Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Psycho.R

Tak to bylo fakt... stejný. všechny filmy, které předcházeli tento mi naprosto splývají a bude to tak i v tomto případě. Jediné plus, co musím vystřihnout je, že film není přesycený barvami, jako to bylo ve všech dalších. Ovšem už na konci minulých Aven. mi bylo jasné, jak to všechno dopadne. Sázka na jistotu pro západní střední vlnu. Bohužel jsem takových filmů viděl už tolik, že mě to neba. ()

ER

Lépe to nešlo. I po několikerém zhlédnutí má na mně finální dvoudílné zakončení stejný účinek obrovského zážitku a u Endgame se vždy dostaví velká lítost ze ztráty skvělých postav, které budu vídat již jen opakovaným zhlédnutím filmů s nimi. ()

samkko

Noo. Na jednu stranu super a na druhou velké zklamání. Jsem marvel fanoušek už dlouho na marvelovkách jsem vyrůstal (a vlastně pořád vyrůstám), takže bylo fajn když natočili ten poslední závěrečný film který má ukončit spoustu fajn filmů. Ale čekal jsem že se třeba budou rvád do posledních sil POZOR SPOILER, ale neee oni si jen tak postaví stroj času, proč!? Tak a proč se pak nevrátili odčinit to co se stalo v Avengers 1 a 2 proč jako? Ale dobře film byl jinak fajn hudba souboje a to co se stalo s iron manem bylo perfektní. Takže i tak budu film hodnotit spíše pozitivně a to 8/10 ()

Nix

Tak jo a jsme u konce. Bylo to dlouhý, je to smutný, ale stálo to za to. Marvelu se povedlo dostát důsledného konce a vysvětlit všechno. Je to rozloučení se vším všudy i se slzičkami, připravte si kapesníky. Je pravda, že za myšlenku vytvořit takové univerzum jsem Marvelu vděčný, co bychom bez těch superhrdinů dneska dělali, vizuálně koukatelný a určitě se člověk rád vrátí jako další člen týmu. ()

Sweat55

Avengers Endgame funguje mnohem lépe jako závěr celé ságy, než jako druhá část Infinity War. Můj problém byl v tom, že jsem očekával to stejné v podstatě znovu, ale dostal jsem úplně něco jiného. A po třetím zhlédnutí, kdy jsem si to pustil v rámci maratonu MCU, jsem to konečně docenil. Engame je monstrózní film, kde se velmi dojemně a chytře ukončuje většina dějových linek v rámci několika filmů a za to si zaslouží obrovský respekt a uznání. ()

Hellknight12

Naposledy videné v kine. Toto je jediný MCU film na, ktorom som bol 2x. Prvý krát na východe s kamošmi a druhý krát v IMAX v Ba s kamošmi. Za mňa je to nádherné ukončenie tejto dlhoročnej série. Jediná vec čo má zaráža je, že tu nepridali žáner dráma. Film je síce pekné dlhý a aj zatiaľ najdlhší čo som od Marvelu videl, keďže má 182 min ale mne to neprekáža. Je to veľmi pekné ukončenie a zároveň skvelý spôsob ako sa rozlúčiť s niektorými postavami. Má to aj pár chýb, ktoré sa dajú odpustiť. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

Nemmonn

Nejlepší Marvelovka ze všech. Když jsem tento film poprvé viděl v kině na den premiéry a tím pádem se vyhnul i všem spoilerům, byl to jeden z mých nejlepších zážitků mého života. Každá vteřina je nezapomenutelná, CGI je neuvěřitelně našlapaný, akce je úžasná, je to zábavné, epické a emotivní. Ikdyž to má 3 hodiny, je to pravděpodobně můj nejoblíbenější film, který dosahuje této délky. Film jsem viděl asi stokrát a neměl bych problém se na něj podívat i znova. ()

MERKATtv

Spoiler free časť recenzie: Tak tento film bol geniálny! Naozaj som si začínal myslieť že to je prehajpovaný film ale nie. Je to skvelý film. Počas troch hodín sa tam stane tak veľa vecí že budeš pozerať ten film s otvorenými ústami a rozklepanými kolenami. Spoilerová časť recenzie: V tomto filme sa stalo veľa vecí ktoré som dúfal že sa stanú. Cestovanie časom, profesor Hulk, Nebula ktorá bude mať viac priestoru, smrť Black Widow a Iron mana, a posledný tanec kapitána s Agentkou Carterovou. Bolo tam pár vecí čo mi chýbalo. Napr. Gamora že zomrela naozaj a už sa nevráti alebo nejaká podtitulková scéna. Bol som veľmi rád za narážky na BTTF a scéna so Star-lordovým tancom čo som nemyslel že tam bude a keďže to je moja obľúbená scéna tak som bol z nej šťastný. Vec čo tam fakt nemusela ale byť bola tímovka ženských hrdiniek... Už sa to stalo v IW tak prečo tu? Bolo to zbytočné... Film bol úžasný a budem sa musieť dlho rozhodovať kde sa umiestni na mojom top liste... 93% ()

playboy_05

Muzou za to asi prehnana ocekavani...ocekavana velkolepost a emoce prvni casti jsou pomerne rychle ty tam a vse (byt efektni) je dosti prvoplanove a ne vzdy to uplne funguje a dava smysl...zaverecna bitva je nostalgicka lahudka, jen ponury vizual ji trochu skodi...jako fanousek sem se nenudil, byt sem cekal o neco vic...dustojne zakonceni sagy, ale i ja mam pocit, ze uz to tak nejak stacilo...vrcholem navzdy zustane Infinity War...tesim se na nove solovky neokoukanych hrdinu, ty stare uz nechme uzivat zaslouzeneho odpocinku... ()

Bezda22

Na Endgame jsem se poctivě připravil a viděl všechny filmy MCU přesně seřazený podle časový osy. Endgame mělo být vrcholem toho všeho, jak samotnej název napovídá. Těšil jsem se neskutečně a vyplatilo se to. Všechny ty hodiny koukání na filmy a studování různejch rozborů a zajímavostí a hlavně dlouhý hodiny čekání, až se zhasnou v kině světla a začne první scéna. Endgame není jen velkolepá závěrečná bitva, Endgame je hlavně Avengers. Každá postava tu má velkej prostor a může se ukázat. Emoce tu pracujou prakticky celou dobu filmu, jen v takovejch vlnách. Humor nechybí, ale nejsou tu žádný kamenný hlášky na který se bude roky vzpomínat. Není to potřeba a jen by to zavánělo kýčem. Tak jak se tu člověk od srdce a poctivě zasměje, tak má občas i na krajíčku. Ale to k tomu patří. Já osobně nejsem zastánce nějakejch sáhodlouhejch těžkotonážních filmů, ale jsem fanoušek přesně toho, co Avengers: Endgame nabízí. Takže já nemám absolutně výhrady. --- Jen dodám můj komentář ze stránky filmozrouti.cz: "To nejlepší, co mohlo vzniknout. Tady není prostě o čem debatovat. 3 hodiny, ale jsou využitý úplně na maximum. Žádný prázdný místa, jednotlivý postavy a jejich potenciál je vymačkanej na maximum. Tohle je opravdový umění a to se vším všudy. Ať už jsou to emoce, humor, akce... Všechno je v takový míře, aby to nesmrdělo žádným kýčem a propracování celýho MCU je tady zvládnutý do toho největšího detailu a je vidět, že ten tým lidí, kterej na celým tom universu pracoval do toho dal úplně všechno..." --- Tady je prostě všechno a ten způsob, jakým byl film udělanej, to ve mě vyvolá jedinou věc a to tu, že Engame patří mezi mejch TOP 10 filmů tady na csfd.cz. Díky za tohle dílo... 100% ()

tlesk

Avengers: Endgame jsou skutečně velkolepě precizním uzavřením jedné dekády a 22 filmů do tříhodinové, epické mozaiky. Technicky (efekty ukazují, co vše je dnes se CGI možné) je film samozřejmě vypiplaný do posledního detailu. Veze se na vlně očekávání a nostalgie. Přitom ale dává fanouškům plnou náručí přesně to, po čem touží. Uzavírá některé debaty, které se na základě filmů vedly (vězte že hned několik geekovských fantazií je zde splněno měrou vrchovatou), nebojí se ale dělat nejen dílčí změny ve vzhledu postav, ale opravdové kotrmelce. Dějové, charakterové, zkrátka všechny. O tomhle filmu se bude ještě hodně mluvit. Používá totiž ty na první pohled nejlacinější způsoby, jak navázat na předešlé události, přičemž se mu nějakou záhadou daří být nepředvídatelný a jedinečný. Skutečně jsem se snad poprvé o některé hrdiny bál. Protože jsem nevěděl, kdo přežije. A místy jsem byl opravdu překvapen. A ten závěr? No, na ten si počkejte do kina. Je to síla. Jako celý tenhle film. Marvel mě někdy i nebavil, vadila mi šablonovitost většiny sólovek. Tady to neplatí. Tohle mě dostalo. Kevin Feige a Russoové dokázali nejen splnit, ale dost možná i předčit očekávání. A to rozhodně není málo. Pokud máte rádi MCU, sednete si na zadek… ()

EmilHS

Nejsilnější filmový zážitek, který jsem kdy zažil a dost možná kdy zažiju. Mohu být vděčný za to, že jsem byl svědkem tohoto filmového vrcholu současnosti, a že jsem si ho nenechal ujít. ()

Flory14

Tento film měl předurčeno uspět. Vyvrcholení ságy 22ti filmů, obrovská zvědavost po událostech IW a poslední představení oblíbených herců. A já říkám Magnificent!!! Je to film pro fanoušky a velký dar pro nás. Tvůrci se totálně vybodli na diváky kteří sledují filmy tak na půl plynu, ale dali vše nám, posedlým bláznům co každý film viděli minimálně třikrát a to je něco co si cením. Tolik odkazů, tolik vzpomínek, tolik prostoru pro naše milované postavy s kterými jsme trávili náš čas. Tento film že má tři hodiny? Podle toho jak mi to utíkalo tak 30minut. Jasný těží to hrozně ze svého univerza, pokud by jste dnes přistáli z měsíce a šli do kina tak nebudete chápat o co jde, ale tohle je Endgame. Menší mínus bych snad dal jen humoru, který byl dobrý, to ano, ale kdyby ho ubrali aspoň o 20% byl bych raději, ale Marvel má už dva roky nastavený trend takhle, tak se nedá nic dělat. Nelze psát mnoho bez spoilerů, děj ve vás vyvolá všechny emoce co chcete smích, dojetí, napětí, strach, zvědavost a mnoho dalšího, opravdu to jede na plný pecky. Co musím sem napsat je Thanos, konečně se od IW odpoutal z role hodného taťky který je vlastně chudák, na totálně Badass zmrda kterýmu se nechcete dostat do cesty a který se s nikým a s ničím nesere. Velká pocta původním hrdinům, kteří nám postavili základy a tahali MCU až na trůn. Událost roku? To ne.... je to událost desetiletí a já tvrdím že naše generace už možná větší filmovou ságu nepozná. Díky byla to jízda, těším na další maratony až si to zopakuji, díky hercům za jejich oddanost svým rolím, Feigemu že se svého šíleného plánu na filmový vesmír nevzdal, díky za vše, nikdy nezapomenu.... ()

LdaVinci

Nemám slov... je to VELKOLEPÝ... a to jako fakt VELKOLEPÝ... asi nejlepší zážitek v kině, co jsem kdy měl... (ne že bych chodil extra často, ale..) je to dokonalý a to co Russoovci dokázali je neuvěřitelný. A ať si každej o předchozích marvelovkách říká cokoliv, bez nich by toto nemohlo vzniknout! ()

MasterD

To bylo něco! Příjemná fan-service pro zakončení jedenáct let trvající dějové linky superhrdinů od Marvelu. [Spoilers:] Po docela pomalém startu se hned vrháme za Thanosem, Thor konečně dostál všem internetovým vtipálkům (a šel po hlavě!). Až do chvíle, kdy přišli Natasha s Hawkeyem pro Soul stone, jsem Endgame chtěl hodnotit na plný počet. Říkal jsem si: „Jo, konečně se to Marvelu povedlo! Tento film budou obdivovat i další generace.“ Pak jsem ale musel ubrat (což není nutně špatně, ale chtělo to ve filmu mít celkově trochu víc vážnosti). Red Skull, který se mi hned zdál divný (protože ho už nehraje Hugo Weaving), jim řekne, že musí obětovat něco, co milují. Nebylo by to drama (nebo končící kontrakt?), kdyby nemusel umřít jeden z nich, ale ptám se: to se tak milují (celých několik dnů!), aby to pro získání kamene stačilo? A musí to být člověk, nemůže to být nějaká věc nebo část osobnosti? Přišlo mi to strašně vynucené. Pro Natashu ovšem dobrý konec. Při zohlednění délky filmu to asi nemohlo být lepší, ovšem nějak to pro mě ponižuje obětování Gamory. Ta taky zde nějak unáhleně důvěřovala Nebule z budoucnosti. (Klidně mi prosím někdo vysvětlete, jak mohla Nebula z minulosti mít v datovém archivu nahrávky Nebuly z budoucnosti, nějak jsem to nepobral – proč by měly být ony dvě spojeny.) Opilý Thor každého rozchechtaval, jo, byl naprosto parádní! New Asgard a Asgardians of the Galaxy taky top. Setkání dvou Starků bylo skvělé. Kapitán Amerika konečně do ruky dostal Thorovo kladivo! Skvělý moment. Zato jsem slyšel některé v publiku v tom momentu říkat „to je kravina!“. Není, zaslouží si to. Finální bitva byla ovšem docela overkill! (Valkýrin Pegas mezi vesmírnými loděmi) Dostalo to totiž podobný spád jako Ready Player One. Taková recyklace Infinity war, ale proti komu jinému tam bojovat, že? Postavy také ztrácely svůj ikonický charakter, a nevím, jestli to bylo jen nedostatkem času na plátně. Tři hodiny je docela dost a postavy mi přišly dost charakterově umělé. A co teprve ten Thanos (CGI), jako z videohry! (zejména když ho vidíme zezadu před tím, než jej Kapitán Amerika, Iron Man a Thor poprvé konfrontovali) No, je pravda, že jeho CGI bylo v minulosti před Infinity War taky o dost slabší. Endgame hodnotím celkově jako horší než Infinity War. Na to, že to mělo 182 minut (dobře, bez titulků asi tak 2h45m), se tam toho vlastně tolik nestalo. Carol byla strašná Deus ex machina, jak na začátku tak na konci. A její feministická skupinka mě příjemně rozesmála, ale byla to téměř pěst na oko. Ale zábava musí být! „I am Iron man“ bylo taky strašný klišé. Velice rád jsem viděl Ancient one. Parádní homage Natashe, Iron Manovi a Stevu Rogersovi. :) Budete nám chybět. 78% Docela se s paní Roháčkovou shodneme: https://www.irozhlas.cz/kultura/film/recenze-avengers-endgame-film-marvel-iron-man-thor_1904251105_kro ()

Tarhiel

Výborné (a trochu aj prekvapivé) zakončenie jednej éry a pre mnohých hrdinov aj ich osobnej cesty. Jediný (!!!) blockbusterový film, kde rozdelenie na 2 filmy má zmysel (teraz sa pozerám na vás, všetci Harry Potterovia a Hunger Games) a žiaden z nich neopakuje látku ani neprepoužíva kulisy toho prvého. Bravó, tlieskam! ()

ŠpetaMarek

Tohle není normální recenze: Vychazím z kina: "Hele, jako první třetina mi přišla geniální, druhá velmi pěkný fan service a třetí nejepičtější věc ever. Ale tím popřením vlastních pravidel na konci to posrali! Už úplně vidím ty fanouškovské teorie na netu, které to ospravedlňují!" Po třech pivech (spoilery): "Ty vole, šak je to všechno ve filmu. Kvantová realita není cestování časem, jak přesně řekl Scott, ale cestování dimenzemi. Cestování časem umí jen zelený šutr. V Strangeovi i v Infinity war přece předvedli pravidla Návratu do bucoucnosti. Quantum realm funguje jinak. Takže Kápo se všema šutrama mohl cestovat doopravdy časem a pak přes quantum to vrátit. Hail Hydra!" ()

Čiban

Něco prostě neuvěřitelného. Jste v napětí, chce se vám brečer, smějete se. Dokonalé završení. Asi nejvíc mě ale zklamalo SPOOOOOOOOOILER (že se captain marvel objevila jen na začátku a na konci..což mě celkem mrzelo jelikož jsem "žral" její vlastní film). Jinak už se těším na novou Black Widow, Spideiho a Guardiany. ()

HERGImanCZ

Završení MCU ságy je tu! V roce 2008 se na plátnech kin objevil první Iron Man. A myslím, že v té době nikdo nečekal, kam až se tento svět dostane. Bylo natočeno 22 filmů. A Avengers: Endgame měl být jejich vyvrcholením. Navíc film Avengers: Infinity War nasadil laťku opravdu vysoko. Zvládli se s tím tedy bratři Russoové poprat? Už podle hodnocení je očividné, že ano. Ve většině komentářích se dočtete, že se jedná o skvělé zakončení. A já s tím souhlasím, i když si myslím, že film není úplně dokonalý. K tomu se ale dostanu. Nejdříve začnu chválou. Vizuál i hudba jsou zde na špičkové úrovni. Všechny postavy jsou tu skvěle napsané, což mě dost těší. Měl jsem totiž problém například s filmem Thor: Ragnarok, kam se podle mě scénáristé pokusili nacpat více humoru, než bylo třeba, a Thor byl v určitých momentech mimo svůj charakter. A po událostech z Infinity Waru by to bylo celkem nemístné, když se podíváte, co vše bylo na jeho konci ztraceno. Humor v Endgamu ale naštěstí funguje dobře a je jen na místech, kde by měl být. Například ze začátku filmu je úplně vypuštěn. Samotný film je rozdělen na takové tři části. A zde bych chtěl varovat, bude část s pár spoilery, které se ale pokusím držen na minimální úrovni. Většina z toho už bylo sice buď odhaleno, nebo to všichni čekali. Bohužel, v této části se spoilery se taky nachází vše, co bych chtěl filmu vytknout. ZAČÁTEK SPOILERŮ! První část, kde se všichni zotavují z toho, co se stalo, je skvělá. Je opravdu zajímavé vidět, co se s postavami za těch pár let stalo. Největší problém mám právě s druhou částí filmu, kde je ono očekávané cestování časem. Děj v minulosti totiž není příliš originální a komplexní. Vlastně ve většině filmech, kde se cestuje časem, najdete něco podobného, jako bylo možné vidět zde v New Yorku. Postavy mají plán, který nefunguje, tak začnou improvizovat. Je to spíš o různých vtipnějších momentech a situacích, co by se stalo, kdyby daná postava věděla určitou informaci, kterou by mohla využít, nebo jak by reagovala, kdyby potkala tu a tu postavu. O dalším cestování časem se bavit nebudu, protože bych zabíhal do velikých spoilerů, což nechci. A pak tu máme třetí a finální část, která působí opravdu epicky. Sice se mi prostředí bitvy, které bylo v Infinity War, líbilo více, to je ale už jen takový osobní pohled na věc. Je i tak skvělé vidět všechny ty postavy znovu. Jsou tu i některé opravdu kreativní pasáže, co se choreografie souboje týče, hlavně ta se Stevem. Hodně se mi také v boji líbilo duo Tonyho a Pepper. A samotný závěr souboje... K němu se nemusím vyjadřovat. Ta scéna nemá chybu. Co ale má už chybu, je pak závěrečná scéna filmu na lavičce. Donutí vás začít přemýšlet nad tím cestováním časem ve filmu. A čím víc nad ním začnete přemýšlet, tím víc vám přijde, že tam něco nesedí, že by to takhle nemohlo fungovat. A to je ta část, která film sráží. To u mě po chvíli přebilo ten úžas. A také je to ten důvod, proč filmu ztrhávám tu jednu hvězdu. Ta pravidla jsou vymyšlena zvláštně a nefungují úplně ideálně. Proto to beru jako chybu scénáře. Nemohu to více rozvést, protože jsem slíbil jen minimální spoilery. A věřte mi, že mě to bolí. Se situací, kdy jsem filmu chtěl dát ten plný počet, ale nějaký záchvěv objektivnosti mě nenechá, jsem se setkal snad dvakrát. Teď je to potřetí. KONEC SPOILERŮ! Takže ještě krátké shrnutí. Avengers: Endgame je úctyhodné zakončení. Je to jako klenot, nad kterým ale létá jedna moucha. A jak si jí všimnete, už jí z očí prostě nespustíte. () (menej) (viac)

teuwik

No, tohle se prostě nedá hodnotit... Stále jsem nestřebala zážitek. První hodina byla spíš trapná... SPOILER! Ten Bruce? Wtf? To bylo fakt ble. A Thor? Chápu, udělal chybu, lituje toho, ztratil své nejbližší... Ale tohle? To fakt nee... Cesta do minulosti se mi líbila, bylo to vtipné, dojemné a super zvraty. Závěrečná bitva byla super, Captain America s kladívkem wow. Ale to, že mi zabili moji 10ti letou srdcovku a s jeho smrtí se nikdy nevyrovnám, mě opravdu nasralo. Chápu, museli někoho obětovat... Ale tohle ne.. Kdybych celá hodnotit celý film... Akce, hudba, hlášky.. Člověk se směje a brečí. Člověk se po filmu cítí rozpolceny.. Ale rozhodně byla lepší infinity war. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý