti hrdinů, kteří dříve byli opakem. ()

Skylwalker42

Poslední hodinka skvěle nudí samotného diváka k smrti. Je to dobře natočeno, výborné efekty, ale ta nataženost :( "Infinity" byl takřka dokonalý snímek. Zde autoři to přepískli s tou dokonalostí. A to tak, že onu dokonalost zametli pod koberec. Jaká škoda. Délka jednoznačného velkofilmu se zkrátka nevyplácí. ()

LadyRainier

Na konci jsem řvala jak malá čudla😁 Nejlepší zakončení (až na ty úmrtí), člověku šel až mráz po zádech. A na 1000% se mi vyplatilo, pustit si všechny Marvelovky a pěkně popořadě...jinak bych byla pěkně v loji. ()

Fender

Vždycky jsem měl rád tyhle superhrdinské filmy, přes Spidermana, k Batmanovi a i k Supermanovi, jenže tahle Avengers série je prostě jen patlanina před zeleným plátnem, v podstatě bez děje směřovaná jen k jedinému, trapnému boji všech superblbečků. Myslel jsem si, že Endgame bude nějaký obrovský epos, který bude více propracovaný a že mě to překvapí, ale bohužel, tady v podstatě ani nešlo něco napravovat, když to už od začátku bylo o ničem. Jde tu spíš jen o bezduchou výrobnu na prachy, než o nějaký smysluplný děj, což je škoda, protože to klidně mohlo být mnohem lepší, jenže už jen samotné postavy byly protivné, v čele s Mirkem Dušínem, takže to by se muselo přepsat kompletně vše. Koukal jsem se na to vždycky pouze kvůli Scarlett, ta jediná potěšila moje smysly, ale jinak fakt nemohu bohužel najít nic, co by pro mě zde dávalo smysl. ()

KinXandor

Tento film opravdu slouží jen pro ty, kteří poctivě sledovali všechny MCU filmy. Divák, který se v tom neorientuje, tak jemu se to bude zdát jako obyčejný film s hrdiny a nemá k nim žádnou vazbu a důvody proč vykonávají dané činnosti. Též se mi líbí na tom to, jak režiséři vyšli z komfortní zóny a ukázali světu něco, že i komiks můžou adoptovat stylem jen s pomocí dialogů různých postav - nevyužívají klasickou Marvelovskou rovnici, kde se objeví záporák s motivací, hrdinové se ho snaží zastavit a konec. ()

JesterKruger

Je to fakt super film, ale nemůžu dát 5*, jelikož tento film je prostě typická klasika podle Marvelu. Zase tu jde o záchranu světa. Jako vždycky. Film je ale jinak výborný, jak herci, tak děj. Klidně si to pustím vícekrát. Efekty asi netřeba komentovat. Ty jsou suprové, jak je to u Marvelu zvykem. ()

Prokop_Buben

❤ Excelentní zakončení a vyvrcholení série navzájem propojených filmů čítající za dekádu 22 snímků včetně. Elegantní a plynulé navázání na předešlý kus Avengers: Infinity war. Perfektní uzavření všech dějových a příběhových linek původních 6ti Avengerů. Humor i dojímavější momenty zde nechybí. Skvělé herecké výkony a speciální efekty jsou samozřejmostí. Zkrátka marvelovka jak má být. 3hodinová stopáž uteče jako voda. ()

Bestfan112

Já jako fanoušek Marvelu musím říct, že to je jeden z nejlepších filmů Infinity ságy.Krásně to udělali např.  cestování časem (tedy časovou loupež).Je to zakončení mého mládí, tak jsem zvědavý na další zakončení mé ”puberty„ (Secret wars bude v květnu 2026).A bylo to epické dojemná rozlučka.Viděno v červnu 2019. Stáhnuto z internetu.bylo mi 9 let. PS: Milujeme Marvel Film 11/10 ()

kishi_SO

epicka megatimovka a vyvrcholenie jednej sagy. Emocialny zaver, finalna bitka, kde sa musel ukazat kazdy, trochu humoru. Takze rovnaky mismas ako Infinity War. ()

PTuranyi

Po skončení nekonečnej vojny sa Marvel zrejme rozhodol. že tentokrát nebude tak tlačiť na pílu a dá príbehu trocha väčší priestor, takže vďaka 3 hodinovému času ubudlo skratiek v deji a scény na seba nadväzujú prirodzenejšie. Atmosféra po Thanosovom hromadnej eliminácii polovice vesmíru je depresívna. Kapitán Amerika poriada skupinové terapie, Iron man sa stiahol do ústrania a rozpráva dcére rozprávky - veľmi krátke ;). Celé to nakopne Ant man, ktorý sa zázračným spôsobom vráti z kvantového kráľovstva. Nuž a vďaka geniálnemu nápadu so strojom času a Ironmanovmu geniálnemu mozgu a behom večera na základe dvojetovému zadaniu stane stroj času skutočnosťou a môže začať bitka o záchranu ľudstva a vesmíru. Produkcia je perfektná, dej má spád, herci sú kvalitní, o zábavu sa starajú Ironmanove, Antmanove hlášky a pupkatý Thor. Strážcovia galaxie sa tentoraz nedostanú veľmi k slovu, keďže z nich prežil len Rocket. Skrátka slušný akčný film, ktorému môžeme odpustiť nejakú tú skratku a rozbulnelé efekty. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý