Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

jprmusic

Tupá exhibice za účelem maximálního využití všech ikonických, méně ikonických a často už pozamenutých postaviček tohohle supermanskýho universa. Těžko rozkódovatelné pro nerozené Avengerology. Infinity War se mi líbila daleko víc. ()

HenryX018

Na tenhle film všichni čekali. Po 3 zhlédnutí v kině mohu s klidným srdcem říci - Marvelu a především režisérům se povedl masterpiece. Od zábavy, napětí až po NEUVĚŘITELNÉ emoce. Pokud se alespoň trošku orientujete v komiksovém světě - na Avengers: Endgame nikdy nezapomenete. 10/10 ()

Tominni

Opravdu důstojné završení Avengers. Navazuje kvalitou na předchozí Infinity War, přestože úplně na stejnou úroveň se asi nedostane, na plné hodnocení to nakonec stačí. Zajímavý je začátek, který je o vyrovnávání se Avengers s novou situací ve vesmíru, což činí každý po svém. Je skoro neuvěřitelné, jak film utáhne 182 minut bez jakéhokoliv zaváhání, neztrácí tempo, udržuje vtip a sílu až do samotného závěru, který je doplněn dostatečnou dávkou emocí. Ano, takhle by Blockbuster měl vypadat. Počet postav a herců už ani nemá smysl vyzdvihovat, jsou tady prostě všichni. ()

Pohodex

To bylo tak přeplácaný. Postav jak na spartakiádě, snahu pochopit děj jsem po 10 minutách vzdal, protože jsem zjistil, že to ani scénáristé netuší. Takže se 2 a půl hodiny čeká na závěrečnou bitku, která skončí tak, jak každý očekává. Příběh je tedy originální jedině tím, že je nepochopitelný. Osudy postav i celého lidstva mi byly také úplně u prdele. Stejně kdyby se něco posralo, tak se vrátí čas a jede se dál. Hlavní tedy je, že penízky dál sypou. ()

Ivec

Výborné... Na margo všetkého, čo sa mi prieči,je to super biják... Síce sci›fi comedy, ale stále biják... Mením hodnotenie... Milujem ten film.. Má to gule,a vonkoncom sa to nemá za čo hanbiť... Palec hore... ()

hrumsrt

Pakliže jste u toho tenkrát nebyli, nejsem si jistý, zda to můžete chápat.. Pakliže jste nevěnovali MCU téměř polovinu života, nejste tam, kde jsem já... Pakliže ano, tenhle můj názor má smysl. Avengers: Endgame je a vždycky bude tím největším, co kdy Marvel vymyslel a vymyslí. I když by se mi podobný výrok mohl někdy vymstít, tak já o tom jsem přesto silně přesvědčený.. Avengers: Endgame je pro mě bez diskuse tím nejlepším filmem od MCU a to především proto, že jde o závěrečnou kapitolu jedné knihy, která tu se mnou byla po značnou část života.. Když to všechno v roce 2008 začalo, neměl jsem o existenci nějakého Marvelu ani páru, komiksový žánr byl jen něco tak bokem a nejblíže nějakému sdílenému světu měli X-meni, když tu se 02. května roku 2008 navždy změnily dějiny filmu, když si premiéru odbyl první Iron Man a započal tak několikaletou pouť, která z komiksáren udělala pojem.. Rok co rok nás pak Marvel zásoboval dalšími příběhy o superhrdinech, kdy já jsem toho prvního spatřil v roce 2011, kdy jsem v naprosté nevědomosti oč jde šel do kina na Kapitána Ameriku a i proto má pro mě ten snímek a Steve navždy zvláštní místečko.. Tvůrci a především producent Kevin Faige spustili do běhu události, které tu se mnou byli po několik dalších let, přivedli minimálně celou jednu generaci k filmu a dali nám svět, jaký má jen pár značek.. Všechno, co MCU vytvořilo byl jeden střípeček do jedné mohutné mozaiky, jaká utváří obraz tohohle snímku. Každý krok, který zde tvůrci udělali má smysl, každý vtípek dokáže vykouzlit úsměv.. Až nakonec dokázali stvořit film, kterému není rovno nic. Endgame je jako finále mistrovství světa, kdyby se konalo jen jednou za celou existenci sportu. Kdy v jednom 182 minutovém zápase sehrají týmy našich hrdinů tu nejlepší hru v dějinách.. Zlomený svět a poražení hrdinové, kteří poznají, že pomsta je nikam neposune, že konečné záporákovo řešení je k ničemu.. Právě pro tohle jsou oni ti "nejmocnější hrdinové světa". Dokáží sebrat potřebnou odvahu a veškeré know-how, vsadit svoje životy do hry, v níž neznají pravidla, v níž můžou každou sebemenší chybou přijít o všechno.. Avengers: Endgame není jen druhou částí epického finále, on je odpovědí na veškeré otázky, s nimiž přichází ta nejneprůstřelnější argumentace... Jeden ze dvou nejemocionálnějších filmů, jaké jsem kdy viděl (vedle jiného grandiózního finále - Relikvie smrti - část druhá). Nepamatuji si nikdy, že bych v kině tolik slzel dojetím a radostí, jak bravurní tečka to jest. Nejlepší možné vyvrcholení tolika linek tolika postav, které ztotožňují celé MCU.. Nejepičtější závěr střídá jedna emocionálnější scéna za druhou.. Tohle nejsou slzy smutku, nýbrž radosti. Jedna éra končí, Avengers odcházejí.. Po tomhle už Marvel nikdy nebude stejný.. Nevím, jestli nám to tady nemělo skončit, já bych se nezlobil.. Aby podruhé znějící věta (I am Iron Man..) měla takový význam a takovou sílu, to si prostě nemůžete nikdy vysnít.. Za Stevena Rogerse, za Tonyho Starka! Můžu říct, že jsem byl tehdy u toho! Dokonalé.. /viděno v kině/ 100%! () (menej) (viac)

subic

3hodinové finále? 3 takoví ti hlavní superhrdinové Tony Stark, Steve Rogers a Thor (ten si tu stačí vypěstovat slušnou pivní vanu) a s nimi ještě pár dalších přeživších nejenže budou putovat vesmírem, ale začnou skákat i v čase a hledat 7 svítících šutrů, aby mohli napravit časovou linii a tím oživit polovinu obyvatel Země vč. dalších superhrdinů. Nutno říct, že tady se na pár chvil objeví snad úplně všichni superhrdinové, i když někteří až ve finální bitce či na pohřbu. Ano, tentokrát už se to neobešlo bez obětí, zemře tu Tony Stark a taky Black Widow. Zajímavá pasáž je, když se při hledání vrátí v čase do roku 1970 na americkou vojenskou základnu, kde Tony Stark potká svého otce a Steve Rogers tu uvidí svou matku. Tentokrát bych dal i ty 4 frčky, ale ta délka, ta je fakt neskutečná. Viděl jsem to na Slovácích projebané reklamami celkem přes 4 hodiny a to nechceš. ()

JosefTomas

Budu se snažit co nejmíň mluvit k příběhu, poněvadž nikomu nechci kazit zážitek. Ale bohužel pár dobrých nápadů zabijí nelogičnosti a krom toho, ani to není tak velkolepé, jak jsem čekal. Infinity War pro mě bylo možná trochu přístupnější a celkově mnohem rychlejší dějově, takže jsem nemusel (a ani nemohl) příliš přemýšlet. Je to ten nevděk druhých dílů a nastavení vysoké laťky, kterou mělo IW větší. A opravdu ne, finále to nezachrání, i když přiznávám, že je splněným snem všech fanoušků a kdyby mi bylo 12, tak tohle by byl film roku. Mně 12 ale není, takže za mě jen tolik. ()

Snagleo

Tenhle komentář píšu trochu pozdě, ale nevadí. Nikdy není pozdě. Pro začátek chci říct, že se bude jednat spíše o osobní vyjádření k tomuto snímku. No, vzal bych to od začátku. Byl konec roku 2018. S kamarádem ze třídy jsme spali u jednoho kamaráda (také ze třídy). Chillovali jsme a najednou oznámení, že vyšel trailer na nové Avengers. My okamžitě zapnuli YouTube a trailer si pustili. Byli jsme nadšení a přesvědčení, že půjdeme do kina. O cca 6 měsíců později film vyšel. Během týdne jsme domluvili, že půjdeme v pátek. Všechno jsme zařídili a v pátek vyrazili (bylo nás šest). Když jsme dorazili do kina, tak nám bylo oznámeno, že naše rezervace jsou neplatné, že jsme měli přijít dříve. Poté nám bylo nabídnuto posledních šest míst v úplně první řadě v rohu. Chvíli jsme váhali, ale nakonec jsme šli. Nelituji toho. Sice nás bolelo za krkem z toho tříhodinového koukání na plátno hned před námi, ale stálo to prostě za to. Co se týče k samotnému filmu, tak můžu snad říct jedině to, že Endgame je pro mě uzavření něčeho. co jsem vždy miloval, miluju a milovat budu. Mluvit o krásných efektech, hereckých výkonech, hudbě, už je tak trochu stereotyp. Endgame pro mě je a vždy bude ten největší filmový zážitek z kina. Na závěr chci jen říct, že na scénu ``Avengers Assemble`` nikdy nezapomenu. 100% ()

boltCZ

Endgame je hlavně ohlédnutím za celou sérií – díky tomu mě film bavil, ačkoli místy vůbec nedával smysl, jak je v Marvelovkách poslední doby zvykem. Vtipů je tam moc a občas jsou slabší a kazí atmosféru. Říkám si ale, že ten konec MCU mohl nakonec dopadnout hůř - i když ne o moc. 45% ()

ostravak30

Otázka zněla jasně. Jak vytvořit něco, co překoná všechny ostatní filmy ve své velkoleposti, ale přitom, aby děj nezhloupnul a neskončil jen u běžné bitvy o vše. Jak překonat třetí pokračování Avengers. Odpovědí je tento film. Povedlo se. Je to dárek všem fanouškům nejen komiksů a celého vesmíru Marvel, ale též těm filmovým. Avengers: Endgame začínají zabitím Thanose a pokračují vlastně tak, jak skončili. Tiše, smutně, nostalgicky. Napravit, co se zničilo musí ti, co zbyli. A tady následuje dárek fanouškům. Thora zastihneme zarostlého s pivním pupkem a pařícím hry. Za žádných jiných okolností by nebylo možné takhle Thora vidět, takže jestli někdy, tak teď. Jestli někdy bylo možné vidět Tonyho Starka s rodinkou, tak teď, nikdy už tato možnost nebude. A jestli někdy byla možnost přát si, aby Captain America bojoval sám se sebou, lepší příležitost nenastala než teď, když hrdinové cestují do minulosti. Těžko říct, zda se někdy zároveň s tím objeví šance vidět tolik hrdinů pohromadě v jedné bitvě proti jednomu jedinému protivníkovi. Samotná bitva splňovala jednoznačně označení epická. Epická a nejepičtější bitva všech dob, jaká kdy byla na plátnech kin zaznamenána. Její zpodobnění, včetně různých detailů, bralo dech. Iron Man a jeho závěrečné gesto s rukavicí - na to fanoušci asi jen tak nezapomenou. Tvůrcům se navíc podařilo originálně vyřešit hned několik osudů superhrdinů, ale vždy tak, aby se neopakovali a zůstali originální. Každý má možnost fandit svému favoritovi/favoritům. Vidíme osudy dojemné, happy endy i nové začátky. Je skoro neuvěřitelné, že toto vše se podařilo tvůrcům poskládat do jednoho filmu. To vše za přispění skvělé hudby a originálního humoru (postavy třeba zmiňují mnoho filmů - Star Trek, Terminátor, Návrat do budoucnosti, a mnohdy si z nich i utahují). Jestli někdo čekal velkolepé zakončení jedné éry komiksových a super hrdinských filmů, podle mě se dočkal. Tvůrci se opravdu překonali a velký úkol, ležící na jejich bedrech, zvládli na výbornou. A tak už jen zůstává otázkou, zda se vůbec lze posunout někam dál, když tohle je absolutní vrchol. Nejspíš ne, je čas vydat se jiným směrem a zdolávat možná menší, ale za to prostě úplně jiné vrcholy. Sláva vítězům, čest poraženým. ()

PlysovyMacko

Kym sa dej pohne, trva to hodinu. Potom sa cestuje do minulosti a spominame na minule filmy a dolezite momenty. Digi bordel ma nenadchol, ale pacil sa mi smutny epilog. ()

0verseer

Dobojované so cťou. Bratská dvojica Russo & Russo to zvládla a po siedmich rokoch úspešne uzavreli jeden fenomén, ktorý priamo stelesňovali 4 filmy a nepriamo desiatky dalších z marvelovského univerza. Cestovanie časom na mňa na prvý pohľad pôsobilo ako lacný námet, keď sa však v strede filmu začali objavovať momenty z prvých Avengers, kapituloval som s uznaním, že to predsalen bol vcelku podarený nápad. Kto chce si chybičky a logické diery nájde bez väčšej námahy, koniec-koncov je to stále predovšetkým konzumný film určený pre čo najväčšie masy. Opäť môžem vytiahnuť svoje tradičnú výhradu, že veľké kvantum postáv v konečnom dôsledku znižuje potenciál tých najdôležitejších, ale chápem zámer filmu dostať tam aspoň na niekoľko minút skutočne všetkých. V tomto ohľade sa to podarilo a je otázne či sa niekedy niekomu podarí podobne masívny crossover napodobniť. Je Endgame perfektný film? Nie. Je dostatočne dobrý na to, aby zabavil milióny ľudí z a ponúkol im emotívny zážitok s desiatkami obľúbených  komiksových postáv? Áno… ()

dud

Až na pár zbytečných zkratek a obezliček tomu v podstatě není moc co vytknout. Ale po těch 11 letech s Avengers jsem prostě a jednoduše čekal od zakončení jejich éry víc. Russoovci to zahráli na jistotu, nicméně všechna čest, že tolik postav a dějových linek drží pohromadě. Psát to Lindelof a režírovat Snyder, tak je z toho sračka v prvních 30 sekundách. 8,5/10 ale ke kvalitě Infinity war mělo Endgame daleko. ()

GOGAN

Mám moc rád MCU a film Avengers: Infinity War byl pro mě asi TOP, Avengers: Endgame je takové dlouhé dovysvětlení a hrou na city. Budu trošku cynik, ale slovy Bilba " je to malí kousek másla namazaný na velký krajíc chleba " tento pocit mám. Mé očekávání byla asi moc velká. V čem někdo spatřuje epickou bitvu, já vidím bitvu na úrovni například bitvy ve filmech THOR (začátek filmu, ledoví obří proti armádě z Asgárdu) Thor: Temný svět (bitva Asgarďané vs temní elfové) no prostě bitva bez většího vzruch, takové křoví pro osobní souboj, což je škoda vzhledem k počtu postav s propracovaným charakterem. Bylo to fajn takoví dobrý epilog či bombastický doslov. ()

ruzmim

Asi tomu budu muset dát druhou šanci. Nechápu ty chválozpěvy. Infinity war zůstalo u mě na TOP. Žádná slza se nekonala. Zcela průměrný film.65% (včera jsem jsem odcházel z kina na-rán a chtěl jsem dát 40%, což by byl z mé strany úlet). No jsem zvědavý na celkové hodnocení, ale odhadoval bych 85% max ()

Fanda.Boukal

Kevin Feige měl pravdu. Po tomto filmu už nikdy nebude v MCU nic jako dříve. Parádní snímek samozřejmě s pár chybkama ale v tomto případě nakonec většinu rád přehlédnu. Pro člověka, který MCU sleduje od začátku je to neuvěřitelně emocemi napráskaná jízda. Dlouhá stopáž ve filmu není znát ba naopak klidně bych snesl třeba ještě o půl hodiny, ne-li o hodinu, delší. ()

ScarFace_V8

Ještě stále mám z toho v hlavě veliký bordel. Bylo to velké, ale příběh byl plný děr a ve výsledku nedává vůbec smysl. Slibovaná změna žánru neproběhla, finálová bitva byla sice poměrně uspokojující, ale zato byla jeden veliký digibordel. Celkově jsem vítal klidné scény v první čtvrtině filmu, ale pak přišel jeden velký a rychlý obrat a najednou každý hned věděl co má dělat. Nechci film nijak hanit, ale pokud není člověk úplně zaslepený, tak v příběhu uvidí tolik děr. Endgame bylo hodně táhlé a zbytečně zdlouhavé – ty tři hodiny by šli vyplnit lépe. V dosti případech jsem měl docela problém i se sálem, kdy se lidi smáli fakt kravinám. Hlavně v jednom momentu kdy padl odkaz na první komiks v sérii Cpt. America v jisté kontroverzi. Nadále snaha nacpat humor i do vážnějších scén opravdu kazilo dojem. Úplně mi to přišlo jako tehdy v roce 2012 na prvních Avengerech v sále plný hlučných kidů. Hlavně ten film v jedné části nadává na tolik jiných filmů, ale sám pak vytvoří takových paradoxů a krom zmíněných děr je celý finální moment tím NEJVĚTŠÍM PLOTHOLEM ve filmové historii co jsem kdy mohl vidět. Co začaly závěrečné titulky - vůbec jsem neměl pocit, že skončilo něco velkého, že by měl být konec jedné velké éry. Za mě Infinity War nepřekonané... za mne horší 3 hvězdy. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý