Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

bonovox

Veľkolepé zavŕšenie série v ktorom je všetko, od akcie (ktorá je naštastie výrazná len ku koncu), humoru, ale hlavne civilné momenty všetkých postáv. Vidieť Tonyho Starka starať sa o dcéru..., proste paráda. Vývoj všetkých postáv je tu krásne rozvinutý a u niektorých aj ukončený. Pre mňa bol film najlepší vo svojich prvých dvoch tretinách, ten záverečný boj hlava nehlava bol už skôr z povinnosti. Čo dodať, jedna etapa končí, druhá začína a o budúcnosť Marvelu sa vôbec netreba báť. ()

GejmronCZ

Tak to vemem hned jak to cítím... Film mě snad jako jediný ze všech ostatních neovlivnil a ani nějak nezaujal. Možná to bylo těmi spoilery, co jsem všude slyšel...díky hovada. Každopádně po té druhé stránce to bylo skvělé a bylo tam opravdu mnoho a mnoho věcí / lidí, které jsem tam moc rád viděl. Byl narvaný vtipnýma scénkama, ve kterých samozřejmě nechybí ani Rocket se svojí hláškou "Kdo z vás ještě nebyl ve vesmíru? Nechci mít v lodi nablito." XD Film mi připadal strašně moc rozvinutý a nemám rád, když se ve filmu hrdinové rozdělí a střídají se pak děje a místa, ale přesto to na sebe dobře navázalo a nakonec ještě pořád vím, co se jak stalo. Také nemluvě o cestování časem. Už mi to nepřipadalo ani vtipné a ani nějak úžasné (ale Profesor Hulk a ničení k sobě moc nejde. Ta scénka je boží XD) Osobně jsem rád, že se ve filmu mluví sprostě. To mu prospělo a nebylo to tak extrémě napjaté, no a zároveň to byly i dobré vtípky jako například na kapitánovu ASS :D Každopádně tak strašně moc epický finální souboj s Thanosem jsem opravdu nečekal. Ve chvíli, kdy Thanos shromáždil armádu, jsem si říkal, že potřebujou zase atomovku nebo něco fakt extra silnýho... a nebo vlastní armádu. To se vyplnilo a opravdu jsem nevěřil vlastním očím, jak se to tam mlátilo + tam nechyběla ani Carol Danvers a její ultimátní likvidace Thanosovi lodi na což přihlížel a vypadalo to, jako kdyby si v duchu říkal "O no no no no moje loď!!!! NEEEE" Ten face je k nezaplacení XD Také potom Starkova hláška "Já jsem IronMan!" a lusk...pápá Thanosi XD Ještě dodám, že Carolin dabing je snad už po 3. jiný než u traileru a zase mluví jinak a absolutně to k jejímu vzledu nesedí. To mě štvalo opravdu hodně stejně jako u její sólovky. Nejvíce mi sedí k ní ten hlas, co je v traileru. Nevím jak moc to mám rozebrat. Počkám si až to bude na stáhnutí a po shlédnutí kdyžtak upravím. Každopádně za tlustýho a neohrabanýho Thora, kterýho si pamatuju snad nejlíp...XD...je to hodně povedený film. Jen tak dál. ()

kyrysar

Tak ono se asi hatuje všeobecně o mnoho lépe. Proto přemýšlím o čem hatovat. Mnoho toho není a to mnoho zní poněkud urážlivě. V tomhle filmu je prostě přehršel ikonických záběrů. Ať už člověk myslí dojáky nebo bad ass akce. Asi není důležitý vidět předchozí filmy, ale bez toho si to prostě neužijete! (Např. Thorovo ,,Já to věděl!'') Rád, tak rád bych jeden hate rozepsal, ale to bych musel spoilerovat. Takže možná časem. Jediný co se dá o tom říct je, že to rozpoutá(lo) mnoho teorií, co vlastně má Kevin Feige za lubem. Já jednu mám... ale spoiler. Takže kdo nebyl jdětě. A kdo na to nejde, protože je tam moc postav, že je to přeplácaný, tak běžte třeba.... ()

Mancunian

Film to byl velkolepý. Všechny předchozí filmy směřovaly k velkému finále. Samozřejmě, tenhle sentiment funguje skvěle. Hudba byla parádní a příběh skvěle podkreslovala. Plný počet nedávám kvůli některým nelogičnostem příběhu a zbytečností některých postav, které tam byli jen navíc a možná bez nich by to bylo lepší. (Ano, koukám na tebe Captain Marvel...) ()

Scaevola

(V textu se objevují spoilery.) Z kina jsem odcházel nad míru spokojen a s pocitem, že snímek dokázal podat jednu z nejhloupějších sci-fi zápletek s nezaměnitelnou mírou propracovanosti a detailnosti, s dechberoucími efekty a s důstojnou úrovní závěrečných srdcebolů, proto si stojím za tím, že objektivně nelze filmu završujícímu celou dvacetidvoudílnou sérii nic vytknout. Děj je podán vypravěčsky i scénicky přehledně a scénář povedeně graduje od zbytečné pomsty, přes hledání smyslu a cesty ven až po třeskuté finále, v němž se postavili opravdu všichni opravdu všem, a to včetně přijatelného a zaslouženého uzavření osudů většiny hlavních postav. A právě v tom tkví můj subjektivní problém: Po ničivé "Infinity War" se stalo přesně to, co všichni očekávali, a nikoli Thanos, ale hrdinové se ukázali jako nevyhnutelní, čímž padl dojem uměřenosti, a je potřeba si přiznat, že tímto stylem už to dál nepůjde. Nelze stoupat stále výš, zápletku není možné šroubovat bez přestání dále k větším nebezpečím a ještě větším bitvám a výbuchům, ale naopak bude nutné se zastavit, vrátit se a pro další fázi začít budovat nové příběhy opět od nuly, aby celé vyprávění bylo možné emočně ustát a uvnímat. Mám však obavy, že pokud K. Feige naváže ve stejném bombastickém tónu pokračováním "Strážců galaxie" a třeba takové nepřemožitelné "Kapitána Marvel", fikční svět nakonec sežere sám sebe. Kvůli všem skvělým příběhům MCU doufám, že se mýlím. ()

panki9922

Vydarený blockbuster a zavŕšenie marvelovskej série Avengers. Film pôsobí veľmi komplexne a ucelene. Pri množstve postáv, ktoré sa tu vyskytujú, muselo byť extrémne náročné docieliť tento efekt. Je viacero scén, ktoré mi ostali v pamäti aj dva týždne po zhliadnutí premiéry a to sa mi u komiksových filmov nestáva. Môj veľký obidv patrí tvorcom zato, že nevsadili na nejakú dvojhodinovú mega-akciu a neprehľadný bordel. Práve naopak, charaktery a pohnútky avengerov ale aj Thanosa sú dostatočne silné nato, aby film človeka vtiahol a nepustil. Z hereckého obsadenia za mna dominuje Robert Downey a výborný Josh Brolin. Vo filme navyše nenájdete vyslovene otravného superhrdinu - čo sa naopak v DC stáva pomerne často. Zážitok z IMAXu mi zostane v pamäti veľmi dlho. ()

Kinison

Posledně jsme sejmuli moc oblíbených postav, tak teď natočíme díl, kde si heroické umírání můžou užít jiné. Patetické a v mnoha případech už zbytečně natahované až nudné. Razantní střih by tomu neuškodil. Nebavili jsem se. ()

Zeralt odpad!

"Takový výkal by i záchod odmítl.." Ze zoufalství natočený "film" a s jedinou touhou.. Vytřískat z poblázněných fanoušků Marvelovek další peníze. Zápletka byla skrytá asi jako kečup na bílým triku, 2 hodiny patetického tahání emocí i přestože bylo zřejmé že se všichni vrátí.. Absolutní absence prvku překvapení a všeho co by měl mít film s hodnocením 86 % Ale v dnešní době hoďte do filmu CGI zakončete to Happy endem a máte zaručeně úspěch.. Bravo Marvel nezklamali jste ()

KukulienkaHO

Pekné zakončenie jednej veľkej éry Marvel Cinematic Universe. Je to film, ktorému môže len ťažko nejaký Marvel-fanúšik niečo vytknúť. Mňa sklamalo, že nezomrelo viac Avengerov (mohlo to byť viac epickejšie, dojímavejšie a celkovo lepšie). A finálna bitka mohla byť dlhšia. Ale aj tak je pre mňa Endgame omnoho lepší film ako Infinity War. ()

Nekrosef

Viděl jsem třikrát. Poprvé na předpremiéře, kde byla super atmosféra. Podruhé s kámošem, který si už jen tak nemůže vybírat, kdy zajde do kina. Potřetí jsem dělal doprovod někomu, kdo MCU nikdy neviděl a byl zvědavý, jak to vypadá. Musím říct, že každé shlédnutí mi dalo něco jiného a to ať už to, s kým jsem na to šel nebo jiný úhel pohledu na scény, které jsem už viděl. S hodně lidmi jsem film několikrát rozebíral a dospěl jsem k tomu, že i když tam jsou nějaké nejasnosti, je to bravůrně zvládnutý snímek. Hodně odkazů, vtipů, narážek, souvislostí a dojemných scén. Když to přeženu, většina těch dojemných scén mi však tak dojemných nepřišla. Vítězí ale úvodní scéna, bitva a závěr, co se tedy emocí týče. Skvělých míst tam bylo o hodně více. U dalšího shlédnutí mi už začala ale docela začala vadit stopáž. Myslím, že tenhle film můžu vřele doporučit komukoliv, ale ne kdokoliv tolik ocení tak epický "závěr" Infinity ságy. Čtvrté shlédnutí v kině kvůli nově přidaným scénám však neplánuji. Počkám si radši na BR a nějaký hodně odpočinkový večer u vína. Spíš to vidím za pár let, kdy už si tolik nebudu pamatovat a bude to lepší zážitek. Případně při nějaké příležitosti rekapitulace a tak. Ten film ve mě totiž bude rezonovat ještě dlouho a to už je červenec. ()

PenelopaW

!!!POZOR SPOILERY !!! Mám ráda happy endy. A happy end byl. ALE... Co sakra ten Tony? Já jako vím, že Downey už se dávno dal slyšet, že dál Ironmana hrát nechce, ale tohle jako vážně? A když už jste oživovali všechny pět let zpátky, proč jste sakra neoživili i Asgard s Lokim? Ten kapitán Amerika na konci byl romantický, ale to mučení, než jsem si jeho šťastný konec mohla vychutnat, bylo moc dlouhé. Já nevím, nevím, tohle pro mne prostě nejsou Avengers. Končím u dvojky a ty poslední dva filmy, co jsem teď shlédla, chci moc moc moc vytěsnit. ()

Merenre

První díl jsem viděl v kině, takže bylo snazší přistoupit na jejich hru. K tomuto jsem přistupoval o poznání střízlivěji a v domácím prostředí. Takže jsem viděl něco co působilo jako slepenec pěti různých filmů. Děj byl překombinovaný a vlastně nezajímavý, motivace postav umělohmotné. Některé postavy (Thor a Thanos) neustále mění charakter - a to nejen mezi díly ale i v rámci jednoho dílu. Bylo to dlouhé, uondané, prvoplánové, nucené - no budiž, je to jenom komiksovka od Marvelu... Ale teď to nejhorší... Thor dostal málo prostoru a udělali z něj debila - a kapitán kokot mu sáhl na kladivo, a to mě už fakt nasrali... Takže po bizáru k zblití v podobě kapitánky zhrzených feministek a přísně pubescentním spidermanovi tu máme další natrávenou kaši. Za mě ať už jde Marvel do prdele. ()

rigby

Asi bych mohl zopakovat poslední komentáře k předchozím filmům, protože platí i pro tento poslední zásek. Nejspíše jsem těmito filmy přesycen a potřebuji si odpočinout. Nebo jsem z toho už vyrostl. Chvílemi jsem se trochu nudil, ale to se mi stává u všech těchto komiksových filmů. Ale jinak musím uznat, že je to skvěle natočeno, ba dokonale. Příběh jako vždy jednoduchý, bez zbytečných zápletek a odboček. Ale podruhé bych se na to už nepodíval. Zejména první hodina byla nekonečná a posledních několik minut se také neskutečně táhlo. Každá minuta je drahá a čím víc, tím zřejmě líp. ()

Mazicek

Dnes jsem tento film viděl podruhé a to doma, hezky v klidu u televize. V kině to byla neskutečná paráda, ale při opětovném zhlédnutí v pohodlí domova se mi to líbilo snad ještě více. Všímal jsem si všech těch detailů, které mi v kině unikly a musím tvůrcům a hercům složit velkou poklonu. Naplnili veškerá očekávání a natočili nám parádní vyvrcholení všech MCU filmů. Tyto filmy by se daly s nadsázkou brát jako jedna velká „stavebnice“, kterou tento film složil dohromady, a to do posledního kousku. Bravo! ()

PONK odpad!

V blockbustroch ako Avengers som ochotny prehliadnut aj velke nelogicke diery ale toto bol vrchol debility hollywoodskych producentov. Hodnotim 3 hviezdicky. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý