Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Michal.Jezek

Parádní uzavření několikaleté práce! Vtip a akce prosťe nepohasínají. Oproti Infinity War možná trošku nekonzistentní, ale myslím, že každý fanoušek Marvelovek si to své najde. Epický závěr může vyvolat solidní husinu. :D ()

Maniik88

Hodne som sa tešil. Možno preto vo mne prevládajú skôr pocity sklamania. Sklamalo ma totiž strašne moc vecí. Prekvapili ma najviac dve veci. Úvod, to som fakt nečakal a potom snáď hodinové oplakávanie sa hrdinov, fňukanie a proste desná nuda. Normálne som sa pozrel na hodinky, ako dlho sa ešte budú ľutovať. Potom všetko ostatné s cestovaním v čase a čo sa dialo potom ma moc nenadchlo, proste niečo takéto sme všetci čakali. Samotná záverečná bitka sa skladala akoby z dvoch častí. Prvá bola pecková, traja proti Thanosovi. Potom príchod zvyšku tiež parádny, no ďalej tá bitka nebolo z toho najlepšieho čo sme od Marvelu videli. Mrzí ma, akú karikatúru spravili z Thora (bolo to vtipné, ale ja smutné zároveň). Hulk sa opäť neukázal, Captain Marvelka bola úplne zbytočne nastrčená do filmu. Nesklamal ma iba skvelý Tony Stark ako Iron Man, ten si ten odchod užil ako Jackman Wolwerina. Slušne, aj keď nelogicky, sa rozlúčil aj Captain America. Jeho súboje boli parádne. Tvorcovia to mali ťažké, nejako nadviazať na tých 22 filmov, zbastliť všetky postavy dokopy a ešte sa so cťou rozlúčiť so starými ťahúňmi. Nemám ale pocit, že to potiahne sopľavý spiderman, čierny, slabý captain, či wakanďania, alebo teeneger srandisti so Starlordom. Zaujímavý pre mňa zostal už len Doctor Strange. Za mňa najnudnejší diel Avengerov a je ešte aj za Captain America 2-3. ()

CerKar

Dlouho mi v kině tak moc nechybělo tlačítko fast forward. První a poslední půl hodinu useknout, vevnitř vykuchat pár naprosto zbytečných scén... a možná by to byly hvězdy 3,5*. Chybí osudovost trojky, naopak se tu nešetří patosem a nutností dostat sem co nejvíc lidí z celé ságy, jen aby srdce správného geeka netrpělo... pro normálního diváka ale slabota. 2,5* ()

wolverine

VAROVÁNÍ RECENZE OBSAHUJE SPOILERY Na jednu stranu vtipná a na druhou stranu smutná marvelovka. Rocket opět nezklamal. Thor jako opilec byl skvělý !!! :-) Hodně lidem se jako houmlesák nelíbil, ale já jsem jiného názoru. Thor pobavil. Nejvíc mě překvapil Cap, který zvednul Thorovo kladivo. (odkaz na comics). Smrt Nataši mě zaskočila. Až do poslední chvíle jsem si myslel že umře Hawkeye. Teď následuje mega spoiler !!!! Samozřejmě mě nejvíce zaskočila a zároveň naštvala smrt Tonyho Starka. Ale myslím že je to důstojný konec pro Iron Mana. Ale vadími konec Capa, který zestárnul a už se nejspíš v žádné marvelovce neobjeví. Docela dost mi vadili ty nesrovnalosti cestováním časem. Dávám 3 hvězdy. ()

dagondrive

Avengers: Endgame je nejlepší filmový zážitek za posledních 10 let, úžasný příběh a dokonalé zakončení 11 leté jízdy od Marvelu. Děkuju Stan Lee. Hodnotím to na 100 %. ()

AriAries

Završení ságy. Trochu jsem se obával, že první díl nepůjde překonat. Případně že to smrdí klasickým happy endem a bude z toho kýč, nebo se do té zápletky už moc zamotají. Hlavně otázky oživování a časoprostoru jsou obecně tenký led. Myslím, že z toho vybruslili až na pár háčků velmi dobře. Ať už z hlediska geneze postav, nebo že se právě kýčovitému završení vyhnuli. Za mě jasných 5 hvězdiček a tenhle "dvoudíl" považuji za vrchol žánru, který bude v budoucnu Marvel velmi těžko překonávat. Snad jen malá výtka - vím, že se úplně neřídí severskou mytologií a už zpřeházené rodinné vztahy ukazují, že Marvel vychází z Eddy jen velmi volně. Originál komiksy zase nemám načtené. Ale pod pojmem Thor si prostě představím něco, čemu se začal blížit až v Ragnaroku když nabančil Hulkovi, nebo když v předchozím dílu vydržel sílu hvězdy a "zabil" Thanose. Že mu bude konkurovat Marvel bych ještě překousnul (má to přece v názvu a dalo by se to obhájit, navíc je hezčí :-)…), ale že mu bude konkurovat maník v elasťákách a hvězdou na štítu, to považuji za úlitbu zemi původu. Čekal jsem tam prostě "víc Thora". A ještě vlastně jedna věc - zalidnění měst působilo, jak kdyby Thanos nevymazal půlku, ale rovnou devět desetin všeho živého. Jestli to pak ostatní neunesli a spáchali sebevraždu, nebo se odstěhovali z měst někam ven? 3,5 miliardy lidí by totiž byly pořád sakra vidět. Vždyť ještě do sedmdesátých let minulého století jich tu nikdy tolik nebylo. Jinak bych hledal výtky velmi těžko. ()

Najt

Ten film není depresivní, je zkrátka velkolepý, úžasný. Asi bych si ten konec dokázal poupravit, ale to už je věc názorů. Avengers Endgame je podle mého názoru jeden z nejlepších filmů současnosti, ne-li vůbec nejlepší. /100% ()

Knor

Dlouho jsem přemýšlel o hodnocení, ale nakonec tu plnou palbu nedám, protože mi to srdce neroztrhalo a nezanechalo ani tak hlubokou stopu. Nicméně, Avengers: Endgame je nadupaný a vymazlený završení éry velkolepé komiksové ságy, o tom není pochyb. V rámci těchto ,,oddychových blockbusterů" jde o špičkovou věc, která asi momentálně nemá konkurenci. Navazuje se tam, kde skončilo Infinity war a celý tři hodiny se střídají jak žánry, tak tempo vyprávění. Pluje se od tragédie ke komedii, od dramatu k akci a zároveň film drží pohromadě. Stejně tak se střídají emoce, který nejvíce gradují u tragických osudů hrdinů nebo při propojení s dřívějšími díly série. Díky dobrýmu nápadu se tu propojuje opravdu hodně a zabrouzdá se do minulosti zásadně, to se mi líbilo opravdu hodně. Trochu mě mrzí, že se nedostalo větší pozornosti více postavám, ale to by mohlo být rozpitvávání na další 2 filmy. No, zkrátka Avengers završili co završit měli, jednotlivý dílky do sebe zapadly, cesta to byla dlouhá a obdivuhodná. Finále filmu je úžasná záležitost nad kterou musí uronit slzičku každej fanda. Ale abych jen nechválil, nechci spoilerovat, tak jenom pár věcí. Nadával jsem na Thor.Ragnarok, že z toho udělali přiblblou komedii a bohužel malej otisk toho se přenes i sem. Chápu, že se u toho chceme i nasmát, ale za každou cenu já určitě ne. Po všech těch rekordech a recenzích o největší pecce jsem nakonec nebyl přesvědčenej o tom, že bych právě viděl naprosto jedinečnou megaparádu. Možná, že jsem už na tohle trochu starej, ale neohromilo mě to až tak moc. Tenhle film je úžasná originální záležitost, velkolepá podívaná atd. atd. , nadšení který jsem měl po konci filmu mi ale vydrželo tak 1 den a víc se mi zavrtalo pod kůži několik filmů, které to všechno začali. Tvůrcům a celému studiu patří určitě chvála, že se jim povedlo vytvořit a ucelit jedinečnou filmovou ságu, která funguje léta a především baví. ()

oldy

Zbytečně dlouhe a nudny začatek. IW bylo lepši snad ve všem... Aspon tam byla epicka bitva. Chtěl jsem dat 4*,ale tak vysoké hodnoceni co ma je přes čaru ! ()

speedy7929

Dva krát som ešte do kina na film nešiel, ale všetko je raz po prvýkrát. Toto komiksové OBRdielo odporúčam vidieť čo najskôr a ak sa dá tak v kine. Pre mňa najlepší film posledných rokov. Tu sa musí oceniť tá práca scenáristov a režisérov ako 10 rokov pracovali na MARVEL svete. Nie je viac čo chváliť, každý musí sám zhodnotiť. /100% ()

Equilita

Po prečítaní pár komentárov na Endgame som išla do kina s očakávaním ultimátneho filmového zážitku. Aj napriek tomu, že nepatrím do fanklubu Marvelu, Avengerov si vždy rada pozriem a paradoxne sa mi predošlé diely zdali o malý kúsok lepšie, ako Endgame. Tým pádom môžem dať len 4*, čo je ale viac než dobré hodnotenie. Tie 3 hodiny prekvapivo ubehli ako voda a stalo sa presne to, čo som aj čakala, takže dej ma tiež akosi neohúril. Znova teda boli vizuálne efekty asi to najzaujímavejšie, čo mi film priniesol. ()

J.e.r.e.c

Všechno opačně než v Infinity War. Místo od začátku svižného a akcí nabušeného dobrodružství rozvleklá a ukrutně dlouhá vysvětlovačka, místo epických scén scény jakože intimní, na které však marvelovky nejsou úplně stavěné, a proto se v předpokládaném emotivním dopadu míjejí účinkem jako mlácení Thorovým kladivem do Thanosovy kebule. Když Black Widow začne popotahovat, jak jí chybí ten „starý“ svět, který dal jejímu životu smysl, má to být jistě parafráze na loučení se všemi těmi bezva hrdiny, kteří budovali první dekádu marveláckého vesmíru, ale se mnou to nedělá vůbec nic. Stejně jako spousty narážek, easter eggů a podobného fanouškovského smetí, které při nejlepší vůli nemohu považovat za vrchol scenáristického umu. Právě naopak, zahltit děj odkazy na minulé filmy nebo dokonce komiksy je podle mě ten nejlacinější způsob, jak vyplnit (či zabít) jeho titánskou stopáž. Zkrátka, nostalgické vzpomínání jede na maximum a mě to zase jednou moc nebaví. Nesmyslnost paradoxů cestování časem neřeším (to fakt nefunguje nikde!) a nepožaduji od filmů tohoto kalibru, aby byly disertační prací z logiky, ale u Endgame mi (stejně jako třeba u posledních Star Wars) vadí, že kvůli posunům v příběhu manipuluje zákonitostmi svého vlastního světa. Najednou už kvůli soul stone nemusíte obětovat to nejdražší, co máte, Capův štít je skoro jako z papíru, Thanos bez kamenů je víc bad-ass než s nimi, lusknutím prstů můžete lidi nejen zabíjet, ale i oživovat, na infinity stones nepotřebujete žádnou jedinečnou rukavici vytvořenou „v žáru srdce umírající hvězdy“, ale stačí Tonyho nano-tech atd. Naštěstí, humor funguje na výtečnou, a i za cenu „zničení“ image některých avengerů drží tuhle vzpomínkovou sešlost jakž takž pohromadě až do mega-epického finále a následné ždímačky kapesníků. Která se v mém případě stejně nedostavila, protože film mě na ni připravoval prakticky od začátku tak mocně, až mě to namísto dojetí, které by bylo snad i na místě, spíš otrávilo. Nakonec asi nejlépe celé ty tři hodiny popkulturního obžerství vystihlo ono závěrečné poselství: „Vždy dovolte dětem sežrat tolik cheesburgerů, kolik chtějí!“ Amen. 70 % ()

Jacccob

Důstojné zakončení, které má vše co by mělo mít. Krásný odkaz na prakticky všechny marvelovské filmy, vadí mi však dvě věci. Hulk měl být Bannerovo druhé já, které nad sebou nemá kontrolu, dá se pouze usměrnit, tento způsob uzavření Hulkova příběhu se mi tedy nezamlouvá. Dále je to samozřejmě Thor, který se z nejmocnějšího Avengera stal tím nejtlustším, což mě zezačátku pobavilo ( hraní Fortnite mu ale opravdu neodpustím ), a chápu, že tvůrci chtěli ukázat, jak velký dopad na něj měl Thanos, tohle ovšem bylo kapku přestřelené. Za Hawkeie, Ant-Mana, Captaina který zvedá těžší a těžší věci ( však vy víte... ), a především za uzavření Iron-Manova příběhu ( Downey Jr. byl můj oblíbenec už před touto rolí, takže si umíte představit o kolik má obliba vzrostla ) však musím těch pět nastřelit, protože natočit přes 20 filmů, v tom posledním parkticky na všechny odkázat a ještě k tomu opravdu důstojně zakončit jednu celou filmovou éru, to se zatím nikomu nepovedlo, a podle mě už nikdy nepovede. Nejvýdělečnější film historie si to dle mého až tak úplně být nezaslouží, Avatar byl přeci jen o malý kousíček ( a hlavně tehdy na svou dobu ) větší kalibr, ale to je čistě jen můj osobní pohled na věc, zde se hodnotí filmy, a za tenhle utratit peníze za lístek ( klidně i za lístky ) se opravdu vyplatí. I am... IRON - MAN. ()

john.h

Tri hodiny uz je moc na film, ktery uz jsem v ruznych variacich videl dvacetkrat predtim. Asi nejlepsi a nejvic emoci ma hned prvni scena filmu s Hawkeyem. Nic lepsiho uz tam pak snad ani neni. Jeste byl celkem vtipnej Thor s pivnim pupkem. To bude asi to jedine co si z tohoto filmu (plus jedna smrt) budu pamatovat. Kdyz se pak clovek zkousi logicky zamyslet nad zapletkou, zjisti, jak je tohle logicky odpad. Dva priklady? Primarnim ukolem filmu bylo ozivit padle z predesleho dilu pomoci rukavice co to umi. Jak toho dosahnout? Sestrojime stroj casu a znicime rukavici because of logic. Vazne by tam neexistoval jednodussi zpusob? Napriklad vzit jeden diamant a prenest ho do soucasnosti, cimz by se alespon oddalila katastrofa? Na to primo navazuje dalsi logicke rany, kdy napriklad Thor si v minulosti vezme do soucasnosti kladivo a najednou ma kladivo i sekyru, coz neni logicky mozne, protoze jestli kladivo v minulosti zmizelo, sekyra by nesla vytvorit. Kdyz to v tomto univerzu jde, cela ta mise za znicenim diamantu nedava smysl, protoze by Thanos mohl mit klidne dve rukavice, podobne jako Thor ma dve kladiva (jedno pretaveny na sekyru). Proste filmovy ekvivalent BigMacu ve svete restauraci. ()

Dandy95

Nemůžu dát jenom čtyři, ale Infinity War bylo lepsi, obzvlášť díky perfektní barevné stylizaci. Endgame je jedna dlouhá fialovo-depresivni scéna. Na víc si ale stěžovat nemůžu, líp to snad nešlo udělat, Russo brothers jsou úžasní tvůrci, bravo a těším se na dalších 10 let!! ()

GameboyNES

Perfektní zakončení jedné dekády marvel filmů. Vážně mě to bavilo. Dobrej nápad s cestováním v čase, hodně vtípků a hlášek. Nicméně mám obavy že bez Ironmana a mé oblíbené Scarletiny prdelky, to půjde do kopru. Měli radši nechat chcípnout Hokaja, stejně je to nudná postava, nebo náčelníka černou hubu, ten taky nikoho nebaví. Zrovna tak toho Olsenovic Morloka mohly utratit. Mno necháme se překvapit, co bude dál. ()

Azrail

Důstojné završení neúspěšnější filmové série v historii. Nedávám ovšem plné hodnocení, protože plné jsem dal Infinity War, a to je pro mě pořád ještě o malinkatý chloupeček lepší. Ale i tak geniální završení, klobouk dolů před režisérským duem - dokázali celý tenhle spletenec dovést k epickému finále, a co je nejdůležitější - téměř všechny složitě pospojované linky dávali smysl a tak to má být :) EDIT: Po opětovném zhlédnutí, tentokrát ve full HD kvalitě musím redukovat své vyjádření a přidat ještě jednu hvězdičku navrch. Bylo to epické. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý