Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Budisovie

Jednotka je samozrejme infinity war, toto bolo slabsie i ked dobre pokracovanie. Vela pasazi bolo robenych na spomienku za hrdinami co je tomuto filmu zial na skodu. ()

MartinTerran

Tak ze začátku kritika: jak řekl samotný Stark, takhle kvantová fyzika nefunguje ani nemůže a s těmi liniemi si taky nejsem úplně jistý, ale je to film tak dejme tomu. Překračování rychlosti světla je už v Marvel vesmíru běžnou praxí, tak to už ani neřeším. Když ale mají nadefinovanou fyziku předmětů od first Avengera, tak ji teď nemůžu porušovat a to samé s Giant-manem - řeklo se jasně, že je fuk jaké má rozměry síla je pořád stejná. Jelikož je to 3 hodiny tak jsem čekal že se bude dost kecat, ale nenudil jsem se tak je to fajn. Vtipy zde taky jsou i když méně, film má spíš pochmurný podtón, hlavně ke konci. Kapitánka nejvíc nasrala (ještě že jsem na ní nešel), jenom pičuje a hovno udělala - naprosto zbytečná postava. Na konec opět mega epický fight se všemi možnými i nemožnými postavami. Špatné to určitě nebylo, ale čekal jsem a mohlo to být o dost lepší. Hodnocení: 74/100. ()

pride

Je to kvalita ale o tom nepochyboval asi nikto. Silou Endgame je to, že sa naň proste nedá pozerať ako na samostatný film. To množstvo odkazov a napojení je fakt uctihodne. Navyše film poskytuje veľa priestoru pre divákovu fantáziu, veľa wtf momentov a hlavne veľa času bez kostýmov čo som si fakt užíval. Emocionálnemu vydieraniu sme sa tiež nevyhli ale povedzme si pravdu, Endgame sa musel niečim odlíšiť od predchodcov. ()

Gardis

Paráda, už jsem viděl víc jak 3x je to úžasný film <><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> Recyklace všeho špatného od Marvelu. Tahle marvelovka je úplným sklamáním. Film stroskotal a plete totální zhovadilosti ()

Danny723

Čekal jsem trochu víc, vlastně o hodně víc akce, ale i tak dobrý film. Všechno je to na Avengers a Marvel tak trochu víc "dospělé". Ale věřím, že rodiče s dětmi v kině byli zklamaní, protože ty to určitě nebavilo tak, jako Strážci galaxie :-) ()

sniperjozef

Za prvé jsem rád, že jsem nečetl komentáře před shlédnutím filmu. Je tady asi milion spoilerů, ani jeden označený. Když se vrátím k hodnocení filmu, tak za mě jsou a byli Avengers (kromě úplně prvních) vždy nejslabší z Marvel tvorby. Jednotlivé snímky hrdinů na mě působily konsolidovaně, jednotně a uměly mě vtáhnou do děje a udržet více zaujatého, než Avengers. Tenhle snímek trpí tímhle problémem asi nejvíc, jelikož je poslední a prostě a jednoduše, těch postav se za posledních 10let Marvelu objevilo dost. Plus mějme na paměti, že Marvel chytře v každém svém filmu připravuje půdu pro další filmy a pokračování jednotlivých hrdinů. Shrnu-li všechno tohle dohromady, tak jsem se z 163min filmu, celých 120min nudil, nebo neměl dostatečnou pozornost na tom, co se na plátně odehrává. Těch 43min jsou z 30min souboje, které Marvel prostě vizuelně umí (ač z hlediska logiky jsou prostě debilní ) a dalších 13min je již zmíněné utváření půdy pro další filmy. Jsem rád, že jsem tenhle film viděl, jelikož je to důstojné zakončení jednoho úseku Marvelu a je to jednich filmů, které musíte vidět. Celkově se pro mě jedná o třetí nejslabší film (po Black Pantherovi a Neuvěřitelném Hulkovi), který ani vydařené efekty nezachrání, a proto moje hodnocení. Viděno v Cinema City Chodov ()

tartan

Veľkolepý záver monumentálnej filmovej série? Áno i nie. Samozrejme, príde aj na dychberúcu akciu, ale Avengers Endgame je v podstate dosť komorný, miestami až intímny film. Zavŕšiť tak poprepletané filmové univerzum rozhodne nebola ľahká úloha, ale tu sa to podarilo viac než so cťou. S primeraným pohnutím to však dokážu oceniť hlavne fanúšikovia, ktorí sa v tomto marvelovskom univerze dostatočne orientujú. Keďže sa medzi nich rátam, za mňa plná paľba a nostalgický povzdych, že jedna úžasná filmová hra už skončila. ()

Hovadin

Určitě to není špatný film, ale mně na tom prostě něco nesedělo. Čert vem nelogičnosti s cestování časem, tomu se dá těžko vyhnout. Spíš mě mrzela proměna Thanose. V IW naprostý bůh, který by zničil kohokoliv i bez rukavice (podle vyjádření tvůrců v boji s Hulkem nepoužil sílu z rukavice, ale jen svou vlastní). V Endgame už jen loutka s kterou si pohraje takřka kdokoliv. Možná ještě daleko víc mi vadil fakt, že celých 10 let nám všichni od Marvelu tvrdí, že normální smrtelník nedokáže udržet kámen nekonečna - viz "polobůh" Star lord, který potřeboval pomoc všech strážců aby jej to nezničilo a tady kámen nebo kameny nekonečna drží postupně snad všichni? Hawkeye dokonce i bez rukavice. Jinak byl film opravdu dobrý a důstojné zakončení původních hrdinů. ()

Kortexo

Dát tomuhle filmů pět hvězd je naprostá ubohost a urážka kinematografie.Laskavě se podívejte na nejlépe hodnocené filmy v žebříčků, to jsou pravé klenoty.Všichni jsme jím zaplatili doživotní rentu všem kdo na tom pracoval.I já přispěl, protože v kině je film nejlepším zážitkem.Největším pozitivem, jsou herecké výkony, ale to bylo samozřejmostí.Film má stejnou pointu, jako v Infinity War.Stopáž 182 minut, jako poděkování za hromady peněz je komická.Tuhle stopáž si může dovolit jedině Quentin Tarantini, James Cameron a podobní umělci, ne tyhle šasci, kteří nic nedokázali, až na tuhle komerci.A nakonec největší urážka, kdy se na konci představují herce z universa, kde chybí mnoho klíčových postav a fenomenálních herců, jako je Anthony Hopkins, Michael Douglas, který ve filmů dokonce hraje, Jeff Bridges a mnoho dalších. V kině vedle mně seděl 30 letý chlap s 4 a 5 letým synem.Ti neuměli ani číst titulky a neviděli na plátno, ale jakmile 5 letý, poznal někoho z universa, otec začal brečet a byl na něj neskutečně pyšný.Tomu se říká fanatismus.Pokuď dáte jakémukoliv filmů hodnocení 4 z 5 je to obrovská pocta.5 hvězd se dává revolučním snímkům, vytvářející nový způsob myšlení.Z Hodnocení filmů tady je tedy jediné z čeho mi tekli slzy. PS: Hlavně doufám, že zmizí z regálů všechny propagační předměty spojené z filmem, aby se vytvořilo místo pro skutečnou kvalitu.A hlavně za ty peníze z prodeje, jím marvelovští fanatici zaplatí tvůrcům, raketu a let na mars. ()

murkl

Pěkné rozloučení s Iron Manem a spol. Tony Stark znova jako nejsympatičtější z party s bandou po vzoru X-Menů se vydávají zpátky v čase aby zachránili vesmír. Ještě ubrat trošku humoru a byl by to film roku. Kromě scén s Antmanem mě všechny vtipy minuly. Ale to bude asi nejspíše mnou, protože spolusedící v kině se všemu hystericky smáli a náramně se bavili každou narážkou. Já nevím no příjde mi, že Infinity war byl lepší právě díky tomu, že necpal ty hlášky úplně všude. Všechno nakonec přebila hláška o zadku amerického kapitána. Znova. Celé kino se tomu smálo. Nejvíc týpek po mé levici. Neuvěřitelný fór. Několik minut se buduje napětí a pak tam vždycky hodí něco takového. Největší sranda byla bitka o tom kdo umře, aby získali žlutý kámen. Celá scéna mi přišla dost absurdní. Jinak zbytek se dost povedl. Kapitán Amerika je sympatický jak nikdy předtím. Ant-Man konečně využit jak si zaslouží. Měl jsem před filmem obavy o Captain Marvel, protože jsem to neviděl, ale ta se ve filmu mihla jenom na pár minut, takže člověk si nepřipadá, že mu něco uniklo. Nejlepší část Endgamu byl závěr, který byl velice uspokojivý. ()

Vera2613

Vydarené ukončenie tejto ságy. Bolo tam dosť humoru, bojové scény boli skvelé a taktiež fungovali emócie a hry na city. Priznám sa, že mi pri filme padla aj slzička. A hoci sedieť v kine 3 hodiny pre mňa nie je žiadna sranda, tento film za to stál. ()

Maniax

Je až trapně jednoduchý tenhle film odbýt pár větami a invektivy. A vlastně se těm, co to tak udělají, moc nedivím. Jenže v době, kdy mě mainstream filmy a seriály jako Star Wars, Predátor, Jurský park nebo Hra o trůny tak strašně zklamaly, nasraly a vlastně mě donutily nasadit takovej ten "I don´t even care anymore" přístup, tak jedno se novým ( a pro mě asi i posledním) Avengerům musí nechat - odešli s pompézností sobě vlastní. Humor zahrál na tu správnou notu, patetických proslovů tam bylo míň než bych čekal, akce byla většinou přehledná a ty tři hodiny uběhly jako voda. Bavil jsem se královsky a myslím, že se tahle éra uzavřela více než důstojně. To, co bude následovat mě nezajímá, protože to pravděpodobně převezme Captain Karen "I want to speak with the manager". ()

iN

No dobře, tak ty 4* dám, ale s odřenýma ušima. Je mi jasné, že víceméně happyend musel přijít, s tím, že u něj i někdo nadobro zařve, ale pořád jsem tajně doufal, že se scénář vyhne naprostému klišé cestování časem. Prostě jakmile je průser, hop do minulosti a dáme restart! To už tu tolikrát bylo. ()

mikhail

Predstavme si, že sa juhoamerický konglomerát rozhodol natočiť megafilm, v ktorom by kombinoval to najlepšie z dosiaľ natočených telenoviel (Dallas, Esmeralda, Rosalinda, Oňur Turkey Telestory, - či ako sa to volá). V zásade si myslím, že takýto snímok by určite dosiahol kvalít Avengers: Endgame. V konečnom dôsledku až na 3-4 výnimky Avengers dosahovali úroveň telenoviel. A ich finálna kombinácia skoro ani to... ()

Renie42

Tříhodinové uspokojování mých mozkových buněk, kde jsem seděla nehnutě v kině a vychutnávala každou minutu. Zajímavé bylo pojetí o cestování času, každý tam měl svůj prostor, kde se to spojovalo v jeden celek. Musím doplnit díru v MCU podíváním na Cpt. Marvel, to jsem ještě neviděla. Thorovi jsem nevěřila ten jeho digitálně upravený zevnějšek, ale když bych někde potkala Hulka, teda profesora Hulka, tak bych se s ním fakt chtěla vyfotit :-). Nemůžu říct, jestli jsem měla k nějakýmu hrdinovi blíž, brala jsem to jako celek. Věřím, že Avengers nezmizí a znovu se objeví. ()

kubilov

Napoprvé 4,5* --- Po měsíci uleženo v hlavě, za 5* --- Napodruhé a s více než dvouletým rozestupem je to furt skvělost a naprosto důstojné zakončení jedné velké éry. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý