Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

UncleMorty

Endgame je prostě tím co chcete aby byl. Celé uzavření velké kapitoly Marvelu po několika letech. Ne nadarmo se říká, že s Iron Manem začala růst generace MCU, která s Endgame skončila a je na čase předat žezlo dál. Zda-li je to dobře nebo ne, to se dozvíme v budoucnu. Odchod největších ikon byl čekatelný, nicméně se dočkáme správného loučení, které fanoušky nenechá chladnými. To čeho se bojím je následující kvalita pokračovacích filmů a důvod je jednoduchý. V Endgame je cítit silný tlak na SJW a předání některých pochodní je dle mého názoru tak ne moc dobře zmáknutý. Že odejde koncem Endgame víceropostav došlo asi všem, nicméně některá úmrtí působí jako vsuka pro dramatičnost a pro děj jsou zcela zbytečná (a o tom že je tam miliarda paradoxů snad nemá ani cenu psát). 10/10 ()

collector

Pre mňa perfektné (aj keď emotívne) ukončenie Avengers série. Čím ďalej som sledoval Avengers filmy tým viac a viac ma bavili. Humor tipický pre Marvelovky nechýbal a ako vždy nesklamal. Nesklamalo a spolu s Infinity war pre mňa zatial najlepšie filmy od Marvelu. Za mňa 10/10 ()

Dr.Str.

To, že vás film donutí k pláči, ještě není záruka 100%. Čtyři hvězdy jsem dal jen proto, abych hodnotil líp jak Spáčilová. Proč jsem lehce zklamaný? Ani Russoovi se bohužel nenaučili, že plátno je okno a ne interaktivní plastovize. Někdo prostě zapomněl, že diváci už vyrostli (prosím, aspoň trochu). Navíc, jak se ukazuje, i když necháte umřít půlku Avengerů, pořád jako čertíci z krabičky vyskakují další a další, takže ve výsledku musíte dát prostor všem, každému jednotlivě a pak ve všemožných kombinacích. Je to vtipné, udrží vás to vzhůru a možná i pozornost - jeden mladistvý dvě sedadla dopředu a tři vlevo uprostřed filmu na hulváta zapnul mobil a začal pařit hru. Asi není sirotek jako já, protože jsem zrovna rozplýval nad setkáním otce se synem. Ano, slza ukápnula během filmu asi třikrát (což není vůbec špatné), ale čekal jsem trošku víc - víc než patos. Nakonec po opuštění kina si uvědomíte, že největší frajer tam byl stejně Thanos, protože si to dokázal rozdat s celým vesmírem a neukápla ani kapka krve. To nikoho nikdy nenapadlo, že ty řežby bez krve nedělají kvůli dětem, ale kvůli tomu, že bez krve jsou efekty levnější? ()

Peterek82

Jsem snad jediny, komu lezly krkem klise, 100x videne, ale 10x znasobeny? Komu vadila nesmirna ukecanost? Ze Captain Marvel tam vlastne nebyl? Je to jedinecny film, o tom zadna. Nebyt jeho “velikosti”, dal bych o hvezdu min. Na 5 to ale fakt neni. ()

Methew

Možno to je tým, že som aktuálne nahypovaný na PC hru AC Odyssey, ktorá mi príde aj s jej druhým DLC neskutočne legendárna. Ale tento film ma až tak neočaril a prišli mi tam miesta zamerané skôr pre prostejších ľudí. Vážne sa tu išli hrať na to, že majú patent na cestovanie časom jedine oni a všetko ostatné sú blbosti?? To keď človek prečíta neskutočné množstvo sci-fi literatúry, tak mu toto tvrdenie v nejakom novom filme príde akurát hlúpe. A druhá vec vážne museli spraviť z Thora tlstého mentála len aby Captain Marvel viac vynikla?? Ah jaj... 75% ()

Barbucha9

Ty jo, tak to byla bomba! Čekala jsem od toho hodně a trochu se bála, že budu zklamaná, ale naprosto to splnilo moje očekávání a dokonce bych řekla, že ho předčilo. Bylo to napínavé, akční, dojemné, překvapivé a co mě hodně bavilo, že to bylo neuvěřitelně zábavné a vtipné, což miluji například na Strážcích galaxie. Mělo to prostě všechno, co to mělo mít mělo a já nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček, protože prostě wooow. ()

Qer

Na začátek se přiznám, že Infinity War se mi stále líbí o malinko víc. Jenže to rozhodně není problém filmu Endgame, kterej je samozřejmě monstrózní, vtipnej, dojemnej, akční, ale někdy taky malinko komorní a je to asi opravdu TO finále, které jsme všichni chtěli vidět. Všechny tyhle prvky totiž servíruje s grácií a citem, a ani na moment nespadne do kýčovitosti, která se při tak velkolepém hrdinském filmu docela nabízí. Člověk skeptický hledá a hledá příběhové nelogičnosti, které tam buď vůbec nejsou a nebo je při samých orgiích přehlídne. Scénář se ale stejně zdá být maximálně vymakaný a když už si myslíte, že jste Endgame nachytali, najednou si uvědomíte, že ona nachytala vás. Důstojnější tečku byste si těžko mohli přát. Jasných 5 hvězdiček, které jsou samozřejmostí a remcat budou snad jen ti největší škarohlídi. ()

Kucis111

Ok na tenhle film se vyplatilo čekat Marvel měl pravdu v tom že Avengers 3 a 4 jsou filmovou událostí kterou nikdo nikdy ve filmu neviděl a je to nejlepší zakončení tehle série hlavně Robert Downey JR sy zaslouží oskara za to co předvedl prostě film století nejlepší z nejlepších 11/10 ()

CheeseFigure

Je to lepšie jak Infinity War? Asi nie. Je to dobré zakončenie jedenástich rokov fungovania MCU? Ale hej. Dostaneme naše obľúbené postavy, skvelého záporáka (vďakabohu ho od Infinity War neskazili) a zaspomíname si aj na predchádzajúce snímky. Áno, je tam síce pár logických kiksov, ale tie má väčšina súčasných blockbusterov, takže sa to dá odpustiť. Som spokojný, Endgame sa podarilo. ()

Hejkal_03

Trochu jsem se obával, co z toho nakonec bude... Zbytečný strach. Film byl parádní a opravdu jediné, co mi bránilo užít si to na 100% byly moje obavy, že se najednou vše pos**e a nám tu vznikne chaos a zkomolené dílo. Ale to se nestalo! Těším se až toto dílo uvidím znovu... Budu mnohem uvolněnější a vychutnám si více detaily. Ono totiž 70% filmu běží tak nějak klidně, ale zbytek jede šílenou rychlostí a nemohl jsem stíhat vše. Děkuji, jsem nadšený za tuhle marvelovskou pecku... Skvělé zakončení dlouhé série. :) pozn. Hulk je cool ()

titi74

Veľmi dobre ukončenie jednej sagy od marvel studios. Akurat pri porovnaní nad očakavania som sa zasekol v deji niekde medzi navratom do buducnosti a sci fi rebotom terminator. Pri infinity war my prišiel dej komplexnejši a stravitelnejší aj ked mal oveľa viacej dejových linii, vačšinou sa odohravalo to čo by som chcel vidiet mimo kameru a naopak . Tažko povedat ťčo by bolo lepšie spravit , ale ja si to pozriem obratene , 4 a po nej trojku , a podla všetkeho by to nemalo vadit. Najlepši vykon kapitana a iron mana . ()

Iorweth

Bratři Russoovi nám servírují ultimátní završení dvaadvacetidílné ságy a z klidným srdcem můžu říct, že komiksový fanoušci se budou cítit jak v sedmém nebi. Je zde tolik odkazů, emocionálních, dojemných a epických scén a to vše v nabušené tří hodinové stopáži. Fenomenální závěr vás totálně uzemní. Tohle prostě musíte vidět a klobouk dolů před celým Marvelem, co za těch 11 let dokázal vybudovat. ()

Nemezzis

Tolik emocí při sledování tohoto snímku jsem zažil jen párkrát za život a je to síla, pro toho co sleduje celé marvel universum. Pro ty kteří zde hledají pouze akci, může být film trochu zklamání, protože se jí dostane jen cca 30 min ke konci filmu, ale pro mě to bylo vše dokonale sladěno a jsem rád, že dostali prostor hlavně ti, kteří to celé začali a nesfoukla jim to vše Cpt. Marvel. Pokud bych měl najít nějaký mínus, tak potom jedině humor i ve vážnějších scénách které bych klidně oželel a byl ještě více emocionálně vtlačen v kině do sedadla. Za mě naprostá paráda celých 11 let a poslední 2 díly byli velkým vyvrcholením... Děkuju za to. Spoiler: Scény ironmana a její dcery to pro mě byla velká srdcovka a byl jsem z těch scén naprosto naměkko a taky jsem z nich cítil radost, jako bych nevěděl jestli se smát nebo brečet. Ironman v tomto snímku ze sebe vydává naprosté maximum a kloubouk dolů. Táhnul celý tento svět, nevím jestli mu fandili úplně všichni, ale minimálně byl nejoblíbenějším hrdinou, jakého marvel stvořil a tím, že on vše zvrátil v dobrý konec udělal márvel alespoň za mě správné rozhodnutí i za cenu jeho smrti. ()

Forty

No ako to zhrnúť. Hrozne som sa na tento film tešil a aj som čakal pomalší začiatok, ale to co sa udialo v prvej hodine sa dalo zdupat za 10 min s väčším prežívaním ako to bolo v IW kde začiatok bol krutý emotívny silný a bol som hotový. Tu mali na čom stavať a aj stavali, ale prežitok z toho a emócie pritom neboli. V druhej časti filmu som čakal ze keď sa beha z časom bude to viac emotivnejsie určite stretnutia mohli byť dojemnejsie, ale okrem tonyho stretnutia som to neprežival. Záver kde sa hrá šachova partia all in vs all in mohla byť oveľa dlhsia emotivnejsia a určite si žiadala väčšiu úmrtnosť poprípade dram. sceny. IW thanos vs tony dojemne, a ďalšie ine, ale tu nehrozi. IW BOLO O dosť lepšie ci emocne ci dramatickejsie a popravde to co si všetko pamätám po zhliadnutí IW a endgame je rozdiel. Tu vlastne to vyprcha z hlavy ako nič. Obrovské sklamanie a som fanúšik tejto série, ale toto ako finále neberiem. ()

Kardio

Kombinovat seriózní smutný tón s humorem je nebezpečné. Ale tomuto filmu se to podařilo témeř perfektně. U stálých diváku jsou slzy téměř zaručeny. Fázování první asi hodiny mne však moc dobré nepřišlo. Zároveň i konec byl delší než by musel být a tříhodinová delka byla vyčerpávající. Což zřejmě bude asi chyba nenápadité a momenty dokonce nudné akce. Přílišné střihy, divné kamerové záběry a naduživání CGI udělalo z akčních scén nepřehledný mišmaš. Škoda. Jinak docela dobrý filmařský počin. ()

jonnybe

právě jsem se vrátil a jsem plný dojmů. Nechci a nebudu spoilerovat a tak popíšu jen dojmy , kterých není málo. Ukočírovat takový velký celek je opravdu věc a 3 hodiny nejsou málo a utečou opravdu svižně. Humor je dávkován inteligentně a opravdu jsem se bavil. Potřebujete znát předchozí filmy, aby jste pochopili pointu většiny gagů. Dlouho (zdali vůbec) jsem neviděl, aby diváci při konci tleskali, nebo verbálně projevovali svoje emoce. Kdo by čekal, že u komiksového filmu budete ždímat kapesníky. V každém případě je závěrečná bitva fakt epická a obří. Na něco takovýho jsem čekal a zklamán jsem určitě nebyl. Scénář je chytrej a určitě nepředvídatelnej. Asi by se něco našlo, ale nějak se mi nechce. Takže se těm nadšeným recenzím ani moc nedivím. Jo povedlo se to.A jestli někdo (a není jich málo) ohrnuje nos nad komiksovým filmem , může, ale tady bych to moc nedělal.Takže................Já jsem Iron Man. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý