Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

flouny8

No upřímně, zas taková sláva to není. Jedná se asi o nejslabší díl Avengers. Stopáž je opravdu výživná a úplně s klidem by se dala zkrátit minimálně o půl hodiny, aniž by to mělo vliv na děj. ()

Kapuce

Po Infinity war jsem říkal že je to nejlepší marvelovka ale to jsem nečekal že bude endgame taková petelice prostě TOP... přesně to co jsem od toho čekal... za mě nejlepší comicsovy film všech dob... Ale Tony umřít nemusel :( ale aji tak prostě ukázal kdo je tady šéf TONY STARK (Robert Downey Jr.) Legenda MARVELU.... trochu jsem doufal že ten Loki jse taky vratí... jinak to jak udělali Thora bylo prostě TOP dlouho jsem se tak nezasmál..závěr filmu takovou husí kůži jsem dlouho neměl .AVENGERS ENDGAME mělo prostě všechno už se těším na další filmy... Hodnoceni 11/10 ()

TheVaccine

Myslím, že tento film sa plne ukázal, kde hype a očakávania ľudí následne zaslepí pri hodnotení, lebo naozaj nerozumiem ako môže mať tak vysoké hodnotenie. Aj to že som mu dal 4* je len preto, že s Marvelovkami som vyrástol a teda už len z povinnosti to dávam. SPOILERS ALERT: V prvom rade, toľko nezmyselných a silených scén čo mal tento film snáď ani nebudem rátať presné číslo ale zopár spomeniem, čo podľa mňa bolo naozaj neskutočné. To že urobili z Thora, boha blesku, ktorý vždy bol morálne najsilnejší a bojoval dlhé roky za rôzne ciele, že z neho urobili alkoholika, ktorý hrá Fortnite, a akože sa mám na tom zabaviť, no, proste neskutočné trápne. To že zrazu po x filmoch, kde Thorove kladivo nikto nikdy nedokázal zodvihnúť a tak to aj malo zostať, tak samozrejme, zrazu, posledná scéna posledného súboju ho zdvihne Cpt. America, a budiž keby zdvihne a bojuje, ale aby mohol aj zrazu ovládať blesky a všetko, bullshit že až. To, že Cpt. Marvel, ktorú vykreslovali ako najviac overpowered členku, pol filmu tam ani nebola a následne v poslednom súboji, najskôr dostáva, zrazu má štít a nemôže sa jej ani dotknúť Thanos s 5timi kamenmi, no po jednom preložení kamena zrazu ju odpáli do vesmíra. Na to najsílenejšia scénka, akože "womenpower" kde akože len ženy ju idú brániť, no grcám už cez oči. To, že z Hulku tiež v podstate na konci fáze MCU, urobia polčloveka polhulku, lebo zrazu mu to tak vyhovuje, čiže celkovo strácame skvelý rozpor Hulk vs. banner, ktorého sa držali filmári všetky filmy a malo to aspoň grády, tak takto to zase zabijú, nemám slov. Jediná dobrá linka, ktorej sa držali a aj kvôli vyústeniu, bol samotný Iron Man. Ostatné, je jedna veľká katastrofa, kde snáď aj priemerný fanúšik musí vidieť tieto absolútne nepochopiteľné bullshity, len aby to čo najviac bola fun a hype. Inak to nemalo absolútne nič dobré a kvalitné na ponúknutie. Pre mňa skrátka neskutočné sklamanie ak osa s tým filmári vyhrali. A taktiež, keď už aspoň Thanos bol konečne skvelý záporák s vyšším cieľom a inou pointou ako všetci klasickí okukaní. Tak ešte aj jeho museli dosrať, tým, že zase vlastne nemá až také vyššie dobro a zničenie zemi si zrazu užije aj keď videl že vyhladenie poľky ľudstva nefunguje. Skrátka, ak by to nebol záverečný film, ktorým sa končí fáza MCU, moje hodntoenie by bolo max 3/5*, lebo naozaj ľudia prosím otvorte oči, bol to bullshit za bullshitom. ()

Gerity

Na začátek bylo to epické a v určitých chvílích nečekané hlavně úmrtí jedné postavy, měl jsem ji docela rád. Thanos byl fakt ultimátní postava co všchno vydržel bylo vůči Avengerům až nefér úplně jsem je litoval. SPOILER!!! Podle mě musel vzniknout paradox když ta postava zustala v minulosti, protože nevěřímže by tam nikoho neovlivnil konkrétně jednu osobu, kterou si určitě vzal, každopádně jsem zvědavej jak někdo to cestování časem vysvětlí a ještě by mě zajímalo jak může osoba z budoucnosti přežít když zabije sebe z minulosti ()

divi7

Včera ve 22.00 jsem byl v kině svědkem završení tohoto neuvěřitelného 10-ti letého MARVELOVSKÉHO FILMOVÉHO UNIVERSA v podobě velkolepého 3 hodinového snímku AVENGERS ENDGAME.. A musím říct, že se důstojnějšího a lepšího zakončení ani nemohli Avengers dočkat. Na tento film napěchovaný akcí a audiovizuálními efekty by bylo možná pár výtek, ale vcelku to byl nezapomenutelný komiksový filmový zážitek a povinnost každého komiksového fandy a fandy MCU. ()

MKreclik

Velkolepé završení největší epické ságy mojí generace. Nedovedu si představit lepší zakončení, než jaké jsem dostal. Výkřiky úžasem, které nejsou v českých kinech běžné, a skleněné oči budíž důkazem. Díky, Kevine. ()

Johanner

Emoce, hlášky, nostalgie, vtipy, osudovost, akce, drama i kulervoucí momenty. Je tu prostě všechno a líp to udělat nešlo! Fanservis jak prase, jestli člověk neni marvelovskej labužník, tak si to pravděpodobně tolik nevychutná, ale my co poctivě chodili na všechny ty filmy a ty postavy milujeme- my jsme dostali něco v co jsme ani nemohli doufat. Kevin Feige je bez diskuzí nejlepší producent současnosti a dokáže se obklopit takovejma lidma, který jeho vizi pochopí a dokáží ji zrealizovat naprosto dokonale. Ač se tu furt jedná o pár frajerů v barevnejch elasťácích, pro mě je to (společně s předchozím dílem) nepřekonatelnej novodobej filmovej epos! ()

Mysterix

Je nekonečně mnoho alternativních vesmírů a alternativních realit (citace ze Stargate, která sem zapadá p.d.l na hrnec) , a jen jedna z nich vede k eliminaci soupeře. Pouze jedna postava je časových smyček ušetřena. Zakončení 22 dílné multilogie je důstojné a zároveň otevřené pro pokračování osudů přeživších. ()

koldin

Trosku bych to krotil. Z kina jsem rozhodne neodchazel nadseny. Hezky natocena rozlucka se starou partou. Pribehova linka musela byt jasna snad vsem, kteri videli alespon par pripravovanych filmu. Bitva klasika, vsichni se mlati hlava nehlava, ale vlastne vsichni prezijou i jakoukoliv naloz vesmirnych, pozemskych zbrani. Melo to par humornych chvilek. Chovani divaku v sale uz tak humorne nebylo. ()

Gelaos

Velkolepé vyvrcholení dekády a v mnoha ohledech lepší než jeho předchůdci. Endgame umí být překvapivá, nostalgická, dojemná, lépe pracuje s postavami, nebojí se sebeironie a střídá styl i tempo. První komornější třetina, druhá je odlehčenější a akční inferno na závěr. Přitom k sobě ale všechny části vcelku hezky pasují. Jsou tu i hluchá místa a leccos tomu lze oprávněně vytknout (fan-service, logika děje, místy zdlouhavost). Ale v porovnání s ohromností MCU jde pouze o drobné (a očekávatelné) vady na kráse. ()

pekgi

Dal bych dva a půl hvězdičky kdyby to šlo. První hodina filmu je totálně ztracený čas. Druhá hodina docela ujde. Třetí hodina? Snůška nostalgie a genderové vyváženosti. No hnus!! Nechápu, jak můžou natočit takhle dlouhý film a vlastně žádné postavě nedat pořádný prostor. Byl jsem v IMAX a půlku filmu můžete koukat bez brýlí, protože se stejně nic neděje. Ještě zmíním dabing. Za ten sice tvůrci nemůžou, ale byl tak hrozný, že jsem si málem uřízl uši. Když to shrnu, tak po první hodině jsem měl chuť, sundat ty úžasné 3D brýle a hodit je o plátno. ()

Libb

Já byl snad na jiném filmu. Těžko to popsat, aniž bych spoileroval, ale nejde mně dohromady ta vážná forma, kdy lidi ztrácejí rodiny rychle střídaná vtípky. Vadí mi cesty časem, vadí mi změny v minulosti, vadí mi nelogičnosti. Vadí mi, že první 2/3 bylo víc mluvení než akce apak najednou obrovská nelogická řežba. Vadil mně konec. Nebyly potitulkové scény. Za mě byl horší jen Kapitán Marvel. ()

Spolecenstvi

Abych to shrnul, je zbytečné chodit na tento film do kina. Je to trapná slátanina a hrozně matoucí. Jsem velice chápaví člověk, vím co píšu. ()

Fipo79

Neotřelé a konečně důstojné zakončení filmové série. Většina filmů ukončujících nějaké série stojí za starou belu, tady se to, snad hustoricky poprvé, opravdu povedlo. Některé díly možná byly samostatně vtipnější, jiné akčnější nebo s lepším scénářem, ale tady to jako celek funguje skvěle. ()

visor_13

Bohužel jsem od tohoto filmu čekal asi víc než jsem dostal. Děj byl předvídatelný, grafika nepřekvapila ničím novým, a celý se to tak divně táhlo. Je jasný, že by člověk měl vidět završení celé ságy Avengers od které dostanete hromadu vtípků a narážek, sice okoukaná, ale stále skvělá grafika a příběh o kterém tušíte jak dopadne, ale chcete to i vidět. Bohužel něco tam prostě chybí nebo vlastně přebejvá a z toho důvodu jsem toho názoru, že 1/3 filmu je skvěla, 1/3 průměrná a poslední 1/3 nudná. z tohoto důvodu 3 hvězdy. ()

Capri2016

Avengers: Endgame - pomalší rozvetvený úvod, kde sa znova stretávame s hlavnými hrdinami. Vtipný stred, v ktorom padne pár dobrých hlášok a v ktorom sa rozvíja zápletka príbehu. Našťastie na konci filmu (v tretej tretine) bola epická bitka dobra proti zlu, ktorá mi pripomenula najlepšie bitky dobra so zlom ako z Pána prsteňov. A na konci samozrejme víťazí dobro, aj keď víťazstvo má trpkú príchuť, lebo jeden z hlavných dobrákov sa obetuje pre budúcnosť ľudstva. Dĺžka filmu 183 minút je príliš dlhá a keby niektoré scény neboli tak melodramatické a rozťahané, tak by tento fantasy film mohol byť nezabudnuteľný. Takto je len veľmi dobrý. Pre fanúšikov Avengers je to výhra, pre nás ostatných dobrý akčný fantasy film na ktorý po týždni už zabudnete. Samozrejme herecké výkony sú skvelé a hlavne Robert Downey Jr. a Jeremy Renner si tu strihli podľa mňa jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov. Skvelá výprava, triky na 100% úrovni. Ešte keby hercov a triky podporil taký svižný príbeh, ako bol v záverečnej bojovej scéne, aj v prvých 2 tretinách. To by bola úchvatná pomsta! Takto to bola pomsta, pri ktorej som si od nudy pár krát zívla. A to by predsa odplata pomstiteľov nemala dopustiť. ()

kaller

Vpravdě epické završení příběhu, do něhož tvůrci v jeho posledním dějství vměstnali neuvěřitelné množství postav způsobem, že to podobně jako u Infinity War stále dobře funguje. Třebaže na druhou stranu tak úplně nefungují jinačí věci, do kteréžto kategorie patří nejasná pravidla hry, či příliš veliká porce sentimentu, ale vem to nešť - ve finále jde o ultimátní jízdu, u níž opravdu chcete být :) ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý