Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Aurewen

Jsem zmatená...film byl velkým očekáváním,ale nakonec byl pro mě bohužel zklamáním. Začátek mi přišel fajn, pak příliš dlouhá pasáž se smutnou Black Widow a Captainem America jako takové tuctové drama, u kterého jsem málem usnula (jeden z nás usnul úplně), a na které jsem do kina nešla. Následovaly chvilky vtipů a akce, člověk měl hned pocit, že je zpět v marvelovské hře, pak snad jediná bojová finální scéna a moment, který ani nastat nemusel,konec jedné z postav. To vše velice nestydatě doplňuje nesčetné množství reklam (od vůní přes jídlo až po auta) a splácanost všeho dohromady. Když to člověk jen zhltne a odejde z kina tak ok,ale nesmí nad tím vůbec přemýšlet, spousta věcí prostě nedává doteď smysl (super síly superhrdinů a neporazitelný Thanos, dějové linie a nesrovnalosti, dítě dvou z postav - kdy že jej stihli??, přesladký konec)...člověk rok čeká na něco, co pro klid zhltnul sice dvakrát,ale z čeho nakonec vyleze Benjamin Button...jsem zmatená... ()

haWranka

Epická jízda, která naplnila očekávání - tři hodiny jsem se bavila, vyvolalo to ve mně správné emoce a byly i okamžiky husí kůže. Bohužel si to u mě film trochu zkazil tím přeci jen pro mě zbytečně natahovaným, za každou cenu sentimentálním, koncem. Ale jinak velmi důstojné zakončení série, které si s chutí někdy pustím znovu. ()

Maximilianus

Thor: Infinity Avengers sa celkom podaril, pretože práve Thor bol najzaujímavejšou postavou celého filmu. Celé sa to rozprúdilo až pri záverečnej bojovej scéne, ale aj to iba na chvíľu. Avengers: Endgame ma však až tak neupútal. Samozrejme, nostalgia tu pracuje naplno a niektoré postavy dostali peknú rozlúčku, ale celé mi to prišlo také zrecyklované. V podstate sú tu rovnaké udalosti, rovnakí nepriatelia a sem tam nejaký citový výlev. Už ani ten Thanos nebol to, čo v Infinity War. Prišlo mi to ako naťahovaná sci-fi dráma s pár akčnými scénami, zaujímavo vynoveným ale trochu divným Hulkom a lahodným Thorom, neskôr aj strážcami galaxie a Spidermanom. Okrem nástupu na finálnu bitku som nemal pocit epickosti, stále sa len riešili vzťahy. Určite tento diel zaostáva za Infnity dielom v mnohom, ale ako také zhrnutie doterajšej Marvel tvorby a rozlúčka s niektorými postavami funguje dobre. Ale čakal som viac. 7,4/10. ()

Sentax

Veľkolepé zakončenie filmovej ságy, ktorá sčíta s Endgame dokopy 22 filmov. Pomalý rozjazd filmu neskutočne pristane. Herci v ňom majú konečne šancu prejaviť svoje herecké schopnosti. Každá postava dostane svoj priestor ale najviac pozornosti sa kladie na hlavnú šestku. Možno pomenej akcie filmu škodí ale zase koniec to úplne vynahradzuje. Krásne zakončenie príbehových liniek Iron Mana aj Kapitána. Bohužiaľ prevedenie Thora ma veľmi nepotešilo, zo začiatku fajn ale potom už toho bolo moc. Hulkov vývoj príjemným spestrením. Film vás dokáže neustále prekvapovať a to aj vtedy keď už si myslíte, že vás nič neprekvapí. Tri hodiny v kine vám ubehnú ako voda a ani si neuvedomíte a je koniec. Poplačete si, zasmeje sa a budete vašim hrdinom držať palce. Kapitán vs. Thanos TOP!!! ()

Mouchal

Filmová událost roku a finální zakončení největší ságy v historii kinematografie je konečně tady. Očekávání byla veliká a Endgame nezklamal. I přesto, že Infinity War mě osobně za koule chytil víc a tento film jeho kvality nepřekonal, se jedná o kulturní majstrštyk, který by si neměl nechat ujít absolutně žádný fanda filmů. Depresivní atmosféra zde doslova kape na každém kroku a ikdyž je zde i dost vtípků a humoru, rozhodně se nejedná o klasickou marvelovskou sluníčkovou komedii. Naši hrdinové jsou zlomení, nedokáží se vyrovnat se ztrátou a veškeré tyto pocity dokáží dokonale přenést i na vás. Celkově je Endgame jedno velké loučení. Jak s několika postavami, tak i s celou touto jednou epochou 21 filmů, kdy drtivá většina se zde přihlásí o slovo a my tak můžeme nostalgicky zavzpomínat, jak jsme zpočátku nesnášeli Kapitána (jak jsme mohli být tak tupí?), či jakou měl dokonalou americkou pr*el. Do určité míry se dá filmu vytknout, že hraje na nostalgii, ale já to vnímal spíš jako velkou epickou rozlučku a tyto střípky z minulosti jsem chápal spíš jako formu pomrkávání na věrné fanoušky univerza, kteří jsou vděční, že si některé scény mohou vychutnat i z jiného pohledu. Nicméně právě celá linka okolo cestování časem je trochu pomalejší a správné grády nastanou až s příchodem našeho milého fialového kamaráda. Od té doby už jsou sračky ve větráku (co ve větráku, spíš v pořádný vesmírný turbíně) a akce jede na 110% a skončí až se slovy "Iam... Iron Man", po kterém uslyšíte hlasité popotahování vašich citlivějších komiksových kolegů (no koukám na Vás no). Marvel je prostě jedním slovem Fenomén. Dejte IW a Endgame dohromady a máte filmový masterpiece, který se bude dlouhé roky překonávat - konec jedné éry. Velký obdiv Russo bratrům, protože co dokázali ukočírovat je jedním slovem neuvěřitelné. Tolik postav, hlášek, narážek, easter eggů, akce, humoru, emocí, špeků na Thorovi, Fortnite mamánků atd atd prostě v žádné jiné komiksovce už asi nikdy neuvidíme. 90% ()

Boris.

Po roce přišlo vyvrcholení celý dekády Márvelovskýho vesmíru a opět to byla pecka. Hodně se mi líbilo provázání se všema ostatníma filmama a i když se v tom dá najít asi spousta paradoxů a nepřesností, tak se to bratrům Russoovým povedlo skvěle. Dost oceňuju, že nevytvořili další akční omalovánku, kde si superhrdinové mastí ego, ale celkem až dojemné akční drama. Ovšem nechybí ani spousta pětihvězdičkových vtipů. A tříhodinová stopáž se možná zdá jako hodně, ale já sem se ani na chvíli nenudil a z kina odcházel opravdu nadšen. A sem moc zvědavej s čim příjde Marvel dál. ()

R.A.D.E.K

Nejsem "hltač" marvelovských filmů, ale kompletní paletu hrdinů s nálepkou Avengers si nenechávám ujít. Film opět herecky táhnou Chris Evans a Robert Downey Jr. S téměř tříhodinovou stopáží si tvůrci vzali velké sousto. Především střední pasáž filmu je velmi patetická, chvílemi bez nápadu a překvapení. Marvel umí dělat velké filmy, ale udělat velký příběh jim dělá problémy. Závěrečná "řežba , jak je zvykem, ukáže to nejlepší z nejlepšího a společně se závěrečnou tečkou výrazně zlepšuje celkový dojem z filmu. ()

Shaleman

Vysoce nadhodnocený film, jak už to u Marvelovek bývá. S úžasného, napínavého a zvraty a emocemi nabitého filmu Infinity se nakonec vyklubal ničím výjimečný superhrdinský standart bez hloubky, pořádného záporáka a hutné atmosféry. Tvůrci se v jednu chvíli snaží navodit depresi po vymazání půlky vesmíru a hned v další scéně na vás vybalí várku vtipů - a ani jedno nakonec nefunguje, ani zvlášť a už vůbec ne dohromady. Např. u Thora mi to nevadilo, ba naopak tam se to i vzhledem k jeho egu hodilo, ale jinak to bylo mimo mísu. A taková je prakticky celá první půlka. Zdlouhavá, ukecaná a neustále plovoucí mezi emočně prázdným dramatem a pubertální komedií, téměř prosta zajímavé akce. Pak přichází intermezzo o cestě za záchranou světa, které by mělo vysoký potenciál, ale ve výsledku s ničím takovým nepřichází a my se stále utápíme v průměru. A pak přichází ten všemi velebený závěr, velkolepá bitva jejíž úroveň je stejná jako v Infinity, slzička na krajíčku a tudíž konečně nějaké emoce a najednou odcházíte z kina a přijdete si okradení o zážitek v nejhorším případě alespoň rovný Infinity - prostě ho snímek nedokázal probudit a udržet. Proto tady nemáme nijak revoluční nebo znamenité zakončení "mimořádné" série jedné epochy Avengers, jak vám Infinity a recenze a reklamy na Endgame slibovali, ale prostě v rámci superhrdinských filmů další standardní Marvelovku. Proto tři - čistý průměr a standart žánru. Škoda, po tom všem jsem čekal víc. Nejlepší postava Ant-man, Kapitán Amerika, Hawkey; nejhorší Hulk, Ironman; totálně nevyužitý Thanos. ()

Shaddy1

SPOILER ALERT! 21 filmů to trvalo, než první hlavní postava nadobro padla v boji při záchraně světa. Moc se těším na nového afro-amerického Kapitána a restart dalších serií z dílny MCU. Teď vážně. Film měl své dobré chvilky, MCU prostě ví, jak dělat své filmy a dělá to i tady. Bohužel za mě to nebylo ono. Vtípky byly někdy až trapné, výsledek předem zřejmý, konec pozitivní, především Kapitánovi vykouzlili scenáristé přímo pohádkový konec, bohužel ani klišé se Starkovou dcerou ve mě nevzbudilo kýžené depresivní emoce. Já opravdu čekal drsnou nálož s nečekanými zvraty, protože mě lidé okolo naplňovali tajemným mlčením vždy, když jsem jsem si dělal legraci na účet MCU, že své hrdiny chrání jako ohrožený druh. Ve finále se mi dostalo sci-fi komedie, kde dobro vítězí nad zlem tak, jak to mají všichni fanoušci Marvelu rádi. ()

TomasRichtr

Završení nejnákladnějšího seriálu v dějinách lidstva. Jak mě bavilo Infinity War, tak mě tohle nezaujalo. Děj v mnoha fázích předvídatelný a pokud jste viděli finále první řady Legends of Tomorrow, tak se pocit již viděného násobí. Výsledek poslední bitvy s Thanosem tomu aspoň dá nějaký emocionální rozměr, ale jinak jsem se skrz celou prostřední část filmu docela kousal nudou. Normálně bych tomu dal spíše tři hvězdy, ale s tím, jak neúměrně vysoké hodnocení to má tady, dávám dvě. ()

Hashirama

Vztah k Endgame se bude odvíjet od vašeho vztahu k celému MCU. Je chyba očekávat tučnější datadisk k Infinity War, tohle je nostalgický dojezd s plnou parádou, kde jsou osobní linky postaveny nad popcornové atrakce. Film leží na bedrech hrdinů, z jejichž interakce ždíme maximum, a epika je "jen" dechberoucí bonus společně s macatým fan servisem, který hlavně v posledním aktu překračuje vstřebatelnou dávku a nechává fans čumět v euforii. Z hlediska postav, se kterými jsme strávili víc než deset let, se jedná o důstojné zakončení, nad kterým ukápne slzička. Nejen proto a nejen kvůli faktu, že se podařilo na poli dramaturgie, scenáristiky i režie vykovat funkční a samo o sobě soudržné vyvrcholení nejrozmáchlejšího kinematografického projektu všech dob, jsou všudypřítomné pičoviny a přehnaná komiksová nadsázka neduhy zcela nepodstatnými. ()

LordMysti

Nerad bych tu někomu sahal do svědomí když vidím to maximální hodnocení, ale mám tak trochu pocit, že většina kdo hodnotí za max, tak hodnotí mediální masáž a nostalgické loučení. Protože vlastní kvalita filmu mi přišla hodně průměrná. Celá první polovina se snaží o neobratné a naivní omlouvání té kraviny s cestováním v čase a fakticky se vůbec nic neděje. Konec filmu pak završuje úplně neoriginální a mnohokrát viděná a neuměle okopírovaná digitální mega bitva, viz. Star Wars, Ready Player One a další (podobný styl close combat potvor všeho druhu). Hodně zbytečný a přežitý digitální bordel, který nebyl vůbec napínavý a vůbec ani v nejmenším nedodal pocit toho, že hrdinům jde opravdu o život. Ano pár zajímavých skoro až WOW okamžiků ve filmu bylo, ale jako celek prostě hodně průměrná přeplácaná slabota. No a vlastní zakončení s obětováním hlavní postavy - no raději nic. Je to velká škoda, potenciál zde byl obrovský, umím si představit mnohem propracovanější menší souboje, které by tomu mnohem více slušeli a více by vyzdvihli unikátní síly jednotlivých hrdinů. No a s tím se pojí další věc - nedivím se Avenger už končí, toto je absolutně neudržitelný koncept s tak rozdílnou silou jednotlivých hrdinů, až je to směšně trapné. Každopádně jako celek bych chtěl Marvelu poděkovat za parádní sérii která má své mouchy, ale to pozitivní a kladné určitě převažuje. A také po dlouhé době opravdu drsného, schopného a svým způsobem zajímavého záporáka! ()

MilesTeg

Až na to, že jsem v půlce musel oželet 5 minut na pisoáru, jsem se poměrně bavil. Nepřemýšlel jsem, ale bavil jsem se. Sem tam mi logika vypnula, ale když Čáryfuk vykouzlil všechny králíky z klobouku, smáznul jsem všechna proti, zamáčknul slzu a nechal to celý plynout. A na odchodu z kina jsem si s neznámým spoludivákem pěkně podebatoval až k Mekáči, kde si on prostě musel jít dát hromadu cheeseburgerů :-) ale mělo to i další dva slzopudné momenty a jedno zhrozené pobavení nad Thórem :-) ()

Zahartof odpad!

Myslím, že na verbalově fotce z fronty na lístky jsem poznal pár kamarádů, smazaných promptně z Fejkbooku. Bože, to ale byla kravina. Tolik vymrdaných peněz na takovou sračku, zavolejte někdo Guinnessovi, nebo jak se jmenoval ten pivovarník. ()

cyright

Patetická překombinovaná píčovina, kterou by nevymyslel ani Lister z Magorie. Aneb když neumíš vymyslet kvalitní scénář, narvi tam cestování časem. ()

Raijin

Začiatok trochu utahany, filmári sa snažia navodiť tu ponurost a jednotlivý psychologický stav po udalostiach z prvej časti. Ale potom sa to rozbehne, veci sa začnú hýbať a meniť. A wou, to treba vidieť. Dokázali postaviť všetky postavy na šachovnicu tak, aby sme boli spokojní. Iba ten feministky wtf moment bol na mňa moc. ()

Idahou

Proč? Proč má tenhle film takovej úspěch? Je to tím, že mají dnešní diváci tak strašně nízké nároky a nebo je "být na větvi" diktát současného trendu? Naprosto rozumím, že to může být něčí oblíbený film, nebo, že to někoho skutečně oslovilo. Ale 163. nejlepší film? Ne. Jistě, efekty jsou skvělé (ale třeba Rocket mi přišel kolikrát dost umělej) a statickej vizuál je na vysoké úrovni. V pohybu už je to horší, hlavně co se do choreografie týče, děj nepřináší žádná překvapení, je to klišé a dialogy jsou vyloženě tupé. Navíc tenhle film selhává i v obhajování vlastní zápletky. Nucená pochmurnost budoucnosti pět let po odmazaní poloviny lidstva (a tedy vyřešení jednoho z největších globálních problémů vůbec) je přímo ubohá a stejně tak nacpaná jásavost závěru, kdy je všechno skvělý, užasný a, svítí novotou, zmizel odpad a všichni jsou obecně naprosto v pohodě, přestože na zem se najednou vrátilo TŘI A PŮL MILIARDY LIDÍ, kteří logicky nemají co jíst, co pít a dost pravděpodobně ani kde bydlet (nebo mi chcete říct, že by jste se ze svého mrňavého bytu nepřestěhovali do té pět let prázdné vily s bazénem?). A podobně je to se vším. Zkrátka parta nepřizpůsobivých namakanců znovu rozkope celou realitu bez ohledu na to utrpení, které způsobí a fakt, že veškeré vedlejší postavy jsou němé, neživé a nebo rovnou CGI efekty, jen umocňuje pocit, že tu o lidi vůbec nejde. Dále klasické tuposti alá - zbombardování budovy až do 30ti metrové hloubky víceméně nezraní ani jednoho "hrdinu" a co si budem povídat - každá druhá scéna je podobná. I kamera je pak divná, protože kombinuje všechno naráz (roztřesený hektický záběr - blik - statický záběr na to samé). Jo a taky se první hodinu nic neděje, poslední půl hodinu se nic neděje a jediná sympatická postava je Hulk. Na večerní zkouknutí ok, 163. nejlepší film? Vůbec! ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

včera

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý