Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Sombreri

Bezpohlavně nudný, genderově vyvážený, černoši se musí cpát skoro do každého záběru... z dnešního Hollywoodu je mi zle. Milion umělých scén, příběh nijak zázračný, ani chytrý.. naopak dosti často předvídatelný s brutálním množstvím patosu. Za mě tříhodinová nuda prezentující naprostý intelektuální úpadek filmografie. ()

jizvoun

Začátek popravdě nudil, ale druhá polovina opět vrhla dostatečnou akci na to, aby jsem mohl hodnocení zvýšit. I když zde vystupují všichni avengers, ne zrovna všichni dostanou prostor a někteří se jen tak mihnou. ()

Raziel811

Jsem fanda MCU filmů, ale zde jsem čekal víc, mnohem víc. Neřeším technickou ani řemeslnou práci, ta je perfektní. Ale příběh jako takový. První 2 hodiny jsem se docela nudil, jelikož časové "věci" mě vážně neberou a ještě tady, kde to bylo překombinované. Defakto jediná věc oněch dvou hodin je, když Nebula "odkazuje " na Terminátora. Samozřejmě, závěr je epický, ale to se dalo čekat. ()

Tomulka

De facto mám ty samé výhrady jako ve trojce. To nejlepší co tu máme je Thanos ten dostal málo prostoru. A máme tady Strange ten jel jen na 30% a pak tady máme novou posilu Captain Marvel, která přifičí nakonec zničí loď a tím to pro ni vlastně končí. Takže za co má člověk chválit? První polovina je směšná. Vůbec jsem jim nevěřil tu melancholii. Kdyby ukázali více světa a více normálních lidí tak by to asi bylo lepší. Když na to přijde, tak jedinou rozumnou věc dělal Hawkeye. To co udělali tvůrci z Thora je velká tragédie! Je to spíše Volstag než Thor. Hukl taky nebyl ve své kůži. Pradávná byla lepší než ve filmu Doctor Strange, ale taky to byl jen štěk. Bylo tam tolik postav, že to bylo jak mejdan. Celý film chápu jako rozlučku s postavami celého tohoto MCU. A nyní uvidíme, co bude dál. Všechno to bylo založeno na sentimentu. ()

martinh8

A je to. Konec! Mě se poslední dějství líbilo. Jsem, ale velký fanda Marvelu, takže by se mi líbilo, i kdyby se jen sestříhaly sekce z předešlých filmů. To tvůrci naštěstí neudělali. My si, tak můžeme vychutnat 182 minut konce neuvěřitelné série, které předchází dvě desítky filmů. Nechybí zde láska, zrada, štěstí i neštěstí. Vše do sebe dokonale zapadá a dává smysl. Přiznám se, že jsem se bál, aby celý projekt nebyl překombinovaný, ono spojit tolik hlavních postav není jen tak. Nicméně, už několik předchozích filmů ukázalo, že to není nemožné. Jednu věc, ale musím vytknout. Je hrozně nebezpečné hrát si s tím, co už se stalo. Hnidopichové potom hledají maličkosti, kterým se nedá úplně vyvarovat. V každém případě film je skvělým konce tohoto příběhu…Vím, že většina příběhů bude pokračovat dál, ale to už prostě budou „jiné“ příběhy. Zamáčkněme tedy slzu a pojďme vyhlížet další hrdiny Marvelu…tahle rodina je totiž opravdu obrovská. ()

chosan

Film o něco slabší než předchozí díl! Musím říci, že hlavně smutný konec a taky neuzavřená kapitola Capitana Ameriky sráží mé hodnocení na 80%. ()

trx2010

Netrapte se kvůli Tonymu Starkovi. V dalším geniálním a originálním scénáři se Avengers vrátí v čase a změní běh událostí, čímž Starka oživí. Afroamerický kapitán amerika obdrží v dílu Avengers č. 48 Nobelovu cenu za mír. Svůj štít následně předá Grétě Thunbergové. Ta zběhne na temnou stranu a s pokřikem "how dare you" zničí planetu Zemi aby zachránila ohrožený druh lachtana před negativní lidskou činností. ()

Eric.Kosar

Nejnašláplejší, největší, nejakčnější film z MCU, který navazuje na lehce depresivní Infinity War. Inu, nevim čím bych začal, film je sice z dílny MCU, ale jedná se o jejich nejdepresivnější film, hlavně díky tomu, jak vám bude furt říkat, že umřel tenhleten a tahlenta. Jedná se o něco hodně důležitýho, ať už co se MCU týče, tak taky kinematografie. Film uspokojí všechny komiksový fandy, protože vidět všechny hrdiny v jedný linii bojovat proti největšímu grázlovi (Thanos mi přišel spíš jako antihrdina, ale dobře), ve vesmíru, to bylo to nejlepší co jsem zatím v životě viděl. Abych to shrnul, dávalo to hlavu a patu, byl humor, smutek, strach o hlavní postavy, a jedná se o nový počátek pro MCU. Já sice na PG-13 Marvel už dlabu, ale budoucí fanoušci by měli vědět, proč se všechno změnilo a kdo za to vlastně může. ()

AfroCmx

Thor a jeho krize středního věku + kamarádi Korg a červík Miek soukající do sebe plátek pizzy me bavi do teď. Na druhou stranu nějak sem se z toho nepotentočkoval. Očekával jsem finalní bitvu a dočkal sem se ji. ()

Lucka07

Iron Man promine, ale film byl pro mě koukatelný až od 2:09, kdy se konečně něco začalo dít. Ty dvě předchozí hodny byly nudné slátaniny jakože opepřené obézním Thorem. Nechápu všeobecné nadšení, že se jedná o mimořádný umělecký počin. Film byl pro mě zklamáním, a to Marvelovky miluji. ()

zeleznak

Spektakl se nekonal, scenar a dialogy na urovni talentovaneho jedince v 8. tride ZS. Roztahane, nespojene a za tu plnou zumpu patetismu v posledni pulhodine davam skoroodpad. 3 hodiny ukrutne nudy. Tam chybel uz jen Rakosnicek ve skafandru a s vodnim delem a Kremilek s Vochomurkou, kteri by michali lektvary. Za to by si Russaci meli jit sednout a mel by jim propadnout majetek. ()

DeJiF

Mně přijde, že od doby, co se "zMrvil StudíNos" snaží spojit více postav z eM Sí jÚ, tak to jsou čím dál větší slátaniny (Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War) a tady tohle už nebyla vůbec dobrá marvelovka... Bylo to hrozně nudné a narážky na cestování v čase v jiných filmech, který byly podle filmu blbost, mě pěkně štvaly, protože to jejich cestování časem je taky kravina... Jediné, co mě na filmu tak nějak bavilo byla finální bitka á la CGI hnus, ale co nadělám no, protože jinak to bylo hrozně nudné, zvlášť, když odkazováním na předchozí filmy A. K. A. tunou fanservisu zaplníte polovinu filmu... Prostě a jednoduše, takhle pro mě marvelovky definitivně skončily... A teď si půjdu na uklidněnou pustit Spider-mana od Sama Raimiho... ()

MovieCup

!Pozor Spoiler ! Najlepší film aký som o cestovaní časom videl. Vyvážený humor a neprekonateľné vizuálne efekty a o takých dobrých hereckých výkonov nie je ani čo povedať. Jednoznačne najlepší film od najlepšieho štúdia Marvel. A bratia Russovy proste fantázia. ()

draxxi

No dobra, uznavam, dostali jste me... Tenhle dil se povedl. To propojeni vsech pribehu se mi libilo... Velkolepe, ale i dojemne, samozrejme i kycovite a chvilemi klasicky, americky utlachane... Presto velmi prijemne prekvapeni....teda alespon pro mne. A pochvala za mladeho MD ;) 25/5/2020 90% ()

AdelleR

Dokonalost po všech směrech. BOŽE, tohle byl fakt nářez. A to jsem na to nešla do kina v době, kdy tím všichni žili, a pustila si to s ročním zpožděním. Znala jsem největší spoilery, ale stejně mě ty scény dostaly. Konec chytl za srdce. Celková stopáž se tolik vrací k předchozím filmům (ehm, doslova), že moje srdce jen nadšeně plesalo, chcípala jsem s každou další narážkou a jo, bulela jsem jak želva. V jednom kuse. Slíbili nám epický závěr epické série a toho se nám rozhodně dostalo. Finální bitva špičková (slýchávala jsem stížnosti na „vyloženě nucenou feministickou scénu", kdy se v jednom záběru do Thanose pustí jen ženské hrdinky, ale mně to nucené fakt nepřišlo), veškeré záběry špičkové. Jo, bude mi to sakra chybět. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý