Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

BloomGeorge

Hopi kupi hop a je tu strop a pohádky je konec :-) Tak jsem s hodnocením čekal bo po "Infinity War" jsem byl dost zklamaný vývojem a celým příběhem. Bohužel "End Game" v tom pokračuje. Jako bitva tak ta byla epická. Hltal jsem jí jak malý dítě, které dostalo do ruky kinder. No efekty, tak to jsem ani jiný výsledek než luxus v plné kráse nečekal. Ale ten příběh, tak pohnojit. Bohužel v tomto veliké zklamání. Nemohu než jen průměr. A hlavně to jak ztvárnili Thora, tak z toho se mi chtělo blíti. Udělali z něho trapáka, že tomu není rovno a tím to i celé u mě s prominutím posrali. Humor ano, ale udělat ze silného Avengera debila už vtipný nebylo. Vůbec to nesedělo. Možná větší očekávání než výsledek, ale zakončení pokulhává těžce za ponteciálem, který z toho tvůrci mohli vymáčknout. Ale vidět to musíte. ()

tsko

Není to to nejlepší film na světě, možná aní nejlepší film roku, ale pořád je to megaultimátní a nejlepší možné zakončení jedné éry marvel filmů. V životě jsem neviděl že by kino po skončení filmu tleskalo, tady tleskali všichni. V životě jsem v kině netleskal, tady jsem s chutí zatleskal i já ;) HAIL HYDRA.... ()

Ace.A.T.L.

Film hodnotím až po druhým shlédnutí a s odstupem 2 dnů od sebe. Poprvý jsem tak nějak nechápal, co tím vším chtěl básník říci a jestli to je TO, na co jsme čekali tak nadšeně. Podruhý jsem tomu dal větší šanci a..... o moc se to nezměnilo. Je tam super promotaný to cestování časem i v návaznosti na původní filmy(to jsem se tetelil radostí), ale tak nějak toho bylo moc a až moc. Dokud se to drželo v cestování časem a shánění kamenů, bylo to celkem fajn. Ale jak došlo na bitvy armád, už to bylo nepřehledný, přeplácaný a chvílema protichůdný. Celkově to je úžasně vizuálně udělaný, nabušený akcí a chvílema i vtipem(ne vždycky to bylo správně vtipný) a užil jsem si to, ale na víc, jak na 3* to neni. Za mě teda SILNÝ 3* a DOPORUČUJU ()

andrewXx

Tak a je dobojované, aspoň pre tentokrát. Máme za sebou vyvrcholenie 11 ročnej etapy Marvelu, s ktorou mnohí dospievali. Začal ju dovtedy pre mňa neznámy Robert Downey Jr., v dnes už ikonickej a legendárnej úlohe Tonyho Starka, ktorý ju tiež, veľmi zaslúžene dokončil. Neprial som to viac nikomu než jemu. Aj napriek cene, ktorú ho to stálo. Endgame však zďaleka nie je film, aký by sme si všetci želali. Bratia Russovci to po dokonalom Infinity War naozaj nemali ľahké. Tlak zo strany verejnosti v podobe očakávaní bol viac než obrovský a všetci sme tak nejak čakali, že nám tu ešte raz odstrelí dekel. Bohužiaľ aspoň za mňa sa tak v tomto prípade nestalo. Endgame sa skôr, než na podstatnejších veciach, totiž snaží viac stavať na neskutočnom, celosvetovom hype a tiež poriadnej dávke nostalgie. Cítiť z neho naťahovanie a veľa vecí necháva skôr nútene prebehnúť namiesto toho, aby dostali zaslúžený priestor. Výrazný, do filmu skvele navrhnutý Thanos, z ktorého v Infinity War išiel strach pri každom zábere, sa v Endgame vytratil niekam do úzadia. Po predchádzajúcich udalostiach si film zaslúžil temnejšiu a vážnejšiu atmosféru, z ktorej mali sálať emócie na každej strane. Ach, kiežby sme tu mali ešte jednu dospelejšiu verziu, ktorá by si mohla odopnúť guľu na nohe v podobe detských filmových divákov. Zdá sa, že Russovci si svoju emočnú linku vyplytvali v Infinity War a bohužiaľ v Endgame ma nedokázalo za srdce chytiť takmer nič. A to mi niekedy naozaj netreba veľa. Odniesla si to moja najobľúbenejšia postava a jej posledný moment bol vystavaný tak, že to so mnou ani necuklo. Spozoroval som na sebe po chvíli vážnu tvár, ale páni režiséri, pri tejto scéne som mal plakať ako malý chlapec! Okrem toho, sme mali byť svedkami najepickejšej filmovej bitky všetkých čias. Celá jej veľkoleposť sa však skrývala v nástupe armád so silným prísľubom niečoho veľkého. Nie v samotnom boji, ktorý bohužiaľ patril k šedému priemeru kinematografie. Russovci namiesto silných emócii a temnejšej atmosféry, ktorú si udalosti skrátka vyžadovali, stavajú skôr na nostalgii. Vracajú nás späť v čase a ukazujú finálne scény z predchádzajúcich filmov, ktorých sme boli svedkami v priebehu rokov. Práve to mohlo u vášnivých fanúšikov či povrchnejších divákov zarezonovať do takej miery, že si film po celom svete odnášal oslavné hodnotenia. Mám pocit, že niektorí dávajú plnú dávku hviezdičiek len kvôli nostalgii a či dokonca ešte skôr, než by navštívili kino. Predpokladám, že veľa hodnotení je odôvodnených len slovami - "noa, veď sú to Avengers v záverečnej fáze!!! To musí byť skvelé!" Kritickejší diváci a fanúšikovia, ktorí sa napriek všetkému dokážu pozrieť pravde do očí, však z Endgame určite nebudú odpálení. Tvorcovia napriek tomu predviedli niekoľko dobrých nápadov. Naposledy sme si mohli užiť niektoré z obľúbených postáv. Naposledy som sa mohol pozrieť síce na umelé, ale veľké filmové srdce môjho najväčšieho obľúbenca z Marvel univerza. Vrátiť sa späť v čase a byť znova svedkom finálnych udalostí z predchádzajúcich filmov. Vychutnať si pocit, že naozaj netuším čo sa stane s tým, že môžem čakať naozaj čokoľvek. Ale to je všetko. Endgame je vo svojej podstate decentné finále, narážajúce na obrovské očakávania vybudované v Infinity War, na ktoré po čase zabudneme. Zaslúžilo si oveľa viac emócií, hustej atmosféry a šťavy, ktorá mala strhnúť zo stoličky aj toho najotrelejšieho diváka. S hodnotením je to u mňa vlastne celé na 3/5, ale ja v tomto prípade prvýkrát nemám srdce strhnúť filmu ďalšiu hviezdičku. Zrejme stále mäknem kvôli Infinity War. () (menej) (viac)

SamGee

Za dlhých 11 rokov svojej existencie Marvel Studios produkovalo snímky o rôznorodých superhrdinoch, ktoré zarobili celosvetovo mnoho peňazí a získali si srdcia kritikov i divákov. Tento rok uviedlo do kín film AVENGERS: Endgame, ktorý uzatvára jednu komiksovú éru. Ako fanúšik superhrdinských počinov som si ho nemohol nechať ujsť. Naši hrdinovia prežili drvivé udalosti z filmu AVENGERS: Infinity War, no bohužiaľ prehrali boj s mocným mimozemšťanom Thanosom (Josh Brolin), ktorému sa podarilo vyhladiť polovicu galaxie. S touto skutočnosťou sa niektorí snažia zmieriť, iní sa proti tomu bránia. Napriek tejto situácii musia spojiť sily, aby zachránili celý vesmír a svojich milovaných, i za cenu svojich vlastných životov. Celá snímka je výnimočným kúskom z viacerých dôvodov. Úvodná desaťminútová scéna prekvapuje divákov rýchlym spádom a po nej sa presúvame k prvej tretine, ktorá znázorňuje depresívnu atmosféru po porážke s Thanosom. V tejto tretine stojí za pochvalu vierohodné zobrazenie emócií postáv (najmä u Iron-Mana, Captaina Americy a Thora), vďaka čomu sa dokážeme viac vcítiť do ich kože a pochopiť ich reakcie. Po komornej atmosfére sa premiestnime do druhej tretiny, ktorá ohromuje akciou, odkazmi z predošlých marveloviek, vtipnými dialógmi a neočakávanými stretnutiami. Na záver sa dostávame k finálnej tretine snímky. Tá ponúka kolosálnu bitku na štýl Pána Prsteňov a horkosladký koniec ukončujúci dejové výviny postáv. Nedbajúc na svoju veľkoleposť film nedokázal dať väčší priestor vedľajším postavám, presnejšie pri Black Widow, Hawkeyovi, Ant-Manovi alebo Thanosovi. Na druhej strane sa to dá pochopiť keďže filmári nechceli, aby tento počin presahoval viac ako 3 hodiny, čo by zbytočne spomalilo tempo filmu. Herci hrajúce druhoradé postavy podávajú slušný výkon, avšak najväčšiu gratuláciu si získavajú traja aktéri – Robert Downej Jr., Chris Evans a Chris Hemsworth. Tí podávajú dôveryhodný výkon vďaka svojmu šarmu, zmyslu pre humor a dávke ľudskosti. (SPOILER ALERT!!!!!!!) Súčasne sa lúčia so svojimi ikonickými postavami dôstojným spôsobom. Slávny hudobný skladateľ Alan Silvestri vytvára správnu náladu vo filme, ale jeho hudobné motívy nie sú hodného zapamätania ako v prípade Infinity War. Na rozdiel od hudobného sprievodu, špeciálne efekty, vizuál a kostýmy vedú na plnej čiare, či už červeno-bielymi skafandrami, úchvatnými kulisami alebo vzhľadom samotných postáv. AVENGERS: Endgame je veľkolepou komiksovou snímkou z dielne Marvel Studios, ktorá nielen perfektne završuje ságu o superhrdinoch, ale aj sa stáva dojímavým, zábavným a dynamickým filmom ponúkajúcim silný príbeh, zaujímavé charaktery a šokujúce okamihy. Verím, že si ho užijú milovníci komiksov i nadšenci epických akčných filmov. Príbeh: 10/10, Herecké výkony: 8/10, Hudba: 7/10, Špeciálne efekty: 9/10, Kostýmy: 9/10, Celkovo: 9/10. ()

Harakiri13

V roce 2008 to vše začalo a teď tato sága Avengers končí. Jako fanoušek komiksových filmů jsem spokojen. To co jsem čekal jsem dostal a těším se jaká bude teď budoucnost dalších filmů. Goodbye Stan Lee "Excelsior" 9/10 ()

Rian_witcher

O poznání horší než předchozí Infinity War. Nejraději bych dal "jen" 3*, ale to by si zase herci a scénáristé nezasloužili. Je zřejmé, že film musel dělat po scénáristické stránce mnoho ústupků na vrub ukončení celé Avengers ságy. Než by studio muselo poslouchat výtky fanoušků, proč tam nebyl ten a ten hrdina, rozhodlo se šalamounsky ukázat prostě všechny. I ty, kteří se v celé sáze vlastně jen mihli jako epizodní postavy. 3 hodiny byly opravdu příliš dlouhé. Děj je kupodivu místy až moc logicky vysvětlován, ale plynule na sebe navazuje i přes množství dějových odboček a vysvětlovacích sekvencí. Závěrem musím vyzdvihnout Thanose. Tak skvěle rozehraného zloducha k němuž v mnoha chvilkách člověk musí cítit sympatie a i uznávat pohnutky vedoucí k jeho činům, si opravdu svět Avengers zasloužil. Díky za celou ságu a pěkné rozloučení. Proto nakonec dávám za tento díl 4*. ()

Matonny1012

Pozor spoiler!! Tak neviem čo mám k tomu dodať. THANOS pre mňa nikdy nebol záporák keď zomrel prišlo ho mi až ľúto možno viac ako tonyho som rád že ich THANOS na konci aj bez rukavice pekne pozametal . To cestovanie v čase som vôbec nečakal mal som úplne inú predstavu o tomto filme ale ako celok to bolo veľmi dobre . Najlepšie postavy ako aj v infinity war jendnoznacne Thor a raccon Tito Mali stale najlepšie hlášky . Teším sa na nové príhody GotG volume 3 to bude pecka . ()

Lee74

Jako když se chtěl Bob Beamon přeskočit! Prostě to už nešlo. Ne že by to nebylo víc než důstojné zakončení několikaleté MARVEL jízdy, ale na starší sestru to tak nějak nestačilo. Bratrům režisérům do budoucna přeju, aby "neztratili" koule!! ()

MatejQ004

Na rozdíl od Infinity War je v Endgame méně soubojů, což zpomaluje tempo a místo akce je tu více humoru, celý film je ale i přes to napínavý a zajímavý. Na závěrečný souboj se opravdu hezky dívá, i když to je z 90% CGI. Celý film jsem si užíval, protože je to podle mého výborné a emotivní zakončení celé jedenáctileté série filmů. 85% ()

RomaS

Zakončení největší ságy ve velkolepém stylu. Nic jiného jsem taky ani nečekal. Vlastně ani nevím co jsem čekal. Každopádně když očekávám dokonalost, většinou se dostaví zklamání. Teď nemůžu říct ani jedno, je toho v hlavě hodně a ani na druhý den to ještě nemám zaškatulkované. Tím, že se mi to i na druhý den stále vrací a vyvolává to nějaké dojmy asi znamená, že to bylo něco výjimečného. V každém případě se jednalo o dospělejší a vyzrálou formu všech předchozích marvelovek. Užijeme si méně humoru na úkor neuspěchané interakce všech postav, více úvah na úkor akce, ale jak je to u konců zvykem, taky hodně sentimentu. Já čekal, tak jak to u pokračování bývá, všeho více z předchozího dílu, což v tomto případě neklaplo. Infinity war je v tomto někde jinde, jako celek jsou, ale oba filmy perfektně vyvážené a jeden doplňuje druhý. Na obou se najdou mouchy, které otravují a taky perly, které září, ale kde ne. Tak jako v Infinity war nechyběla zde epická finálová bitka, která byla na nejvyšší úrovni a je jen škoda, že nebyla delší. Stejně tak zde byly postavy, které byly zajímavé a byla radost, když byly na plátně (Hulk, Thor) a pro změnu i ty co by mě zde nechyběly (Marvel). S Torem, ale stále nemám jasno, jestli mi jeho posun vyloženě nevadí. S ultimátního bijce posun do komické postavičky je hodně velký skok. To ještě budu nějakou dobu trávit. Stejně tak je škoda, že s Thanosem jsem už sympatie neměl. V Infinity war jsem ho v jistém směru chápal proč dělá to co dělá a bral za charismatického zaporáka. Je škoda, že tento pocit neměl přesah do pokračování. Dávalo by to více místa k úvahám, zda Avengers dělají vlastně dobře, což by se k celému filmu jako celku hodilo. No, určitě to vidím na další shlédnutí, ale dám tomu tentokrát více času. Jelikož Endgame není horší film než Infinity war, dávám stejné hodnocení. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý