Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Ironhead

Film který je tu snad jen proto aby se v něm zjevil úplně každý z "nekonečného" seriálu MARVELu. Děj poměrně hloupý, cestování časem je tak strašlivě laciná obezlička... fuuu, s na konci jedním velkým digi-bordelem mixujícím úplně vše a ne zrovna v dobrém. Postava Captain Marvel tak šíleně přeboostěná, že v podstatě v její přítomnosti byl celý tým Avengers slabý a zbytečný. "Vylejzání hodných armád" z portálů jsem vůbec nepobral, kde a proč se tam naráz všichni tak koordinovaně vzali?! Kdo je přivolal a jak, když použití rukavice vlastně nešlo přežít, když jste nebyli zrovna Thanos nebo Hulk?!? No a hlavně kazit jakoukoli případnou obět v tomto universu tím, že můžete najednou jen tak cestovat časem a kohokoli vrátíte zpět, to fakt není ani chytré ani dojemné, to je jen a pouze laciné a pitomé. Ale chápu, pro studia a filmaře výhodná zadní vrátka, jedno jak pitomá, jak jakoukoli postavu případně navrátit a ždímat diváky dál. Tohle pro mě fakt nebylo a není, podobně hloupý film asi jako The Rise of Skywalker, ale těm co se to líbí, nechť si to užívají ;) btw... jediná opravdu trochu zábavná scéna úplně na konci v lodi Guardians of the Galaxy ohledně velení :_) ()

endrix

Tohle už fungovalo daleko lépe, než Infinity War. Alespoň pro nepravidelného diváka. Karty byly rozdány v předchozím filmu, takže sice ne všechny souvislosti pochopíte, ale už na nich není tak závislá atmosféra filmu. Jinak řemeslně velice slušná podívaná. Multiverse nemusím, ale sloužil je jako půjčovna kamenů, takže i to se dalo. Pro náhodného diváka po Infiniti War o hvězdu lepší než Infinity War. ()

everything

Lépe to zakončit nešlo! Lépe by to fanoušci nevymysleli a to co nám Marvel naservíroval je epické. Já jsem Ironman! 10/10. Mám chuť všechny ostatní hodnocení filmů změnit o jednu hvězdu protože tohle dlouho nic nepřekoná. ()

Bednaa

Pohání to nostalgie? Velmi. Je to hloupé? Trošičku. Je tam kotel fan servisu? No jasné. Je to patetické? Určitě. Sere to někoho? Mě rozhodně ne. ()

Martinko991

Čo iné aké 5 hviezdičiek aj keď moožno som čakal o kúsoček viacej. Skalný fanúšikovia marveloviek však museli zažiť zopár ograzmov a s emociami sa vedel film hrať naozaj výborne. Stačilo mi keď za mňou jeden čas adolescenti vrieskali a smiali sa o chvilku neskor zasa smrkali a poplakavali. ()

breebee

Po první projekci: Víc jiný, než jsem si to představovala, už to asi být nemohlo. Tahle tříhodinová paráda z vás vycucá veškerý emoce, kterých jste schopný, ale zároveň tak příjemným a milým způsobem. (trochu spoilery) První třetina je vlažnější, stihnou se všechny scény z traileru, furt ještě jste v očekávání, že přijde taková druhá IW. Druhá třetina obrátí o 180 stupňů, chvilkama jsem měla pocit, že sleduju parodii na skutečnej film, ale bavilo moc. Poslední třetina je pak neuvěřitelně silná a dojemná. A pak to všechno skončí a cítíte hrozný zadostiučinění, protože ten film poskytl tolik rozuzlení a druhých šancí a hodně z těch věcí jste prostě chtěli vidět, ale nedoufali, že je uvidíte. Jsem ráda, že jsem součástí Marvel fandomu, i když ne těch celých 10 let, to musí být ještě něco neuvěřitelnějšího. Jsem zkrátka nadšená a těším se na další zhlédnutí. Btw, Captain Marvel tam bylo naprosto adekvátní množství. ()

Doffy

Po delším zvážení musím jednu hvězdičku ubrat. Endgame je důstojným zakončením 11 leté série filmů a proto jsem čekal i nejlepší film, ale ve výsledku se mi víc líbilo Infinity War. Tady byl příběh o dost jednodušší. Navíc mě občas mrzelo, jak se film táhl. Nebylo to proto, že měl 3 hodiny, ale protože tam bylo celkem dost míst, která by šla sestříhat a film mohl být kratší klidně o 20 minut. A pokud jde o humor, tak ten byl občas používaný na můj vkus až moc často a bral tak celkovou vážnost, na kterou Endgame celou dobu lákalo. Jinak jde ale o skvělou marvelovku a všechnu chválu, kterou na ní uslyšíte bude nejspíš pravda. Já jen chtěl vypíchnout to, co se moc nepovedlo. ()

Hobzik

Hulk,Iron Man, Thor, Cpt.America, Cpt.Marvel, Dr. Strange, Strážci Galaxie, Spider Man, Black Panther, Ant Man, Avengers, 11let,21 filmů. Dneska to bylo od začátku silný. Od začátku to bylo vtipný, smutný. Všechno se to propojilo. Tak jak to začalo tak to i končí. Iron Man rozpoutal tohle šílenství jako první Marvelovka co se fakt chytla. A na závěr tomu dal tečku. ()

arianasko

Tak jsem to viděla. Původně jsme měli jít v neděli, ale přítel se steskem v hlase pronesl, že tak dlouho nevydrží, že jdeme hned 24.4... Tak OK, jdem. Infinity War mě kapku zklamalo. Nejspíše jsem měla velké očekávání a nebyly naplněny. O to lépe pro Endgame, jelikož mé očekávání byly na 0 a trošku jsem si chystala už předem maximálně 3 hvězdičky... Nakonec to bylo lepší než jsem čekala! Začátek filmu byl vlastně skoro celý trailer, trochu upovídaný, trochu ubrečený... Bylo ale hned jasné, že jde o rozlučkový díl. A to se jim výborně povedlo. Shrnuli spoustu situací, momentů a reunions na které jsme všichni čekali. I ten nejzapálenější nefanoušek musel uznat, že co se týká střihů, nápaditosti, pohybů kamery a filmařiny jako takové, je to skvělý film. Příběhově jsou některé věci trochu nelogické, některé situace trochu přehnané ale stejně to sledujete s úsměvem na tváři, jelikož sakra, je to poslední Avengers. Byla jsem na jednu stranu ráda, že to proložili humorem a neudělali z toho 3 hodinové drama (bylo by to asi náročné sledovat), avšak některé vtipné momenty přestřelili. (Thor?) Ve výsledku dávám 5 hvězdiček, protože si to zaslouží režiséři s celým týmem (včetně herců) za to, co tady pro nás udělali za těch několik let. A endgame je krásná tečka za tím vším. ()

Camel91

Můj největší problém je asi v tom, že jsem se na film těšil až moc. Protože když jsem z kina odcházel neměl jsem pocit naplnění a v tuto chvíli mám v sobě pocit že Infinity War mě dostal víc a byl jsem z něj psychicky zdeptanej několik dní. U End Game všechno funguje, vešlo se tam vše, dokonce i OOOObrovská spousta WTF momentů, zábava to je čistá a vtipné scény i u takové témy jakože je půlka života pryč je místná a vkusná a každou chvíli jsem se smál... Akce hodně ale žádná choreografie. Na druhou stranu si myslím že to líp zakončit asi nešlo. Jednotlivé postavy prošly nějakým vývojem s tím že nejlepší byl asi Shrek a Thanos se mi zde jevil jako větší BADASS než v IW a Cap. Marvel pasuji na ničitelku lodí a už se mi ta postava nějak nelíbí (to brzy), Každopádně jestli je jednou dopadnu jako Thor tak budu nadmíru spokojen :D ..... Několikrát tvůrci hraji na city ovšem podruhé stejnou věcí mě nedojali ikdyž občas jsem se smutně cítil... Samozřejmě že tomu nemůžu dát méně než plný počet, přesto tato největší filmová údalost roku mě tento film nepasovala na nejlepší za těch 11 let a to je možná to proč jsem nebyl až tak spokojený.. ()

Tom_17

Musím přiznat, že na zakončení MCU ságy jsem se od Infinity War těšil jako na žádný jiný film. Hltal jsem všechny možné konspirační teorie jak a co a shlédl kompletní novodobou MCU tvorbu, takže má očekávání byla opravdu velká, ale to co jsem dostal ve filmu .... to mě vážně dostalo. Endgame je, jak prorokovali bratři Russoové, opravdu jiný film, než Infinity war. Endgame si s vámi pohraje a vaše emoce budou jako na houpačce a budou tak protože to tak Russoové chtěli. Viděl jsem to v kině - kde padl vtip, tak se celé kino smálo, když nastal "jistý odchod", tak by spadlý špendlík v kině nadělal rámus jako startující stíhačka. Všichni se smáli, všichni brečeli, všichni film neskutečně prožívali a to je, myslím si, v dnešní době něco neuvěřitelného. Tři hodiny v kině utekly jako nic, každý jsme hltali každou vteřinu filmu, protože víme, že něco takového se už jen tak opakovat nebude! ***** ()

kiler1983

caute, dnes som si konecne pozrej tuto pomyselnu ceresnicku na torte. a musim povedat, ze to bola poriadna naloz, anie nie tak akcnych scen (ten koniec bol fenomenalny) ale skorej o tu rozluckovu cast a emocie. jedno z najzaujimavejsich casti filmu bola retrospektivne pozorovanie predchodzich usekov filmov z ineho pohladu. proste paradicka a klobuk dole ()

malyLibor

Tak tohle je fakt mazec. Kdyby mi někdo řekl, že vydržím 3 hodiny koukat se zatajeným dechem na nějaký film, aniž bych se čehokoliv napil nebo si aspoň jednou odskočil, myslel bych si, že spadl z jahody.... No, předchozích 21 filmů jsem se bavil, tu více, tu méně, u některých se smál, u některých držel hrdinům palce... ale tak, jak tenhle, mne žádný z předchozích dílů nedostal. Opravdu, 182 minut uplynulo a já nechtěl věřit, že je konec. Definitivní konec... Hm, no, ale vzhledem k tomu, že je v plánu nejméně dalších 5 dílů a minimálně jeden je o mé oblíbené, tak doufám, že ten Endgame nebude tak definitivní The End. Jsem moc rád, že jsem na tenhle film šel do kina na premiéru a že jsem si zase zašel na 3D. Stálo to opravdu za to. ()

rime

Težkej doják. Presto doporučuji. Chybí úchvatná akce, originalita o genialitě nemluvě, presto je to skvělé. Pro nefanousky 80%. ()

WilliamWalla

Trvalo to 16 rokov než prišiel film, ktorý prekonal Návrat krála vo velkoleposti a štýle. Neviem si predstaviť žiadnu inú verziu, žiadny iný koniec, ktorý by mohol prekonať toto megafinále. Som rád, že som mohol vyrastať pri tejto ságe a som pyšny že za pár rokov možem povedať, že som videl kultový snímok priamo v kine. ()

funkyman

dufam, ze uz nedojde k pokracovaniu..ani jednej z postav...nikdy..smutne pre mna je, ze som po filme riesil ako sa mi pacila predchadzajuca cast a jej koniec ..a tam to malo skoncit...dnesne stretnutie s hrdinmi bolo rozpacite, naivne a mozaikovite..akoby si -okrem par person- odskocili do filmu z inych projektov podla toho kedy maju cas.. A hlavne tu vobec nefunguje hlavny zloduch..jeho ciel a dovod a cesta boli v tomtom vesmire od Marvelu jedinecne, az uchvatne..a tuto uz vysumel do bezneho zloducha v podstate popierajuceho jeho predosle umysly a ciny..skoda...aj ked pre ludi ako citam je to jedno..podobne ako Bohemian rhapsody .. vrchol filmu - women squadra - to uz som plakal..ale od smiechu..Sorry Tony..zacni tocit serialy..to je dnes high level.. ()

nakelan

Kdyby tu šlo dát jednomu jedinému filmu deset hvězd...byl by to tenhle snímek!!!!!!!!!!!!!!!!!....To co jsem uzřel, už nikdy více neuzřu. PS: Jsme zvědav, jak se J. J. Abrams popere s The Rise of Skywalker... ()

vladi3

Mozny spoiler: I love you 3000, Audi e-tron, opity tucko Thor, Navrat do buducnosti/ Bill a Ted, tamta zradila/nezradila, tamta zomrela (obetovala sa), tamten zomrel (obetoval sa), slzy dojatia, hnev z hyperkorektnosti... Nostalgia ako svina, suhrn jednej vynimocnej komixovej dekady...Lepsie ako dvojka/ trojka, horsie ako jednotka... ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý