Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Jarb

Endgame byl slušnej shit. Dvě hodiny poplácávání se po ramenou, brečení a stupidní rozhovory. Pak pár minut bitva a pak zase to samé. Nejlepší byl nástup armád ke konci a bitva o sebevraždu mezi ničitelem asiatů a hezkou prdelkou. Velké zklamání. Infinity War pecka, tohle ale ne (je pravda, že možná ten český dabing uškodil nejvíce, třeba v originále to bude koukatelnější). Dlouho jsem z kina nešel takto nasranej. ()

Radim98

Byla to dlouhá deseti-a-něco-letá cesta a Marvelu zcela zjevně dochází dech. Měl jsem původně z ohlášené tříhodinové stopáže radost, dávala mi pocit, že se tam naprosto pohodlně vejde drama i akce a všechny postavy dostanou dost prostoru. Bohužel, když vás film po 150ti minutách, ve kterých ještě navíc doslova reprízuje některé pasáže z filmů již viděných, donutí nejistě pomrkávat na hodinky a strachovat se, jestli ještě vůbec zbývá dost času na to finále, je to špatně odvedená práce filmařů. Akce nakonec přišla, byla epická, naprosto perfektně provedená a trestuhodně krátká. Je ironie, že film, kde hlavní záporák usiluje o perfektní rovnováhu, je tak zoufale nevyvážený. U ultimátního vyvrcholení komiksového universa opravdu neočekávám poměr build-up:akce 5:1, měli jsme dostat 3:2, tedy začít s finální bitvou o dobrých 30 minut dříve, o kterých by se zároveň rovněž pro dobro filmu pokrátilo nekonečné tlachání a třeba by se nenašlo místo ani na diváky dehonestující scény s Thorem, což by udělalo snímku vůbec nejlepší službu. Prostor jednotlivých postav na plátně byl další z výrazných problémů. Zničení postavy Thora tímto způsobem bylo doslova nechutné, víc to nemá cenu komentovat. Nadužívání Hawkeye, působící jako kompenzace za jeho absenci v Infinity War naprosto neumělé, zrovna tato postava epickému kataklyzmatu opravdu nemá co nabídnout. Nic to však není proti naprosto nejhorší práci s postavou Hulka. Endgame byla jedinečná příležitost ospravedlnit jeho nepochopitelnou, divácky neuspokojivou úplnou absenci v Infinity War jakýmkoli tvůrčím záměrem. Žádný záměr zde ale zjevně nebyl, pouze a jen se zde potvrdily a zdůraznily dojmy, že tvůrci zkrátka nejsou schopni ukočírovat ani ty nejdůležitější postavy Avengers. Natož pak ty vedlejší. To, jakým deus-ex-machina způsobem využíval film postavu Cpt. Marvel ke stavění oslích mostů, bylo až k smíchu. Že se téměř nedají zmínit žádné další z desítek postav, které pomohly MCU vybudovat, protože se pro ně na plátně našly na úkor zbytečností doslova !vteřiny!, to je opět zaviněno žalostně dlouhou výstavbou finální bitvy, kde už zkrátka ani ve 182 minutách nezbyl čas, což považuji za čistý scénáristický amaterismus. Tím spíše, že tyto vteřiny představovaly i tak to nejlepší z celého filmu. Finální "překvapivá" oběť byla v průběhu avizovaná tolika polopatickými náznaky, že mohla překvapit snad jen někoho, kdo první půlku - ne zcela vlastní vinou - prospal. Scéna přivolání armády spojenců a nebo třeba scéna kapitána Ameriky ve finálním střetu s Thanosem byla naprostý požitek, který bohužel nuceně přecházel v zoufání si, proč tohoto nemohlo být víc. Bůh ví, že bychom si toho víc po prvních dvou hodinách Avengerského sebevykrádání zasloužili. Co naplat. Endgame je solidní film, rozhodně by se dala najít spousta pozitivního, co se povedlo, bohužel při jeho hodnocení tak silně převládají zápory, že je těžké se k tomu lepšímu dobrat ještě s nějakým nadšením v těle. Film padnul do průměru pro špatné vyvážení jednotlivých složek, odbytou, amatérskou až fušérskou práci s ikonickými postavami a malé zdůrazňování pilířů, na kterých celé MCU kolem Avengers stojí. Nejlepším týmovým filmem tak zůstává bezpečně Infinity War s dalekým náskokem. Budoucnost Marveláckého filmu je nejistá a zavání tak nepřijatelnou dětinskostí, že je pravděpodobně na místě se tímto s Marvelem jako ságou rozloučit, protože si neumím představit, že by mě jiné postavy ještě někdy vtáhly do podobného víru. Celkově se podle mého hodnocení podařilo využít potenciál těchto zcela zásadních komiksových postav napříč filmy tak na 5/10. Je to málo, většina z toho nestojí za zapamatování a to je škoda. I tak díky za těch 10 let a spoustu hodin lepší nebo (ke konci čím dál častěji) horší zábavy. Byla to jízda. () (menej) (viac)

Logicomix

Nejsem znalec Marvel universa, ale přesto jsem si rozlučku Avengers užil. Hawkeye dodal celé věci lidský rozměr podobně jako Iron Man, humor servíroval Thor, Thanos byl více než důstojný protivník, time heist byl na některých místech zábavný, závěrečná bitva byla epická a překvapivě mě nenudila. Na závěr jsem se i dojal. Od 5 hvězd tento film “uchránili” scénáristé. Hrátky s časem, jsou vždycky problém. Potom už je možné úplně vše. Teď vás při každém problému napadne návrat v čase. Druhá námitka je velmi konkrétní: v tomhle filmu se stírá rozdíl mezi obětovat někoho a obětovat se. Je to drobnost, ale u fikčních světů tohoto typu je velmi důležité, aby byly konzistentní. A jaké tento snímek přináší poučení? Neposílejte Hulka po schodech a Capitan America je také hoden. ()

michalkop

Z kina jsem odcházel dvojnásob zklamaný. A) čekal jsem na potitulkovou scénu, co se nekonala, ačkoliv v sále bylo zhanusnuto až do konce. B) z Endgame byla cítit silná vyčpělost. Přišla mi bez jiskry a chvílemi tak dlouhá, až byla bez konce. Překombinováno, samoúčelně přeefektováno, až byla úplně jedno, jak ti lidi hrají. Nějak to ukončit prostě museli a snažili se být nepředvídatelní... Za mě 40%. ()

HBJ

Jsem spokojenej a užil jsem si to.Je to mazec.Hulk a Thor výborní.Všechno přesně zapadlo tam, kam má a je to důstojně uzavřený finále.Lituju ty hnidopichy, co tu v tom pořád hledají nějaký chyby..Za mě stejná pecka, jako Infinity War, možná i o něco lepší. ()

HororSamael

Uffff, no to byl nářez. Velké uznání všem "odpadlíkům". Bylo to dobré, bylo to skvělé, bylo to perfektní. A Marvel si sám sobě nasadil laťku hoooodně vysoko. ()

Sashmen13

Jo, byla to jízda, neřekl bych perfektní, ale dost dobrá, skončila jedna éra, těžko posoudit, jestli bylo vše dobré nebo ne. Nektěré věci se mi trochu nezdály a osobně se musím přiznat, ano, nemám rád (dá se říct, že nesnáším, proč to tajit) kapitánku cancer. Je to nudná, mrtvolná v obličeji a mozku, motorem nabuzená, supermanlike postava, kterou si klidně mohli odpustit, díky bohu, že nakonec to nebylo na ní, to bych se asi opravdu po... Chudák Thor to nesl těžce, ale na druhou stranu, jeho meltdown chápu, člověk vydrží jen určitý počet ran do koulí. Takhle, nehledě na můj rant, po zhlédnutí třetí episody 8 řady GoT můžu říct, jo, mohlo to být MNOHEM horší. za mě chvalitebný ()

soukyd33

NO A JE TO TADY! Avengers Endgame je HORŠÍ NEŽ Avengers Infinity War. 😂 Na tomhle filmu je problém to, že už od začátku víte jak to dopadne. Pouze bitva o celý vesmír byla utajena. Velkolepý závěr je až epický, a někteří z kina odcházeli po shlédnutí jako zombii. Mě se osobně více líbil Avengers Infinity War. Délka filmu vám ani nepřijde dlouhá, vše uteče poměrně rychle. Od teď se filmy můžou vyvíjet jakkoliv! Poznámka: Doporučuji shlédnout všech 22 filmů od Marvel, než si pustíte Avengers Endgame!!!!!!!!!!!!! P.s. Myslím si, že podle změny hodnocení film spadne pod Avengers: Infinity War (2018). A už nebude tak TOP, jak původně první den vypadal. Hvězdiček 4 ()

amanda7

Ešte stále nedokážem spracovať tento mišmaš, ktorý nám Marvel naservíroval. Hodinové posedenie u psychoanalytika s množstvom amerického pátosu a sebaľútosti aby ste sledovali ako vám obľúbených komiksových hrdinov zmenili na ľudsky nesympatické trosky, ktoré odrazu stratili svoje superschopnosti. Prepáčte, ale naozaj nechápem to nadšenie. Keď sa film konečne dostane k nejakej akcii je to totálny chaos plný nelogickostí, zlej kamery a strihu, v ktorom máte problém sa zorientovať a miestami vôbec netušíte čo sa deje a kto tam vlastne koho mastí. Chvíľami som mala pocit, že scenár písalo dieťa, ktoré skáče z jednej postavy na druhú a keď už nevie čo s ňou tak ju niekam zahodí ako nepotrebnú hračku. No úplná katastrofa. To pitvorenie zabralo väčšinu filmu a na akciu a zábavu zostalo žalostne málo a aj to bolo amatérsky pozliepané bez akejkoľvek logiky. Veľké sklamanie, skazilo mi to celú sériu podobne ako Matrix trojka. ()

Plechy

Celý film má tři části. V první části se zbylý hrdinové smiřují s tím, co se stalo na konci Infinity War. Druhá část je o hledání Kamenů nekonečna a třetí část je finální souboj. Celý film utíká rychle a na konci si ani neuvědomíte, že film má tři hodiny. Tomu napomáhá jak velké množství vtipů tak Easter eggy, kterých je tu nespočet. Vtipy jsou solidní a poprvé v historii MCU jsem si oblíbil Thora (Chrise Hemswortha), který si svou roli opravdu užívá. Film odměňuje diváky každou minutu ať už narážkou na předešlé filmy nebo pomrknutím na komiksy. Finální bitva je super a přišla mi lepší než v Infinity War. Co filmu trochu podkopává nohy je to, že musí dopadnout relativně šťastně. Dále zde jsou drobné logické chyby a také mi přišlo, že nějaké vtipy tam jsou násilně přidány a do dané scény se nehodí. Celkově je tento film důstojným zakončením jedné dlouhé ságy a já se těším, co bratři Russoové dalšího vymyslí, protože to co stvořili je něco úžasného. 90% ()

Illidan_666

Máme tu po 11 letech a mnoha filmech zakončený jeden příběh. Jelikož jsem sledoval pravidelně všechny filmy a první Avengers beru jako kultovní věc, tak jsem měl samozřejmě na finále ohromné očekávání. Hodnotím film jako celek spolu s Avengers: Infinity War. Musím říct že to byla opravdu jízda a v mnohém to splnilo má očekávání a to zejména v epičnosti. Co si budeme nalhávat, v konečné bitvě jsem měl husí kůži. Bohužel však nemohu zastřít fakt že příběhem jsem zklamán. Čekal jsem mnohem hlubší a tajemnější finále, nehledě na to že tam bylo i dost nelogičností (tím myslím v rámci MCU nikoliv v rámci reálného světa). Thanos byl naprosto skvělý záporák to bez debat, ale prostě v tom scénáři mi cosi chybělo. Rozhodně bod za Scarlet Witch jak si podala Thanose. Efekty byly také naprosto skvělé. Sečteno podtrženo za závěrečnou bitvu 6/5 a za scénář 3/5, výsledek tak bohužel nemohu dát jiný než 4/5. ()

I.ball

Mnoho povyku pro nic... V první polovině zajímavé epizodní dobrodružství s "flashbacky" do významných okamžiků života Avengers (a fanoušků), ale v druhé části jen prvoplánová rádoby spektakulární CGI bitva zakončená banálním a předvídatelným "správným" koncem z pera pohlavárů Walta Disneyho. S výjimkou obětí dvou hrdinů absolutně bez emocí. 70% ()

zurivymlok

Spoilery: Duben 2019 je ve filmovém světě výjimečný tím, že vrcholí hned dva příběhy budované posledních deset let. Ale zatímco Hra o trůny (hodnoceno po třech dílech) naprosto selhává a zpronevěřuje se sama sobě, tak Avengers to ustáli se ctí. Samozřejmě to není dokonalý film, mnoho postav nedostane moc prostoru (některé logicky) a film tak trochu trpí i lehkou nevyvážeností (dá se rozdělit na tři oddělené části, přičemž v prvních dvou člověk ani nemá dojem, že se dívá na superhrdinský film - první část je spíše drama, a k honbě za teserakty není vůbec třeba využívat superschopnosti. Sporně může působit i vykreslení Thora, který je na jedné straně neskutečně vtipný, na straně druhé je to především jeho postava, která přimíchává do Avengers testosteron a to mi tam nyní chybělo. Sporně působí scéna na Vormiru, kdy tvůrci mohli ukázat trochu koule a nechat to Clinta udělat s plným vědomím toho co dělá, což by byla mnohem větší oběť - to, jak se to nakonec stalo bylo více méně dílem náhody a to snižuje váhu této oběti. Na druhou stranu Tonyho i Kapitánův "konec" byl fajn. To, že Tony Endgame nepřežije se asi tak nějak obecně tušilo. Hodně mě to mrzí, protože Iron man je z Avengers moje nejoblíbenější postava a bude mi fakt chybět. Myslím, že R. Downey Jr. by tuto postavu utáhl klidně ještě dalších deset let, i když už není nejmladší. Na druhou stranu celých deset k tomuto konci spěl a zpětně to je vidět jak v předchozích třech Avengers tak především v Občanské válce. Co považuji za velkou slabinu nejen tohoto dílu, ale celkově vývoje, tak je postava Hulka, která se vyvíjí z kontroverzní postavy, která může kdykoliv zmagořit, k čistě komické postavě. Největší zlom přišel ve třetím Thorovi a Infinity War a Endgame v tom dále pokračovala. Tudy ne - nelíbí se mi to. Forky ano, ale aby byl už prakticky jen komikem, kterého na plátně nebere nikdo vážně a nebudí respekt a ani z něj nevyzařuje ta síla, která by měla, to mi přijde jako neskutečné plýtvání potenciálem této postavy. Upřímně, kdyby se Hulk/Banner v posledních dvou Avengers neobjevil, tak by mi to vůbec nevadilo. Ale i když jsem zde sepsal mnoho výhrad, tak Endgame považuji za velmi dobrý film a myslím, že až se podívám za pár měsíců doma v klidu bez mlaskajících a šustících lidí kolem sebe, užiju si to mnohem více. ()

FantomasMan

Nič moc. Veľká škoda, že sa Tanosovi nepodarilo vymazať všetkých Avengers raz a navždy. Bol by už pokoj s touto tématikou. Ale aspoň ďakujem za IronMana a Captain America. Ako sa hovorí : keď neprší aspoň klapká...Každopádne fanúšik si film plne užije. Pre ostatných strata času. ()

martinexa

Lidé to tak vychválili, že jsem čekala pecku. O ona to pro mne taková pecka vůbec nebyla. Jednou slza ukápla při konci každý ví kvůli čemu. Jinak poslední bitka byla dobrá a bavila mne, ale za to první hodina mě neskutečně nudila. Moc dlouhé, moc kecání a hlavně Kapitán Amerika je prostě nudnej, nudnej, nudnej! ()

JJaannee

Pobavilo i zklamalo, moc jednoduché vyřízení Thanose na začátku (najednou to jde a ani se nebrání), moc zdlouhavé srdceberoucí protahování scén uprostřed (kdy se všichni utápí v selhání) pak zase až moc rychlý a rázný konec..nejlepší část je vlastně, když se vrací v čase..jinak trochu si pobrečíte, že tyhle postavy umřou, ale čekala jsem lepší podívanou..prostor pro smích tam moc nebyl, i když se o to snažili jak mohli..z kina jsem odcházela se smíšenými pocity.. ()

Monditrade

Fakt dobrý... je sice na začátku hned jasné, jak se to bude asi vyvíjet, ale to vůbec nevadí. Je to dobré, zábavné se spoustou efektů. Trošku škoda, že oblíbenec Thor je tam celou dobu za vypasené prase a hlavně Kpt. Marwel!! ona tam skoro nic neudělá!!!! Dle všeho to měla být záchrana všeho a nakonec tam jen přičmrdávala... :-( škoda a přitom jí to tam tak sluší.. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý