Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Calypso

Film, na který vás nic nepřipraví. Budete se smát, budete brečet, budete dojatí. Pokud jste věrnými diváky Marvelovského filmového univerza jako já, a postavy vám také tak přirostly k srdci, nebudete ani dýchat. (Ovšem pro ty, kteří nemají v MCU přehled, bude celý děj jako jeden velký Panův labyrint.) Russo bros. už dávno slíbili, že Endgame uzavře všechny dějové linky z poslední dekády, všem postavám nadělí spravedlivě a bude to epické. Nechápala jsem, jak to chtějí za tři hodiny stihnout, bála jsem se, že to tak nebude, zvláště po Infinity War, která, ač byla skvělá, byla zamotaná a screentime důležitých postav dost kulhal. Vzali si na svá bedra obrovskou, neskutečnou zodpovědnost... a splnili úkol na jedničku s hvězdičkou. Endgame nám ale dává všechny odpovědi na otázky z předchozího dílu. Proč to tak bylo? Proč se to stalo? Protože bez toho by nebyla žádná Endgame. Je to film, který chápe, že každá postava je individuální a potřebuje jinou dějovou linku, ale zároveň ty linky dokáže protkat mezi sebou tak, aby dávaly smysl. Hraje na city, napíná, překvapuje. Nemyslím si, že se někomu ještě někdy povede natočit film podobných rozměrů. Je to jízda, divoká jízda. Naprosto úchvatná. Víc než pět hvězdiček tu není, ale nejradši bych jich dala... tři tisíce :) ()

(CZ)Prince

Má to vše, co to mít mohlo. Bojové scény jsou epické. Dojemné scény opravdu dojímají. Drtivá většina vtipů funguje. Nevím jestli předchozí MARVEL filmy podhodnotit, aby tento opravdu hodnocením vynikl, nebo jen říct, že si těch 5 hvězd zaslouží se vším všudy!!! Závidím těm, které premiéra teprve čeká. P.S. - Jako třešničku na dortu jsem v tombole před promítáním vyhrál komiksovou knížku Avengers: Poslední návštěva :-) :-) :-) ()

Lengom

Takže film byl nečekaný, úchvatný, dojemný a i velice vtipný. Všechno dávalo smysl a jde vidět, že si na tom bratři Russové dali záležet a do posledního puntíku to vyšperkovali. Akorát tam není podtitulkovka, jak je u Marvelu zvykem. Filmu jako samotnému bych dal 91% ()

BrusVejn

Výborné zakončenie Thanos ságy a o trošku lepšie ako predošlý diel, hlavne vďaka menšiemu počtu postáv (mne ešte k tomu sympatickejších postáv). Trailery som nepozeral, ani som nevedel o čom film bude, takže príbeh ma príjemne prekvapil a preskúmal mne veľmi obľúbený subžáner. Humor šlapal na jednotku, efekty boli v pohode a zakončenie docela obstojné. Musím uznať, že ľudia, ktorý nevideli niektoré marvelovky si tento film užijú o dosť menej, keďže práve znalosť postáv, minulých filmov a krásne ukončenie niektorých príbehových liniek tiahnuce sa naprieč rokmi je to, čo robí z tohto filmu skutočný zážitok. ()

nicolePavs

Neskutečný! Doteď ve mě pracují emoce. Nechce se mi věřit, že je to opravdu konec. Konec něčeho, co jsem milovala a už nebude nic dalšího... ale mohu říct “BYLA JSEM PŘI TOM”. Poslední půlhodinu jsem čuměla jen s otevřenou pusou a snad na všechno, co se odehrálo jsem nechápavě zírala a říkala si “jak?”. Opravdu velkolepé ukončení série. ()

sebulba1981

Nejlepší zakončení, jaké si můžete přát.Endgame je strhující film plný překvapení.3 hodiny my utekly jako voda. Prakticky každá postava dostala nějaký prostor. Musím přiznat, že jsem na konci filmu měl pocit, jaký jsem měl u Pána prstenů: Návrat krále. Skončila jedná opravdu obrovská filmová série, která nemá obdoby. Kapesníky sebou. ()

misiaq

Endgame je priznacny nazov poslednej skladacky v tomto marvelovskom, nazvime to epose... mnoho ludi vratane mna to pochopilo naisto az na konci titulkov, pretoze snad po prvykrat nebola ziadna aftertitles scena. Co sa tyka filmu ako takeho, pretoze hodnotim iba poslednu cast serie, tak ten vo mne vzbudzoval miestami zmiesane dojmy. Vidno, ze tvorcom dalo hodne prace aby do seba vsetko zapadalo, ale... ...mohli si niektore veci odpustit. Divak sam uvidi, ako velmi bol vysledok ovplyvneny poslednym vyvojom udalosti v holywoode a ze me too musi mat svoje miesto aj u avengerov. Nebudem tu davat ziadne spoilery, to kazdy uvidi sam. Na druhu stranu ako celok a suhra jednotlivych postav to clekom islo dokopy, aj ked miestami to skripalo a chybali niektore dialogy medzi urcitymi postavami, ktore som ocakaval viac ako ine... Ide o skvele ukoncenie no mohlo byt aj lepsie. z mojho pohladu 4,44* ()

F2003F

Je to inde v porovnaní s Infinity War, ale... bol som pri tom na premiére! Teší ma pocit, že patrím ku škále ľudí, čo si môžu túto frázu dovoliť vysloviť. Stopáž sa zdá byť na prvý pohľad dlhá, ale to okamžite režisérske duo vyvráti a priklincuje vás ku sedačke bez možnosti ani lem myšlienkového odbočenia. Z pozície fanúšika to prijímam ako peknú rozlúčku s pôvodnými Avengers, s ktorými sme prežili 10 rokov. Film udáva pozornému divákovi množstvo otázok, ktoré sa dajú odpustiť, ale v konečnom dôsledku vyvolajú nadbytočné premýšľanie a pokazia celkový dojem, ktorý nie je lepší než Infinity War. Endgame je pre mňa poctou dnes už kultovým superhrdinom, filmom na ktorý budem často myslieť s nadšením do opakovaného zhliadnutia. Na "New" Avengers sa s nadšením budem dívať z boku ako ten, ktorý to sledoval od začiatku aj s jeho vznešeným ukončením. ()

ZetDaElO

(neškodný) SPOILER: Konečne sme sa dozvedeli, čo spája Iron Mana a Captain America: láska ku nemeckým autám so štyrmi kruhmi na kapote. ()

jirka25

4 s odřenýma ušima. Bohužel vyplnilo se co jsem čekal. Při tak enormním množství hrdinů to nějak smysluplně zakončit asi nejde. Není to zas tak špatný ale už je to prostě přeplácaný a hrozně se to snaží dopadnout nostalgicky. To je největší problém filmu. Snaha o nostalgii na úkor logiky. Je to prostě rozlučka která se snaží každému zavďěčit a to prostě nejde... I tak díky. Thor je boží :-))) ()

Brodequin

Drobné spoilery.... Být to jako samostatný film, určitě by to bylo hodnocené jinak. Spousta lidí tu totiž přechází různé podivnosti, kterých si jinde naopak všímají do detailu. Aneb cestování časem vyřešeno během jednoho dne a tak obecně - paradoxy. První dvě hodiny se jedná o drama/komedii a ve filmu není vlastně nic nového, oproti IW. Předchozí díl byl pro mě nejlepší a zakončení celé ságy jsem si představoval trochu jinak. Nějak jsem nepochopil postavu cpt. Marvel, která vždycky někam odejde na začátku filmu a na konci se vrátí. :-D Stejně tak Hulk, který byl už po druhé tak nějak mimo hru, což mě mrzelo asi nejvíc. A ještě k tomu mluví a chová se divně. Ale jinak je škoda, že to končí. Snad přijde něco nového, stejně tak dobrého, jako celá tato sága Avengerů. Dobrá práce. Film tak na 3*, přidám jednu za celou ságu. Doufám, že hodnocení spadne, 91 je fakt masakr a neodpovídá kvalitě filmu. ()

HellsAngel

So, I guess we are in the Endgame now... veľkolepé megafinále najväčšieho prepojeného univerza súčasnosti, filmová udalosť milénia alebo vyvrcholenie viac ako desaťročie trvajúcej ságy - dvomi slovami Avengers: Endgame. Ak som Infinity War nazval stelesnením komiksu na filmovom plátne tak v tomto prípade mi KOMIKS DOSLOVA OŽIL PRED OČAMI!!! Kreatívny tím Feige a spol. bravúrne nadviazal na koniec predchádzajúceho dielu a s našimi milovanými charaktermi rozohral ešte jednu nebezpečnú šachovú partiu, ktorá vďaka svojej sofistikovanosti, napínavosti, emotívnosti a nepredvídateľnosti absolútne fenomenálne zvláda vymanenie sa z tieňa staršieho brata (Infinity War). 182 minút svietiacich v popise filmu môže hocakého diváka vystrašiť, pravda je ale taká, že to pri sledovaní ani nepostrehnete. Snímka vskutku obratne manévruje medzi dramatickými momentmi, vtipnými skečmi a akčnými sekvenciami, pričom zároveň s nesmiernym citom variuje ústredné motívy a scény predchádzajúcich marveláckych filmov. Finálny stret je jednou z najlepších bojových pasáži na striebornom plátne (krátky záchvat feminizmu si ale tvorcovia mohli odpustiť) a zakončenie príbehových oblúkov starých hrdinov (spolu so započatím nových) hodnotím ako nadmieru uspokojivé. V širšom kontexte sa môžeme o Endgame vyjadriť ako o vyvrcholení dlhoročného procesu prerodu komiksového žánru z obyčajných subkultúrno-popcornových záležitostí na skutočne prvotriedne hollywoodske blockbustery. Začiatok tohto storočia bude už navždy známy ako éra komiksových hrdinov! Štúdiu Marvel sa v tomto ohľade podaril malý zázrak a pretavili spočiatku kostrbaté filmové univerzum bez pridanej hodnoty v novodobý fenomén bezprecedentných rozmerov. Divák už nesleduje iba obyčajný akčný film, príbehy jeho obľúbených hrdinov sa stali skutočne osobným zážitkom a podnietili vznik neuveriteľne silného emočného puta. Porovnateľnú hybnú silu má v celom zábavnom priemysle iba značka Star Wars. Nie je teda najmenších pochýb o tom, že sa v týchto dňoch písala filmová história, či sa to niekomu páči alebo nie. Ja osobne, ako veľký fanúšik komiksoviek, som nesmierne rád, že som mohol byť súčasťou tohoto neopakovateľného finále. P.S.: Tesne po premiére avšak prišlo aj nelichotivé uvedomenie, že sa určite dočkám aj postupného úpadku celého žánru, nakoľko sa už pomaly míňajú možnosti na jeho ďalší vývoj. No to je ale už iný príbeh... P.S.2: Snímka výnimočne neobsahuje žiadnu potitulkovú scénu, no oplatí sa počkať aspoň do konca prvých tituliek (v prípade rozšírenej verzie až do úplného konca). P.S.3: Goodbye Avengers! We love you 3000! ()

Mydlivoj

Ach....můj....bože.....kdyby šlo dát šest,dám šest. Kdyby šlo dát deset,dám deset. O Studiu Marvel a bratrech Russových by se mělo jednou učit na filmových školách. Protože co Marvel a tito bratři dokázali...to jen tak někdo nepřekoná. Natočit ságu,kde člověk musí až do tohohle filmu vidět a vědět to předtím aby věděl o co jde....neskutečný...smekám! A slza ukápla... ()

BORKLASER

Naprosto velkolepé a epické zakončení jedné velké ságy...Po konci IW Každý čekal jen ja jednu věc,a to je právě Endgame...Povedlo se překonat kvalitu IW? řekl bych že je to tak 50/50..Film má sice pomalejší start ale o to právě jde..ukázat tu stránku postav po lusknutí...Největší problém lidí je ten že čekali Infinity War II,což prostě ne..toto je uplně odlišný žánr,samozřejmě už od konce IW se čekalo že se bude SPOILER - cestovat v čase...ale způsob jakým to pojali byl úžasný..vrátit se do starých filmů a připomenout si pár momentů...plno nečekaných zvratů,plno překvapení,sice je to celkem Fan Service ale to je podle mě dobře...za mě užil sem si to víc než pro mě přeceňovaného Wicka...děkuji bratrům Russovým za tento užasnej zážitek..10/10 ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý